Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
začetnik v strelstvu/posest orožja
#41
Če bo šel nori predlog novega ZOro skoz takšen, kot ga zdaj rolajo, potem bodo VSI začetniki streljali 2 leti na klubskem strelišču s klubskim orožjem, preden bodo sploh lahko zaprosili za svoj prvi kos... Je pa res, da se na vogalih govori, da so že zdaj nekateri klubi, ki vsiljujejo takšno prakso svojemu novemu članstvu in to od leta 2015 naprej, ko se je kakor nenormalno povečalo število novopečenih strelcev...
Odgovori
#42
Sej bodo na MNZ hitro prejeli uradno neprijetno vprašanje, da zakaj na sestankih omenjajo kako želijo zatreti določene posameznike (za katere zelo dobro vedo, da izkoriščajo sistem in molzejo ljudi) in kako so ukrepi naperjeni proti točno določenim katerim KAO nič ne morejo potem pa spišejo predloge, ki gredo točno tem določenim na roko in jim omogočajo spet nova mutna posla.

Problem pri tokratnem sprejemanju zakonodaje, ki ga bodo kolegi na MNZ imeli bo to, da jim gledamo precej pod prste in brez skrbi ko bo finalni predlog zunaj bodo dobivali neprijetne stvari pod nos tako od šefice kot še od koga drugega - me zanima kako bodo potem birokrateki iz ozadja veseli, ko se bo luč obrnila na njih (ker politično odgovornost za to nakazo od predlogov sigurno ne bodo jemali ministri pa državni sekretarji bo zadeva šla nivo ali dva nižje).
Odgovori
#43
(12-03-2018, 10:57)dex Napisal: Odgovor na tvoje vprašanje pod točko 1 se gotovo nekoliko razlikuje glede na to, v katero društvo se včlaniš.. Ampak na podlagi informacij kako to poteka v meni znanih klubih te zaradi neaktivnosti na tekmovanjih ne vržejo iz kluba. 

Glede ostalega pa kot že pojasnjeno. Če ne boš več v klubu nimaš več upravičenega razloga za posedovanje športnega orožja. Članstvo v klubu je torej pogoj, ki ga moraš izpolnjevati. Če si ne boš uredil druge podlage za posedovanje orožja moraš praviloma orožje vrnit. Zakonske pogoje moraš izpolnjevati ves čas. Klub naj bi o prenehanju članstva obvestil UE.

 Nič se ne  vrača... članstvo v klubu velja za športni OL, če nisi v društvu ti izdajo dovoljenje za posest.
Odgovori
#44
My bad, imaš prav.

ZOro-1 v 58. členu (Odvzem orožja) določa, da pristojni organ odvzame orožje in orožne listine posamezniku, ki ne izpolnjuje več pogojev iz 2. do 6. točke drugega odstavka 14. člena tega zakona (to torej zajema tudi odpad upravičenega razloga)

Vendar je tu potem še 59. člen, ki določa izjemo za lovce in športne strelce in sicer: 

(2) Pristojni organ odvzame posamezniku, ki mu je prenehalo članstvo v lovski ali strelski organizaciji, orožni list za lovsko ali športno orožje, razen če se je vključil v drugo lovsko ali strelsko organizacijo.

(3) Na prošnjo posameznika iz prejšnjega odstavka lahko pristojni organ izda dovoljenje za posest takega orožja. Dovoljenje za posest lovskega orožja se ne izda posamezniku, ki mu je prenehalo članstvo v lovski organizaciji, ker ni opravil lovskega izpita.
Odgovori
#45
(12-03-2018, 18:19)Louro9 Napisal: Sicer - za kaj vse ti pride prav izpit iz varnega rokovanja z orožjem?

recimo da se izobraziš na tem področju, da ne sprašuješ takih neumnosti potem na forumu? Da si opravil neko osnovno, pa če še tako površno usposabljanje?
Recimo, kaj ti pa koristi vozniški izpit? Vaški mulci že pr 6 letih vozijo fotrov avto po gmajni, ane?
Odgovori
#46
kakor vem, je izpit tudi eden izmed pogojev za nabavo/priglasitev močnejšega zračnega orožja
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#47
Hvala za vse odgovore, tiste vsebinske, ki so mi bili v pomoč, predvsem pa hvala za vse tiste neumne, primitivne, cinične ali pokroviteljske odgovore, ki so mi dali vedeti, da se ima več smisla usmeriti v kakšen drug soroden hobi. Morda celo lokostrelstvo, heh. 

