Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.357 Magnum krogle
#1
Torej...katere krogle priporočate za precizno streljanje z revolverjem 357 s šest colsko cevjo?
Odgovori
#2
LOS delajo cisto vredu
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#3
- pobakrene LOS ali H&N (@ Muc)
- H&N, KB; uradno kunstsoffbeschichtet, po slovensko - s polimernim premazom ali po naše "tazelene" (nazadnje imel Muc)
- WM, svinčenke z silver molly premazom. Za nekatere precizne strelce edinotaprava stvar, drugi pa ravno tako zmagujeno z eno od gornjih dveh krogel. Očitno so vse približno enako kvalitetne, zato je pri tem stvar osebnega fetiša.

mogoče nisem bil dosti pozoren, ampak sem ti napisal krogle za .38WC.
Odgovori
#4
Če nočeš preveč odsuna in hočeš lepo izrezano luknjo na tarči, potem obvezno WC, naj si bo v tulcu 357 ali 38SP!
Za znamko/firmo se boš moral odločiti sam, ker mi ni nihče plačal in tudi ne dovolil, da bi delal reklamo :);).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
LOSa žal še nisem probal Blush ......moram prej pokuriti zalogo H&Nk. Mi pa dela nekako takole:
[Image: 357hna.jpg]
tisti "satelit" je najbrž posledica (še) neuležanega revolverja v Ransom..
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#6
Hvala vsem za odgovore - vremena Juriju so sedaj bolj jasna.

@ Robert

Jezus kakšna grupa.....brez besed. Clap
Odgovori
#7
(24-03-2015, 11:12)Waffentreue Napisal: Jezus kakšna grupa.....

...na žalost le z mašine. Z roke izgleda grupa bistveno drugače... Pismo, tak.. Zdaj se niti na municijo več ne morem izgovarjati Liar


je pa to taka fina semi-magnum ladunga. Lepo se strelja, na indoor strelišču pa ti bo sosed z dirkalnim 38spešl vrgel kakšen pogled - preverjeno Mrgreen
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#8
Robert mogoče pa je problem v višinski razliki ko streljaš iz roke? :) 
Odgovori
#9
Spet se je pooblačilo....

Torej:

Imam krogle H&N WC HB 357/125
Smodnik je Vihtavuori N-110

Nikjer ne najdem podatka za to kombinacijo. Quick Load mi kaže (ampak na to se ne zanašam, ker morda nisem pravilno vnesel parametrov) nekje okoli 12 grainov kar je, upoštevajoč "Hollow Base", skoraj kompresiran load.

Kje bi torej bil varen začetek za ta load?
Odgovori
#10
(26-03-2015, 21:44)Waffentreue Napisal: Spet se je pooblačilo....

Torej:

Imam krogle H&N WC HB 357/125
Smodnik je Vihtavuori N-110

Nikjer ne najdem podatka za to kombinacijo. Quick Load mi kaže (ampak na to se ne zanašam, ker morda nisem pravilno vnesel parametrov) nekje okoli 12 grainov kar je, upoštevajoč "Hollow Base", skoraj kompresiran load.

Kje bi torej bil varen začetek za ta load?

20metrov špage pa ti za skalo bo sigurno varno... Eek
Odgovori
#11
(26-03-2015, 21:44)Waffentreue Napisal: Spet se je pooblačilo....

Torej:

Imam krogle H&N WC HB 357/125
Smodnik je Vihtavuori N-110

Nikjer ne najdem podatka za to kombinacijo. Quick Load mi kaže (ampak na to se ne zanašam, ker morda nisem pravilno vnesel parametrov) nekje okoli 12 grainov kar je, upoštevajoč "Hollow Base", skoraj kompresiran load.

Kje bi torej bil varen začetek za ta load?

