Strelec.si - Slovenski strelski forum
Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Tekmovanja (https://www.strelec.si/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Natančno streljanje (https://www.strelec.si/forum/forum-11.html)
+--- Thread: Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki (/thread-13644.html)

Pages: 1 2 3 4 5


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - wildcat - 31-12-2014

Debata okoli preciznjakov oz. dinamikov na zadnji tekmi SD Alfa-Pro me z nekoliko nostalgije spominja na žolčne debate izpred nekaj let, o večni dilemi kdo je boljši; preciznjakarji ali dinamiki.

Glede na to, da sta glavna protagonista obeh taborov tudi danes ena najaktivnejših članov tega foruma, bi oba pozval, da povedeta širšo strelsko druščino tega foruma k navidez nemogoči nalogi. Najti moramo strelsko disciplino, ki bo vsebovala elemente obeh strelskih panog, in bo enkrat za vselej razrešila to večno dilemo.

Torej silvesterski izziv prestiža: preciznjaki ali dinamiki. Če stvar uspe, bom naredi vse, da tekmovanje organiziramo in končno pridemo do odgovora.

Sicer pa srečno novo leto 2015 enakovredno vsem, preciznjakom in dinamikom. Vaš Muc


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - 33141 - 31-12-2014

:)>-


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - jabolko - 31-12-2014

Ti jo kar išči pa jo ne boš našel, tako kot strela ne IPSC izkaznice...sploh ne vem zakaj bi neki izumljaj, kar je že pokojni JEFF COOPER uključu v IPSC ko ga je izumu...in prosim nehaj do odgovora smo že zdavnaj prišli...stvar zaključena.


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - shoot4fun - 31-12-2014

Dajmo prihodnost možnosti.
Od popperji na 10m do 50 m razdaljeni tarče. Tudi različne velikosti in ovire. vmes pa precizne tarča na 25 m
točkovanje na 50/50.
Why limit your brain if you got only 18 in your mag.
=D>


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - SteyrAUG - 31-12-2014

Evo moj predlog: ene vrste biatlon, pa ajd recmo poletni, da nav treba smucat znat. Veeeelik laufanja poj pa koj precizno streljanje 8->


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - andrejf - 01-01-2015

A mislis da bo Glock34 za to? :D


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Kristian - 01-01-2015

mr.T že trenira


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - 365 Plus Tactical - 01-01-2015

Stari ljudje se bojijo novega, zato vedno komplicirajo, ker se bojijo nekaj novega naučit, sprobat itd Jaz rečem pa, zakaj pa ne,, Shoot4fun, SteryAUG imata čist dobre ideje. Mogoče tudi, da proge niso samo 10m dolge in da se je potrebno več časa premikati, menjava orožja med puško in pištolo npr,..

Kej takega z pištolami, puškami in shotguni - https://www.youtube.com/watch?v=1XCv0X6SqUg


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - mojster - 01-01-2015

Edina prava disciplina, kjer pravi strelci dajo vse od sebe, brez izgovorov in izmikanj je vojna.


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Barbapapa - 01-01-2015

V tej disciplini pa kar sam tekmuj. Sploh pa večina zadetkov v tej "disciplini" pride od strelcev, ki svoje tarče sploh ne vidijo. Če pa jo že - streljajo na neoborožene ljudi.

Če pa je strelstvo šport in zabava, tukaj ne vidim nič narobe, če smo malo kreativni pri tem početju. To je ja bistvo vsega. Stalno pokanje na enake razdalje in merjenje drobcev purfla, vaganje kugel...to je malo dolgočasno...


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Ales - 01-01-2015

Mojster kaj pa lov na tigre ljudožere? :p


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Ales - 01-01-2015

Sicer me tekmovanja kot sem že dejal, ne zanimajo kaj dosti, ampak imam predlog...ko tekmovalec konča dinamično progo, se ga postavi pred tarčo, oddaljeno recimo 523 metrov in se mu da še pol ure časa in 5 nabojev, če ne zadane desetke, je diskvalificiran, sicer pa se mu IPSC dosežek šteje, poleg tega se mu upošteva še, koliko nabojev je porabil, da je zadel desetko. Hehehe


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - blackjernej - 01-01-2015

Mi en sovaščan zmer nabija da je orožje in pokanje za razvajence in da so edini pravi strelci lokostrelci, pa sem ga vprašu zakaj pol ne hodi na šiht peš.
Alpinistov in hribolazcev pa nisem nikoli prepričeval da je boljše it s helikopterjem. :-/


