Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spojnica za ČZ
#1
Trši vijak M5, nekaj orodja in 20min dela ...spojnica spet deluje Whistle
               
Odgovori
#2
Clap V nulo
Odgovori
#3
Niti ne v nulo sandi  Snooty imbus vijak je podmerski 4,87 spojnica pa meri 5,00.  Eek 
Vsekakor pa bolje kot original, ki se lomi kar v eno...saj veš materijal pa škodine feltne o tem smo že pisali... Mrgreen
Odgovori
#4
verjetno je kdo že vprašal in zagotovo že kdo probal... če se spojnice lomijo kar tko, ali je že kdo probal narediti spojnico iz kvalitetnejšega/bolj žilavega materiala?
Odgovori
#5
Po moje ne, vem pa da smo uporabili tanfoljotovo,ki se za boga ne zlomi vendar samo v tanfoljotu v čehu pa isto kot original. Naredi test pred sabo na mizo položi šadovko in stock 3 in potem ustreli po en isti naboj z istim normalnim prijemon z eno in drugo...dovolj bo en naboj da boš ocenu katera občutno bolj suva... Eek
Odgovori
#6
Sem se pogovarjal s človekom, ki ima čehinje v malem prstu in pravi, da za lome spojnic ni napaka v materialu,ampak v uporabniku. Drgač pa ima moja čehinja za sabo prvih 1000 komadov in še kr dela....brez enega samega zastoja ali okvare.
Odgovori
#7
(22-05-2015, 12:16)765Br. Napisal: Sem se pogovarjal s človekom, ki ima čehinje v malem prstu in pravi, da za lome spojnic ni napaka v materialu,ampak v uporabniku. Drgač pa ima moja čehinja za sabo prvih 1000 komadov in še kr dela....brez enega samega zastoja ali okvare.
Shootme
Prosim opiši napako na uporabniku, da bom vedel kaj mi fali.
Odgovori
#8
(22-05-2015, 12:16)765Br. Napisal: ...ni napaka v materialu, ampak v uporabniku...
Ta mi je zanimiva. Na kaj moram pazit, da kot strelec ne zlomim spojnice (razen ob uporabi 500 g kladiva ob razstavljanju - sestavljanju pištole)? Hvala za pojasnilo.
Odgovori
#9
(22-05-2015, 12:16)765Br. Napisal: Sem se pogovarjal s človekom, ki ima čehinje v malem prstu in pravi, da za lome spojnic ni napaka v materialu,ampak v uporabniku. Drgač pa ima moja čehinja za sabo prvih 1000 komadov in še kr dela....brez enega samega zastoja ali okvare.

1000 komadov Eek  še vredu ulaufana ni.
 Moja ima okrog 20 000 pa še ni imela okvare, mislim da je sedaj v najlepših letih  :-D

Nock, nock, nock on the Wood.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#10
sigurno je možak pozabil dodati še kakšno nulo, pri 1000 strelih ni niti ulaufana. Drugače pa ja, seveda je problem v uporabniku. Če je ne bi uporabljal, ampak bi jo pustil lepo na omari, se ziher ne bi zlomila.
Baje (tako pravijo zastopniki) naj bi pred cca dvemi leti, CZ pri proizvodnji prekalila serijo spojnic. Ker jih delajo v velikih serijah, so to /naj bi to/ ugotovili šele čez določen čas. Zdaj naj se to ne bi dogajalo... no, vsaj tako trdi proizvajalec, je pa res da nihče ne bo priznal da ima serijsko šibek del.
Odgovori
#11
(22-05-2015, 12:16)765Br. Napisal: Sem se pogovarjal s človekom, ki ima čehinje v malem prstu in pravi, da za lome spojnic ni napaka v materialu,ampak v uporabniku. Drgač pa ima moja čehinja za sabo prvih 1000 komadov in še kr dela....brez enega samega zastoja ali okvare.

