Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Umirjanje med tekmo
#1
Pozdravljeni,do zdaj smo obdelali kaj kupiti za precizno streljanje,tehnike prijema orožja proženja in dihanja med streljanjem....kako se pa umirjate pred in med tekmo...sam namreč imam ogromne težave z tekmami zmeraj se začne z hitrim in močnim bitjem srca nato pa tresenje rok ki ga med treningom ne poznam...drugače treninge serije delam 93+ pri tekmah se pa trudim še za 88 na serijo
Odgovori
#2
To je tako kot pri seksu, kot mulc se kar treseš, kasneje pa jemlješ vse skupaj bolj mirno. :))
Predvsem pomaga mirno in globoko dihanje in zavest, da tekmuješ sam s seboj in ne z ostalimi.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#3
Barbapapa, lepo si napisal, a tudi pri seksu se v obdobju "zrelosti", zna marsikaj zalomiti... ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#4
Morda lažje reči kot storiti pa vendarle, znižaj pričakovanja in si predstavljaj da si na treningu!
Odgovori
#5
To da se začneš tresti ,dihaš globoko si nervozen(kaj bodo drugi rekli) te moti vsaka najmajša stvar,te zebe,ti je vroče,te na WC ne verjameš vase itd itd skratka polno argumentov .... to se zgori pri vsakem živem bitju ,to nadzoruje nivo dopamina v tvojem telesu da ga ublažiš in upočasniš njegovo izločanje pojej nekaj čokoladnega (Tamalo Milko z lešniki Whistle ) sladkor bo sprostil delovanje slinavke  (inzulin) postal boš len in pošasen pri tem boš lažje sprosti sebe in svoje misli skoncentriral se boš  na dihanje in prisluhnil svojem srčnem vtripu in klik že imaš MUŠ :sniper: Thumbup 

 https://www.youtube.com/watch?v=yJhI0Du5jO4

To da treniraš sam in na tekmi delaš nepotrebne napake na tarči si lahko pomagaš da greš na trening z nekom ki tudi strelja z tem se boš navadil konkurence...tekma ni tekma ampak  je pravi trening rezultat je samo BONUS  Nod ,tudi sam sem bil tak kot si ti sedaj glede dihanja,prijema,stiska(ročaja-rame in ličnice),proženja,prisluhu srčnega utripa,in zadržanje diha sem si pomagal in dosegel z treningom res da je trajal cca 14 dni in nekje 2000 strelov sem padel not ampak še zmeraj me včasih zanese pa pade kaka 8 si ne jemljam preveč k srcu vem in verjamem vase da sem lahko boljši in na tem tudi delam.
Puško stisni z občutkom v rame jo primi čvrsto(ne preveč da ne čutiš napetosti tetiv v zapestju) za ročaj položi lice na ličnico da jo nežno čutiš(ne preveč ker bolj ko boš tiščal večje bo skakanje desno levo-srčni utrip) poglej skozi optiko/muho se sfokusiraj
Odgovori
#6
In položi prst na prožilec (čuti koleno),ko čutiš koleno izdahni do polovice volumna pljuč zadrži dih max 3 sekunde kar je več kot 5 sekunde se začneš podzavestno tresti in klik samo trzljaj z prstom je dovoljen če boš se trznil z ostalini prsti ali mišicami boš zategnil strel in bo po vsej verjetnosti šel v levo....probaj to je moj recept upam da ti bo prav Nod  pri meni deluje  :sniper:  Happy

Če še zmeraj ne boš pomirjen probaj "takratkega" dvojnega ampak pazi da ne bo takole...
https://www.youtube.com/watch?v=v8QuwhgpTyo
https://www.youtube.com/watch?v=WeYsTmIzjkw


Barbapapa in 357 ; Da še vama povem recept ;
Prvo  Cvička da bo stal t... potem popestrim z Merlot(om) da jo nabrišem ko trot za povrhu še Teran da dobi 3X na dan,samo ne preveč vsega skup ker se zna zgodit da si potem v stiski ampak nič zato reši ga Wisky  Dare

Slam
LpT
Odgovori
#7
(14-10-2018, 00:32)trunkelj Napisal: In položi prst na prožilec (čuti koleno),ko čutiš koleno izdahni do polovice volumna pljuč zadrži dih max 3 sekunde kar je več kot 5 sekunde se začneš podzavestno tresti in klik samo trzljaj z prstom je dovoljen če boš se trznil z ostalini prsti ali mišicami boš zategnil strel in bo po vsej verjetnosti šel v levo....probaj to je moj recept upam da ti bo prav Nod  pri meni deluje  :sniper:  Happy

