eno vprašanje!

edited julij 2009 in Razno
lep pozdrav,

pravkar prevajam eno knjigo iz angleščine in sem se znašel v zagati. upam, da mi bo kdo tu lahko pomagal. torej, ali kdo ve, kako bi iz angleščine prevedel besedne zveze muzzle velocity, rate of fire, sniper rifle in night-vision scope?

najlepša hvala!

koljach

Komentarji

• edited november -1 Objav: 0
    said:

lep pozdrav,

pravkar prevajam eno knjigo iz angleščine in sem se znašel v zagati. upam, da mi bo kdo tu lahko pomagal. torej, ali kdo ve, kako bi iz angleščine prevedel besedne zveze muzzle velocity, rate of fire, sniper rifle in night-vision scope?

najlepša hvala!

koljach

muzzle velocity = začetna hitrost (krogle)
    rate of fire = kadenca, hitrost streljanja (ponavadi strelov/minuto)
    sniper rifle = ostrostrelna puška
    night-vision scope = nočni daljnogled, naprava za nočno opazovanje...
    ;)

administrator  www.Strelec.si

• edited november -1 Objav: 918
    e, super! hvala še enkrat! :D
  • edited november -1 Objav: 918
    zdravo,

ker ste mi prejšnjič tako dobro pomagali, vas za pomoč prosim še enkrat:) kako bi prevedli rocket-propelled granades?

hvala!
    Ojla

bog Google ima odgovor skoraj na vsako vprasanje [-o<

http://sl.wikipedia.org/wiki/RPG-7

Lep pozdrav
    ali pa vikipedija, drugače so to pri nas "tromblonske" mine če se prav spomnim
    Ne bo držalo. Tromblonska mina ni ravno to.
    Včasih smo t.i. osi ali zolji rekli ročni raketomet, ali v JLA ručni raketni bacač.
    Izstrelek na raketni pogon.

LP
    said:

Izstrelek na raketni pogon.

LP

sam to ni raketni pogon, to je isti princip kot pri metku. maš eksplozivno polnitev, ki pa v tem primeru požene mino.
    nimaš pa raketnega motorja kot jih imajo raketni istrelki
    Ne bo čisto držalo Red mamba.

Izstrelki iz ročnih protioklepnih orožij se med drugim razlikujejo ravno po načinu pogona.

M80 Zolja ima klasični raketni pogon, kjer je pogonska polnitev del izstrelka. Ko polnitev gori, se proizvajajo plini, ki se usmerijo skozi raketne šobe na zadku izstrelka in ga tako potisnejo po cevi, ki v tem primeru služi samo za usmerjanje izstrelka proti cilju.
    Na enakem principu deluje tudi večji JLA raketomet za večkratno uporabo M79 OSA, pa ameriški M60 in ruski RPG22.

Druga skupina pa so tako imenovani ročni minometi, kateri pa dejansko delujejo podobno kot naboj, saj izstrelek iz cevi potisne posebna pogonska polnitev, ki ni del izstrelka. Da orožje (lanser) ostane na mestu, pa poskrbi protiutež, katero pogonska polnitev potisne iz cevi na zadnjem koncu in tako po sistemu akcija/reakcije orožje ne trza.
    Tudi tukaj poznamo orožja za večkratno uporabo, kjer se polnitev in naboj vstavljata ločeno (JLA M57, CARL GUSTAW...) in pa za enkratno uporabo, kjer je vsa zadeva že pripravljena v cevi (ARMBRUST).
Sign In or Register to comment.