Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
(14-06-2016, 13:46)goranzivec Napisal:
(14-06-2016, 13:00)JRC Napisal: Ne govorim o glasovanju EU poslancev, oni bodo najprej imeli še splošno razpravo in šele potem glasovanje.
Jaz govorim o tem, da naj bi ministrica Gjerkeševa na sestanku evropskih notranjih ministrov podprla predlog direktive. 

Tako je napisal Bacekjon na prejšni strani: "OK, Slovenija se je spet lakajsko priklonila do tal in polizala rit gospodarjem v Bruslju, saj je pred dnevi na sestanku ministrov glasovala ZA spremebo zakonodaje. ".

Zato sem vprašal po viru te informacije.

Seja je bila javna, vendar so pred glasovanjem poslali medije ven. Kolikor je meni znano, uradnega podatka o glasovanju ni, razen za dva, ki sta nasprotovala (in Slovenije ni med njimi). Koliko je bilo vzdržanih ali podobno, ne najdem. Je članek o tem na Firearms United.

@goranzivec: a to govoriš o tem članku na Firearms United?
http://firearms-united.com/2016/06/10/996/

Tu piše, da sta nasprotovali Češka in Poljska, da pa so nekatere države zahtevale korekcije. Omenja Slovaško in Malto, ampak ne piše pa, da sta to edini državi (such as), ki sta zahtevali korekcije.

Kot vidim v tem članku, danes sicer o direktivi in amandmajih razpravlja spet IMCO (pod vodstvom Vicky Ford), parlamentarna razprava in glasovanje pa je predvidena za 22.november.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od JRC - 14-06-2016, 15:01



Uporabnikov, ki berejo to temo: 6 Gost(ov)