Če še zmeraj ne boš pomirjen probaj "takratkega" dvojnega ampak pazi da ne bo takole...
https://www.youtube.com/watch?v=v8QuwhgpTyo
https://www.youtube.com/watch?v=WeYsTmIzjkw


Barbapapa in 357 ; Da še vama povem recept ;
Prvo  Cvička da bo stal t... potem popestrim z Merlot(om) da jo nabrišem ko trot za povrhu še Teran da dobi 3X na dan,samo ne preveč vsega skup ker se zna zgodit da si potem v stiski ampak nič zato reši ga Wisky  Dare

Slam
LpT

Me nabijajte pa raje kake psihologa vprasajte. To kar mas je tipicen problem nerazciscenih problemov v glavi. Ocitno pac sebi/drugim hoces dokazat da neki si skozi rezultat in se posledicn skozi zeljo da si “prvi” - lahko tudi nezavesno (se hujsa prikrita travma) obremenjujes mozgan do te mere da te
fura strah pred tem
kaj bo in se ne posvecas aktu streljanja. Stvar ki jo ne mores natrenirat ampak spucat sam
v sebi - zakaj streljas v resnici in kaj to pomeni.Seveda pa vecina slovencev raje slednje zmaskira z nastopastvom, alkojem ali pa cim hujsim samo da se jim
ni treba  pogledat v
ogledalo. Lahk pa tud Milko pojes ce mislis da
bo efekt itak mas na tone profesionalnih sportnikov ki raje kot “dohtarja za glavo” poprimejo za quick fix v obliki take ali drugacne cokolade...
Odgovori
#8
CZ... če na treningu narediš šele 93 potem se strinjava da hodiš na tekmo zase in ne za zmago ali pa da ostalim dokazuješ kak as si. Ko boš to razčistil pri sebi boš že na pol poti.
Za drugo polovico moraš osvojiti rutino. Tekma ne sme biti bavbav ampak še eno streljanje v katerem se počutiš fajn. Ker če se ne (ali pa ti za to ne plačajo res dobro) potem res nima smisla to počet, ker imamo vsi dovolj stresa v vsakdanjem življenju. Zato pejdi na več tekem; pri sebi razdelaj katera je "trening tekma" in katera je tista kjer bi rad dosegel nek rezultat. Seveda boš na prvih nervozen, ampak s kilometrino se bo nervoza umikala rutini. 
Če si pripravljn na tem še kaj narediti, potem predlagam (kot sem že tolikokrat) da vzameš v roke knjigo Mental Training in Shooting...
Odgovori
#9
@ CZthumhole
Ostaja nekaj načinov, a do njih moraš priti sam, ker ljudje smo pač različni in imamo v glavi vsak svoj "unikat računalnik". Nekomu paše, da pomisli na nekaj lepega, drugi se mora v mislih skregati sam s seboj, tretji odpiše vse misli iz zgodovine in se posveti le trenutnemu delu,...Vsekakor pa prevelika pričakovanja, odgovornost do drugih, dokazovanje (?) in podobni "nadstandardi" peljejo le navzdol.To so ti že predhodniki napisali. Vedno pa mora biti prisotno pozitivno razmišljanje - saj zmorem, saj dovolj znam, potrudil se bom za dober zadetek,...Treningi naj bodo enaki tekmam - uporaba enake opreme, streliva, število izstreljenih nabojev, čas streljanja in po možnosti nekaj "gneče" na strelišču. To je to!

@ trunkelj
2000  strelov v 14 dneh - katera disciplina/orožje?
Kakor koli računam, se mi ne izide oziroma je število strelov za 14 dni ( za precizno streljanje ), krepko preseženo - moje mnenje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
@Kristjan @357 ; Bravo lepo napisano,če hočeš da ti rata moraš imeti cilj biti moraš vztrajen in trmast da ne odnehaš pa delati moraš na sebi kako iz dobrega sebe narediš nepremagljivega  "unikat računalnik" Happy no zdaj pa dosti  besed  Shhh  da ne bo Mato pisal romana  Rofl 


