Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o streljanju na Ptuju in sodni epilog
#21
no u
Odgovori
#22
(19-09-2019, 20:38)mr.T Napisal: Vsi stranski vidiki bodo zanemarljvi v primerjavi z tistim ,da je jih je ustrelil v hrbet medtem ko so bežali, tu bo težko kaj dosti  razen če bi bil pijan ali na drogah pa bi se kaka neprištevnost našla. Tale bo sedel ali za uboj ali za umor ,dodali bodo pa še kako povzročanje splošne nevarnosti pa  rabo orožja za katerega ni imel dovoljenja (ga je pač imela žena)

Dober odvetnik bi tudi stanje hude prestrašenosti bla bla bla, ker je bil pač napaden njegov dom in njegov otrok, uspel okarakterizirati kot stanje neprištevnosti. Če ne odvetnik pa se sigurno najde kak "strokovnjak", ki bi podal "strokovno" mnenje. Na koncu je samo odvisno koliko si lahko privoščiš. Se mi pa zdi, da tale možakar ne bo prišel iz ječe čez 2 meseca.
Odgovori
#23
(19-09-2019, 21:26)mr.T Napisal: Tako da poleg tega da bo sedel bodo še dolgo plačevali odškodnine.    Nakoncu cela familija najebala po celi liniji .ker je bil sine  ravno  en tak lump ,kot ti ki so ga prišli garbat.

Res groza a tak pravni sistem imamo. in kolikor je meni znano bi bil izid pravnega sistema v večini Evrope podoben.

na žalost imaš prav ... tole bi šlo skozi samo v ZDA, pa še to ne v vseh državah
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#24
(20-09-2019, 09:13)maus Napisal:
(19-09-2019, 21:26)mr.T Napisal: Tako da poleg tega da bo sedel bodo še dolgo plačevali odškodnine.    Nakoncu cela familija najebala po celi liniji .ker je bil sine  ravno  en tak lump ,kot ti ki so ga prišli garbat.

Res groza a tak pravni sistem imamo. in kolikor je meni znano bi bil izid pravnega sistema v večini Evrope podoben.

na žalost imaš prav ... tole bi šlo skozi samo v ZDA, pa še to ne v vseh državah
Ma mislm, da ne bi šlo prav nikjer v ZDA skozi, če je nekoga, ki ie bežal stran ustrelu v hrbet. Edino nepreštevnost/stres, da je zgrešil strel na napadalca in je metek zalutal v enga v ozadju, ki je že bežal stran.

Protipravnost štima, istočasnost za unega v hrbet sploh ne štima in sorazmernost po mojem tudi ne štima, ker bi verjetno že en opozorilni strelc odvrnil napadalce, ker se bi posrali. Gledam iz vidika zakona, zame osebno je še lex talionis premil, bi hotu obe očesi in še od cele žlahte za eno moje.

Osnovni pogoji za silobran so v vseh državah ZDA enaki kot pri nas, saj so jih naši kopirali od njih in se pravniki/sodniki vedno bolj učijo ameriške sodne prakse iz katere izvirajo skoraj vsi ti inštituti kazenskega prava.

V ZDA bi imel v nekaterih državah lažjo možnost obrambe, ker imajo uzakonjeni doktrini “stand your ground” in “castle”, zadnja pride v poštev v tem primeru. Doktrina namreč zmanjšuje zahtevo, da se umakneš znotraj hiše v kolikor možnost obstaja in počakaš “policijo”.
Odgovori
#25
ekipa, tle govorite zelo na pamet... V SLO obstaja svež primer o katerem sem že pisal na teh straneh. Dva lumpa sta želela obračunati med sabo, eden z nožem drugi s pištolo. Po začetnem bližnjem kontaktu se je zadeva zaključila tako da je eden bežal (uradno: umikal s področja konflikta) drugi pa je streljal nanj dokler se pištola ni zataknila. Možak je dobil tri šuse v hrbet ampak na koncu je odvetnik s pomočjo sodnega izvedenca uspel dokazati, da je bil to zgolj in samo silobran, ker se je dotični tako bal za svoje življenje, da ni mogel oceniti kdaj dejanska nevarnost preneha. Stvar je dobila epilog na vrhovnem sodišču in strelec je vložil odškodninsko tožbo proti državi zaradi prestanih dni v priporu (in hotel najeti stanovanje od mr.T-ja:)

V ZDA je situacija zelo odvisna od države do države in predvsem od barve kože udeležencev...

P.S. zograj omenjaš "ker bi verjetno že en opozorilni strelc odvrnil napadalce"... če poznaš primer, potem veš da je možak z balkona ustrelil več strelov v zrak, kar ni odvrnilo napadalce, še več, po opozorilnih strelih so začeli vdirat v hišo...
Odgovori
#26
Natancno tako in tole bezanje je lahko kamot tudi tek v avto po avtomat... Ce nekdo ob streljanju v zrak zacne vlamljat v hiso potem s tekom proti avtu nevarnost ne preneha... No vsaj meni ne....
Odgovori
#27
@SU84.

Kjer je volja je v ZDA tudi pot.

Ne samo, da je Joe Horn ubil enega, s strelom v hrbet je s šrotarco ubil dva nelegalna imigranta. A to še ni vse, ubil jih je na sosedovi parceli, ko sta poskušala vlomiti v sosedovo hiše in odkorakal nedolžen.

