Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krimpani žepki netilk (vojaški tulci)
#1
fnb hilzne, ki imajo okrogel crimp je potrebno malo dodelat (verzenkat) pa je okaj... one fnb z zvezdnim krimpom pa delajo BP brez dodelave.
žal pa drugih nimam na razpolago
Odgovori
#2
Kako pa jih ferzenkaš - s kakšnim orodjem? Jaz sem jih danes cca 10 kom. z žepnim nožem, je pa to mukotrpno in nevarno delo :"> ne bi več.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#3
jaz sem se lotil obdelave in "predelal" kar nekaj tulcev- sedaj ko je dež. obdelava sicer vzame nekaj časa a to ni nek problem. ker imam na puški "vrečo" za zbiranje tulcev pa ni bojazni, da bi izgubil tulce... pripet je en PDF.

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/2e/2...ea260c.pdf (228 KB)Â
Odgovori
#4
Pri obdelavi žepkov mi zelo prav pride ta kos:
http://www.frankonia.de/H%C3%BClsenmund-...mmer=93112
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
Tako orodje, kot je napisal 357 že imam. Sem poskušal tudi s tem, pa se mi zdi, da ni dovolj učinkovito za okrogli crimp, ali pa nisem bil dovolj vztrajen.
Friderik, kje pa si kupil to grezilo? Na sliki se ne vidi dobro, če ima kakšne ostrine gor, da ta rob poreže. A se temu grezilu po domače reče frzenkar?
Mogoče bom probal s kakšnim večjim ostrim svedrom in vrtalnikom na počasne obrate.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
Za namen odstranjevanja krimpa netilk na vojaških hilznah imaš drugače povsem namenska orodja. Pogooglaj "primer swager"! Baje je najboljši od Dillona.
Odgovori
#7
tako je, čisto navaden verzenker (grezilo) premera 10,4mm. jaz sem ga vzel pri BTS ali Fridro ne vem več točno, mislim pa da jih ima merkur tudi. tale je ca. 6€
http://www.avgustin-trgovina.com/p/3350/...-10-mm-kwb
jam13, ja, obstaja uh in ah orodij, ki pa temu primerno tudi stanejo. to grezilo je 6€, uno namensko grezilo od rcbs 20+€, swager pa mnogo več...
Odgovori
#8
> Robert91922 said:se mi zdi, da ni dovolj učinkovito za okrogli crimp, ali pa nisem bil dovolj vztrajen.

Tisto drugo - je treba malo slalom vozit.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
Hvala vsem za nasvete in informacije, zdajle bom v Merkurju in še v dveh štacunah tam zraven pogledal za eno tako grezilo.
Sicer sem pa tudi že kupil oz. plačal 1x ustreljene Remington hilzne, ki mi jih je preko ZS ponudil eden od forumašev, jutri jih najbrž dobim. FNB tulcev pa ne dam na Dinos, bom jih obdelal, ko bo deževno vreme :-)
Tole temo bom preselil na Reloading in balistika, naslov bom dal "Obdelava krimpanih žepkov netilk" ali nekaj takega.
Še 1x hvala.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#10
Samo za vzpodbudo, Robert. Danes sem "pofrzenkal" približno 2000 tulcev 5,56 mm. Počasno delo, se pa splača. ;) Pa ni trajalo ves dan... V veliko pomoč pa mi je bila namizna stružnica, kamor sem vpel grezilo, ki je bilo tako bolj fiksno, kot pa v kakšnem vrtalnem strojčku.
Odgovori
#11
Sem šel danes kupit grezilo in že brez vijačnega strojčka porajbal 12 hilzen, malo sem testiral, koliko je treba, tako da prve 4 so šle malo težje not (se vidi na sliki), ostale pa še kar solidno.
Brat mi je prejle posodil vijačni strojček, baterija se polni, jutri pa naprej še eno testno serijo. Medtem je na poti že 200 Remington tulcev, pa še z nekom se dogovarjam za ene vojaške brez krimpa iz leta 91. Oznaka krogle na teh vojaških je bila M193, to strelivo smo menda imeli zraven SAR-80. Takrat še nisem reloadal, pa nisem gledal kaj na hilznah piše, niti jih nisem pobiral :-)
Razen te jutrišnje testne serije frzenkanje ostalih 150 FNB tulcev pride na vrsto malo kasneje, odvisno od vremena.


Attached files [Image: cc1dbd3804d5fb11176bae0d3422f2.jpg] [Image: e719b8420f69f69a61ed019ef8b25b.jpg]
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#12
This discussion was created from comments split from: tulci (hilzne) 223 rem - KUPLJENO.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#13
Tiste iz leta 1991 imajo verjetno oznako JA 5,56 in zeleno tesnilno snov okrog netilke. Vsaj meni je nekdo razložil, da je to to. Po moji izkušnji so dobre za ponovno polnjenje, se mi je pa zgodilo na večih tulcih tega tipa, da je bila luknjica od netilke proti smodniški komori tulca tako ozka, da sem uničil izbijalo netilke, ker enostavno ni šlo skozi luknjico in se je zvilo, oziroma počilo. No, na srečo je rezerva na zalogi.
Odgovori
#14
Tudi jaz imam veliko teh tulcev in so primerni za polnjenje,tudi večkrat in ni nobenih problemov z njimi.Imel pa sem s tulci od Hirtnberga ,ker imajo manjšo luknjico v žepku netilk.Zlomil sem kar nekaj izbijal.Nato sem vse povrtal .Belgijske pa je treba porajbati in nato gredo netilke brez težav.
Odgovori
#15
Danes sem dobil za vzorec 10 teh vojaških tulcev JA 5.56 z zelenim tesnilom okoli netilke. Enkrat čez praznike jih bom obdelal z LEE matricami, pa da vidim, če bo šlo brez težav.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)