Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strelivo STV-preizkus
Sumim, da nisi edini. Zato bom pojasnil.
Nitrocelulozni (brezdimni) smodniki zelo hitro gorijo pod pritiskom. V polnem tulcu ustvari potreben pritisk za vžig že netilka. 
Poizkusi dati v tulec npr samo 20% smodnika in ustreli. Zaradi praznine v tulcu (zrak se sicer stisne ampak tlaka je premalo) se smodnik ne bo vžgal in ga boš lahko stresel iz cevi. Ker netilka je lahko dovolj močna, da potisne kroglo iz tulca. Zato so premajhne polnitve tako nevarne. Če ustreliš naslednji naboj.
Črni smodnik pa zelo hitro zgori tudi na zraku. Zato ima čisto drugačno krivuljo zgorevanja (bo kdo poiskal diagram pa prilepil).
Sedaj pa vprašanje: zakaj iz pušk za črni smodnik (drotenk npr) ni dobro streljati brezdimnih nabojev?
Odgovori
(27-03-2017, 12:08)jonas Napisal: a šteje : kot "smrkavec" se igral z brzostrelko STEN MK II 9x19 iz vojne zapuščine in med streljanjem se mi je zagozdila krogla v cevi( močno nagrižena cev )  in nato zaradi neizkušenosti v cev poslal še dve krogli - iz cevi nato izbil 3 zagozdene krogle ! Me je pa dogodek "streznil" in od takrat dalje ne "eksperimentiram" ........ Brzostrelka pa je dobila svoje mesto pri zbiralcu,kejr ji je bilo tudi mesto.

ne ne šteje...naložena :))
Odgovori
Vidim da ste že v globokih teoretskih debatah :D

Rad bi samo opozoril, da je STV 9x19 po mojih informacijah uničil že 4 pištole, od tega naj bi pri dveh (Rex, CZ) šlo za detonacijo.
Odgovori
(27-03-2017, 23:02)alojz1 Napisal: Ker netilka je dovolj močna, da potisne kroglo iz tulca.

ene netilke tudi ne. S&B mi v 223 ni premaknil krogle za desetinko.
Odgovori
(28-03-2017, 08:32)Marks Napisal:
(27-03-2017, 23:02)alojz1 Napisal: Ker netilka je lahko dovolj močna, da potisne kroglo iz tulca.

ene netilke tudi ne. S&B mi v 223 ni premaknil krogle za desetinko.
Bo zdaj prav?
Seveda pa lahko napolniš par nabojev brez smodnika in poizkusiš še enkrat. Pa ne bo vedno tako. Lahko je tudi netilka defektna. Čeprav v 223 enako dobro delajo tudi pištolske, če imaš smodnik, ki tulec zapolni.
Odgovori
super
Odgovori
   
Današnja slaba izkušnja z STV strelivom na AA tekmi. Tulec ni imel zvrtane luknje za netilko. Netilka se sprožila, zaklep pa zablokiral tako, da ga na tekmi ni bilo možno premakniti. Levo zgoraj se vidi naboj, kako je dvignilo netilko. Na sredini spodaj še iz drugega zornega kota. Malo je zdelana netilka, ker sem jo poizkušal s kleščami izvleči. Doma sem pregledal še preostale in našel enega sumljivega (desna slika spodaj na desni strani) Iz radovednosti sem sem pogledal, če je zvrtana luknja in je bila, kljub temu da kaže na to da je netilka precej bolj sploščena in razlezena kot ostale.

LP
Andrej
Odgovori
(15-04-2017, 23:00)s56wan Napisal: Današnja slaba izkušnja z STV strelivom na AA tekmi. Tulec ni imel zvrtane luknje za netilko. Netilka se sprožila, zaklep pa zablokiral tako, da ga na tekmi ni bilo možno premakniti. Levo zgoraj se vidi naboj, kako je dvignilo netilko. Na sredini spodaj še iz drugega zornega kota. Malo je zdelana netilka, ker sem jo poizkušal s kleščami izvleči. Doma sem pregledal še preostale in našel enega sumljivega (desna slika spodaj na desni strani) Iz radovednosti sem sem pogledal, če je zvrtana luknja in je bila, kljub temu da kaže na to da je netilka precej bolj sploščena in razlezena kot ostale.