Se prav da sta dva...exsperta za čehinje Hand
Odgovori
#12
(22-05-2015, 15:16)Kristian Napisal: sigurno je možak pozabil dodati še kakšno nulo, pri 1000 strelih ni niti ulaufana. Drugače pa ja, seveda je problem v uporabniku. Če je ne bi uporabljal, ampak bi jo pustil lepo na omari, se ziher ne bi zlomila.
Baje (tako pravijo zastopniki) naj bi pred cca dvemi leti, CZ pri proizvodnji prekalila serijo spojnic. Ker jih delajo v velikih serijah, so to /naj bi to/ ugotovili šele čez določen čas. Zdaj naj se to ne bi dogajalo... no, vsaj tako trdi proizvajalec, je pa res da nihče ne bo priznal da ima serijsko šibek del.

Ne, ne...moja 75 B je bila letos kupljena....nova...direkt izpod čekića. Ravno 1000 komadov je prišlo iz nje, odkar jo imam.In to brez enega samega zastoja ali okvare.
No ja,če bi bil mit o prekaljenih spojnicah resničen, potem tudi tanfoljotove spojnice ne bi pokale v čehinjah,mar ne?
Drgač pa je možakar v navezavi z lomljenjem spojnic omenjal odnos do orožja ter strelivo, ki se uporablja. Sam pravi, da je spustil čez svojo šedovko cca. 34-35k 9mm luger,pa je še vse original (prvovgradno, tovarniško, tisto,kar so v fabriki skupaj zmontirali (upam,da sem dovolj jasno napisal)) na njej.

@45.dule:  Zakaj 500g kladivo ob razstavljanju-sestavljanju pištole?
Odgovori
#13
(21-05-2015, 22:26)jabolko Napisal: Niti ne v nulo sandi  Snooty imbus vijak je podmerski 4,87 spojnica pa meri 5,00.  Eek 

Drži, vijak je na navoju premera 4,87mm, če malo pobrskaš in imaš srečo pa najdeš vijak ki ima golo steblo premera 4,95mm , ki v tem primeru opravlja funkcijo zatiča . Premer originalnega zatiča na spojnici je v toleranci 5-0,02mm. To je bilo moje ročno delo, drugače pa brez skrbi zatič v pravih tolerancah je (so) že na strojni obdelavi. Hand
Odgovori
#14
(22-05-2015, 17:26)765Br. Napisal:
(22-05-2015, 15:16)Kristian Napisal: sigurno je možak pozabil dodati še kakšno nulo, pri 1000 strelih ni niti ulaufana. Drugače pa ja, seveda je problem v uporabniku. Če je ne bi uporabljal, ampak bi jo pustil lepo na omari, se ziher ne bi zlomila.
Baje (tako pravijo zastopniki) naj bi pred cca dvemi leti, CZ pri proizvodnji prekalila serijo spojnic. Ker jih delajo v velikih serijah, so to /naj bi to/ ugotovili šele čez določen čas. Zdaj naj se to ne bi dogajalo... no, vsaj tako trdi proizvajalec, je pa res da nihče ne bo priznal da ima serijsko šibek del.

Ne, ne...moja 75 B je bila letos kupljena....nova...direkt izpod čekića. Ravno 1000 komadov je prišlo iz nje, odkar jo imam.In to brez enega samega zastoja ali okvare.
No ja,če bi bil mit o prekaljenih spojnicah resničen, potem tudi tanfoljotove spojnice ne bi pokale v čehinjah,mar ne?
Drgač pa je možakar v navezavi z lomljenjem spojnic omenjal odnos do orožja ter strelivo, ki se uporablja. Sam pravi, da je spustil čez svojo šedovko cca. 34-35k 9mm luger,pa je še vse original (prvovgradno, tovarniško, tisto,kar so v fabriki skupaj zmontirali (upam,da sem dovolj jasno napisal)) na njej.

@45.dule:  Zakaj 500g kladivo ob razstavljanju-sestavljanju pištole?
 
