Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
puška 6.5 Creedmoor vs 308 win - kaj bi se bolje prodajalo
#61
Ko vse to berem, se mi tako zalušta streljat, da se že odpravljam.

Pa ne povem s katerim kalibrom, da me kdo ne skurca  Mrgreen
Odgovori
#62
Mato je bolje povzel kar sam nisem znal napisati.
Pa sem v svojem stilu podal svoje razmišljanje.
Nekaj bi še dodal na to temo, pa ne bom ker je govora o luknjanju papirnatih tarč torej športnem strelstvu....

Ma ne vse en bom podžgal.
308 win ponuja veliko več opcij streliva za ostale ,"različne" potrebe kot ostali primerljivi kalibri.
Odgovori
#63
(10-06-2019, 15:17)J.S.Archer Napisal: Mato je bolje povzel kar sam nisem znal napisati.
Pa sem v svojem stilu podal svoje razmišljanje.
Nekaj bi še dodal na to temo, pa ne bom ker je govora o luknjanju papirnatih tarč torej športnem strelstvu....

Ma ne vse en bom podžgal.
308 win ponuja veliko več opcij streliva za ostale ,"različne" potrebe kot ostali primerljivi kalibri.
Če s tem misliš pod "različne potrebe" recimo na lovce  Whistle, potem si preberi naslednji članek:

https://www.tacticalclassroom.com/6-5-vs...omparison/
Odgovori
#64
(10-06-2019, 15:26)romank Napisal:
(10-06-2019, 15:17)J.S.Archer Napisal: Mato je bolje povzel kar sam nisem znal napisati.
Pa sem v svojem stilu podal svoje razmišljanje.
Nekaj bi še dodal na to temo, pa ne bom ker je govora o luknjanju papirnatih tarč torej športnem strelstvu....

Ma ne vse en bom podžgal.
308 win ponuja veliko več opcij streliva za ostale ,"različne" potrebe kot ostali primerljivi kalibri.
Če s tem misliš pod "različne potrebe" recimo na lovce  Whistle, potem si preberi naslednji članek:

https://www.tacticalclassroom.com/6-5-vs...omparison/

Dober članek. 
Par mesecev nazaj je bil v dveh delih objavljen članek o specifičnem naboju v nam znani reviji Kalibar. 
Tam sem  prebral in se poučil o specifičnem naboju.
Kljub vsem pridobljenem znanju sem se iz osebnih razlogov odločil za 308 WIN. 
?
Odgovori
#65
(10-06-2019, 15:17)J.S.Archer Napisal: 308 win ponuja veliko več opcij streliva...

to ti nobeden nikjer ne oporeka.
Odgovori
#66
No, tja do 300 metrov se 308win hpbt bolje izkaže na divjadi kot pa 260rem hpbt. Pač, prednost večje mase krogle in večjega diametra.
Odgovori
#67
Za vse ostalo, luknanje papirja na vse razdalje, podiranje ploščkov, jaga na 300+ metrov,... je tukaj 260rem.
Odgovori
#68
Pa naj še jaz nekaj povem okoli tehle kalibrov, ko se že toliko prerekate. 
Ko sem jaz kupoval novo puško, sem slučajno videl v Tarči Sabattija in mi je bil tako všeč, da sem šel po nabavnega, razbil doma prašička in ga  kupil. Potem ste vsi navalili name, kaj sem tako neumen, da sem vzel kaliber .308  itd. Da skrajšam zgodbico, z njim sem zadovoljen in veselo pokam. 
No sedaj pa pride žalostni del zgodbe. Ker je tudi sin očitno pobral nekaj mojih genov, tudi on rad strelja in kot "strokovnjak" sem mu svetoval, naj pa on vzame raje kaliber 6,5 x47 Lapua, ker to bodo pa sami muši. In je fant veselo naročil Sabattija TLD v omenjenem kalibru v  Proarmisu, ki ga bi uvozil preko Frankonije. Puško je naročil in tudi v celoti plačal lani novembra, dobavni rok pa naj bi bil 3 mesece. Vmes sva šla malo smučat (pa ja ne bo prišla ravno med smučanjem), pa malo telefonarila, pa bo marca ali aprila, pa bo konec maja, pa bo ko bo če bo. Tomaž se zgovarja na Frankonijo, Frankonija na talijane, taljani imajo pa itak kar naprej feragosto, sin pa kolne mene, ker mu dajem take pametne nasvete. Sicer mu govorim, da sem tudi jaz čakal  fičota 15 mesecev, ampak imam občutek, da današnjo mladino take zgodbice ne zanimajo več.    
 No v glavnem, kupite puško v kateri kolem kalibru vam paše, samo da je na legerju pri trgovcu, kajti vse ostalo zna povzročiti precej slabe volje in uničenih živcev, kot pa kakšna devetka več na tarči.