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - NooB - 02-01-2015

Vsaka dobra tekma dinamike vsebuje elemente preciznjaka, zato ta primerjava ni poštena.... In kakor boš vključil elemente preciznega in dinamičnega skupaj bo težko uravnovesti vsaj ne brez obilo predhodnjih testiranj.
Čisto lep primer, vrhunski preciznjakarji tolčejo od 95% navzgor, vrhusnki dinamičarji pa sigurno delajo na preciznjaku 85% ali več, dvomim pa, da bi kateri preciznjakar, ki še ni streljal dinamike naredil na dinamični tekmi več kot 60%....
Mislim, da sta tukaj dobri referenci Robert in Bojan, oba sta dosegla odlične rezultate v preciznem streljanju in streljata tudi dinamiko..... Lahko Bojan pove, kako je zadet platko, ki bi jo na preciznem zadeval cel mesec skupaj, kadar je pod pritiskom časa....

Tako, da zame je ta tema čisto brezvezna, ker vsak, ki ga to vprašanje mika, se lahko preizkusi v preciznjaku in dinamiki in se naj sam odloči.....

Kolikor dolgo sem se lahko izmikal konfliktom sem se lahko ampak na tem mestu pač moram omeniti, ko govorimo o dinamiki je edina prava preizkušnja IPSC, ostale dinamične discipline imajo pač svoje omejitve, kjer celoten spekter znanja ne pride v poštev.....

Dragi moji dejstvo je pač, da v IPSC- ju za dober rezultat moraš imeti največji spekter strelskega in drugega znanja in po mojem mnenju edini strelski šport, ki je še tako specifičen po zahtevnosti znanja in izvedbe je kakšen taktični sniper.....

Na koncu pa se itak pri vseh strelskih športih konča pri vloženem trudu in kančku talenta brez katerega ne gre, kadar govorimo o deseganju dobrih rezultatov.


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Rado - 02-01-2015

> NooB said:
> Čisto lep primer, vrhunski preciznjakarji tolčejo od 95% navzgor, vrhusnki dinamičarji pa sigurno delajo na preciznjaku 85% ali več...

A ti veš koliko truda, treningov in časa je potrebno da preideš iz 85% na 95%+.
Tako da je ta primer popolnoma neobjektiven.
Verjamem da je za IPSC potrebno teoretično znanje potem pa zelo zelo veliko treninga truda in časa, podrobnosti lahko opiše Japka.
Sam sem preciznjak in vem kako hitro lahko prideš na 85% (nima smisla govorit o preciznjaku) ko pa je govora o 95% in še kakem no to pa je že vrhunski rezultat za katerega je tudi potrebno kaj več kot hvalisanje.....


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Mato - 02-01-2015

Hruške pa jabolka (mali j :) )....

To dvoje mixat nima smisla v ENI tekmi dovolj je bila že Hot Range serija (glavna nagrada Vegas), kjer je bila serija različnih "etap", ki je vsaka bila tekma zase in skupaj so dale neko zaokroženo celoto. Bila je za moje pojme odlična ideja z odlično izvedbo in prav pogrešam tako prireditev.
Lahko se sicer debatira o utežeh, točkovanju in kako priti do najboljšega skupnega strelca vendar je vse skupaj povsem irelevantno kajti najhitrejši in najnatančnejši nikoli ne bosta prva niti skozi dve tekmi (razen če je oboje združeno v eni osebi, kar pa vsaj pri nas glede na rezultate in konsistenco tega ni) potreben je pravi mix obojega, ki je pa stvar posameznika in njegovega talenta in vloženega truda. Feguš ni najboljši v tem, ker izhaja iz IPSC ampak zato, ker je prvič talentiran, drugič ker je vložil v to veliko časa in truda tretjič in ne zadnjič, ker ima specialne kreme (ampak o tem se ne sme govoriti preveč ups...)...


