Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strelivo STV-preizkus
za pokušino popokal češko strelivo STV 9x19 8g FMJ. Vseh 200 kom delovalo brez zastojev na Watherju PPQ!

streli na 15 m (med streli cca 1 sekunda premora) - za boljšo "grupo" se bo moral potrudit strelec Mrgreen 

po moji "nestrokovni" oceni strelivo cenovno in kakovostno primerljivo z S&B refuzo ali Topshot strelivom.

strelivo kupljeno Proarmis v MB.

Priponke Male slike

Odgovori
In kje se da to kupiti in po cem?

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk

Aja vidim Proarmis. Na telefonu se ta del ni videl. Sorry.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk
Odgovori
Rebec jo ima tudi 0,18€/kom
Odgovori
V Lescah je po 0,19€/kom
Odgovori
Na današnji klubski tekmi v preciznem streljanu na 25 m - klubski kolega,ki je preizkusil strelivo STV ( do sedaj pokal z S&B rifuzo ) podal zelo pohvalno oceno glede kvalitete,"preciznosti" in zanesljivosti! Pričakovano ! Grin
Odgovori
(18-08-2016, 20:36)jonas Napisal: za pokušino popokal češko strelivo STV 9x19 8g FMJ. Vseh 200 kom delovalo brez zastojev na Watherju PPQ!

streli na 15 m (med streli cca 1 sekunda premora) - za boljšo "grupo" se bo moral potrudit strelec Mrgreen 

po moji "nestrokovni" oceni strelivo cenovno in kakovostno primerljivo z S&B refuzo ali Topshot strelivom.

15 m 1 sekunda premora, 200 kom, delovalo,grupa,kakovostno......

to pisanje spada v malo šolo,vrtec
Odgovori
(22-09-2016, 20:49)kaliber Napisal:
(18-08-2016, 20:36)jonas Napisal: za pokušino popokal češko strelivo STV 9x19 8g FMJ. Vseh 200 kom delovalo brez zastojev na Watherju PPQ!

15 m 1 sekunda premora, 200 kom, delovalo,grupa,kakovostno......

to pisanje spada v malo šolo,vrtec

i tokrat se pa z kalibrom strinjam Hand
Odgovori
no si bom obrisal pljunke in probal najti kakšen spis iz osnovne šole,da mal odrastem Wink
Odgovori
(22-09-2016, 09:01)spidi7 Napisal: V Lescah je po 0,19€/kom

Zdravo!

Kje v lescah pa je trgovina.

Hvala in lep pozdrav,
Aleš
Odgovori
(05-10-2016, 10:09)ales1a Napisal:
(22-09-2016, 09:01)spidi7 Napisal: V Lescah je po 0,19€/kom

Zdravo!

Kje v lescah pa je trgovina.

Hvala in lep pozdrav,
Aleš

Pri bivši diskoteki Svinjak, pri bivši Gorenjski banki...pri kolesarskem centru, na križišču, ne morš falit Wink
Odgovori
Če koga zanima, danes sem na strelišču našel en STV naboj, ki ni vžgal. Doma sem ga razdrl in izpraznil. Napolnjen je bil s 4,2 graina zelo drobnega ball smodnika, ki je na pogled zelo podoben dvobaznemu Lovexu D032, a je kljub temu drugega tipa. Krogla je kvalitetno izdelana, zelo podobna S&B kroglam, .

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
Ja zelo dobra reklama za to strelišče, da taki naboji ležijo kar pod nogami..res brez odgovornosti.. žal se nekateri igrajo z njimi. Tole debato zadnje čase malo zasledujem glede polnjenja streliva.Neumnosti ki jih nekateri posamezniki počnejo..se sprašujem kakšno odgovornost nosijo do drugih strelcev, v slučaju nesreče.jJa problem so tarče Marko,ki so za nekoga zelo moteče.
Odgovori
Glede na to, da sem znan kot "kura", saj se po streljanju ponavadi sprehodim in poberem tulce kalibrov, ki jih polnim, lahko povem, da po povprečnem strelskem dogodku oziroma golaž tekmi najdem vsaj dva ali tri polne naboje, ki so jih strelci izgubili v travi pa še kakšnega, ki ga je izgubila SV. Pri tem je število najdenih patronov precej neodvisno od tega, kdo je tekmo ali trening organiziral. MK strelivo se najde tudi na strelišču na Pokljuki, vem iz prve roke, saj spremljam sina na biatlon treninge in tekme.

Vsekakor bi bilo na mestu, da bi udeleženci tekem in treningov bolj pazili na strelivo, saj se na streliščih za nami pasejo domačini, med njimi tudi mulci, in vemo, kaj se potem lahko zgodi. Ko sem bil jaz otrok sem se pasel po vojaškem strelišču v Črnučah in sem sem in tja našel patron za PAP ali M48, a sem imel srečo, saj sem jih pokazal očetu, ki je bil dovolj pameten, da mi je mirno razložil, zakaj so nevarni in česa ne smem početi z njimi.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
Ok kakorkoli ze
  vsi tisti ki polnijo strelivo mislim da v prvi vrsti ogrozajo sebe in mislim da ni nobenemu do tega da bi ostal brez prstov ali pa kaj hujsega...in so seveda toliko pametni da se ne igrajo kamikaz...??
Sicer sem pa zasledil sicer v neki drugi temi da je mozakarju razneslo vse skupaj pri tovarniskem strelivu.... .
No boste povedali ostali ki imate mnogo let izkusenj....
Kako pa kaj je s temi heci kdo pozna koga  ki je imel kako nezgodo?
Lp.