Lp božo
Odgovori
#69
(12-06-2019, 13:00)bozosemrov Napisal: Pa naj še jaz nekaj povem okoli tehle kalibrov, ko se že toliko prerekate. 
Ko sem jaz kupoval novo puško, sem slučajno videl v Tarči Sabattija in mi je bil tako všeč, da sem šel po nabavnega, razbil doma prašička in ga  kupil. Potem ste vsi navalili name, kaj sem tako neumen, da sem vzel kaliber .308  itd. Da skrajšam zgodbico, z njim sem zadovoljen in veselo pokam. 
No sedaj pa pride žalostni del zgodbe. Ker je tudi sin očitno pobral nekaj mojih genov, tudi on rad strelja in kot "strokovnjak" sem mu svetoval, naj pa on vzame raje kaliber 6,5 x47 Lapua, ker to bodo pa sami muši. In je fant veselo naročil Sabattija TLD v omenjenem kalibru v  Proarmisu, ki ga bi uvozil preko Frankonije. Puško je naročil in tudi v celoti plačal lani novembra, dobavni rok pa naj bi bil 3 mesece. Vmes sva šla malo smučat (pa ja ne bo prišla ravno med smučanjem), pa malo telefonarila, pa bo marca ali aprila, pa bo konec maja, pa bo ko bo če bo. Tomaž se zgovarja na Frankonijo, Frankonija na talijane, taljani imajo pa itak kar naprej feragosto, sin pa kolne mene, ker mu dajem take pametne nasvete. Sicer mu govorim, da sem tudi jaz čakal  fičota 15 mesecev, ampak imam občutek, da današnjo mladino take zgodbice ne zanimajo več.    
 No v glavnem, kupite puško v kateri kolem kalibru vam paše, samo da je na legerju pri trgovcu, kajti vse ostalo zna povzročiti precej slabe volje in uničenih živcev, kot pa kakšna devetka več na tarči.

Lp božo

Clap Clap Clap
Odgovori
#70
Bozo, sam sem nekaj mesecev nazaj kupoval Sabattija str 6,5x47 vendar sem dobil odgovor da bo dobavljiva sele sele cez eno leto(letos decembra) sem se odlocil za 308, ki je bila na zalogi. Prav ne prav, nevem, raje bi jo imel v 6,5.. sem bom pa do takrat vsaj naucil streljat  :)
Odgovori
#71
hmmm, 2 možnosti sta:
ali folk tako zelo kupuje 6,5mm in jim ostajajo dobavljive 308-ke za 'balkance', ali nobeden ne kupuje 6,5mm in samo še delajo 308...
Mrgreen
Odgovori
#72
ali pa trgovci naročajo 308 po nekem avtomatizmu, potem pa se cela srenja dela norce iz tistih, ki pravijo naj raje naročajo 6,5...
(konec koncev mora nekdo pokupit tudi vse te silne zaloge 308 pušk, ane:)
Odgovori
#73
in da ne govorimo samo na pamet - včerajšnje streljanje in meritve z radarjem:

308, povprečna hitrost 2570fps, G7 BC = 0,247
6,5Creed povprečna hitrost 2840fps G/ BC = 0,290

