Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Ne pozabi na pijačo, sladkarije, jedačo... Počasi bomo navajeni živeti samo od zraka. Nato bodo obdavčili še tega.
Odgovori
Ja "se ne ustavijo več" dokler ne bodo šli v take ekstreme, ki bodo prizadele preveč ljudi in ki se bodo nato uprli in pobili golazen. Kaj ni jasno? Pa to je že xy krat videno v zgodovini človeštva.  Jasno mi je zakaj slaba volja in frustracije ampak enkrat na neki točki mora posameznik dojeti, da je to del bivanja (kot gravitacija če že hočete) in vse tarnanje ne bo spremenilo nič. Treba se je zavedati, povezati z enakomislečimi, vzgojiti otroke kot je treba in preživeti (beri čakati). Vmes se seveda izbirati bitke ampak iluzorno je za pričakovati, da se bo nekaj kar se je gradilo nekaj desetletij (to kar se danes živi je posledica dela v poznih 60ih zgodnjih 70ih in nikakor ne "stvar zadnjih pet minut, ko se je ena generacija kar tako na lepem odločila biti butasta") tudi sesulo zato, ker bo nekdo objavil neko statistiko ali ker se bodo nekje malo s granitnimi kockami obmetavali. Niti pod razno, to bo šlo v ekstreme kot so pogromi nad določenimi posamezniki (recimo kaj so objavili v letih med 2000 in 2020 ter jih bodo na podlagi teh objav skrajšali za glavo) za katere bo "družba" presodila, da niso primerni za tisti čas. Ko bodo šli s tem sranjem predaleč, da bo v splošni goveji populaciji narasel odpor do te mere, da bo govedini jasno, da se kuha v župi in ni na počitnicah v termah, kjer je slučajno bazen v obliki lonca in tisto oranžno ni igrača za v bazen ampak korenje bo upor in poizkus konca prej ne. Glede na količino tumpaste govedine na svetu in v tem podalpskem sekretu je več kot očitno, da še niti pod razno ni blizu tega...
Odgovori
in mato glede na to da zadevo dobro razumeš,kakšne časovne okvire si predvidel 10,20,30...let. glede na videno se ti vrtiš tam okrog 40 leta torej po statistiki  maš še ene 35let. glede na to kolikom stresa si sam nabereš ko se boriš z mlini na veter ti jaz dam vsaj 30% manj. to pomeni da se boš ti načeloma izvlekel pred  svetovnim propadom. zakaj se potem toliko obrmenjuješ??? če si pa delal otroke in se bojiš za njih ,čestitam potem je v tebi še ogromno optimizma (ker pravi pesimisti ne delajo otrok). najboljši nasvet kar sem ga gdaj slišal je    "  super  je da se  cel dan pripravljaš na konec sveta .zvečer pejd v kino, na sladoled ,poljubi ženo ne pozabi živet danes ker za konec sveta bo jutri cel dan časa zvečer pa spet ponovi vajo" . pa ne narobe narobe razumet včasih je treba rešit rešitelja (pri kristusu smo padli pri tej nalogi) zato ti to pišem in zapomni si da 99% ljud noče bit rešeno samo hočejo nov i phone.lpm
Odgovori
1. Predvidevaš, da je to zame stresno, kar je napaka namreč prav nobenega stresa ni prisotnega, ne pri pisanju, ne pri tožarjenju s "mlini", niti ne zaradi dejstva da veliko večino kot pravilno ugotavljaš boli kurac.

2. Predvidevaš da bo "konec sveta" v smislu človeštva kot takega (kar sicer je možno ni pa ravno verjetno) sam sem bolj mnenja, da še ni vse povsem jasno (da bo "orwell varianta" zmagala in bomo imeli spet neke vrste ekobiovegopedolezbobrezspolnovsismozdrizneofevdo inkvizicijo) in da se lahko zgodi da bo samo konec zahodne civilizacije in lahkega življenja, kjer preživi povsem vsako genetsko ali psihopatsko govno, ki so ga spravili na svet. Za ta primer je vseeno dobro pripraviti froce in sebe (ker nismo preroki in ne vemo kaj se bo zgodilo in kdaj).

3. Nevem iz kje točno si potegnil "pripravljaš na konec sveta" in od kje ti ideja, da to velja zame (preveč TV gledal, prepperje in malo posplošuješ??), ker prvič kar dobro izkoriščam prednosti Zahodne civilizacije in drugič če sem že pripravljen (itak velja da ponavadi tisti, ki misli da je pripravljen to ni ::) je to bolj posledica tega, da uživam v teh aktivnostih kot so streljanje, hoja po raznoraznih tekmovanjih, gozdu in še čem.

4. Morda tole mantranje res ni več primerno in tu razumem zakaj bi nekdo iz tega lahko razbral, da me to obremenjuje delam na tem da se oglašam čim manj ampak vseeno vidim, da je kar nekaj ljudi polno iluzij o tem našem poredku, ki je bolj folklornega pomena (govorim za t.i. demokracijo in obrede povezane z njo - volitve ipd. sranja) kot pa de facto stanje v družbi oz. da bi pravilno opisoval način na katerega družba funkcionira.

