Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj se dogaja z IPSC
#41
Glede na temo, ki je trenutno zelo vroča, krizo pred strelsko panogo, ki jo napoveduje nova uredba o streliščih ter vso ostalo navlako, ki jo imamo vsak v svojem privatnem življenju predlagam dokončanje razdvajanja na vaše, naše. Enostavno za to ni ne prostora in ne časa. Postanimo konstruktivni.

Sam sem v strelstvu od leta 2013 in čeprav sem šele začetnik mi je strelstvo kar nekaj dalo. Ure na strelišču mi pomenijo sprostitev, obisk tekem pa druženje, ki ga ne morem imeti s prijatelji izven strelskih krogov, ki moje navdušenje le redko razumejo. Zagotovo tisti, ki ste v strelstvu dlje poznate zgodovino zveze boljše vendar jaz ne dvomim, da je vsak od članov zveze dal zvezi vsaj nekaj dobrega. 

Jaz bi tekmo z veseljem organiziral vendar žal nimamo strelišča, ki bi to omogočalo. Ker ne morem vlagati energije v organizacijo tekme v svojem klubu (upam, da se bo do v prihodnosti spremenilo), sem svojo pomoč pripravljen ponuditi potencialnemu organizatorju, ki se je znašel pred oviro pomanjkanja delovne sile. Sem iz štajerskih koncev, znam z lopato, kladivom, žago ali aku vrtalnikom. Kontaktirate me lahko preko ZS. 

V pričakovanju pestre strelske sezone brez omejitev v glavah in opremi vas vse lepo pozdravljam ! Vaše in naše !
Odgovori
#42
(07-03-2017, 10:05)gregoraugustin Napisal: Glede na temo, ki je trenutno zelo vroča, krizo pred strelsko panogo, ki jo napoveduje nova uredba o streliščih ter vso ostalo navlako, ki jo imamo vsak v svojem privatnem življenju predlagam dokončanje razdvajanja na vaše, naše. Enostavno za to ni ne prostora in ne časa. Postanimo konstruktivni.

Sam sem v strelstvu od leta 2013 in čeprav sem šele začetnik mi je strelstvo kar nekaj dalo. Ure na strelišču mi pomenijo sprostitev, obisk tekem pa druženje, ki ga ne morem imeti s prijatelji izven strelskih krogov, ki moje navdušenje le redko razumejo. Zagotovo tisti, ki ste v strelstvu dlje poznate zgodovino zveze boljše vendar jaz ne dvomim, da je vsak od članov zveze dal zvezi vsaj nekaj dobrega. 

Jaz bi tekmo z veseljem organiziral vendar žal nimamo strelišča, ki bi to omogočalo. Ker ne morem vlagati energije v organizacijo tekme v svojem klubu (upam, da se bo do v prihodnosti spremenilo), sem svojo pomoč pripravljen ponuditi potencialnemu organizatorju, ki se je znašel pred oviro pomanjkanja delovne sile. Sem iz štajerskih koncev, znam z lopato, kladivom, žago ali aku vrtalnikom. Kontaktirate me lahko preko ZS. 

V pričakovanju pestre strelske sezone brez omejitev v glavah in opremi vas vse lepo pozdravljam ! Vaše in naše !

Podobno je pri meni in prav tako sem pripravljen pomagat, če je ovira delovna sila.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#43
Ja, saj takih herojev je v vsakem grmu dovolj, jih imamo tudi v društvu kar nekaj, ko pa je treba dejansko prevzeti odgovornost in nekaj storiti se pa pokaže resnica.
Če sta res tako zagnana kot trdita, sem vama tudi jaz pripravljen pomagati, zato vama predlagam, da združita moči in v Črnotičah ali Trbovljah organizirata tekmo, 100% verjamem, da se nam bo pridružil še kdo, ki mu ni vseeno.
Vendar pa imam pomisleke in se bojim, da če bo sprejet ta predlolog, ki si ga je omislil ne vem že kateri prekriti elitistični nasprotnik IPSC-ja in športnega streljanja, da bo tekmovalcev bore malo.



žal nimaš mandata SZPS da objavljaš zvezine interne dokumente na javnem forumu...



p.s.
Čakam na vajine razloge zakaj ne moreta...
in na ime avtorja zgornjega predloga.

