Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kongsbergove cevi
#21
> Uroš Palhartinger said:
> Glede kvalitete cevi ...
>
> Včeraj sem si končno vzel čas in na strelišču sprobal svojo kitajčico CQ-A z vojaškim mehanskim kukalom - peep sight. Streljal sem na pištolsko silhuetno tarčo tipa "Drnovšek" in vsi zadetki so bili v črnem polju silhuete. Pa gre za fucking kitajski šit od puške za 880€.
>
> Isto vajo sem ponovil z AK74, pa sem isto silhueto malenkostno zgrešil le z enim nabojem. Ker pa gre pri silhueti "Drnovšek" nekje za 80% velikost naravne silhuete, lahko rečem da bi v primeru 100% velikosti tudi tisti naboj šel v črno.
>
> Torej, namen je da se strelja, ne pa laboratorijsko komplicira.

O hudoooo...pomoje te bo Tony Boyer nažicou, če mu prodaš tole cev =)) Jst mam tud škornje pa gate od Chuka Norrisa, pa to še ne pomeni, da zmorem to, kar zmore on...
Odgovori
#22
Uroš očitno pač preprosto ne dojameš o čem je govora zato ti predlagam, da se držiš diskusij, ki jih dojameš ker izpadeš smešno...
Odgovori
#23
mato, meni ste pa smešni vi benchrestarji, kupite neko x puško, potem pa juriš takoj menjat cev. Na koncu pa ugotovite, da standarna ančka nese isto kot neka tika z lotharjevo cevjo. In če imate dober dan, pa nekaj sreče (itak je pri BR 98% vsega odvisno od opreme), na koncu tekmovanja dobite neko medaljo, mogoče celo pokal. Und das ist das. In o uspehu ni nikjer nobene objave razen na strelcu.
Odgovori
#24
OK Uroš, k sm ravno na šihtu pa mam cajt ;)
DEJSTVA:
1.) Mato zihr ni benchrestar
2.)Pri benchrestu se ne kupi neka x puška in menja cev, ampak se puška v štartu sestavi namensko iz top komponent
3.) Ančko primarjaš s centerfire Tikko. Hruške in jabolka.
4.) Ni vse odvisno od opreme, ker imajo vsi TOP opremo, ampak bolj branje vetra in izkušnje
5.) "Ta hude" BR tekme so objavljene povsod ter seveda tudi na strelcu
...
6.) Če se ne razumeš na zadeve, je bolje da ne pišeš nič... boš izgledal bolje ;)
Zdej bo pa kmal konc šihta, tko da ne komentiram več... ;)
Odgovori
#25
> SteyrAUG said:
> OK Uroš, k sm ravno na šihtu pa mam cajt ;)
> DEJSTVA:
> 1.) Mato zihr ni benchrestar
> 2.)Pri benchrestu se ne kupi neka x puška in menja cev, ampak se puška v štartu sestavi namensko iz top komponent
> 3.) Ančko primarjaš s centerfire Tikko. Hruške in jabolka.
> 4.) Ni vse odvisno od opreme, ker imajo vsi TOP opremo, ampak bolj branje vetra in izkušnje
> 5.) "Ta hude" BR tekme so objavljene povsod ter seveda tudi na strelcu
> ...
> 6.) Če se ne razumeš na zadeve, je bolje da ne pišeš nič... boš izgledal bolje ;)
> Zdej bo pa kmal konc šihta, tko da ne komentiram več... ;)

U eni mate pa fajn šiht :)>- :D
Dobr no saj sem tut jst na šihtu B-)
Odgovori
#26
> mr.T said:

> Drugače pa za ilustracijo cifre od vrhunskega Br strelca ,
> Na puško je 15 letih montiral nič manj kot 34 cevi vse zvenečih imen z vrhunskim puškarjenjem o katremu pri nas lahko le sanjaš a gemo naprej iz njih tekmovalno postrelil cca 45.000 nabojev ,povprečno 1.300 strelov iz cevi , ena izjemna cev je držala 2.200strelov zdaj pa razvrstitev kako dobre so bile te cevi.
> za nič 4x ,slabe 4x ,povprečne 5x,dobre12x ,natančne 7x, vrhunske 2x .
>

Tele cevi so se razen v primeru zanič in slabih menjale zaradi 'obrabe' in seveda tu je šlo za natančnost v rangu pod 3-4mm od centra do centra v 5 strelnih grupah ,tarča na zgornji sliki ima 5 strelov skozi luknjo enega kalibra torej raztros pod 1mm

Klasicen Benchrest je za mariskoga precej pre drage ker pač nismo v ZDA kjer se blank cevi kupuje po 200eur in doma v garaži spuškari brez kakršnih koli CIp ali potrebe po nabavnih dovoljenjih.