5. Sam veš da se tole precej dobro dokumentira, beleži in spravlja za take ali drugačne potrebe misliš da mi ni jasno kaj me čaka v primeru inkvizicije?

Kot rečeno že enkrat,  sem čedalje bolj mnenja da je % ljudi, ki so ali prebutasti ali pa namenoma nočejo dojeti/videti stvari take kot so nižji kot bi se nam zdelo na prvi pogled in če vzamemo v obzir, da je za neko uspešno revolucijo potrebno tam med 5-10% aktivnega prebivalstva, ker ostali so tako ali tako goveda, ki se odločajo post festum oz. na podlagi trenutnih koristi stvari niti pod razno niso tako zelo črne kot se zdi. Poglej ZDA še ene 100 dni pa bo tam okoli 50-70% ljudi povsem jasno, da je komplet vseeno koga volijo kajlo dobijo v vsakem primeru in da ni težava v eni osebi ali dveh ali treh, stranki ali dveh ampak v samem sistemu in ko enkrat to dojame dovolj veliko število ljudi ponavadi zamenjajo sistem. Problem, ki ga imamo je, da (kot ste videli tu) večina ljudi misli, da bo nekdo drug rešil njihove težave, oni bodo worst case nakazali par soldov, morda spisali dopis ali dva in to je to. Zato toliko bullshitanja o neki "slovenski NRA" in kako bo neka "organizacija" vse uredila in da jo pa res rabimo itd... to je pač določena faza razmišljanja, kjer dotični (še) niso  (nočejo, ne morejo) dojeli, da družba ne deluje tako oz. nikoli ni delovala tako vedno je bilo na začetku nekaj posameznikov, ki so nekaj začeli, premaknili in naredili potem pa so ostali to institucionalizirali in večinoma zjebali ali pa vsaj osnovno idejo močno izrodili dokler ni na koncu vse skupaj šlo v maloro. Cikli so pač osnova našega bivanja in so prisotni povsod od najbolj preprostih sistemov (atomi) pa do najkompleksnejših (ala družbeno ekonomski sistemi), ko enkrat to dojameš so stvari povsem jasne in samo po sebi umevne kot npr. gravitacija.

Kdo bi naredil slovensko NRA drug, kot nekaj nas "kretenov", ki se je šlo zajebavat s MNZ in njihovimi nebulozami? Nihče, ker za ustanovit neko resno združenje rabiš energijo, voljo in vloženo delo, ki ga bo pa pripravljen vložit samo nekdo, ki ima za to motiv, glede na videno pa je jasno, da ima tak motiv tu morda 10 ljudi (od tega niti eden od njih ni navijal za NRA ali pametoval o tem kako bi to bilo treba organizirati) vse ostalo je pa nič drugega kot "keyboard kungfu" ljudi, ki jim streljanje predstavlja neko posebnost, hobi, ki jih dela (v njihovih očeh) posebne zato, ker so pač rekviziti nevarni, regulirani in v družbi neobičajni in le ti nimajo niti najmanjše težave presedlati na kak drug hobi, če jim bo gospodar le tega omejil.

Now fucking prove me wrong! Anyone?


PS: Z dejanji ne besedami!
Odgovori
Hec je v tem, ko najbolj navijajo za konec tisti, ki lahko samo v tem sistemu živijo. Oziroma pripravljajo teren za sistem, ki jih bo pokopal.
Odgovori
Večina teh moronov (FB ipd. do gooderji) je zgolj in samo uporabnih idiotov. Useful idiots po angleško, ki pač služijo svojemu namenu.
Odgovori
Nisem več na tekočem, kaj se dogaja v zvezi nove zakonodaje. Je Republika Slovenija direktivo potrdila ?

Tako kot EU poslancem, katerim sem poslal dopise-pričakovano seveda nobenega odgovora, bom tudi SLO parlamentu ali posameznim strankam poslal po elektronski pošti svoje mnenje.
Odgovori
Ja, Slovenija je v Svetu Evrope glasovala za sprejem direktive.
Proti je bilo samo nekaj držav, mislim da poleg Češke še dve ali tri.

Tule so rezultati glasovanja na Svetu Evrope:
http://data.consilium.europa.eu/doc/docu...NIT/en/pdf

Proti: Češka, Poljska, Luxemburg.
Odgovori
Saj nov zakon o orožju je samo en kamenček v mozaiku.

Dobrodošli v novem lepem svetu:
https://podcrto.si/nov-zakon-o-sovi-tajn...cunalnike/

Tako zasnovana država enostavno ni več domovina. Državljani smo žal že izgubili svojo državo. 
Tok kar nastaja je Orwell-ova prašičja farma.
Odgovori
(10-05-2017, 09:24)JRC Napisal: Ja, Slovenija je v Svetu Evrope glasovala za sprejem direktive.
Proti je bilo samo nekaj držav, mislim da poleg Češke še dve ali tri.

