Strelec.si - Slovenski strelski forum
Nakup šibrovke - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Vprašanja o izbiri orožja pred nakupom (https://www.strelec.si/forum/forum-65.html)
+--- Thread: Nakup šibrovke (/thread-20478.html)

Pages: 1 2


Nakup šibrovke - 12-7 - 10-01-2018

Zdravo!

Zanimajo me vaše izkušnje glede šibrovk(PUMPA), sam bi jo rad uporabljal ZA uživanje v streljanu in za kakšno tekmico.....da je vojaškega izgleda kar mi je všeč, poglabljam se v spodnje alineje:

- dolžina kopita,streljal sem že z močno predolgimi fixnim kopiti kar je clusterfuck , teleskopsko kopito DA/NE
-rampa ostane v zgornjem položaju nakar naj bi precej hitreje polnili to imata mossberg in benelli, pomembno ali ne
-dolžina cevi, ali lahko z krajšimi cevmi zadaneš z idealko solidno natančno na 50m +
-kapaciteta streliva, šibrenice so precej omejene veliko jih je nekako 6+1, koliko naj bilo minimalno zaželjeno za kakšno IDPA,IASC tekmico(nikoli pa ni dovolj vem)
-ali pištolski ročaj na puški močno ovira polnenje, sploh pri variantah polnenja ko pumpo obrneš
-položaj varovalke, nekatere so na vrhu začetka kopita

Vem da bo večina rekla benelli, ampak cena je visoka in ......, orožje ti mora biti všeč
Ali ima kdo izkužnje z mossbergom 500 ATI in FABARM STF12?


Hvala za vaše odgovore naprej!

LP


RE: Nakup šibrovke - Uporabnik 2112 - 10-01-2018

Evo;

1. dolžina kopita - teleskopsko kopito DA/NE - absolutno NE. Kopito si po želji lahko skrajšaš ali podaljšaš.
2. rampa ostane v zgornjem položaju nakar naj bi precej hitreje polnili to imata mossberg in benelli, pomembno ali ne - za doseganje boljših rezultatov v IPSCju, vsekakor da, sicer ne.
3. dolžina cevi, ali lahko z krajšimi cevmi zadaneš z idealko solidno natančno na 50m + - NE (da se, ampak to ni to), dolžina vsaj 20", priporočljivo 24", IPSC tudi 26". Obvezno z menjalnimi čoki.
4. kapaciteta streliva tube, za "SLOIDPA" ne vem, za IPSC vsaj 10+1, priporočljivo 12+1
5. ali pištolski ročaj na puški močno ovira polnenje, sploh pri variantah polnenja ko pumpo obrneš - DA. Pištolski je samo za filme in službo,
6. položaj varovalke - nepomembno.

Glede na zahtevo, da mora imeti vojaški izgled, bo Mossberg odlična pumpa zate. In tudi ni ravno poceni...

Tule imajo akcijo... https://www.shoot-club.de/Mossberg.htm?websale8=shoot-club&ci=000366

Sicer je ta tvoj ATI model pa krepko tudi nad ceno Benelli Nove: https://www.theduke.de/produkt/langwaffen/mossberg-500-ati-scorpion-tactical/

Je pa bolje poizkusit kje v SLO, saj se vsake toliko časa kakšna prodaja. Poizkusi še Winchester SXP. Veliko muzike za malo denarja. http://www.winchesterguns.com/products/shotguns/sxp/SXP-Current-Products/sxp-black-shadow.html


RE: Nakup šibrovke - jabolko - 10-01-2018

Predlagam puško francoskega proizvajalca VERNEY CARRON gre za kvalitetno orožje z dolgo zgodovino v kar priča tudi 5 letna garancija na polavtomatsko šibrenico denimo in po zaslugi  SLOVARMSA iz Divače se te puške za čist normalno ceno dobijo pri nas, tako pumpa kot polavtomat.


IDPA občasno uklučijo šibrovko v tekmo za en dva tri strele itak da puško organizator, drugače sploh ne vem ma mislim da se idpa strelja samo pištola revolver...drugače je pa IASC in njihov tako imenovani Multigan kjer se tekmuje z vsemi tremi orožji hkrati na vsakem stage...šibrovka se lahko polni največ z petimi naboji dopolnuje se pa izključno z strelivom ki ga nosiš v žepu...ipsc je pa specializirano tekmovanje z posebno opremo in z ZELO izurjenim rokovanjem zlasti polnjenjem puške v podalšane tube, sicer si tam le za sodelovanje, ampak to nisi omenu da ti je aktualno...