Pri MK BR pa je tekmovalno polje zato toliko bolj izenačeno ker je večina pušk serijskih z različnimi stopnjami dodelave ,v sistemih kot je 2007/13 kjer je cev menjalna je ta možnost preveč mamljiva da se nebi poizkušalo drugih cevi a tudi tu vsa ta roba zdrži na tisoče strelov in vsi pokamo več ali manj enako strelivo tako, da je nakoncu treba zmagat z boljšim streljanjem en del vrha so res tvorile specialke iz zda a vedno v rokah strelcev, ki imajo vsaj eno destletje BRja za seboj ,po drugi strani pa so vrh vedno tvorili tudi Italjani z večinoma dodelanimi serijskimi kosi a mogoče še malce boljšimi strelci. Kar se tiče odmevnosti ne vem kaj pričakuješ , a v strelskih forumih po svetu so stvari zelo hitro zaokrožile naokoli in v strelskih vodah so ti mojstri poznani bolj kot večina ISSF velemojstrov ki nosijo olimpijske kolajne.
Odgovori
#27
> mr.T said: v strelskih vodah so ti mojstri poznani bolj kot večina ISSF velemojstrov ki nosijo olimpijske kolajne.

Da ne piješ alkohola, si že omenil. Katera substanca pa ti potem tako škodi, da pišeš takšne neumnosti?

Pa še majhen razmislek glede (pre)velikega vložka v to disciplino:
Na BR 50 so bili, na tekmah v Sloveniji ( Mošnje ), doseženi rezultati čez 490/500 z nepredelanimi MK puškami proste izbire ( Match 54 in njenimi kloni ) ob povsem navadnih sprednjih naslonih ( majhna blazina na železnem podstavku ), brez zajca pod kopitom, z neizbranim strelivom ( kupljen v maloprodaji ), brez enega treninga ( ni bilo možno, ker ni bilo mize )...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#28
Na žalost je ISSF celo od strelcev kaj šele laične publike tako odtujen da glava boli,(za to so sevda sami krivi z tem ker pokajo vedno manj popularne discipline z vedno 'manj' orožja vedno bližje laserju) tisto sliko Matt Emondsa, ki sem jo pripopal na forum 80+%(sem verjetno full premal napisal) folka na tem forumu brez podrobnega opisa Adnima par postov kasneje ne prepozna to je dejstvo, v Zda je glede te razgledanosti še huje Matt ki je v Issf svetu res zvezda je še nekako poznan pa še to bolj zaradi pojavljanja pri reklami cevi in streliva kot zaradi česa drugega a vsi ostali so v črni luknji. Malce po forumih poglej in ti bo takoj jasno,da so nam precej manj znana imena iz F klase ,BR in LR HP ,IPSCja folku v amaterskem strelstvu precej bolj domača

Ja seveda a od 490-500 je velik skok ,pri nas je rekord mislim ,da 496 dosedaj dvakrat izenačen zdaj ga je tomaž izboljšal za 1 krog a je tudi tak rezultar na koncu zadosti za pozicijo okoli 20 mesta. od 248 do 250 je kar preskok še posebno če je to redni dosežek ne enkratni
Odgovori
#29
357 včasih piše kot, da ne bi imel leta izkušenj in zelo dobro vedel koliko v vrhunskem športu ali špici (kjerkoli praktično) pomeni 1 krog ali celo 10...

Cela debata tu je okol picajzlov in ali streljaš od komarja muda al pa samo nogo ali krilo in ne o tem ali lahko zadaneš 30x30 plato na 300m. Dejstvo je, da če hočeš imet šanso za biti najboljši (se pravi da se strelec sploh lahko začne dokazovat) rabiš natančno orožje katerega natančnost se meri v milimetrih. Ko pa natančnosti dodaš še strelca (to je tisti del ki skrbi za točnost in v čimmanjši meri pokvari tovarniško natančnost orožja in streliva) pa dobiš dejanski tekmovalni sistem. Tako ali tako pa je tudi ISSF dokaz kako pomembna je oprema saj je največ pritiklin pravzaprav ravno tam in če pogledamo volumensko pravilnik je kar velik del posvečen meram, materialom in kako se kaj uporablja oz. kaj se sme in kaj ne.
Odgovori
#30
"mr.T", nekajkrat sem te že prosil, da se v ISSF in SZS ne vtikaš in ne pišeš neresnic. OK?