Se enkrat jaz kje v crnucah je pa bilo vojasko strelisce?
Oz ali se obstaja?
Odgovori
(23-10-2016, 19:58)Rombon Napisal: Glede na to, da sem znan kot "kura", saj se po streljanju ponavadi sprehodim in poberem tulce kalibrov, ki jih polnim, lahko povem, da po povprečnem strelskem dogodku oziroma golaž tekmi najdem vsaj dva ali tri polne naboje, ki so jih strelci izgubili v travi pa še kakšnega, ki ga je izgubila SV. Pri tem je število najdenih patronov precej neodvisno od tega, kdo je tekmo ali trening organiziral. MK strelivo se najde tudi na strelišču na Pokljuki, vem iz prve roke, saj spremljam sina na biatlon treninge in tekme.

Vsekakor bi bilo na mestu, da bi udeleženci tekem in treningov bolj pazili na strelivo, saj se na streliščih za nami pasejo domačini, med njimi tudi mulci, in vemo, kaj se potem lahko zgodi. Ko sem bil jaz otrok sem se pasel po vojaškem strelišču v Črnučah in sem sem in tja našel patron za PAP ali M48, a sem imel srečo, saj sem jih pokazal očetu, ki je bil dovolj pameten, da mi je mirno razložil, zakaj so nevarni in česa ne smem početi z njimi.

Lep pozdrav, Marko

No, v redu, da pobereš material, da se vse v redu reciklira.
Drugače pa je zelo težko, če ne celo nemogoče doseči, da ne bi obležal kakšen poln naboj.
Tisti, ki se "pasejo", pač nosijo svoj del odgovornosti.

Mi smo kot otroci tudi radi nabirali tulce, tudi kakšen poln naboj smo našli 7,92. To je bilo prekrasno. Kroglo smo izpulili, jo prevrtali, ter na usnjenem paščku nosili okrog vratu. Čez čas je bilo potrebno bakreno kroglo malo s smirkovim papirjem spucati, ker smo imeli vratove čisto črne od tega oneta.

Sošolec je nekje staknil prozoren lak, smo potem krogle pobarvali, da nismo bili tako črni.

Ampak frajeri smo bili pa taki. Punce so se lepile nenormalno.
Odgovori
(23-10-2016, 19:17)strela Napisal: Ja zelo dobra reklama za to strelišče, da taki naboji ležijo kar pod nogami..res brez odgovornosti.. žal se nekateri igrajo z njimi. Tole debato zadnje čase malo zasledujem glede polnjenja streliva.Neumnosti ki jih nekateri posamezniki počnejo..se sprašujem kakšno odgovornost nosijo do drugih strelcev, v slučaju nesreče.jJa problem so tarče Marko,ki so za nekoga zelo moteče.

Dober offtopic si zanetil s tem pričakovanjem, da se bo osebje/organizator strelišča po zaključenem dogodku plazil po vseh štirih in iskal možne polne naboje po vseh kotih..
Odgovori
Da ne bom preveč opisoval dodajam izsek iz karte z vrisano lego strelišča. Je že davno opuščeno, danes je tam travnik. Jaz sem se kot otrok vozil iz Ježice s kolesom na strelišče in pobiral tulce in ostalo železje, ki je ostajalo za vojsko. Če smo mulci tam naleteli na vojake, so nam dovolili, da potežkamo puške in sprožimo na prazno. Dobro se spomnim, kako so hodili iz Šercerjeve vojašnice peš v koloni, prvi in zadnji sta imela rdeči zastavici, zraven so bili v koloni telefonisti z motalico na hrbtu, skratka prava paša za oči za nas, mularijo v času, ko še ni bilo interneta in pametnih telefonov - še navadni je bil ponavadi dvojček.

Lep pozdrav, Marko

Odgovori
(23-10-2016, 20:44)Rombon Napisal: Da ne bom preveč opisoval dodajam izsek iz karte z vrisano lego strelišča. Je že davno opuščeno, danes je tam travnik. Jaz sem se kot otrok vozil iz Ježice s kolesom na strelišče in pobiral tulce in ostalo železje, ki je ostajalo za vojsko. Če smo mulci tam naleteli na vojake, so nam dovolili, da potežkamo puške in sprožimo na prazno. Dobro se spomnim, kako so hodili iz Šercerjeve vojašnice peš v koloni, prvi in zadnji sta imela rdeči zastavici, zraven so bili v koloni telefonisti z motalico na hrbtu, skratka prava paša za oči za nas, mularijo v času, ko še ni bilo interneta in pametnih telefonov - še navadni je bil ponavadi dvojček.

Lep pozdrav, Marko

Pred kakim tednom so makširali po naši ulici in je zgledalo kot vrtec na obisku spredaj in zadaj kup folka v florescentnih jopičih , pa nekaj MPjev  v koloni pa vsaj 100kom pa ene tri zastave te alu une enote za njimi pa se počasi vozila 3 vozila ,ambulanta pa še MP očitno , če jim kak pade v nezavest na pohodu
Odgovori
Član foruma je v sosednji temi (Rex Zero 1) pisal o Kaboom-u Rexa zaradi STV streliva.

Ima še morda kdo drug kakšne slabe izkušnje s tem strelivom?
Odgovori
Na češkem forumu Střelectví.cz (http://www.strelectvi.cz/forum/9mm-luger-stv-scorpio-t35583.html) sem zasledil, da je STV 9x19 polnjen z Lovex smodnikom D036-08 in ima Fiocchi netilke. D036-08 je verzija dvobaznega ball smodnika D036 za polnjenje NATO 9x19 nabojev. 

Lep pozdrav, Marko
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)