Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
284 zares
#1
Ker se bliža 1000 metrska tekma je blo potrebno nastrelit zadevo seveda na jurja prvi strel slab meter desno 
višina ok korigiranje in še štirje hitri streli v 15cm to je to več ne rabiš, skratka mlakužarji naslednjo soboto grejo v malo šolo strelstva...hitrost 180 gre, krogle na jurja ob zmerni polnitvi 488 m/s itak se ve iz katere cevi...bart... Eek


Priponke Male slike
       
Odgovori
#2
Naja we shall see...
Odgovori
#3
 Sem na brzino dobil info, da so hribovci nardili mlakužarje za male otroke na današnji tekmi...
se pravi upis v malo šolo strelstva na jurja  ODPRT Papers ... mato dobi popust....  mr.T pa mora 
najprej narditi sprejemni ispit...zadeti mora hlevska vrata  Whistle
Odgovori
#4
Sicer nisem bil na tej tekmi 940m prostega stila sem pa na malce bolj zahtevnih tekmi kot FS v prvo počil cca 1000m odaljeno tarčo manjšo kot pol te velikosti ter pa večkrat tudi 1400m tarčo prav tako pol te velikosti, bodo hribovci še moral malo trenirat predvsem pa na kako tekmo it. Da bodo iz 940m prilezl do 1000m do 1400m pa itak ni vrjetno ,sploh pa da bi kdaj zadeli kako tarčo na  neznanih razdaljah brez poizkusnega strela ,marele, joystick resta ali bipoda ,hladilne torbe in manjših gradbenih del za postavitev resta oz bipoda.Rolleyes


Pa tudi glede .284 se ve kdo je prvi na vasi praktično 2 sezoni pred ostalimi. Whistle

 Koliko strelov je bilo treba počit na tarčo? sprašuje AF

*beri v mariskateri tarči je bilo kar nekaj preveč lukenj dodaj še strele, ki so šli v okolico in zaključek je.........

[Image: 11816798_1466405147014480_89918379535907...e=56555433]
[Image: 11822406_1466405040347824_69530355410540...e=563ACC31]
[Image: 11222537_1466405253681136_30740064181934...e=565723C7]
Odgovori
#5
Čestitke zmagovalcu!

Je kar zanimivo gledat strelske dosežke na takšnih razdaljah...
Jaz sem enkrat s .50BMG takoj v kamero vžgal - direkt. Čeprav je bila precej pod tarčo.
Mi je Boro zračunal vertikalno korekcijo, he he,...
Odgovori
#6
Smo se spomnili ja na "filmske začetke" 1000m :) in nesrečnega konca fotiča...
Odgovori
#7
(01-08-2015, 18:27)mr.T Napisal: Sicer nisem bil na tej tekmi 940m prostega stila sem pa na malce bolj zahtevnih tekmi kot FS v prvo počil cca 1000m odaljeno tarčo manjšo kot pol te velikosti ter pa večkrat tudi 1400m tarčo prav tako pol te velikosti, bodo hribovci še moral malo trenirat predvsem pa na kako tekmo it. Da bodo iz 940m prilezl do 1000m do 1400m pa itak ni vrjetno ,sploh pa da bi kdaj zadeli kako tarčo na  neznanih razdaljah brez poizkusnega strela ,marele, joystick resta ali bipoda ,hladilne torbe in manjših gradbenih del za postavitev resta oz bipoda.Rolleyes


Pa tudi glede .284 se ve kdo je prvi na vasi praktično 2 sezoni pred ostalimi. Whistle

 Koliko strelov je bilo treba počit na tarčo? sprašuje AF

*beri v mariskateri tarči je bilo kar nekaj preveč lukenj dodaj še strele, ki so šli v okolico in zaključek je.........

[Image: 11816798_1466405147014480_89918379535907...e=56555433]
[Image: 11822406_1466405040347824_69530355410540...e=563ACC31]
[Image: 11222537_1466405253681136_30740064181934...e=565723C7]

Daj nehaj mešat zadeve, prvi na vasi se ve kdo je... ti niti slučajno ne, dol bi prišel pa pokazal svoje mojstrstvo...
Klemnovo delovno krepelo kjer se roli menjajo tko za test kot knafi [gumbi] pri gatah[spodnje hlače]in naboji so prvi na vasi, tist ki ustreli lahko zmaga, kar se je tud pokazalo, še hujši udarec je pa Marjanova zmaga z krepelom v 308 z aluminijastim zaklepom je pa res da je tam gor Bartlajnov 81cm rol komplet moj ljubiteljski izdelek po hudem prepričevanju narejen...tko da umiri konje in raje treniraj za sprejemni ispit v malo šolo strelstva na jurja... Hand
Odgovori
#8
Za začetek ti mešaš zadeve jaz pa samo nadaljujem z tvojo mineštro.
Marjan je po pričavanjih res dobro ustrelil ni kaj,pri kar nekaj oplehovanih zakopiščkih pa ostaja sum,da so malce več nažigal kot je dovoljeno že po tako ali tako bedastem pravilniku po katerem se strelja 25 strelov(ali pa tud 30 oz 40) potem pa šteje 15 najboljših . Marjanova zmaga je pa v vseh pogledih odlična še posebej, če upoštevamo kaj vse na tej 'tekmi' šteje pod TR Doh ,praktično vse kar gre v open samo ,da je prava teža in ni prednjega resta . Odlično si mu spuškaril tist B-Line

