Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top cistila za pistolo
#1
Lp.mene pa zanima katera cistila uporabljate vi dragi forumasi za ciscenje in mazanje pistol.prosim za mnenja.trenutno uporabljam balistoll v spreyu.zdaj bi pa rad nekaj drugega sprobal.

Hvala in lp
Odgovori
#2
Kaj menite o tem cistilu za pistole SchleTek 2 in 1 Gun Tuning?


Lp
Odgovori
#3
za pištole in generalno vse polavtomate je fajn uporabit kakšen Carbon Remover, ker zelo dobr spuca saje brez prevelikega drgnjenja.
KG ali BoreTech.
Odgovori
#4
WD40 za čiščenje kosa, Tipton bore solvent za cev, Krown KL-73 za namazat in na suh obrisat. Sam vodila mal vlažna pustim. Je tale ata dobr povedu https://www.youtube.com/watch?v=pQuNgXqWPEo
...ampak vsak ima svoje mnenje
Odgovori
#5
Jaz mam CLP BreakFree kot univerzalno čistilo-mazivo. Če je pa kaj boj zapečenega (piston od poavtomata), pa namažem gor gel za pečice pucat. Razopi komplet zapečeno umazanijo, samo zbrisat je še treba (&namazat):
[Image: k2r1.jpg]
[Image: k2r2.jpg]
[Image: k2r3.jpg]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#6
Kje bi lahko kupil tale krown ali Eezox?gre se zato da sem uporabljal balistol sedaj pa bi rad m57 temeljito scistil tudi cev da gre vsa umazanija ven.hvala za mnenja do zdaj.
Odgovori
#7
za Krown mal na netu najd.. v Kamniku vem, da ga ima Gumiz
Odgovori
#8
Ezzox dobiš na eGun
Odgovori
#9
(29-01-2015, 00:05)rkajtn Napisal: Kje bi lahko kupil tale krown ali Eezox?gre se zato da sem uporabljal balistol sedaj pa bi rad m57 temeljito scistil tudi cev da gre vsa umazanija ven.hvala za mnenja do zdaj.

krown imajo v trgovinah Mavrica
Odgovori
#10
Po mojem je ER dovolj dober... za razmastiti pa pomarančni terpen (imam še ene 100 litrov :D ). 

http://www.frfrogspad.com/homemade.htm
lp Melly
Odgovori
#11
ce ima kiri kaj od priznanega doma pa ne rabi mi prosim naj pove mu ga odkupim.lahko tu ali na pm.


lp robi
Odgovori
#12
mi lahko kiri pove kaka je razlika in katero cistilo je od roble boljse in bolje naredi svoje delo.je to robla solo force ali robla  solo mil.prosim za mnenje.hvala
Odgovori
#13
Kaj pravite na FLUNATEC?
Odgovori
#14
Ker ni odgovora, še prilagam link, da se ve, o čem sprašujem.

http://slovarms.si/si/lovska-oprema/flun...ating.html
Odgovori
#15
Pri čistilih za orožje je najpomembnejše, da jih uporabiš :D
Odgovori
#16
(02-02-2015, 22:30)765Br Napisal: Kaj pravite na FLUNATEC?

Super zadeva, uporabljam sam na repetirkah. Ni za vodila polavtomata mazat, ker skor ni filma. Nek nano keramičen nanos za zaščito orožja - če sploh rabiš zaščito  :))  tolk da daš mal mineralov kovini...
Odgovori
#17
Sem sprobal kar nekaj čistil/maziv .... nekako sem najbolj zadovoljen s Krown KL-73.

Okoli ostalih preparatov pa ........ verjetno ima vsak strelec svoj način in težko je reči kateri je pravilen in učinkovit.

Sam sem pristaš čiščenja z oljem po vsakem streljanju in nekje na vsakih 1.000 strelov še tretma s Robla solo mil.
Odgovori
#18
Citat:strelec svoj način in težko je reči kateri je pravilen in učinkovit.

Nič ni težko ampak je treba uporabiti search in pa teste raznoraznih zadev kjer so dokazali, da je 90% vseh čistil navadnih žavb, ki nič ne čistijo ampak v najboljšem primeru nič ne škodijo. Da o kakšnem agresivnem drgnjenju s ščetkami ali polirnimi pastami (po možnosti doma zvarjenimi od atata, ko rabi plug pa traktor spolirat za k maš ne govorim). O tem je bilo že marsikaj napisanega tudi tu na forumu...

Seveda pa dokler je edini kriterij, da stvar dobro dela občutek, da je mastno in da je človek vsaj 1h besno drgnil je pa čist vseeno katera "kemikalija" se nuca.

Čistila za baker ki 100% delujejo dobro so:

KG12 (najboljši)
Milfoam (pri nas se prodaja kot Forrest pena)
Robla solo mil
10% raztopina amonijaka

Za ostalo (karbon) so vsa več al manj dobra

Kar se pa generalnega podmazovanja/zaščite tiče pa:

http://www.dayattherange.com/?page_id=3667
Odgovori
#19
koncno nabavil roblo solo mil.Jutri probam in bom videl ce bo se kaj umazanega v cevi ali je ballistol nardil nalogo super.
Nekateri  pac uzivamo da cistimo lepo pocasi nase pistole:)



lp

Mato hvala za razlago in link ki si ga dodal.zelo pomaga.
Odgovori
#20
Že 26 let uporabljam samo wd 40 orožje je še zmeraj kot novo.

LP
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)