Nisi razumel kar sem mislil povedati s 490/500 ali pa tega nočeš razumeti in zato bom poenostavil. Rezultat 490 od 500 možnih krogov je sigurno velik dosežek. Zdaj pa tisto glavno, kar sem imel v mislih. Rezultat ( mislim, da 494 + - en krog ) je bil v Mošnjah dosežen z opremo, ki sem jo že prej omenil in brez vetrnih zastavic. Zdaj pa vprašanje: Je res potrebno vložiti **nekaj tisoč €**, da ta rezultat preskočiš za kakšen krog ali pa ga sploh nikoli ne dosežeš?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#31
> Je res potrebno vložiti nekaj tisoč €, da ta rezultat preskočiš za kakšen krog ali pa ga sploh nikoli ne dosežeš?

Vpraš Rajmonda zakaj ne strelja z obično Ančko...,
Pa zakaj testirat v tunele iskat lote, pa zakaj drama ko ti pajsnejo gun pa zakaj vsak kos praktično custom fit itd itd...
V končni fazi pa zakaj vsi junaki ne pridejo na tekmo s AKjem za 300€ in zmagajo? Vse ma svoje meje in tole nabijanje o tem kako odličen strelec s povprečno puško deklasira vse je krepko pretiravanje in izkrivljanje "resnice" če že hočeš.
Odgovori
#32
Jaz ti glede Issf samo povem kako ga vidi strelski svet izven ISSF

Slovenski rekord ki ga je postavil Kastelic 494, 496 ne vem na pamet bi moral pogledat sem tudi sam enkrat izenačil brez zastavic a problem je v tem da je treba za igrat prvo ligo pokat še krepko bolje predvsem pa v vseh razmerah ne samo idalnem brezveterju z nič mirage tu pa na žalost brez zastavic ne gre. Zastavice so lahko investicija (tudi preko 500eur) lahko pa domači projekt za 50 Eur a v določeni fazi ratajo eden bolj pomembni kosov opreme .
Glede cene in količne opreme so pri klasičenm 50m streljanju res zadnji, ki lahko kaj pridigajo puške imajo v osnovi enake(za vrhunske mojstre prebrane) ,koliko pa stanejo pancerji ali kombinezoni, ki jih nosijo pa en dobr diopter ali alu kopito z vsemi priteklinami ,vse skupaj drobiž v primerjavi z cca 8000 eur MK streliva kolikor ga letno postreli Rajmond
Odgovori
#33
Sicer smo zašli s teme ampak je dokaj pomembno sploh za novince, da se ne pustijo drkat raznim "pametnjakovičem", ki trdijo, da je za začetek vsaka puška dobra. Vedno naj bo pravilo, da si kupiš najbolj točno puško/pištolo kar si jo lahko privoščiš oz. v primeru, da si zadovoljen da poka in trofiš zrak je dovolj, da kupiš plašilko ali kako otroško (morda tudi airsoft) pokalico in veselo nažigaš pride dosti ceneje kot pa se iti ples z državo, ki je potreben za pridobitev strelnega orožja.
Odgovori
#34
"Mato", če verjameš ali ne, zelo dobro vem, kaj pomeni en krog...Pravilnik ISSF predvsem prepoveduje ali omejuje določeno opremo na tekmovalcu in na orožju. Ravno zaradi teh "omejitev", kjer je treba pokazati psihofizično pripravljenost tekmovalca, se dogaja, kar se. Kar se mene tiče, bom imel za bolj uspešnega strelca tistega, ki stoje z 8 kg puško VK ( diopter ) na 300 m zadeva krog nekje premera 20-30 cm, kot tistega, ki leže, z vsemi možnimi šraufštoki, s približno enako puško ( optika ) zadeva 3-5 cm krog. To je povsem moje prepričanje, ki ga nikomur ne vsiljujem, da ne bo pomote. Če pa se hoče kdo izkazati v obratni luči, naj izvoli.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#35
Sej ni debata o tem sej veš kako mnenje imam o BR...

Debata je o tem, da za bilo kaj rabiš natančno orožje razlika je samo v tem da povprečen človeček pokvari "dobro puško" pri BR recimo 1% pri stoje na diopter pa 50% ali več...