Da ne boste mislili, prihajajoče spremembe zakona o orožju, ki jim tu gor očitate, da odganjajo nove strelce, imajo le majhno težo. Kar zares odganja ljudi - ste vi. Ali večina vas. In v takšnih krogih marsikdo zagotovo ne želi trošiti prostega časa in denarja - med napihnjenci s polomljenimi egoti. Očitno je ta sveti OL res največ, kar je marsikdo dosegel v življenju in mu bad-ass listina daje občutek pomembnosti. Ponavljam - verjamem, da so vmes dobri ljudje.

Lep pozdrav strelci!
Odgovori
#48
Brez zamere, toda..

Ce na podlagi komentarjev 2 (DVEH) uporabnikov potegnes zakljucke, da se nima smisla usmeriti v strelstvo potem:

1. strelstvo najbrz res ni zate, ker so ga ocitno ne zelis dovolj
2. se ne zavedas, da je internet pac internet in da (sploh na vprasanja, ki so se na forumu ponovila ze mnogokrat) pac dobis tudi provokativne, cinicne, itd. odgovore in da so ljudje v zivo ponavadi precej drugacni (sam sem na streliscu do sedaj vedno srecal ok folk)
3. srecno v lokostrelstvu, tudi sam sem bil vcasih lokostrelec, zelo lep sport, predvsem pa cenejsi od strelstva + lahko treniras doma na vrtu :)
Odgovori
#49
(13-03-2018, 08:49)Louro9 Napisal: Hvala za vse odgovore, tiste vsebinske, ki so mi bili v pomoč, predvsem pa hvala za vse tiste neumne, primitivne, cinične ali pokroviteljske odgovore, ki so mi dali vedeti, da se ima več smisla usmeriti v kakšen drug soroden hobi. Morda celo lokostrelstvo, heh. 

Da ne boste mislili, prihajajoče spremembe zakona o orožju, ki jim tu gor očitate, da odganjajo nove strelce, imajo le majhno težo. Kar zares odganja ljudi - ste vi. Ali večina vas. In v takšnih krogih marsikdo zagotovo ne želi trošiti prostega časa in denarja - med napihnjenci s polomljenimi egoti. Očitno je ta sveti OL res največ, kar je marsikdo dosegel v življenju in mu bad-ass listina daje občutek pomembnosti. Ponavljam - verjamem, da so vmes dobri ljudje.

Lep pozdrav strelci!

saj pa stvar ni tako zapletena:

1. narediš izpit
2. opraviš zdravniški pregled
3. se včlaniš v klub

in daš vlogo za nabavno dovoljenje

v vmesnem času pa tekmuješ oz skušaš pridobiti še potrdilo, da si "tekmovalec". če ne uspe, bo namesto orožnega lista, dovoljenje za posest


drugače pa ti bodo še najbolje svetovali v klubu, v katerega se boš vpisal
Odgovori
#50
Louro9: saj dobro veš, da je forum - forum. Veliko ljudi si pumpa svoj ego tukaj gor, prav tako kot na vseh forumih. Če te to odvrača od strelstva, potem pa morebiti res kakšen drug hobi. 

Ampak forumi bodo še vedno enaki.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#51
veliko sreče v lokostrelstvu!
Odgovori
#52
Louro,
sej maš kar prav,ampak,ne odnehaj.Sam sem na kar nekaj forumih,pa takih zagovednežev ni nikjer drugje kot tukaj.Ampak,na strelišču pa še nisem naletel na slabega človeka,vsi vse pokažejo,razložijo,ti dajo kakšen strel za pritisnit,telefon za dodatna vprašanja....Meni to ne bo nikoli jasno Doh.Torej,tam se strelja,ne na forumu.
Srečno !

LP Srečo
Odgovori
#53
Valda ne bos obupal zaradi foruma :)
Tudi sam sem zacetnik v strelstvu in sem prisel na forum po informacije - a je tko kot v zivljenju, tu imas ljudi ki so ti pripravljeni pomagati, prav tako pa imas tudi pol zivalskega vrta. Se vidimo na streliscu ?
Odgovori
#54
(13-03-2018, 08:49)Louro9 Napisal:  - verjamem, da so vmes dobri ljudje.

Toooooo!!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#55
(14-03-2018, 08:54)357 Napisal:
(13-03-2018, 08:49)Louro9 Napisal:  - verjamem, da so vmes dobri ljudje.

Toooooo!!

357, nisem prepričan, da je mislil na naju, ko je pisal zgornji citat Mrgreen
Poleg tega, če nekdo izraža samo vero - in ne prepričanja -še ne pomeni, da trditev drži, a ne?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)