Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koliko bi me prišla vrezava navoja na puško (Tikka)?
#1
Kok bi me pršov komp in navoj da bi se dal urezat na cev
Puška je tikka t3 3006
Odgovori
#2
Tudi mene zanima.Sem govoril s puškarjem iz Vipave pa me je spraševal kakšen kompenzator imam itd.Torej bo treba še malo poštudirat.Meni bi šel na puško navoj M14x10mm.
Odgovori
#3
https://webshop.roedale.de/gx2/product_i...nless.html

Ni potrebno vrezat navoja za kompenzator
Odgovori
#4
Kakšen navoj.... Sekundno lepilo in prilepit. Dumb

Če bi bil na tvojem mestu, bi sam vrezal navoj... Predvidevam, da so cene pri puškarjih ogromno visoke... Se bolj splača kupiti novo cev z navojem ali pa stružnico.

Primer:
https://www.youtube.com/watch?v=2bDAPbibMbU
https://www.youtube.com/watch?v=Cx7YavenjNU
Odgovori
#5
He, he. A kar sam vrezati navoj? ? 
Ja, če si izkušen drejar in veš kaj delaš. 

Upam, da se ne motim, ampak še vsi puškarji niso ravno kompetentni za izdelavo navoja, krone... 
 
Verjamem pa da so tudi taki, ki to res obvladajo.
Kateri pa to so in za koliko denarja to naredijo zanima tudi mene...
Odgovori
#6
Kapsl --- > Če nisi sposoben se ne loti projekta... Očitno pa je, da niso pogledal posnetkov, pa si kljub temu komentiral.... Eni smo sposobni... Eni pa gume od avta ne znate zamenjati.  Dumb
Odgovori
#7
Pokliči puškarja, kaj sprašuješ tukaj , ki veš da boš dobil "poseben" odgovor. Gor maš Vute ali pa Šteha pokliči in je. Če ne v google vpišeš PUŠKARSTVO. Odgovor v cca 5 min. Razen če se bojiš osebnega stika z ljudmi in ti je lepše pisati in pošiljati maile?
Odgovori
#8
Tisto na youtub-u je navadno šalabajzarstvo ne pa izdelek ,ki je primeren za precizno streljanje.
Odgovori
#9
benko8 --- > Da zunanji navoj na cevi vpliva na natančnost izstrelka... Ta mi je pa prva.

AMZS --- Nujna številka: 1987 --- Predrto pnevmatiko lahko mehanik v nekaterih primerih zakrpa, kar na terenu, če je pa poškodba prehuda, pa vam bo namestil rezervo kolo.
Odgovori
#10
Wink 
Če se ti ekstra ne mudi (čez en mesec, trenutno nimam časa) ti ga lahko vrežem jaz, TOKRAT za promocijsko ceno nič evrov Smile 
Za "centerfire" kalibre odsvetujem razno leplenje in stiskanje s strani z vijakom; osebno sem videl na strelni liniji, kako tak kompenzator ob strelu poleti 5 m naprej v travo.
Odsvetujem tudi domače projekte rezanje iz roke z navojno čeljustjo.
LP,
Klemen
Odgovori
#11
(03-01-2020, 13:01)Kapsl Napisal: He, he. A kar sam vrezati navoj? ? 
Ja, če si izkušen drejar in veš kaj delaš. 

Upam, da se ne motim, ampak še vsi puškarji niso ravno kompetentni za izdelavo navoja, krone... 
 
Verjamem pa da so tudi taki, ki to res obvladajo.
Kateri pa to so in za koliko denarja to naredijo zanima tudi mene...

Zanimivo na slovenski sceni kup puškarjev sploh nima stružnice ali pa imajo kako majhno žepno izvedbo , tako da na koncu večino del te vrste puškarji opravijo pri kakem sosedu z avtomehanično delavnico.