Obe puški pa še vedno morata biti vrhunski, če hočeš, da bo vozniku navkljub rezultat sploh LAHKO vrhunski.
Odgovori
#36
> mr.T said: koliko pa stanejo pancerji ali kombinezoni, ki jih nosijo pa en dobr diopter ali alu kopito z vsemi priteklinami

Kopito za kopito. Diopter je cenejši od daljnogleda. "Pancerji" in ostala oblačila so krepko cenejša od "mikrometrskega" naslona in enako metrskega zajca.

Koliko € pa je tebe koštalo strelivo? Ne rabim odgovora, le zamisli se malo...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#37
> Mato said: Vse ma svoje meje in tole nabijanje o tem kako odličen strelec s povprečno puško deklasira vse je krepko pretiravanje in izkrivljanje "resnice" če že hočeš.

Nisem nabijal ampak napisal, kar se je in se verjetno še bo v praksi dogajalo. "Literatura" obstaja in iz nje sem jemal rezultate. A je to nabijanje?

Še nekaj: tudi R.D., ki ga imam za najboljšega strelca na svetu ( v disciplinah, v katerih nastopa ), je že dostikrat okusil poraz na domači in tuji sceni od tekmovalcev, ki so imeli mnogo slabšo ( povsem serijsko ) opremo in orožje. Tudi o tem obstaja dokumentacija. Za doseganje vrhunskih rezultatov ni vedno "kriva" vrhunska oprema.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#38
357 nihče ne pravi da mojstri diopterjev niso carji in da ne znajo streljat a na žalost hočeš nočeš šport na ISSF peljejo propad samo za to da bi se obdržali na OL če ji bodo na MOK rekli da naj pokajo z lesenimi puškami in zraven vpijejo pok pok pok bodo tudi to sprejeli važen da so na olimpijskih.

Kar se tiče tjunanja pušk in opreme tjunerji se iz Mk Br zelo pospešeno selijo v ISSF in celo v VK BR in F klaso Highpower ,tudi samo domače polnjenje streliva, ki je tako popularno se pili v BR v ISSF pa jih prov malo boli dokler je denar za fabrško robo. Kako daleč v svoji črni luknji ždi ISSF ilustrira tudi dejstvo da se vedno manj ali nič razvoja iz ISSF prenaša v vsakdanje orožje in opremo za strelce.

Tisti, ki so feni ideje da je itak vse dobro pa vrjetno bolj malo hodijo po tekmah.

Attached files [Image: 042483bb862b3f210b4406bee2c594.jpg]
Odgovori
#39
"mr.T" - Oprosti, se ti sploh zavedaš, kaj pišeš? Pojdi raje v bližnji bife in spij nekaj konkretnega ( ob prvi priliki bom jaz plačal ), da se ti ne bo zdelo življenje tako kruto.
Zdaj pa res zadnjič: Pozabi na ISSF!! Če te streljanje v tej Zvezi ni pritegnilo zaradi takšnih ali drugačnih okoliščin, potem po tej Zvezi ni treba **srat**...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#40
> 357 said:
> > mr.T said: koliko pa stanejo pancerji ali kombinezoni, ki jih nosijo pa en dobr diopter ali alu kopito z vsemi priteklinami
>
> Kopito za kopito. Diopter je cenejši od daljnogleda. "Pancerji" in ostala oblačila so krepko cenejša od "mikrometrskega" naslona in enako metrskega zajca.
>
> Koliko € pa je tebe koštalo strelivo? Ne rabim odgovora, le zamisli se malo...

Rabis , rabiš odgovor najdražje BR kopito kar smo jih videli košta cca 900 eur povprečje cca 500Eur alu kopita pod 900 Eur ni ,najcenejša 1907 ančka za alu kopitom košta cca 2600Eur ,najpogostejša optika na Br je Weaver T36 za cca 350-400Eur toliko kot kak dobr diopter pa pozabljaš še praktično obvezna očala ,res se kje pojavi tudi kdo z Marchem a enako lahko rečemo za tiste ki pokajo Bleikerje in podobno za 5000Eur, cene vrhunskega naslona je cca 700-1000Eur tega ki smo imeli mi za 300-400Eur ,kolikor sem ogledoval cene pancerjev hitro prideš na 200Eur . Osnovne variante oblačil so eš kar poceni a to kar se na tekmah uporablja lahko košta tudi preko 1000Eur komplet oblačil

Glede streliva si letno privoščim za 5000kom tenex trenutno cca 1150 Eur in še kaih 200eur(1500-2000kom) cenejšega trening streliva za sporter puško a se za to odpovem pokanju VK tekem, ki bi koštale še malce več .
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)