@ 357 ; 
To je bila "disciplina trening" kako izboljšati sam sebe,da na tekmi pokažem kar znam in,da bom padel noter (prijem puške,caganje na stran,dihanje,proženje,nadzor proženja glede na srčni pulz,testiranje raznorazne sile prijema/stiska itd itd )
Treniral sem z 22 LR, vem da marsikomu gre na smeh ampak je zadeva SUPER vsaka najmanjša napaka se jasno vidi ko sem na treniral vse to in mi je bilo 50 m že malo monotono sem povečal razdaljo na 100 m in snop napak je prišel še bolj do izraza kjer sem lahko videl še več detajlov ki so bili na 50 m skoraj neopazni
kolikor sem računal ima 22 LR z 40 gr kroglo podobno balistično obnašanje kot 308 win z 175 gr kroglo le da je faktor  2,7 torej 100 merrov 22 LR = cca 270 metrov 308 win ....povrhu tega je poceni monicija cca 7 evrov naprej za 50 strelov in seveda ne pretrese te tako,da lahko pokaš 100-250 strelov brez problema....tukaj na teh povezavah si lahko pogledate vse potrebno... mr.T   Thumbup

https://www.strelec.si/forum/thread-2076...bna%C5%A1a
https://www.strelec.si/forum/thread-20170.html

Evo še moji prazni tulci  :sniper:
[Image: 20181014184400.jpg]

L.pT
Odgovori
#11
@trunkelj
Vprašanje o disciplini je bilo povsem na mestu. Želel sem le vedeti, kako/na kakšen način ti uspe postreliti toliko nabojev na treningu. Zdaj vem, da gre za MK puško, ne vem pa še ali za položaj leže ( v "živo" ali "plejbek"  :)) ), kleče, stoje,..., ker je, med vsemi naštetimi, ogromna razlika. Ne le tebe, ampak marsikoga bi rad videl, da je sposoben odstreliti 100+ nabojev in solidno zadeti vsakega od naštetih položajev ( leže in kleče z jermenom ) v disciplini MK puška odprti merki ali diopter, razdalja 50 m, da o VK in večjih razdaljah ne govorimo. Kaj pomeni "solidno zadeti", bom napisal drugič  ;).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
(15-10-2018, 07:11)357 Napisal: ...Kaj pomeni "solidno zadeti", bom napisal drugič  ;).

Pomoje, da se slisi ping ali pa da si v crnem na papirju? ;;)o bi skoraj moralo bit zadosti. Ce ne pa pokas za svojo duso. Tudi to je trening.
Odgovori
#13
@ MarkB
Tudi med treningom, tekmo in pokanjem za svojo dušo so ogromne razlike!
Zadeto čno polje naj bi bil soliden zadetek ( kakor za koga  ;) ), zadeta desetka pa uspešen zadetek ( za vsakogar :-D ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#14
(15-10-2018, 11:12)357 Napisal: @ MarkB
Tudi med treningom, tekmo in pokanjem za svojo dušo so ogromne razlike!
Zadeto čno polje naj bi bil soliden zadetek ( kakor za koga  ;)  ), zadeta desetka pa uspešen zadetek ( za vsakogar :-D ).

Za nas zacetnike, je super, ce ze karton zadanemo, tudi, ce je od soseda ;)
Odgovori
#15
:-D
Vsak začetnik je težaven. Pred dobrimi 40-imi leti sem bil tudi jaz začetnik.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#16
MK z optiko saj se na njej najbolje vidijo napake (prijem,dihanje......) streljal sem z mize ali leže sprednji in zadnji naslon(vreča-vreča,bi-pod nogice-vreča,vreča-roka zadaj pod kopitom,bi-pod nogice -roka zadaj pod kopitom)  na 50 in 100 m cilj mi je da se udeležim tekme 50 BR  ampak moram še malo žgancov pojest ker tam je konkurenca velika  Shifty   ... 499(28X)  Eek
Odgovori
#17
(15-10-2018, 11:31)trunkelj Napisal: MK z optiko saj se na njej najbolje vidijo napake (prijem,dihanje......)
Te napake so še bolj vidne, ko se strelja stoje ( dolgo ali kratko cevno ).
BR ali vrhunski "plejbek" zahteva predvsem kvalitetno orožje, strelivo in opremo. Seveda, človeški faktor se ne sme zanemarit, ta pa je pri streljanju "v živo" na prvem mestu. 
Ne pretiravaj z žganci in kar korajžno naprej.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)