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - Snipe Elite - 02-01-2015

_Moje mnenje_ kako bi to izvedli da je za vse kolikor toliko fer:
En primer, Stage: samostoječe platke 15x15, štartaš na sredini platke so postavljene cca 40m od štartne ppozicije v polkrogu, linija s katere se lahko strelja je bolj ravna tako da prve tarče dosegaš z razdalje cca 15m in se v sredino daljša, sredinska je 25-30m, in zdnje dve spet nazaj proti 15m(zakaj tako-preciznjak se lahko postavi na sredino in ima v povprečju vse sttrele od 20-35m, IPSC pa lahko teka in se približa tarčam do dovoljene linije

Attached files [Image: 4780289aaa9baf7b3d455693f76649.png]


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - 357 - 02-01-2015

> NooB said: Čisto lep primer, vrhunski preciznjakarji tolčejo od 95% navzgor, vrhusnki dinamičarji pa sigurno delajo na preciznjaku 85% ali več,

Si lahko glede "vrhunskih" ( enih in drugih ) na slovenski sceni bolj konkreten?

> NooB said:Tako, da zame je ta tema čisto brezvezna, ker vsak, ki ga to vprašanje mika, se lahko preizkusi v preciznjaku in dinamiki in se naj sam odloči.....

Se strinjam in dajem predlog, da se preciznakarji pomerijo v dinamiki in obratno. S tem bi lahka zvedeli, kdo je najboljši preciznakar med dinami in obratno...Vse ostalo je, po mojem prepričanju, "streljanje" v prazno.

> NooB said: Kolikor dolgo sem se lahko izmikal konfliktom sem se lahko ampak na tem mestu pač moram omeniti, ko govorimo o dinamiki je edina prava preizkušnja IPSC, ostale dinamične discipline imajo pač svoje omejitve, kjer celoten spekter znanja ne pride v poštev.....

V to se ne bom spuščal, ker ni moje področje. ;)

> NooB said: Dragi moji dejstvo je pač, da v IPSC- ju za dober rezultat moraš imeti največji spekter strelskega in drugega znanja in po mojem mnenju edini strelski šport, ki je še tako specifičen po zahtevnosti znanja in izvedbe je kakšen taktični sniper.....

V tem delu pa si na žalost dokazal, da disciplin preciznega streljanja ne poznaš dovolj dobro...


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - 357 - 02-01-2015

> Snipe Elite said:_To je samo ideja, dodajajte spreminjajte, predlagajte..._

Vprašanje: Kaj, razen tega, da preciznjakar stoji na enem mestu, je v tvojem predlogu "domena" preciznega streljanja?


Silvesterski izziv 2015: preciznjaki vs dinamiki - mr.T - 02-01-2015

To je sicer malce brezveze a moj predlog nabojev samo toliko kot je tarč in pa da je orožje netipično dejansko mora biti nek arhajičen kos saj manipulacija kosov, ki jih folk redno uporabja prinaša ogromno prednost. Dinamičarji so sicer hitri a večina te hitrosti pade na zalogo nabojev, ki jih lahko potrošjo na tarčah in samo manipulacijo z orožjem ,ki je v mišičnem spominu kako to pade v prafaktorje je bilo jasno vidt ne teh hot range las vegas zadevah kjer je sicer zmagal Feguš a mnogi dinamičarji pošteno povedano niso prav nič izstopali, ko so dobili v roke orožja, ki so zahtevala zadetek v prvo drugače je reload koštal ogromno časa (single action revolver in prelamača)
Ta prednost glede manipulacije z orožjem se je poznala v drugem hotrange kjer je zmagal Henrie ,a pošteno povedano je fant z razliko od ostalih precej več vretel 'tekmovalne' kose po rokah.

To vlečnje orožja pred špeglom je pribljižno enako pri pozicijskem strelstvu tudi ko ima Rajmond ene par promilov v rit bo še vedno zavezanimi očmi 'padel' v svoje položaje in če ga prov obrneš bo na tarči brez, da bi pogledal.

> NooB said: Čisto lep primer, vrhunski preciznjakarji tolčejo od 95% navzgor, vrhusnki dinamičarji pa sigurno delajo na preciznjaku 85% ali več,

> Si lahko glede "vrhunskih" ( enih in drugih ) na slovenski sceni bolj konkreten?

Tule se morem pa strinjat z 357 o vrhunskih kaj to pomeni, da mora biti vsaj Rajmond Debevec ali za to šteje vsak udeleženec Balkan pajcek lige ,tu si Noob sigurno falil redko kateri dinamičar bi v 3 pozicije počil blizu 60% ma kakih 60% prej bi stavil na 20-30% ampak tudi udeleženci Balkan lige je ne bi odnesli dosti bolje.