strelivo ki se uporablja... IPSCjevci strelivo polnimo sami na minimalni faktor kar je dosti manj kot vsako fabriško odnos do orožja pa tud imamo taprav tako da rajši sam lepo beleži strele in pusti kaj kdo pravi sam sem tega preveč videl v 20 jsetih odstreljenih sezonah prav dobro vem kaj se z kakšnim kosom dogaja naj ti ivan 22lr pove kaj se je dogajalo z njegovo identično pištolo do sedaj seveda je neki več kot jurja ustrelila...
Odgovori
#15
(22-05-2015, 17:26)765Br. Napisal:
(22-05-2015, 15:16)Kristian Napisal: @45.dule:  Zakaj 500g kladivo ob razstavljanju-sestavljanju pištole?
Zato ker ne vem, kako bi lahko drugače kot uporabnik pištole zlomil spojnico. V 20 letih streljanja in par različnih pištolah, katere sem uporabljal, mi to do danes še ni uspelo.
Odgovori
#16
@jabolko:
Sem napisal, kar mi je povedal človek, ki je s šedovko postrelil po njegovih besedah 34-35k streliva (34-35k = 34.000-35.000 komadov (upam,da je sedaj bolj jasno), kar je več, kot marsikateri ipsc-jevec z 10 kosi orožja skupaj).Ni ti pa zaradi tega treba nosa povešat in se delat najpametnejšega.
Brezskrbi bodi, beležim strele in čakam, kdaj se bo čehinja razpadla.In seveda boste o tem obveščeni.
Odgovori
#17
(23-05-2015, 22:58)765Br. Napisal: .... ki je s šedovko postrelil po njegovih besedah 34-35k streliva (34-35k = 34.000-35.000 komadov (upam,da je sedaj bolj jasno), kar je več, kot marsikateri ipsc-jevec z 10 kosi orožja skupaj).
Rofl Rofl
ej brez zamere sam res nimaš pojma koliko streliva smo IPSCjevci sposobni pokurit :)
Odgovori
#18
(23-05-2015, 22:58)765Br. Napisal: @jabolko:
Sem napisal, kar mi je povedal človek, ki je s šedovko postrelil po njegovih besedah 34-35k streliva (34-35k = 34.000-35.000 komadov (upam,da je sedaj bolj jasno), kar je več, kot marsikateri ipsc-jevec z 10 kosi orožja skupaj).Ni ti pa zaradi tega treba nosa povešat in se delat najpametnejšega.
Brezskrbi bodi, beležim strele in čakam, kdaj se bo čehinja razpadla.In seveda boste o tem obveščeni.

Sploh se ne delam najpametnejšega ...to je tvoja ocena  samo napišem kar vem da drži za razliko od tebe ...mi je povedal človek pri meni ne pali...čehinja ne bo razpadla če to pričakuješ boš pa imel razne mini lome tako kot vsi...kar pa ni nič posebnega. Hand
Odgovori
#19
Jaz sem na shadowki postreliv že približno 10k streliva in še nisem imel problemov. Municijo večinoma polnim sam(135 in 145 gr).
Odgovori
#20
(23-05-2015, 23:35)Ivan 22Lr Napisal:
(23-05-2015, 22:58)765Br. Napisal: .... ki je s šedovko postrelil po njegovih besedah 34-35k streliva (34-35k = 34.000-35.000 komadov (upam,da je sedaj bolj jasno), kar je več, kot marsikateri ipsc-jevec z 10 kosi orožja skupaj).
Rofl Rofl
ej brez zamere sam res nimaš pojma koliko streliva smo IPSCjevci sposobni pokurit :)
Ajde, razsvetli me.... ;)


(24-05-2015, 08:29)jabolko Napisal:
(23-05-2015, 22:58)765Br. Napisal: @jabolko:
Sem napisal, kar mi je povedal človek, ki je s šedovko postrelil po njegovih besedah 34-35k streliva (34-35k = 34.000-35.000 komadov (upam,da je sedaj bolj jasno), kar je več, kot marsikateri ipsc-jevec z 10 kosi orožja skupaj).Ni ti pa zaradi tega treba nosa povešat in se delat najpametnejšega.
Brezskrbi bodi, beležim strele in čakam, kdaj se bo čehinja razpadla.In seveda boste o tem obveščeni.

Sploh se ne delam najpametnejšega ...to je tvoja ocena  samo napišem kar vem da drži za razliko od tebe ...mi je povedal človek pri meni ne pali...čehinja ne bo razpadla če to pričakuješ boš pa imel razne mini lome tako kot vsi...kar pa ni nič posebnega. Hand

A jok. :D
To kar ti napišeš je zakon, kar pa kdo drug, je pa larifari. Čudna si ti biljka....
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)