RE: Nakup šibrovke - 223223 - 10-01-2018

Moje izkušnje glede Fabarma.
Meni lepa puška, odlično se da zadeti z idealko, preklopno kopito je dobro narejeno, zadeva funkcionira BP, po letu in pol redne uporabe nima znakov iztrošenosti.
Moteč je samo sistem polnjenja, naboj moraš precej porinit v magacin, drugače se zatakne na rampi.

uporabljam pa izključno za lov (vrane/nutrija/lisko)

lp, andrej


RE: Nakup šibrovke - Mike - 10-01-2018

Če ti je všeč Mossberg, poglej še za Maverickom. Ista puška. Sam jo imam in je za potrebe Multigun tekem super. Kapaciteto imam 7+1


RE: Nakup šibrovke - siljo - 10-01-2018

Se podpišem pod to.


RE: Nakup šibrovke - dex - 10-01-2018

Kje pa se dobi to pri nas?


RE: Nakup šibrovke - siljo - 10-01-2018

(10-01-2018, 23:41)dex Napisal: Kje pa se dobi to pri nas?

Jaz sem jo kupil v Proarmis v MB.


RE: Nakup šibrovke - 223223 - 11-01-2018

zelo OK zadeva za ta denar, sem jo imel dolgo let v uporabi. Brez enega samega zastoja. Všeč mi je bila možnost nastavljanja točke proženja v samem sprožilnem mehanizmu.
Zamenjal sem jo, ker ni imela možnosti menjalnih čokov (samo cilinder cev), posledično širok raztros na poljskih jagah.  Tudi sistem montaže vpenjalnih mest za jermen je zgrešen za dolgotrajno nošenje.

lp,

andrej


RE: Nakup šibrovke - Bobo - 11-01-2018

(10-01-2018, 19:13)12-7 Napisal: Zdravo!

Zanimajo me vaše izkušnje glede šibrovk(PUMPA), sam bi jo rad uporabljal ZA uživanje v streljanu in za kakšno tekmico.....da je vojaškega izgleda kar mi je všeč, poglabljam se v spodnje alineje:

- dolžina kopita,streljal sem že z močno predolgimi fixnim kopiti kar je clusterfuck , teleskopsko kopito DA/NE
-rampa ostane v zgornjem položaju nakar naj bi precej hitreje polnili to imata mossberg in benelli, pomembno ali ne
-dolžina cevi, ali lahko z krajšimi cevmi zadaneš z idealko solidno natančno na 50m +
-kapaciteta streliva, šibrenice so precej omejene veliko jih je nekako 6+1, koliko naj bilo minimalno zaželjeno za kakšno IDPA,IASC tekmico(nikoli pa ni dovolj vem)
-ali pištolski ročaj na puški močno ovira polnenje, sploh pri variantah polnenja ko pumpo obrneš
-položaj varovalke, nekatere so na vrhu začetka kopita

Vem da bo večina rekla benelli, ampak cena je visoka in ......, orožje ti mora biti všeč
Ali ima kdo izkužnje z mossbergom 500 ATI in FABARM STF12?


Hvala za vaše odgovore naprej!

LP

Večino so ti napisali že kolegi. Če misliš tekmovati s to puško se vsekakor izogni teleskopskemu kopitu in pištolskemu ročaju. 

Drugače pa je spet odvisno kaj boš tekmoval. IASC/IDPA ne rabiš neko dolgo čokirano cev. Še več tam boš nabolj konkurenčen s kakim Mossbergom (ali Maverick za boljšo ceno), ker so običajno razdalje krajše kot pri IPSC pa še nimaš nekih nestrelnih tarč extremno blizu strelnih. Imaš pa krajše razdalje, malo število strelov kar pomeni da vsaka stotinka šteje torej boš s kakim Mossbergom hitrejši kot pa z okornim Benellijem. Mossi ima dobro kilo manj pa dosti krajšo cev in kopito, kar pomeni da boš pri manipulaciji hitrejši sploh, če ne boš pridno treniral. 

Kapaciteta sama ni toliko pomembna, ker v osnovi imajo vse šibre bolj ali manj podobno kapaciteto in si jo lahko po potrebi povečaš z raznimi podaljški. Tako imaš lahko za IASC/IDPA brez podaljška, za IPSC pa po potrebi namestiš podaljšek.

Kje se nahajajo varovalke ni toliko pomembno, ker boš to itak natreniral (seveda, če ni kaka čudna konstrukcija pa je varovalka pri sosedu).

Na trgu imaš veliko poceni in dražjih pušk. Na koncu bo odločitev tvoja. Ti pa priporočam, da pred nakupom malce razmisliš tudi o morebitnem servisu oz. dobavljivosti rezervnih delov. Zdaj, če boš letno izstrelil 100 nabojev potem to ni faktor, ker to bo puška verjetno preživela.

Osebno bi se odločal med Mossberg/Maverick/Benelli/Winchester SXP v odvisnosti od namena in globine denarnice. Prvi dve bolj za kako taktično uporabo, IASC, IDPA. Drugi dve, če je v ospredju želja po udeležbi na IPSC tekmovanjih. 

Raznih poceni turkov ne svetujem, če misliš na kaka tekmovanja, ker boš žalosten in prej ali slej zamenjal za nekaj od naštetega.