torej, v 308win imaš počasnejšo kroglo s slabšo balistiko, ki stane več... ampak še vedno se najdejo tisti ki na mrtvo trdijo da je 308 super in sploh najboljši.
Odgovori
#74
(12-06-2019, 13:00)bozosemrov Napisal: Pa naj še jaz nekaj povem okoli tehle kalibrov, ko se že toliko prerekate. 
Ko sem jaz kupoval novo puško, sem slučajno videl v Tarči Sabattija in mi je bil tako všeč, da sem šel po nabavnega, razbil doma prašička in ga  kupil. Potem ste vsi navalili name, kaj sem tako neumen, da sem vzel kaliber .308  itd. Da skrajšam zgodbico, z njim sem zadovoljen in veselo pokam. 
No sedaj pa pride žalostni del zgodbe. Ker je tudi sin očitno pobral nekaj mojih genov, tudi on rad strelja in kot "strokovnjak" sem mu svetoval, naj pa on vzame raje kaliber 6,5 x47 Lapua, ker to bodo pa sami muši. In je fant veselo naročil Sabattija TLD v omenjenem kalibru v  Proarmisu, ki ga bi uvozil preko Frankonije. Puško je naročil in tudi v celoti plačal lani novembra, dobavni rok pa naj bi bil 3 mesece. Vmes sva šla malo smučat (pa ja ne bo prišla ravno med smučanjem), pa malo telefonarila, pa bo marca ali aprila, pa bo konec maja, pa bo ko bo če bo. Tomaž se zgovarja na Frankonijo, Frankonija na talijane, taljani imajo pa itak kar naprej feragosto, sin pa kolne mene, ker mu dajem take pametne nasvete. Sicer mu govorim, da sem tudi jaz čakal  fičota 15 mesecev, ampak imam občutek, da današnjo mladino take zgodbice ne zanimajo več.    
 No v glavnem, kupite puško v kateri kolem kalibru vam paše, samo da je na legerju pri trgovcu, kajti vse ostalo zna povzročiti precej slabe volje in uničenih živcev, kot pa kakšna devetka več na tarči.

Lp božo

Naj odpove naročilo pa kupi tam kjer imajo, ni nikomur nič dolžan da bi moral čakat...
Odgovori
#75
(13-06-2019, 08:55)dani_79 Napisal: Naj odpove naročilo pa kupi tam kjer imajo, ni nikomur nič dolžan da bi moral čakat...

verjetno si spregledal del kjer piše "puško naročil in tudi v celoti plačal lani novembra..." me pa vedno znova preseneti da so strelci pripravljeni sprejeti take pogoje in da nekateri trgovci to zahtevajo... Izgovarjanje na Frankonio in na Italijane je brezpredmetno, ker je pravni posel sklenjen med slovenskim prodajalcem in kupcem, ne pa med kupcem in Frankonio ali/in Sabattijem. V takem primeru se po preteku dobavnega roka denar zahteva nazaj vključno z zamudnimi obrestmi.
Odgovori
#76
(13-06-2019, 08:19)Kristian Napisal: in da ne govorimo samo na pamet - včerajšnje streljanje in meritve z radarjem:

308, povprečna hitrost 2570fps, G7 BC = 0,247
6,5Creed povprečna hitrost 2840fps G/ BC = 0,290

torej, v 308win imaš počasnejšo kroglo s slabšo balistiko, ki stane več... ampak še vedno se najdejo tisti ki na mrtvo trdijo da je 308 super in sploh najboljši.

  Saj ni boljši, sam bolje se prodaja in dalj traja rol ane  :))
Odgovori
#77
Kot si sam povedal nabavni rok je potekel (po tem kar je napisano), firma mora jutri izplačat denar nazaj, če ne bo zahteval obresti so lahko še srečni.
Odgovori
#78
Sam sem še iz davnih časov, ko so nas učili,  da je potrpljenje  božja mast, vendar tudi meni počasi zmanjkuje tega maziva. Verjamem, da je v vsej tej  limonadi še najmanj kriv g. Žnidarko, čudi pa me, da si ena taka firma, kot je Frankonia, ki ima za sabo več milijonski nemški trg, lahko  privošči tako slabo reklamo, da ne rečem šlamparijo. Najbrž  si res mislijo, da smo Balkanci navajeni na čakanje še iz časov bivše Juge.

S sinom sedaj res iščeva kakšno drugo opcijo, samo kaj, ko si je vbil v glavo ravno Sabattija TLD v omenjenem kalibru. Saj puška je res trenutno najboljša izbira glede cene v primerjavi s kakovostjo, samo to ne pomaga nič, če ni dobavljiva v nekem razumnem roku.

Vsekakor pa se mi zdi, da bi se bilo nekih obljubljenih rokov potrebno držati, vsaj jaz sem take sorte, da če nekaj obljubim se tega tudi držim, pa čeprav v svojo škodo.


Strelski pozdrav božo
Odgovori
#79
Božo poglej malo za BERGARO definitivno ne boš razočaran pa še 6,5 credmor je  :)) Hand
Odgovori
#80
Al pa Savage ;) imel 223, imam v .22lr in 338LM
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)