Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10.5.2014 Tekmovanje v taktičnem streljanju z ostrostrelno puško »TACTIC Bloke 2014«
Jaz bi pa rabil gospoda s stružnico da mi stanjša cev da bomo okol tekali :)
Odgovori
Hm sem razumel da spoterja ni treba prijavljat če ne strelja....
oz drugo vprašanje, kako lahko potem zamenjava strelec/spoter v paru, če oba že poznava razdalje??
Kaj je z vami, a ste na bombo stopu?  ...p o v r a t...
Kocka na belo, kocka na črno...

Za koga? ZA SLOVENIJO!
Odgovori
> Snipe Elite said:
> Hm sem razumel da spoterja ni treba prijavljat če ne strelja....
> oz drugo vprašanje, kako lahko potem zamenjava strelec/spoter v paru, če oba že poznava razdalje??

Tako sem napisal, ampak zdaj popravljam, da pri prijavah navedete da imate spotterja, ki pa ga ni treba imenovati, če ne bo streljal. Podatek rabimo samo zaradi organizacije, da se ne bo kje po nepotrebnem čakalo.

Imamo pa pripravljena dva scenarija glede poteka tekme, odvisno od števila prijav. V vsakem primeru bo eden od para streljal prej, temu se ne moremo izogniti. Se bosta pa menjavala, tako da bo polovico prog začel en, polovico pa drugi. Poleg tega pa bo toliko različnih razdalj, kolikor je tarč, tako da bo v vsakem primeru kup dela. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Ok, super,
thx
Kaj je z vami, a ste na bombo stopu?  ...p o v r a t...
Kocka na belo, kocka na črno...

Za koga? ZA SLOVENIJO!
Odgovori
Verjetno se bomo lahko tudi "poparčkal", a ne.
Odgovori
> matjaz43 said:
> Verjetno se bomo lahko tudi "poparčkal", a ne.

To se bo treba zmenit vnaprej, ker bo drugače en kup čakanja po nepotrebnem.
Odgovori
Zdravo,

mene pa zanimajo velikosti tarč in razdalje na katerih bodo nameščene/od-do/ - /v CM/.
Naprimer :Fi 10 plošča od 50 do 300 M.....

Pozdrav
Odgovori
Vrjetno bodo razdalje neznane velikosti pa podane na tekmi tako da bo treba sproti kalkulirat.
Odgovori
Tarč bo precej različnih velikosti in oblik, od krogov 5 cm, do pol-silhuet 50 cm. Nameščene bodo od cca 70 do cca 600 m. Seveda bodo bližje manjše tarče in obratno.

Vse točne dimenzije bodo podane neposredno pred tekmo. Bo preveč kombinacij za kalkuliranje vnaprej. Malo potrenirajte računanje. ;)
Odgovori
Pozdravljeni,

toliko seveda nisem upal,da bom dobil končne razdalje z velikostimi tarč ,vendar sem želel vsaj mere tarč ,da bom prej malo treniral in bom vsaj blizu tistim,ki bodo te dimenzije vedeli.

LP Boro
Odgovori
Dimenzij tarč vnaprej ne bo vedel prav nobeden od tekmovalcev razen mene, ki pa bom itak tekmoval bolj za dušo, izven konkurence. To je tudi ena od težav organizacije takšnega tekmovanja. Drugače pa bodo tarče večinoma okroglih širin/višin, (5, 10, 20, 30, 50 cm), ne pa vse. Kot rečeno, pa bo razdalj skoraj toliko kolikor bo tarč, vse pa bodo povsem naključne. ;)
Odgovori
Temu se pa reče super.

Hvala za pojasnilo.

LP Boro /smešek
Odgovori
Vse interesente obveščam da se prijave kar hitro polnijo in zaradi omejenega števila bo prijav skoraj gotovo konec pred napisanim rokom.

Pa še tole... verjetno je v razpisu malo nejasno zapisano, da lahko spotter (opazovalec) nosi na strelsko mesto samo svojo optiko za pomoč strelcu. Seveda če spotter tudi strelja, bo streljal takoj za prvim strelcem, torej mora imeti s sabo tudi vso svojo opremo, z orožjem vred. ;)
Odgovori
Izgleda pride precej močna ekipa iz Italije, se bo treba kar potrudit.

Obetajo pa se tudi lepe nagrade. :)
Odgovori
No, če bo katerega zaneslo ali če bojo tarče predaleč, bi bil dobro da si še tele zadeve preštudira.

https://www.youtube.com/watch?v=jX7dcl_ERNs
Odgovori
Pa spin drift si pozabil :)

Da ne bi resno kdo to vzel pa šel študirat :)
Odgovori
pa nisi mogel tega takoj povedat!!!!! ~X(
Odgovori
Ker me precej prijavljenih sprašuje po dimenzijah tarč, ki bodo na tekmovanju, vam raje kot ukvarjanje s tem predlagam treniranje merjenja ciljev znanih velikosti z mil-dot (ali podobnim) križem. Kot rečeno, bodo tarče večinoma okroglih mer.

Najbolj enostavno je uporabiti A4 list papirja, ki je dimenzij 21x29,7 mm, kar je dovolj podobno tarčam, ki bodo na tekmi. Nekje lahko list prepognete na pol, drugje zlepite dva skupaj in dobite skoraj vse dimenzije, ki jih boste rabili.

;)
Odgovori
Mato, spin je pomemben; pri meni na 1000m znaša cca 30cm, 0.3 mil, 1MOA v smer vrtenja kugle. ;)
Odgovori
Primerjaj kolikšen % je spin ki je konstanten in kolikšen % coriolis ki je konstanten (ista geografska lega in ista strelišča ter smeri streljanja) in kolikšen % veter.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)