Odgovori
#44
Eek Doh
Odgovori
#45
(07-03-2017, 13:07)šimek Napisal: Ja, saj takih herojev je v vsakem grmu dovolj, jih imamo tudi v društvu kar nekaj, ko pa je treba dejansko prevzeti odgovornost in nekaj storiti se pa pokaže resnica.
Če sta res tako zagnana kot trdita, sem vama tudi jaz pripravljen pomagati, zato vama predlagam, da združita moči in v Črnotičah ali Trbovljah organizirata tekmo, 100% verjamem, da se nam bo pridružil še kdo, ki mu ni vseeno.
Vendar pa imam pomisleke in se bojim, da če bo sprejet ta predlolog, ki si ga je omislil ne vem že kateri prekriti elitistični nasprotnik IPSC-ja in športnega streljanja, da bo tekmovalcev bore malo.



žal nimaš mandata SZPS da objavljaš zvezine interne dokumente na javnem forumu...



p.s.
Čakam na vajine razloge zakaj ne moreta...
in na ime avtorja zgornjega predloga.
O katerih dokumentih je govora ?
Odgovori
#46
Simek je citiral predlog nekega sklepa (ali je to celo ze sklep?), zato sem jaz objavil  Eek Doh ...zdaj pa izpade, kot da je to moj komentar na neizbrisani Simekov tekst.
Odgovori
#47
Hmmm....kaj pa je to za en forum, kjer bodo odločali, kaj bo objavljeno in kaj ne. Naj, nam, uporabnikom, prepustijo, kaj je vredu in vredno za objavo in kaj ne. Forum SZPS je bil in ga ni več. Tam bi lahko vzganjali svoja pravila in druga pravila, ne pa tukaj. Torej, kaj je bilo izbrisano? Kdo je bil užaljen? Katera resnica ne sme ugledati luč sveta?
Odgovori
#48
Pozdravljeni,

"Šimek" je objavil predlog kluba SK. SV Jurij, da naj bi bilo tekmovalne drese klubov obvezno nositi na tekmovanjih in na podelitvah . Ta predlog smo obravnavali na včerajšnjem sestanku predsedstva, ki pa ni bil sprejet v predlagani obliki. Sprejet je bil kot "priporočljivo je". Kot veste je bila SZPS sprejeta v Zvezo športnih zvez pod okriljem Olimpijskega komiteja Slovenije. Kot vse druge športne panoge (nogomet, košarka, ....) je tudi pri nas zaželjeno, da klubi opremijo svoje tekmovalce.

Kar se tiče tekem je pa tako, koledar je sicer že objavljen na strani IPSC. Predsedstvo zveze je predalagalo veliko terminov vendar smo do sedaj dobili prijavo le 4 tekem 1x pištola, 2x puška risanica in 1x šibra. Obetajo pa se še vsaj 3 pištolske tekme in ena šiberna. Bodo objavljene v najkrajšem možnem času.

Strelski pozdrav
Černigoj Robert- Predsednik SZPS
Cesar shop d.o.o.
Zaloška 159
Ljubljana
Prevzem vsak delavnik med 11.30-16.30
T : 01/5400602
M: info@cesar-shop.com
www.cesar-shop.com
#Dillon #Ghost #Tonisistem # Losbullets #CZparts #DAA #BULarmory #ADC  
Odgovori
#49
Kaj letos bo samo ena tekma IPSC pištola?
Mislim da bi morala zveza več naredit za tekmovalce. Oziroma naj pove kako lahko strelci pripomoremo da bo  kakšna tekma več.
Odgovori
#50
(12-04-2017, 19:48)matvus Napisal: Kaj letos bo samo ena tekma IPSC pištola?
Mislim da bi morala zveza več naredit za tekmovalce. Oziroma naj pove kako lahko strelci pripomoremo da bo  kakšna tekma več.

Preprosto, združite se in organizirajte tekmo. Vsi bi radi pomagali, noben pa ne more tekme organizirat.

Zveza ima na seznamu 38 društev in od tega je rednih organizatorjev tekem v preteklosti mogoče 5. 
Eni nočejo več, ker bi radi bolj po domače, eni ne morejo več, ostali so pa samo glasni, ko pa bilo treba organizirat pa ni časa, pa ni strelišča, pa je premalo delovne sile v društvu, pa se ne splača, itd... 

Matvus iz katerega društva prihajaš?
Odgovori
#51
https://www.gunsweek.com/en/events/news/...orld-shoot
Citat:Troubles ahead for the 2017 IPSC Rifle World Shoot
May 20, 2017 - 9:20am
Posted in:


The Firearms United network received disturbing news from some Countries that could prevent European Shooters from taking part to the First Rifle World Championship, to be held in Russia in some weeks
[Image: IPSC-World-Shoot-8.jpg?itok=PeO1HQl5]  
National implementation of some EU regulations could prevent many shooters to take part to the 2017 IPSC Rifle World Shoot in Kubinka


