Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iščem: Brušenje in bruniranje pištole
#1
Pozdravljeni,
tole je moja "tétka", ki bi potrebovala brušenje teh grdih brazgotin ki sicer niso globoke, se pa čuti z nohtom da ni to samo za s polir pasto prepolirat.
Morda kakšen fin (vodni) brusni papir? 
Na koncu pa seveda še prebrunirat s pravo brunuro, ne hladno. 

tako zdaj zgleda:
[Image: 20181219201054.jpg]

[Image: 20181219201025.jpg]

Če mi kdo lahko naredi tetejca res lepega mu dam 50€


Če bi končni izdelek vsaj približno tako zgledal, bi bilo top :D
[Image: F1YM57.jpg]


telefon: 051-429-690
mail: blazcigale1@gmail.com
Odgovori
#2
Ali bi rad obdržal čimbolj originalen finiš ali ne? če bi namesto sijoče površine raje pol-matirano, kar je vsaj meni veliko lepše ti povem postopek, kako sem se jaz lotil zadeve pri obnovi nekaterih kosov, ki so potem taki kot iz štacune, oziroma še boljši:

- orožje razstaviš na prafaktorje (prožilni mehanizem seveda lahko pustiš v enem kosu, če gre tako ven)
- obrusiš globoke raze kar s smirkovim papirjem, ki ga namestiš na en tak raven "kloc" lesa, da ne obliš robov, kjer boš brusil
- vse površine, ki so vidne in ki bi jih rad popravil, speskaš s steklenimi perlami (to ti lahko naredi vsak, ki se ukvarja s peskanjem, jaz sem to nesel h Koritniku v Depalo vas pri Domžalah) Cena cca 15-20 EUR
- če bi rad malce bolj gladko površino, potem po občutku zdrgni vidne površine z srednje fino jekleno volno
- odneseš brunirat (jaz sem delo zaupal mojstru iz Strahinj pri Kranju) Cena cca 15-20 EUR
- kose, ki so brunirani kakšne pol ure kuhaš v destilirani vodi, da gredo ostanki brunirne soli iz vseh špranj
- dobro osušiš
- vse površine dobro namažeš sprotikorozivnim oljem

 lp
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#3
Vseeno bi raje to dal nekomu, ki ima bolj občutek ::) Ne iščem prav visoki sijaj ampak nekaj takega, kot je na sliki... t.j. originalno stanje.
Odgovori
#4
Če bi rad za 50€ skos prišel, ni druge kot da nardiš sam, kot je Barbapapa razložil. Pa ne smeš si računat svojih ur zraven in prevoza, ko se boš okol vozil.

Lp
Odgovori
#5
Točno to. Za 50 ojrov ti nihče ne bo kozmetično obnavljal kosa. To jaz naredim zase in za svoj hobi. Če pa bi seštel vse ure...bi bilo malce predrago. Če hočeš seveda, da je stvar narejana v piko. Obstajajo pa tudi bolj "polovičarske" variante in hladna bronura...itd...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#6
(21-12-2018, 11:31)Barbapapa Napisal: Točno to. Za 50 ojrov ti nihče ne bo kozmetično obnavljal kosa. To jaz naredim zase in za svoj hobi. Če pa bi seštel vse ure...bi bilo malce predrago. Če hočeš seveda, da je stvar narejana v piko. Obstajajo pa tudi bolj "polovičarske" variante in hladna bronura...itd...

Aha, hvala.
Koliko pa je potem realna cena za tako popravilo?
Odgovori
#7
(21-12-2018, 15:48)glazuna Napisal:
(21-12-2018, 11:31)Barbapapa Napisal: Točno to. Za 50 ojrov ti nihče ne bo kozmetično obnavljal kosa. To jaz naredim zase in za svoj hobi. Če pa bi seštel vse ure...bi bilo malce predrago. Če hočeš seveda, da je stvar narejana v piko. Obstajajo pa tudi bolj "polovičarske" variante in hladna bronura...itd...

Aha, hvala.
Koliko pa je potem realna cena za tako popravilo?
Nova tetka Beer :)
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#8
To je težko oceniti, vprašaj katerega od puškarjev, ki se s tem ukvarjajo profesionalno. Šteh, Brajer...se boš pa kar načakal in prav poceni ne bo. Loti se sam, saj to ni noben kunšt, ki ga ne bi zmogel srednje sposobni desc.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#9
Barbapapa je to svojo sposobnost že dokazal na njegovem bivšem in sedaj mojem waltherčku :)
Odgovori
#10
Ja, tistega sem tudi obnovil po zgoraj opisanem postopku. No, upam, da ti dobro služi, sem se kar težko ločil od njega! :))
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)