Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Univerzalna pištola dinamika/precizno
Citat:Kristian ... pa zakaj ti kot začetnik tle deliš 

Kolega... ohrani mirno kri. ;-)

Citat:Noob ... Tista plastična palčka se pa da za kovinsko zamenjat in je cca. 20 eur. 

Noob najprej ti hvala za do sedaj vse korektne nasvete. Sj ves, smo pač začetniki, ki slišimo tu nekaj in tam nekaj. Nismo pa otroci. :-) Shadow... aha v tem je razlika... no men je Ancelj razlagal tako kot sem zapisal gor, nekdo pa še o plastiki, nisem pa poslušaj natančno. Kar se streljanja tiče, sem pa povedal višje, hkrati sem streljal s TS in hkrati s Shadow. Je pa res, da sm se neroden in zato ni prišlo do relevantnih rezultatov. ;-)
Odgovori
PRAVILA IDPA

http://szdsdata.blob.core.windows.net/do...LJANJA.pdf

Tovarniška – službena pištola (Stock Service Pistol – SSP)
  • Pol avtomatsko.
  • Dvojnega delovanja sprožilca, samo dvojnega delovanja sprožilca ali pred napetega delovanja sprožilca.
  • Kalibra 9x19 mm ali več.
  • Prazna pištola z najtežjim nabojnikom (brez streliva) mora biti težka 1219.0 gramov ali manj.
  • Pištola z vstavljenim največjim nabojnikom mora ustrezati velikosti SZDS testne škatle dimenzij 222,3 x 152,4 x 41,3 mm (8 ¾” x 6” x 1 5/8”).
  • Štartni način delovanja sprožilca.
  • Pištole z možnostjo izbire dvojnega delovanja sprožilca ali enojnega delovanja sprožilca (DA/SA) morajo začeti s spuščenim kladivcem.

Torej samo SA pištole niso dovoljene?

Baje obstaja nekje seznam pištol za IDPA?
Odgovori
Kaj pa tole: SIGSAUER 1911 Match Elite?
Odgovori
(23-03-2017, 13:16)borderuros Napisal: PRAVILA IDPA

http://szdsdata.blob.core.windows.net/do...LJANJA.pdf

Tovarniška – službena pištola (Stock Service Pistol – SSP)
  • Pol avtomatsko.
  • Dvojnega delovanja sprožilca, samo dvojnega delovanja sprožilca ali pred napetega delovanja sprožilca.
  • Kalibra 9x19 mm ali več.
  • Prazna pištola z najtežjim nabojnikom (brez streliva) mora biti težka 1219.0 gramov ali manj.
  • Pištola z vstavljenim največjim nabojnikom mora ustrezati velikosti SZDS testne škatle dimenzij 222,3 x 152,4 x 41,3 mm (8 ¾” x 6” x 1 5/8”).
  • Štartni način delovanja sprožilca.
  • Pištole z možnostjo izbire dvojnega delovanja sprožilca ali enojnega delovanja sprožilca (DA/SA) morajo začeti s spuščenim kladivcem.

Torej samo SA pištole niso dovoljene?

Baje obstaja nekje seznam pištol za IDPA?

Greš v kategorijo ESP če ostalo ustreza zahtevam..

Kladivce nazaj in zavarovana.. pol pa sam paliiiii...

Lp
Odgovori
(23-03-2017, 13:16)borderuros Napisal: Baje obstaja nekje seznam pištol za IDPA?

nope..obstaja pa seznam pištol za IPSC- tovarniška skupina
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
IDPA: 
Aha... ce tekmujes s SA, potem repetrias, kladivce nazaj in "zakleneš". In je potem to ok za tekmovanje v IDPA?

IPSC:
TANFOGLIO LIMIDET ni na seznamu v IPSC. Limited pro pa je. A je kaka caka v SA oz. DA?
Odgovori
Citat:Napisal borderuros 

IDPA: 
Aha... ce tekmujes s SA, potem repetrias, kladivce nazaj in "zakleneš". In je potem to ok za tekmovanje v IDPA?