RE: Nakup šibrovke - Ljutica Bogdan - 11-01-2018

Odsvetoval bi nabavo novejših Benellijev, npr. Supernove, ki je konstrukcijsko dobra puška vendar so uporabljeni materiali nesolidni izdelava pa površna.


RE: Nakup šibrovke - Bobo - 11-01-2018

Kar se Benellija tiče je to že dlje časa. Osebno rajši kupim vsaj 6 let staro kot pa novo. Gre pa tako za Benelli Nova in Suernova.


RE: Nakup šibrovke - erwintiger - 11-01-2018

Imam dve supernovi ena dela ena pa konstantno šteka. Kok sem mel od kolegov različne pumpe na izposoji bi najraje imel remington 870. Samo izogibaj se kakih turških varjant ker vse, ki sem jih videl so imele probleme.

kolk dnarja tolk muzke drži samo v določenih primerih


RE: Nakup šibrovke - gasilc - 11-01-2018

Za začetek priporočam kitajsko SR229. Je kopija Remingtona 870, na pogled celo boljša in nanjo pašejo vsi dodatki za Remingtona. Je dovolj poceni, da jo kasneje, ko boš ugotovil kaj potrebuješ, mirne vesti prodaš. Problem je samo, da novih ni več za dobiti.
OJ

http://swat.si/?product=puska-smartreloader-sr229-police-1276-mag


RE: Nakup šibrovke - 12-7 - 12-01-2018

Hvala za vaša mnenja, trenutno sem najbolj zagret za mossberg 590 A1, http://www.mossberg.com/product/590a1-9-shot-xs-ghost-ring-sights-4stock-51771/, samo še najti bo treba trgovca da zrihta takšno


RE: Nakup šibrovke - viking - 12-01-2018

(12-01-2018, 19:48)12-7 Napisal: Hvala za vaša mnenja, trenutno sem najbolj zagret za mossberg 590 A1, http://www.mossberg.com/product/590a1-9-shot-xs-ghost-ring-sights-4stock-51771/, samo še najti bo treba trgovca da zrihta takšno
No vidiš! Saj veš kaj boš kupil !
Sploh ne rabiš nasveta .
lp.


RE: Nakup šibrovke - Mike - 12-01-2018

Nekaj od Mossberga je imel Proarmis in Varnost Maribor.


RE: Nakup šibrovke - Xiphoid - 04-05-2019

Eno šibrovko bi rad kupil kar s strani theduke. Ima kdo kakšne izkušnje pri njih? Mossberg 590A1 verjetno ne bi dobil pri nas ceneje, kaj ne?


RE: Nakup šibrovke - kar98 - 04-05-2019

(10-01-2018, 19:13)12-7 Napisal: Zdravo!

Zanimajo me vaše izkušnje glede šibrovk(PUMPA), sam bi jo rad uporabljal ZA uživanje v streljanu in za kakšno tekmico.....da je vojaškega izgleda kar mi je všeč, poglabljam se v spodnje alineje:

- dolžina kopita,streljal sem že z močno predolgimi fixnim kopiti kar je clusterfuck , teleskopsko kopito DA/NE
-rampa ostane v zgornjem položaju nakar naj bi precej hitreje polnili to imata mossberg in benelli, pomembno ali ne
-dolžina cevi, ali lahko z krajšimi cevmi zadaneš z idealko solidno natančno na 50m +
-kapaciteta streliva, šibrenice so precej omejene veliko jih je nekako 6+1, koliko naj bilo minimalno zaželjeno za kakšno IDPA,IASC tekmico(nikoli pa ni dovolj vem)
-ali pištolski ročaj na puški močno ovira polnenje, sploh pri variantah polnenja ko pumpo obrneš
-položaj varovalke, nekatere so na vrhu začetka kopita

Vem da bo večina rekla benelli, ampak cena je visoka in ......, orožje ti mora biti všeč
Ali ima kdo izkužnje z mossbergom 500 ATI in FABARM STF12?


Hvala za vaše odgovore naprej!

LP

Morda samo namig,če bi rad imel vojaški izgled čemu ne stara dobra klasika,v prvi svetovni vojni je bila za nemce jok in škripanje z zobmi  :pump:
https://i30.photobucket.com/albums/c325/ranger4-7/Shotguns/Norinco1897.jpg


RE: Nakup šibrovke - desert_eagle - 04-05-2019

(04-05-2019, 00:44)Slycer Napisal: Eno šibrovko bi rad kupil kar s strani theduke. Ima kdo kakšne izkušnje pri njih? Mossberg 590A1 verjetno ne bi dobil pri nas ceneje, kaj ne?

Pred dobrimi 3 leti pri TheDuke kupil Mossberg 930JM PRO. Njihov odnos profesionalen, kredibilen.... Komuniciral z njimi preko emaila v angleščini. Tudi takrat ni bilo cenejšega v EU od njih. Zraven še moraš prišteti stroške pošiljanja in stroške njihove izvozne dokumentacije - mislim, da je bilo takrat 150 eur, tudi to daleč najceneje.