LP
Andrej

Hm, enake oznake. Naj jih spustim skozi cev ?! :-)


Priponke Male slike
   
Odgovori
valja, pokaj, kaj pa drugega. Saj ti je samo nekaj lastnikov reklo da jim je pištolo zakajlalo ker je patron zaenkurc narejen. Le zakaj bi jih poslušal, če lahko greš an tekmo plačaš pot, štartnino in še puškarja, da ti popravi pištolo? Če boš imel srečo, se boš lahko peljal celo v rešilcu...
Odgovori
Ja si dec al nisi? Kaliber je kaliber, ali pač?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
Sem prebral temo in se malo zamislil. Zastoji "spadajo zraven", stoodstotna zanesljivos ne obstaja; ampak da bi zaradi slabega naboja dobil zaklep med zobe ...?
Kakšne pa so vaše izkušnje z bosanskim Maxxtechom? Pač za poceni malo 'pokat', brez velikih ambicij?
Odgovori
Zakaj pa ne S&B, če vzameš vsaj ene 2000 dobiš že kar lep popust, preizkušeno in ceneje kot Maxxtech.
Odgovori
Ker sem še čisto zelen in tega nisem vedel, hvala dex.
Namigni še kje (po možnosti v osrednji Sloveniji); lahko na zasebno sporočilo, da ne bo kdo jezen zaradi reklame.
Odgovori
S&B ima Ancelj najceneje
Odgovori
Slavc, 100% zanesljivost ne obstaja ampak ce vec uporabnikov javi iste napake potem tega ni primerno streljat. Lahko se zgodi da ne bo nic, lahko pa bos poskodoval pistolo ali celo sebe. Jaz bi se tega in podobnega šrota izognil v velikem loku.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Odgovori
(16-04-2017, 14:13)slavcr Napisal: Ker sem še čisto zelen in tega nisem vedel, hvala dex.
Namigni še kje (po možnosti v osrednji Sloveniji); lahko na zasebno sporočilo, da ne bo kdo jezen zaradi reklame.


Kot je rekel že Idamjan, mislim, da je najugodnejši Ancelj.

Poglej tudi zasebna sporočila :)
Odgovori
(16-04-2017, 13:27)slavcr Napisal: Kakšne pa so vaše izkušnje z bosanskim Maxxtechom? Pač za poceni malo 'pokat', brez velikih ambicij?

preberi
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
(16-04-2017, 07:44)carcano Napisal:
(15-04-2017, 23:00)s56wan Napisal: Današnja slaba izkušnja z STV strelivom na AA tekmi. Tulec ni imel zvrtane luknje za netilko. Netilka se sprožila, zaklep pa zablokiral tako, da ga na tekmi ni bilo možno premakniti. Levo zgoraj se vidi naboj, kako je dvignilo netilko. Na sredini spodaj še iz drugega zornega kota. Malo je zdelana netilka, ker sem jo poizkušal s kleščami izvleči. Doma sem pregledal še preostale in našel enega sumljivega (desna slika spodaj na desni strani) Iz radovednosti sem sem pogledal, če je zvrtana luknja in je bila, kljub temu da kaže na to da je netilka precej bolj sploščena in razlezena kot ostale.

LP
Andrej

Hm, enake oznake. Naj jih spustim skozi cev ?! :-)


Vrni prodajalcu. Poglej moje prejšnje poste in se sklicuj na zakonska določila (ZVPot).
Odgovori
(16-04-2017, 15:19)dex Napisal:
(16-04-2017, 14:13)slavcr Napisal: Ker sem še čisto zelen in tega nisem vedel, hvala dex.
Namigni še kje (po možnosti v osrednji Sloveniji); lahko na zasebno sporočilo, da ne bo kdo jezen zaradi reklame.


Kot je rekel že Idamjan, mislim, da je najugodnejši Ancelj.

Poglej tudi zasebna sporočila :)

Kakšna pa je cena pri Anclju za malce večjo količino. Lahko tudi na zasebno sporočilo. Hvala
Odgovori
(16-04-2017, 22:06)burt Napisal:
(16-04-2017, 07:44)carcano Napisal:
(15-04-2017, 23:00)s56wan Napisal: Današnja slaba izkušnja z STV strelivom na AA tekmi. Tulec ni imel zvrtane luknje za netilko. Netilka se sprožila, zaklep pa zablokiral tako, da ga na tekmi ni bilo možno premakniti. Levo zgoraj se vidi naboj, kako je dvignilo netilko. Na sredini spodaj še iz drugega zornega kota. Malo je zdelana netilka, ker sem jo poizkušal s kleščami izvleči. Doma sem pregledal še preostale in našel enega sumljivega (desna slika spodaj na desni strani) Iz radovednosti sem sem pogledal, če je zvrtana luknja in je bila, kljub temu da kaže na to da je netilka precej bolj sploščena in razlezena kot ostale.

LP
Andrej

Hm, enake oznake. Naj jih spustim skozi cev ?! :-)


Vrni prodajalcu. Poglej moje prejšnje poste in se sklicuj na zakonska določila (ZVPot).


Čist lepo dobil škatlico novih, drugega proizvajalca. Brez doplačila.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)