Ni ravno humano, je pa zelo dobra šola in opomin vsem, ki imajo podobne ideje. 

https://www.youtube.com/watch?v=M3WI6GBCgRw
Odgovori
#28
Pravš so tudi ti rekli ''Tam nas čakajo lepe ženske, služba v pisarni in veliko denarja'' končalo se je pa z akutno zastrupitivjo z svincem
Odgovori
#29
Pust tisto o sluzbi tist sinke novinar namislil dobro oni vedo da v evropi ni treba delat...
Odgovori
#30
(21-09-2019, 08:42)Kristian Napisal: P.S. zograj omenjaš "ker bi verjetno že en opozorilni strelc odvrnil napadalce"... če poznaš primer, potem veš da je možak z balkona ustrelil več strelov v zrak, kar ni odvrnilo napadalce, še več, po opozorilnih strelih so začeli vdirat v hišo...
Ja nč, kurc, Darwinovo nagrado jim podelit pol.
Odgovori
#31
(20-09-2019, 07:24)Bobo Napisal:
(19-09-2019, 20:38)mr.T Napisal: Vsi stranski vidiki bodo zanemarljvi v primerjavi z tistim ,da je jih je ustrelil v hrbet medtem ko so bežali, tu bo težko kaj dosti  razen če bi bil pijan ali na drogah pa bi se kaka neprištevnost našla. Tale bo sedel ali za uboj ali za umor ,dodali bodo pa še kako povzročanje splošne nevarnosti pa  rabo orožja za katerega ni imel dovoljenja (ga je pač imela žena)

Dober odvetnik bi tudi stanje hude prestrašenosti bla bla bla, ker je bil pač napaden njegov dom in njegov otrok, uspel okarakterizirati kot stanje neprištevnosti. Če ne odvetnik pa se sigurno najde kak "strokovnjak", ki bi podal "strokovno" mnenje. Na koncu je samo odvisno koliko si lahko privoščiš. Se mi pa zdi, da tale možakar ne bo prišel iz ječe čez 2 meseca.

Jaz bi samo povedal, da tisti, ki beži, še ne pomeni, da je nevarnost končana.
Tisti nekdo se lahko vrne, lahko se vrne z večimi ljudmi, lahko ima orožje v avtu, lahko gre po pomoč.

To ne pomeni natanko nič.
Ker mi se pogovarjamo o tem, da so ljudje napadli hišo in jih streli niso odvrnili. In pogovarjamo se o razmerju 4 na 1. 

Če nekdo ob strelu odloži kij, pištolo ali karkoli, ter dvigne roke - se je predal. Ta (načeloma) ni nevaren.

Vse ostalo, vključno s tem, da nekdo zbeži, zame osebno ne pomeni nič. Ker kaj pomeni odvrniti neposredno nevarnost?

Če eden leži, enega mam na nišanu, za dva pa ne vem, kje sta, kako naj vem, da se zopet ne pojavita? Za 5 minut, za uro, za dve uri. In kako naj vem, da bosta prišla dva? Lahko zopet pridejo štirje.

Zagovarjati se z neko prestrašenostjo, neprištevnostjo je hudo nevarno. Potem je tvoja usoda odvisna od nekega prihiatra, ki pravi, lahko da je bil neprišteven, lahko da ni bil.

Tako je moje mnenje.
Odgovori
#32
Kdo ve, če so res bežali, lahko so odšli in zavpili, zdaj gremo mi po orožje in vas vse postrelimo.
Odgovori
#33
Good point to z bezanjem po avtomat ali pomoc vec prijateljev.
Sploh ni jasno kaj tako dolgo muckajo na sodiscu. Res bodo napadalci prej zunaj kot bo ta gospod dozivel sodni epilog.
Pa tudi ni jasno zakaj za boga ne smes svojega branit pa magari s tankom, ce ga imas parkiranega pred bajto.

Vsi pa tudi nimajo ali nimamo strelnega orozja in bi pac napadalcu tegl na glavo vrgli...

Res smo cudna drzava v marsikaterem pogledu.
Odgovori
#34
(23-09-2019, 09:17)MarkB Napisal: Good point to z bezanjem po avtomat ali pomoc vec prijateljev.
Sploh ni jasno kaj tako dolgo muckajo na sodiscu. Res bodo napadalci prej zunaj kot bo ta gospod dozivel sodni epilog.
Pa tudi ni jasno zakaj za boga ne smes svojega branit pa magari s tankom, ce ga imas parkiranega pred bajto.

Vsi pa tudi nimajo ali nimamo strelnega orozja in bi pac napadalcu tegl na glavo vrgli...

Res smo cudna drzava v marsikaterem pogledu.

Če bi spremljal bi vedel da so napadalci ki so preživeli že odslužili kazen ne vem točno leto zapora se mi zdi podatek je omenjen nekje.

bbbbb si napisal da zate osebno ko nekdo beži ne pomeni nič...pravilno, saj nisi pristojen za reševanje zadeve Smile  

Navsezadnje če ne pomeni nič, zakaj bi potem streljal bežečemu v hrbet...sam nebi, niti v vojni če bi bil prisiljen bi pa mimo.
Odgovori
#35
Ne moreš vedeti, kako bi reagiral v takšni situaciji, dokler se ne znajdeš v njej. Upajmo, da nobenemu od nas ne bo treba izvedeti.
Odgovori
#36
(23-09-2019, 09:17)MarkB Napisal: Pa tudi ni jasno zakaj za boga ne smes svojega branit pa magari s tankom, ce ga imas parkiranega pred bajto.
 
Boštjan je že pripravljen  Razz


[Image: belit.jpg]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)