 
[Image: IPSC-World-Shoot-2.jpg?itok=ar9JV0bg]Shooters from some European Countries are being denied licenses to bring in their guns to the IPSC Rifle World Shoot in Russia
As we already announced in April, Russia will host the IPSC Rifle World Shoot 2017 (link is external): the first IPSC world rifle championship is set to take place from May 25th to June 11th at the Patriot shooting range, located in Kubinka, near Moscow.
Unfortunately, according to some disturbing news received by sources of the the Firearms United (link is external) network, some European shooters are facing serious troubles that would most likely prevent them from bringing their guns to Russia for the competition.
The issue seems to stem from national interpretations and implementation of the EU regulation no.258/2012, implementing Article 10 of the UN Firearms Protocol, whose Chapter II regulates both permanent and temporary export of firearms to third Countries and covers the temporary export licenses necessary to hunt abroad or to take part to shooting events outside of the EU.
[Image: IPSC-World-Shoot-1.jpg?itok=xc8m8iQh]The IPSC Rifle World Shoot will be held from May 25th to June 11th at the 'Patriot' shooting range in Kubinka, Moscow region
[Image: IPSC-World-Shoot-3.jpg?itok=UmVtYsr7]Some EU Member States are denying their citizens the necessary temporary export licenses for their guns
More specifically, according to the Firearms United (link is external) network, the governments of France, Germany and the Netherlands – the same Countries that lobbied the most to obtain the recent passage of the restrictive amendments to the European Firearms Directive, also known as the "EU Gun Ban"! – seem to be refusing to apply the exceptions established by Articles 9, 10 and 11 of Chapter II of the EU Regulation 258/2012, thus resulting in systematic denial of the temporary export licenses that are necessary to their citizens to bring their guns to Russia to take part to the 2017 IPSC Rifle World Shoot. And other European Countries may soon follow suit.
[Image: IPSC-World-Shoot-7.jpg?itok=rVWGrI-K]The 'Kalashnikov Concern' has a lot of 60 rifles ready to be borrowed by those shooters... but will that be enough?
[Image: IPSC-World-Shoot-6.jpg?itok=IfiH3tca]Will the systematic denial of temporary export licenses downplay the IPSC Rifle World Shoot?
Russia is still under sanctions due to the alleged involvement of the Moscow government in the ongoing crisis in eastern Ukraine. According to the Firearms United sources, the governments of France, Germany and the Netherlands (for starters) would be allegedly using this as an excuse to deny temporary sporting-purpose export licenses.
Still according to the Firearms United network, things are in motion to put a patch on this mess, at least partially: shooters from Countries that are not refusing to issue temporary export licenses for Russia are trying to bring in additional firearms for those unfortunate fellow shooters to use.
News also came about the Concern Kalashnikov (link is external) having a limited run of sixty rifles ready to be borrowed by those shooters who have been denied the temporary export license.
Unfortunately, those are still temporary measures that can hardly make up for the despicable behaviour of some European Governments that seem hell-bent to destroy the lives of their citizens who, in their eyes, bear the stigma of being gun owners and shooters.
Plus, to use the words of a Swedish shooter who asked us to remain anonymous:
Citat:The offer from Concern Kalashnikov is very impressive.
but if you are going to fight for medals you need competition grade AR-15s, not AKs!
[Image: IPSC-World-Shoot-5.jpg?itok=-Fo7N_qD]Maybe IPSC should have exercised better judgement before appointing Russia as the host Country for the Rifle World Shoot...
The systematical denial of temporary export licenses to European shooters risks to jeopardize the fairness of the IPSC Rifle World Shoot, turning it into a one-man show for Russian shooters who will have a "home-field advantage" and will be able to use their own guns, which they know very well, against European shooters who may be forced to borrow guns which they never used before.
From a political point of view, this is just another example of how European shooters must accept as soon as possible that they need to provide support to an organization that would uphold their rights both at a national and international level.
Take this as a warning: just because an "exception" is in the books, that doesn't automatically mean that your government will grant to you that "exception" – and even if it should, "exceptions" are easily revoked or removed.
A closing, possibly controversial remark is also paramount: the International Practical Shooting Confederation (link is external) should have exercised better judgement when selecting the host Country for such a high-level event as the Rifle World Shoot. Sanctions against Russia have been in place since 2014, and the shooters community was well aware that it could represent a problem when it came to temporary export licenses for firearms.
Odgovori
#52
Misteraš, prevod prosim :))
Odgovori
#53
Na kratko jabolk zadeve potekajo kot smo pričakovali fr, nem, niz že ne dajo papirjev za prenos pušk na SP v Rusijo... ne priznajo nobenih izjem o katerih nekateri tu tako sanjajo...
Odgovori
#54
(20-05-2017, 21:03)jabolko Napisal: Misteraš, prevod prosim :))

Pravijo da nekatere evropske države nočejo izdajat papirjev za iznos vnos orožja strelcem, ki bi šli v Moskvo  zaenkrat bojda Nemčija , Francija, Nizozemska (kvazi zaradi nove direktive) a se bojijo ,da bo to 'nalezljivo' med ostalimi članicami EU, ki bi lahko sledile z podobnimi interpretacijami.