Ampak drugače je strugarska ura kar hitro 60Eur/h
Odgovori
#12
(03-01-2020, 14:49)SteyrAUG Napisal: Če se ti ekstra ne mudi (čez en mesec, trenutno nimam časa) ti ga lahko vrežem jaz, TOKRAT za promocijsko ceno nič evrov Smile 
Za "centerfire" kalibre odsvetujem razno leplenje in stiskanje s strani z vijakom; osebno sem videl na strelni liniji, kako tak kompenzator ob strelu poleti 5 m naprej v travo.
Odsvetujem tudi domače projekte rezanje iz roke z navojno čeljustjo.
LP,
Klemen
Angel Clap Clap Clap Clap Clap
Odgovori
#13
Pred leti, ko sem dal popravit ustje cevi na MK, sem dal mimogrede še vrezati še navoj 12x1, dolžine 14 mm...
Ne spomnim se točno cene, (50-70 EUR), potrebno je bilo prelotat sp.merek, ter izdelat zaščito navoja, mogoče ravno pri omenjenih puškarjih...
V prvo živo skrpucalo, po brezplačni reklamaciji bolj za silo... potem se mi ni dalo več težit, ker je krona ratala o.k. in tudi grupa je super, kar je bil namen. ?

Navoj pa ni ravno uporaben... Danes pa mi je malo žal, da nisem težil še za uporabnost navoja. ?
Odgovori
#14
Po moje za navoje na cevi ne potrebuješ fensi puškarja ampak sposobnega drejarja. Pred leti je bil na tem področju precej aktiven Jabolko. Sam imam nekaj njegovih izdelkov in sem z njimi zadovoljen. Pošlji mu ZS in ga prosi za uslugo.

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#15
To bo držalo... Žal šele potem vidiš ko je storjeno. ?
Fajn je imet kako referenco. ?
In verjamem da se tudi dobrim zgodi kaj slabega, ampak v drugo pa že mora bit...

Ja, ta stvar postaja aktualna, ni pa kar tako, kot zamenjat gumo avtu. ?
Jezik pa sem stegnil ravno zaradi moje slabe izkušnje, ne da bi metal polena pod noge in strašil ljudi.

Navoj na cevi in vse kar spada zraven in gor, mora bit v nulo, če ne je vse še slabše kot prej.
Ni grupe, ali pa se po vsakem vijačenju premakne drugam...
Odgovori
#16
Citat:benko8 --- > Da zunanji navoj na cevi vpliva na natančnost izstrelka... Ta mi je pa prva.



Odvisno od preseka rora sprememba preseka pri razanju navoja lahko povrzorčil spremembo notranje dimenzije , zato na precizni puški nče se le da navojev  ni oz so zelo veliki premera beri taki da pustijo kar največ mesa na cevi

Odgovori
#17
Zanimivo... mogoče sem preslišal, ni povedal vzroka povečanja not. premera in kdaj se je to zgodilo. 
Ali zaradi pregretja pri vrezovanju navoja, ali zaradi zareznega učinka navoja?
Pa tudi kdaj, takoj po vrezovanju, ali šele po streljanju?
Ror mi deluje kromast...  je mogoče keč v tem po kakšnem postopku je ror narejen?
 
Ko mislim da le nekaj vem, vidim, da ne vem. Shifty
Odgovori
#18
To nima nobene veze za samimim navojem ali kako temperaturo , to se več ali manj vedno dogaja pri vsakem struženju to je stvar notanjih napetosti materiala ,pri velikih spremembah preseka in debeline stene zunaj se zadeva spreminjajo tud znotraj. 

Te zadeve so folku znane od kar obstaja struženje , in naprimer pri MK to izkoriščajo da naredijo konus ali čok v notranjosti cevi  samo z tem da je na ustju več materiala kot drugje. VK match cevi ponavadi ravne konture če le to omogoča teža tudi zaradi tega da je notranjost kar najbolj konsistentnega premera.

Tako pri taki MK cevi dosežejo, da je cev pri ustju ožja kot v ležišču brez da bi rabili konično polirat več kot par cm okoli ležiišča.
[Image: attachment.php?attachmentid=3375&d=1542384864]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)