Dovoljen kaliber od 5,56 do 8mm (223, 308, 8x57, 7,62x54R, 6,5x55 ipd) Papers
Odgovori
#9
(02-08-2015, 14:54)mr.T Napisal: Za začetek ti mešaš zadeve jaz pa samo nadaljujem z tvojo mineštro.
Marjan je po pričavanjih res dobro ustrelil ni kaj,pri kar nekaj oplehovanih zakopiščkih pa ostaja sum,da so malce več nažigal kot je dovoljeno že po tako ali tako bedastem pravilniku po katerem se strelja 25 strelov(ali pa tud 30 oz 40) potem pa šteje 15 najboljših . Marjanova zmaga je pa v vseh pogledih odlična še posebej, če upoštevamo kaj vse na tej 'tekmi' šteje pod TR Doh ,praktično vse kar gre v open samo ,da je prava teža in ni prednjega resta . Odlično si mu spuškaril tist B-Line

Dovoljen kaliber od 5,56 do 8mm (223, 308, 8x57, 7,62x54R, 6,5x55 ipd) Papers

Prov pa dejva mešat, to povej Rajkotu... mene njegova pravila imenovana ,dejte dnar ne zanimajo[bi blo čist vseeno če bi veljalo eno in edino ki bi se glasilo strelja se z puško 20 strelov na jurja] zato ostajam v ipsc kjer je kar se pravil tiče  jasno in enotno 
po svetu, tisti ki to niso mogli sprejeti imajo pa svoje zveze ustanovljene z mešanjem štirih črk...simpl
in Marjan ni več nažigal Snooty veš da se boji za vsak strel se mu tisti aluminij začne pregrevat Mrgreen
Odgovori
#10
(02-08-2015, 15:25)jabolko Napisal: Prov pa dejva mešat, to povej Rajkotu... mene njegova pravila imenovana ,dejte dnar ne zanimajo[bi blo čist vseeno če bi veljalo eno in edino ki bi se glasilo strelja se z puško 20 strelov na jurja] zato ostajam v ipsc kjer je kar se pravil tiče  jasno in enotno po svetu, tisti ki to niso mogli sprejeti imajo pa svoje zveze ustanovljene z mešanjem štirih črk...simpl
in Marjan ni več nažigal Snooty veš da se boji za vsak strel se mu tisti aluminij začne pregrevat Mrgreen
Pa smo tam iz istih razlogov kot se ti držiš IPSC se jaz držim tacticoola in BR . Za Marjana pa vem,da ni nažigal več kot je treba.
Odgovori
#11
No Mr.T vidim, da si dobro obveščen. :) Koliko krogel sem pa  jest poslal proti tarči? :) naredil sem 137 krogov v OP na 1000m

lp Marko
Odgovori
#12
(03-08-2015, 08:17)mrc Napisal: No Mr.T vidim, da si dobro obveščen. :) Koliko krogel sem pa  jest poslal proti tarči? :) naredil sem 137 krogov v OP na 1000m

lp Marko

Čestitke za zmago marko, sam je pa bla ta zmaga draga ane kolikor si dela in stroškov imel na pripravah si verjetn še za pijačo mogu častit klemnu pa še komu... Hand
Odgovori
#13
Naj kdo napiše koliko je potrebna horizontalna regulacija na velikih razdaljah zaradi rotacije krogle. Ponavadi so zadetki desno. Ali pri vseh puškah?
Odgovori
#14
Tako minorna v primerjavi z vetrom, da je povsem vseeno.

Povedano drugače za tisth 10cm@1km, ki so posledica twista cevi ali rotacije zemlje in vpliva luninih men na menstrualni cikel žene, ki vpliva na zanesljivost tehtnice in psihofizične priprave na tekmo je škoda trošiti energijo, ker imaš pri oceni vetra bistveno večjo napako (konkretno v soboto se je streljalo s cca 1mil vetrnega popravka  s rezultati na tarči +- 0.3mil odvisno od konkretne vrednosti ob strelu).

Primer recimo Teoretičnega izračuna in izpeljave v praksi:

višina recmo 9mil dobljeno glede na dejanske pogoje
izbereš jakost vetra recmo cca 13kmh popravek 1.1mil v neko smer (slučajno v tablice še klikneš da upošteva coriolis in spin drift) pa ti vse skup da recimo 1.1 +- 0.1mil (odvisno v kero smer piha) in pa za coriolis pri nas recimo 0.05mil manj dol (streljamo ala na zahod) in morda 0.05 mil malce levo (streljamo več al manj na jug) pol pa še nabutaš 0.2 za spin drift desno ali morda celo malce odštevaš, da si življenje zakompliciraš...