IPSC:
TANFOGLIO LIMIDET ni na seznamu v IPSC. Limited pro pa je. A je kaka caka v SA oz. DA?

Seveda Limited ni na seznamu, če je narejen za Stadard.

Tule si poglej, katere so narejene za produkcijo in katere za standard;

http://www.tanfoglio.it/uploads/docs/201...celist.pdf

Pa preden razpravljaš naprej, si preberi IPSC pravila (vsaj tiste priloge o divizijah - D1-D5 - https://www.ipsc.org/pdf/RulesHandgun.pdf), pogovori s kom, ki je že streljal IPSC ali druge prirejene oblike dinamičnega strelstva. Bo bolje, manj dilem in nejasnosti...je pa veliko že napisanega v nekaj temah, tako da bi bilo najbolje, da se še čez teme "sprehodiš" in ti bo kmalu dovolj jasno, kaj bi bilo zate najboj primerno.

CZji imajo neprimerno boljše proženje, kot Tanfoglio. Sploh tisti, v višjem razredu. Seveda, "Out of the Box"! Pa nasvete pobiraj od uporabnikov in ne od uvoznikov. Njihov cilj je povsem drugačen od tistih, ki s temi kosi streljajo in jih dejansko uporabljajo.

Citat:02-02-2017, 12:56

Pozdravljeni!

Iščem kos, ki bi bil univerzalen. Dinamika+precizno. Seveda bi pa rad zadostil tudi kriterijem za tekmovanja.

Pripravljen sem odšteti nekje 1.300 eur. 

Nekak sem se osredotočil na:
- CZ SHADOW 2, URBAN GREY, 9MM LUGER
- HS XDM-9 5.25 STAINLESS, 9MM LUGER
- GLOCK 34 GEN4 MOS, 9MM LUGER

Glede na to, da si drugega februarja začel spraševati, je že čas, da si kupiš pištolo...če v dveh mesecih aktivnega iskanja kosa ne ugotoviš, kaj bi bilo zate, potem se to lahko nadaljuje še dve leti, pa bo rezultat isti.

Da boš pa z eno pištolo resno konkurenčen v obeh zvrsteh strelstva, pa ne pričakuj.
Odgovori
Citat: je že čas, da si kupiš pištolo

Nabavno sem dobil šele ta teden. Mislim, da nič ni narobe, če sem med tem spraševal uporabnike pištol za nasvete. ;-)

Citat:Da boš pa z eno pištolo resno konkurenčen v obeh zvrsteh strelstva, pa ne pričakuj.

Sem opazu že v prvem mesecu. :-)
Odgovori
Odlično!

Veliko veselja pri pokanju!
Odgovori
Hvala Boštjan.
Odgovori
Za dinamiko na splošno kaj bi bilo boljše rex zero ali glock 17 ?
Odgovori
Glock 17.
lp Melly
Odgovori
Vse odvisno kaj strelcu leži v roki, najboljša pištola je tista, ki strelcu/tekmovalcu odgovarja. Najbolje obe preizkusit in se potem odločit.
Odgovori
Glock  17. ali 34.
Odgovori
(26-07-2017, 18:54)toni123 Napisal: Glock  17. ali 34.

Glock 17 ..
Odgovori
Ne bluzite, univerzalne pištole ni. Vsako opravilo potrebuje primerno orodje.
Juho se lahko je tudi s kavno žličko, a redko kdo to počne.
Odgovori
Tisti ki išče univerzalno pištolo za dve tako različni disciplini, lahko kupi karkoli... :)
Odgovori
Kaksne rezultate dosegate s shadow 2 pri preciznem?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
Pri nas v klubu imamo možaka, ki s Shadow 2 brez problema odstreli 95+.
Odgovori
(20-07-2020, 08:13)elo Napisal: Pri nas v klubu imamo možaka, ki s Shadow 2 brez problema odstreli 95+.

Pri nas je tudi en tak norc ;)
Mogoce pa gre za isti klub.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)