Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razlika med 4-inčno in 5-inčno cevjo pri revolverju
#1
Pozdravljeni,


Odločam se za nakup mojega prvega revolverja proizvajalca S&W oziroma Collt v kalibru .44 magnum. Ker nisem poznavalec tega področja se na vas obračam z vprašanjem kaj oziroma kateri revolver kupiti. Revolver bo primarno služil za lovske potrebe in občasno za streljanje na strelišču.
Nekako sem se odločil, da bi kupil INOX izvedno revolverja v kalibru .44 magnum. Ker zaradi praktičnosti nočem imeti prevelikega sem se nekako osredotočil na dolžine cevi med 4 in 6 inči. Osebno mi najbolj "sede" 5 inčna cev, katere pa nimajo vsi modeli saj očitno proivajalci preferirajo 4 in 6 inčne cevi.

- Zanima me kakšna je razlika v moči na ustju cevi z enakimi nabojih med 4 in 6 inčnimi cevmi? Kako je to mogoče izračunat?
- Kolikšna je razlika v odsunu med 4 in 6 inčno cevjo? A se pri tem kalibru izplačakupit revolver z kompenzatorjem?
- Kateri proivajalec slovi po boljši kvaliteti S&W ali Colt? Ma internetu je mogoče najti vsemogoče zapise.
- Naboje bom polnil sam.

Za vse odgovore se vam ze v naprej zahvaljujem.
Odgovori
#2
Glede dolzine cevi pri revolverjih, je veliko napisanega. Ampak vsi pa se strinjajo, da je odvisno od posameznega revolverja. Jaz bi bolj gledal na prakticnost kot na energijo, vecino casa ga bos samo nosil in ne streljal. 
Kompenzatorja ne rabis, 44mag je mucek. 
S&W ali Colt dandanes? Ker je boljsi ne znam rect, jaz bi vzel Rugerja ali pa ce kje dobis starega S&W M29 (letnik 1960-80). Za te si lahko ziher da bojo delali, za te nove pa nebi dal roke v ogenj.
Odgovori
#3
Imel sem 5” Smitha 629 Classic. Na lov sem ga vzel točno 0-krat. Je pač zadeva preglomazna. Če sam filaš potlej odsun ne bo problem in kompenzator ne nujnost. Zanimiv se mi zdi smith 69, ki temelji na L okvirju in ima boben na 5 strelov - zanimiv kompromis med težo/dimenzijo in udobju med vadbo.
.44 magnum gre tako lepo z jezika. Kupi.
Odgovori
#4
44 Rem Mag je kaliber, pri katerem se vsak inč dolžine precej pozna na hitrosti:
http://www.ballisticsbytheinch.com/44mag.html
Če te dožina 5 inč ne bo motila, raje vzemi tega.

Imam en star model Taurus 44, ki ima že tovarniško na koncu cevi pri merku na vsaki strani po 3 luknjice - "Magnaport". Zadeva občutno zmanjša odsun, ampak za ušesa je pa obup. Na lovu pač verjetno ne boš nosil glušnikov, ne?
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#5
[Image: 694c4b18c8fd42ff4ae9e00f21609722.jpg]
Ker je tudi za v lovišče, in precej za nosit naokrog, če moraš izbirat med 4” in 6”, vzemi 4”. Sam sem izbral 5” ker je bil na voljo in idealen kompromis.

Glede izgube hitrosti se ne obremenjuj, tu je itak v vsakem primeru kratka cev (v primerjavi s puško ipd) in je prednost teh kalibrov masa krogle (vztrajnost, prodornost) ter premer. Sam polnim na ravni med 44 Spcl+ in 44 Mag, ti pa povem da 260grs FP s hitrostjo samo 290 m/s prodre v mokrem papirju 45cm, natanko toliko kot moj TTSX v 7x64.

Kak globok HP pa prodre tudi samo 22cm, zmerna polnitev, moja svincenka. To je za kak milostni strel ni pa za kakega 100kg pujsa ki te napade frontalno - rabiš prodornost.

Če bo polnitev zmerna, boš vec streljal, boš sčasoma bolje streljal, rad boš streljal ipd….

Moje udobne polnitve se gibljejo 5grs za 210grs HBWC, 6-7.5grs za 260 grs FP ali 250grs deep HP, imam tudi 180grs, 200grs krogle, najraje imam 260grs.
[Image: e5453f71daa46bad4e2a9dd091edcded.jpg]
[Image: ea56b4eaa0b7ff225e62f9d229128cbb.jpg]
[Image: d2e354ffdf482a3fd642726eff84c370.jpg]
[Image: fd01dc296191d32bae4a399a4690c7fb.jpg]
[Image: 294c2939e792a19392aa8e1f31d527c1.jpg]
[Image: dfea6044f5ad729559a7b464bb0515cd.jpg]
Odgovori
#6
O lovu sicer nimam pojma, verjetno pa je 4 inčna cev bolj praktična tako za nošenje kot tudi za rokovanje, če ravno kakšna pobesnela zverina napade? Razlika v energiji na ustju cevi pa verjetno ni odločujoče večja ali pač?
Odgovori
#7
... bi tudi 44RemMag z 2,5colsko cevjo uspešno opravil nalogo ...

... čeprav osebno preferiram 9x19 (2 hitra in zaradi manjšega odsuna natančna S&B SP z ca 600J dosežeta večji učinek kot 1 44RemMag) ...

... ampak vsak zase izbira tisto, kar bo uporabljal ...

lp upor500
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)