Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BERETTA APX
Imel možnost preiskusa nove Berette...krasna zadeva hm vse je tam kot mora bit
nič prov nič me ne moti, lahko pa še prilagajaš ročaj, tudi odsun pištole brez besed...vzorno
Ni še naprodaj pri nas, ko bo bo z ceno 730e verjamem prepričala marsikoga to je res ugodno glede na čeha 2.
Rabi prednjo muho z vlaknom in je odlična za ipsc tovarniško in vso ostalo Slo dinamiko.

Priponke Male slike

Odgovori
(19-03-2017, 23:58)jabolko Napisal: Imel možnost preiskusa nove Berette...krasna zadeva hm vse je tam kot mora bit
nič prov nič me ne moti, lahko pa še prilagajaš ročaj, tudi odsun pištole brez besed...vzorno
Ni še naprodaj pri nas, ko bo bo z ceno 730e verjamem prepričala marsikoga to je res ugodno glede na čeha 2.
Rabi prednjo muho z vlaknom in je odlična za ipsc tovarniško in vso ostalo Slo dinamiko.

V ZDA je akcijska cena 480 dolarjev, redna pa 535. 
Rexa sem gledal po ameriki, 620 dolarjev pri nas pa 730 evrov. Me pa zanima, če je ta model železen ali so polimeri.
Odgovori
če malo pogledaš sliko ti je jasno. Glede na zaobljene linije je lahko seveda samo polimer. Dvomim, da je iz litega železa.
vem, da nič ne vem
Odgovori
to je Berettin odgovor na Glocka - polimer striker fired pistol ! Sem jo že mel v roki - ni slabo - dizajn pa po italijansko - za nekatere všečen!
Odgovori
Beretta nudi za APX tri barve polimernega zaklepišča, Dark Earth, Olive Drab in Wolf Grey. Vsak ima svoje tri nastavke za prilagoditev dimenzije ročaja. Zaklepišča se lahko dokupi v prosti prodaji za 49,50 eur. Serijska številka je vgravirana na mehanizmu za sprožanje in je vidna skozi okence v polimernem zaklepišču.
Mehanizem za sprožanje je v "paketu" ohišju iz nerjavečega jekla in se z lahkoto loči od zaklepišča in vgradi v drugo zaklepišče.
Odgovori
Beratta APX ima varovalko na igli, ki se samodejno aktivira takoj po strelu, tudi če se sprožilec še ni vrnil na izhodiščno točko. Potrebno bo preverit če to lahko na kakšen način pogojuje hitrost drugega strela.
Odgovori
Zaklep in cev APX sta proizvedena z glodanjem polnega kosa kovanega jekla (niso ulitki). Obdelani kosi se nitrirajo (segrejejo do 500° C in nato "namočijo" v dušik), kar jeklo utrdi in mu poveča žilavost ter obenem zniža vsebnost ogljika, kar mu poveča kemijsko vzdržnost.
Odgovori
Proženje APX je duble action. Potrebno je 2,8 kg pritiska in 6 mm hoda, da sproži. Ima najkrajše napenjanje med orožji v svoji kategoriji, saj "klikne" že po 3 mm hoda.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)