Rusi imajo sicer nekja orožja za posodo a to so custom kaljoti , tako da folk zdaj fehtari okoli ,če bi kdo prinesel po dvoje  pušk za tiste, ki ne morejo.

Na koncu malce pihanja na dušo pa še češ kaj so pa na IPSC misl z izbiro gostitelja, saj so sankcije v taki ali drugačni obliki že od 2014.

In pa seveda poduk o izjemah , češ tudi če so omenjene v direktivah in zakonih to še ne pomeni da jih bo dotični organ izvajal oz jih lahko vsak trenutek prekliče (*to vam zdaj odgovori o izjemah za športne strelce, da ne omenjam za tiste, ki to niso pa si radi domišljajo, da so ker jim na OL piše šport.
Odgovori
#55
Odlično...za povzetek prevodaHand
Odgovori
#56
Glede na to da se zdaj že v soseski precej samovoljno brez zakonske podlage omejuje strelcem iznos orožja c Rusko federacijo. Pripenjam relevatne uredbe

Nikjer ni omenjeno omejevanej za šport ali lov samo za vojaško in policijsko(paravojaško robo)
 
https://www.uradni-list.si/glasilo-uradn...14-01-3057
https://www.uradni-list.si/glasilo-uradn...15-01-1296
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED6840#
 
https://russky.info/sl/business
Odgovori
#57
[/url][url=https://kurier.at/chronik/oesterreich/waffen-im-gepaeck-sportschuetzen-ausreise-verweigert/267.495.116]https://kurier.at/chronik/oesterreich/waffen-im-gepaeck-sportschuetzen-ausreise-verweigert/267.495.116


Avstrijski reprezentanci so prepovedali začasni izvoz športnega orožja v Rusijo v okviru nastopa na svetovnem prvenstvu IPSC v puški.
Na samem letališču devetim članom niso želeli prevzeti športnega orožja. Pet članov reprezentance je odletelo v Rusijo tako brez orožja, štirje so ostali na letališču.


Nizozemci so morali zadevo nest na sodišče ki jim je dalo prav in zavrglo samovoljno omejevanje ,a za vse ostale je že prepozno


Zgleda ,da bo bolj malo EU konkurence, tako da imajo naši kar precej povečane šanse z lastnim orožjem


Ni nikakršne omejitve z iznos in vnos športnega orožja v Rusijo , vsaka prepoved je čista samovolja organa oz dotičnega inšpektorja in neskladna z zakonodajo.
Odgovori
#58
(02-06-2017, 14:25)mr.T Napisal: Zgleda ,da bo bolj malo EU konkurence, tako da imajo naši kar precej povečane šanse z lastnim orožjem

Počakajmo najprej da še mi poletimo. ;)

Je pa res farsa tole... očitno so na njihovem ministrstvu namenoma počakali na zadnji trenutek in danes zjutraj poslali email na letališče, s katerim prepovedujejo "začasni izvoz/uvoz" orožja, kljub temu da je jasno da gre za športno tekmovanje. Sigurno Rusom primanjkuje orožja in se jim sline cedijo po naših morilskih instrumentih.
Doh
administrator / Strelec.si
Odgovori
#59
Take zadnji moment so lukave ker ni časa za zadevo pravno raztrgat kot so jo Nizozemci
Odgovori
#60
Nepreverjeno, ampak vseeno...

Sodnik nizozemskega sodišča je v tej zadevi vprašal njihovo ministrstvo za zunanje zadeve, kakšno škodo bodo s tem naredili Rusiji in kakšno korist (škodo) lastnim tekmovalcem. Pa jim niso znali pojasniti. Rezultat je jasen. Vse je ok. Je bila pa te udeležba tretirana kot "izvoz" v Rusijo, kar pa, seveda, res ni dovoljeno. Udeležba na tekmovanju je nekaj povsem drugega, saj puška ne zamenja lastnika...

So pa zadržali tudi puško brazilskega tekmovalca, ki je bil v tranzitu preko Amsterdama. No, po posredovanju brazilske ambasade, se je puška hitro znašla v Moskvi....in je včeraj in danes veselo pokal z njo...

Se pa sliši mnogo zgodb iz različnih delov sveta...kot da bi bral orožno enciklopedijo...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)