Ustreliš in vidiš da si falil tarčo ali pa zadel pol metra desno, ponoviš vajo še ene 5x da zadaneš plato ob nekih danih pogojih ok... Greš na tarčo ustreliš in trofiš komi papir na desno ponoviš vajo v nekih danih pogojih 25x (nekateri celo za zihr malce večkrat - od viška ne boli glava) in nato ves happy ugotoviš da si uspel naluknjati papir dokaj zadovoljivo in da score kaže nad 100 in si ves zadovoljen. Grupca je al pa ni, zadeva zgleda ko birdshot na 50m ampak če si dobro potrosil maš občutek da je kar šlo...

Pri vsej skupni telovadbi je pa enostavno dejstvo:

- padec kugle večina ujame dokaj dobro in ni težav po vertikali (so nekatere izjeme khm khm :) )
- smer ne obvlada NIHČE (razen Jamnika, ki je kakor vem brez pomoči zadel papir medtem ko sem jaz mel AF za spotterja za smer) in gre večinoma za več ali manj uspešen za trial/error
- branje vetra in streljanje na občutek NE OBVLADAMO (sam sem naredil super grupo ampak ker sem streljal na slepo 25x ne vem ali gre za random dobro grupo ali so zadetki zadnji v skupini ki sem jo odstrelil na hitro po tem ko sem se nehal lovit s smerjo) in je vse skupaj sicer ob nekem napredku (odkar mamo video sisteme) še dokaj ubogo
- raznorazni obstanski efekti, ki sicer v teoriji so prisotni ne pomenijo pri končnem rezultatu NIČ, ker že pri drugi komponenti (veter) nimamo veščine, ki bi zagotavljala zadetke konstantno v 40cm (beri +-0.2mil preciznosti kar znese ob povprečnem kalibru oceno vetra na okoli 1ms)

Dokler bodo tekme "best of XX" in dokler bodo na nekaterih tekmah video sistemi celo prepovedani in dokler bodo ljudje zadovoljni s zadetkom na 1mx1m papir na 1km bo tudi napredek počasen ali ga pa sploh ne bo in lahko raznorazne zgodbice o udeležbi na Bisleyu ali celo ZDA kar lepo pozabimo...
Odgovori
#15
Mato bolj je problem, da ni moznosti rednega treninga na daljse razdalje. Ubistvu je tekma trening za vse strelce pri nas za razliko od UK in ZDA.
Poleg tega ti pa se ne pustijo video sistema tko, da se tekma ni trening ampak gres bolj pokat za "duso" konc koncev. zalostno :(
Odgovori
#16
Zadnje čase je kar veliko treninga tudi na daljše razdalje 600+ tako, da situacija se izboljšuje problem je kot vedno bil pri nas v tem, da ljudje stalno iščejo izgovore v strojni opremi, ki je roko na srce sedaj že vrhunska in ji "software" pač ne sledi. Morda se res tole mal prečrno bere ampak bolje kritika in odprava napak kot pa vasezagledanost in zaplankanost in prehitro zadovoljstvo s obstoječim stanjem.

Stanje se vsekakor izboljšuje in po mojem prepričanju bi bile tekme kot je bila ta v soboto odlične (z prej naštetimi spremembami) in v kolikor bi jih bilo recimo med 5-10 na leto bi se v recimo dveh letih verjetno izurili do te mere, da bi lahko konkurirali komur koli na svetu.
Odgovori
#17
Thumbup

sam se ze dolgo igram z video sistem idejo pa bom zdaj pred koncem leta nekaj spravil skupaj.
Vec ali manj imam tako vse kar rabim za prototip.
Odgovori
#18
Sobota je bila dokaz da to ni nben bav bav saj so praktično vsi to imeli, nekateri sicer niso imeli zarad "verskih" razlogov ampak če hočeš streljat na 14mm krog od 10 in met dober score enostavno drgač ne gre.
Odgovori
#19
Pri video sistemih bo samo malce trajalo da se izkaže kaj deluje najbolje. Analogni 'Gen I' je že super pomoč a pri takem nažiganju na tako veliko število strelov se hitro zgubiš , to kar ima Mato  je recimo 'Gen II' z wii-fi in opazovanjem na dlančnikih oz telefonih , imamo pa zdaj že v končni fazi gen III ,ki ne prenaša videa ampak samo sliko in predvsem označuje zadnji zadetek ker drugače je med vsemi luknjami na tarči včasih težko ugotovit katera je nova.

Zdaj je zadeva preizkušena tudi na večjih razdaljah in tudi na tarčah ki se malce zibajo v vetru , napaka pri označevanju je relativno majhna.
Odgovori
#20
nekaj podobnega gen III bom tudi jaz naredil. Prenos slike in oznacevanje zadetka. Sem tudi sam mnenja da zive slike ne rabis.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)