Zeeeeelllllllloooooo narobe si vnesel!!!!!!!!
Odgovori
#12
kabuma (ščist teoretično) nebi smelo biti, italjani polnijo N110ko v 357mag kar 19gr (124gr LSWC)!!
http://www.tiropratico.com/ammunition/pa...57mag.html

N110 v kratki cevi gori še precej pred cevjo (se "lepo" vidi na notranjem strelišču  Dumb). Je po netu precej debat na to temo, da se 6" 357mag revolverja ne da ubiti z N110. Edino, 
kar je mogoče malo nevsakdanje - Magnum load z HBWC kroglo  ;)

Pazi edino na brzino, saj naj bi se H&Nke nad 400ms začele lupiti (baker odstopa od svinca), kar se vidi kot propeler luknja na papirju. Noja to se je dogajalo že pri normalnih loadih tudi, a je takrat H&N zasral celo serijo krogel.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#13
Hvala, ampak vprašanje še vedno ostaja enako: 

S koliko graini naj začnem (Pa brez štrika in skal... :-D )-.
Odgovori
#14
Jaz bi se orientiral po 124gr LSWC:
http://www.vihtavuori.com/en/reloading-d...gnum-.html

Preveri edino v QL, kakšna je razlika prostornine  v tulcu med tvojo HBWC ter omenjeno LSWC. Kakšne hude razlike nebi smelo biti, saj je HBWC votel, oba pa sta narejena iz cca. iste kepe svinca. Pa N110 gori počasi, hudih špic v tlaku pri vžigu ni - pospešuje po celi cevi (prvotno narejen za dolgo cev) 

Edino - VV pravi, da pospeši že pri min loadu na 510m/s. Tole bi pa že lahko pripeljalo H&Nko do razpadanja, pa tudi lepega izgorevanja ne boš imel. Vseeno preveri, če je ultrahiter "napihnjen štopl"res to, kar hočeš imeti  ;)
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#15
mogoče ti tole kaj pomaga...

17,1gr N110 125gr HN SWC 40,7mm OAL Federal SP netilka.

Drugače si pa zagotovo videl, da ima Vihtavouri Manual podatek za kroglo 124 LSWC kjer navaja 17,1 gr N110 @ 41mm COAL kot začetno polnitev.

Te kombinacije ni lih za najdit ampak nekako bi rekel da gredo polnitve od 14..2 gr naprej. Nekako se mi tudi zdi da tale kombinacija ni lih optimalna, ker je krogla lahka za .357 cevi. Tam se precej bolje počutijo težje krogle (158gr in naprej)
Odgovori
#16
Ni mi jasno zakaj N 110 in WC krogle. Jaz imam 110 izključno za doseganje velikih hitrosti. Polnim delnooplaščene krogle z kompresijskim loadom. In seveda cev 6".
Štrika pri tem smodniku ne rabiš. Ne morem ga toliko stisniti, kot piše v tabeli. Za tvoje namene je pa naboj samo malo dražji ker gre smodnika bistveno več. Brez veze.
Odgovori
#17
Hvala vsem !

@alojz1

1. Zato ker imam N-110 doma, 2. Ker sem v polnjenju pištoljskih nabojev začetnik, 3. Ker mi je 357 svetoval WC Mrgreen

@ Kristian

Ko sem naročal sem spregledal, da so 125 grainske

@ Robert

"ultrahiter "napihnjen štopl"res ni to, kar hočem imeti"....


.....Torej...Kdo kupi 500 kosov H&N .38/.357 WC HB /125gr. HS  cena 35 evropcev.
Odgovori
#18
WC je le za luknje v papir štancat, load za to je podzvočen, s sorazmerno hitrim smodnikom. Sliši se le malo glasnejši "plop".... dokaj dolgočasno [Image: morning1.gif]


Če maš že doma N110 - vzami nekaj okrog 158gr. Pa bo delalo ziher dobro. 357mag s tem smodnikom je tudi trotlziher, saj dvojnega odmerka ni mogoče spraviti v tulec
SWC bo tudi delal lepe luknje, mogoče malenkost manj ostre kot pa HBWC.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#19
Pokorno javljam:

Revolverja se z N-110 verjetno res ne da ubit.
Sem izmeril s chronotom naslednje;

1. Krogla Artek LSWC-HB 158 gr: 13,3 gr N-110: 382.4,  381.4,  374.3,  376.3,  366.1

2. Krogla Ares SWCBB     158 gr: 13,3 gr N-110: 374.6,  376.5,  396.9,  374.6

3. Mix krogel (Ares-Artek-(Speer Gold Dot HP SB 138 gr)): N-340; 7,3 gr:  343.2,  332,3  329.2, 327.4 fps

Kaj porečejo experti?
Odgovori
#20
Si pogledal kako imas cev od svinca od lswc krogel?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)