Tule so rezultati glasovanja na Svetu Evrope:
http://data.consilium.europa.eu/doc/docu...NIT/en/pdf

Proti: Češka, Poljska, Luxemburg.

Hvala

Kaj pomeni, da je Slovenija glasovala za sprejem direktive ?
Kdo je ta oseba ali osebe ?
Odgovori
dej si poglej po teh straneh, pa boš vse izvedel. Tudi o tem kdo od naših evroposlancev je glasova in kako.
Odgovori
Msslosar: najprej so o direktivi glasovali na parlamentarnem odboru (t.i. IMCO). Slovenski predstavnik (dr.Šoltes) ni glasoval, ker je bil službeno odsoten. Tudi, če bi bil prisoten, njegov glas ne bi vplival na rezultat glasovanja.
Nato je prišla direktiva na glasovanje v EU parlament. Žal je predsednica IMCO (Vicky Ford) že pred tem uspela preprečiti, da bi parlament razpravljal o vloženih amadmajih in so glasovali samo o direktivi.
Tu se je pokazala vsa farsa (kao) demokracije, saj poslanci dobijo navodila svojih poslanskih skupin, kako morajo glasovati.
Čeprav je bilo navodilo poslanske skupine ELS, da je treba direktivo podpreti, je temu navodilu sledil samo Peterle.
Proti so bili: Bogovič dr.Zver, Tomčeva, Šulinova.
Proti je glasoval tudi dr.Šoltes, medtem ko sta Fajonova in Vajgl glasovala za.
Direktiva je bila sprejeta z veliko večino (491 za, 178 proti, 28 ni glasovalo).
Na osnovi tega glasovanja v EU parlamentu, je šla direktiva še v potrditev na Svet Evrope, kjer so o direktivi glasovali predstavniki vlad posameznih držav. V imenu Slovenije je to ministrica Gyerkeševa, ne vem pa, ali je glasovala ona, ali kdo drug v njenem imenu.
V Svetu Evrope imajo posamezne države večjo težo (ponderji -glej tisti PDF).
Odgovori
(10-05-2017, 12:32)JRC Napisal: Msslosar: najprej so o direktivi glasovali na parlamentarnem odboru (t.i. IMCO). Slovenski predstavnik (dr.Šoltes) ni glasoval, ker je bil službeno odsoten. Tudi, če bi bil prisoten, njegov glas ne bi vplival na rezultat glasovanja.
Nato je prišla direktiva na glasovanje v EU parlament. Žal je predsednica IMCO (Vicky Ford) že pred tem uspela preprečiti, da bi parlament razpravljal o vloženih amadmajih in so glasovali samo o direktivi.
Tu se je pokazala vsa farsa (kao) demokracije, saj poslanci dobijo navodila svojih poslanskih skupin, kako morajo glasovati.
Čeprav je bilo navodilo poslanske skupine ELS, da je treba direktivo podpreti, je temu navodilu sledil samo Peterle.
Proti so bili: Bogovič dr.Zver, Tomčeva, Šulinova.
Proti je glasoval tudi dr.Šoltes, medtem ko sta Fajonova in Vajgl glasovala za.
Direktiva je bila sprejeta z veliko večino (491 za, 178 proti, 28 ni glasovalo).
Na osnovi tega glasovanja v EU parlamentu, je šla direktiva še v potrditev na Svet Evrope, kjer so o direktivi glasovali predstavniki vlad posameznih držav. V imenu Slovenije je to ministrica Gyerkeševa, ne vem pa, ali je glasovala ona, ali kdo drug v njenem imenu.

Hvala

To informacijo sem potreboval, torej pripravil in poslal bom oster komentar še ministrici Gyerkešev-i
Odgovori
(10-05-2017, 12:41)Msslosar Napisal:
(10-05-2017, 12:32)JRC Napisal: Msslosar: najprej so o direktivi glasovali na parlamentarnem odboru (t.i. IMCO). Slovenski predstavnik (dr.Šoltes) ni glasoval, ker je bil službeno odsoten. Tudi, če bi bil prisoten, njegov glas ne bi vplival na rezultat glasovanja.
Nato je prišla direktiva na glasovanje v EU parlament. Žal je predsednica IMCO (Vicky Ford) že pred tem uspela preprečiti, da bi parlament razpravljal o vloženih amadmajih in so glasovali samo o direktivi.
Tu se je pokazala vsa farsa (kao) demokracije, saj poslanci dobijo navodila svojih poslanskih skupin, kako morajo glasovati.
Čeprav je bilo navodilo poslanske skupine ELS, da je treba direktivo podpreti, je temu navodilu sledil samo Peterle.
Proti so bili: Bogovič dr.Zver, Tomčeva, Šulinova.
Proti je glasoval tudi dr.Šoltes, medtem ko sta Fajonova in Vajgl glasovala za.
Direktiva je bila sprejeta z veliko večino (491 za, 178 proti, 28 ni glasovalo).
Na osnovi tega glasovanja v EU parlamentu, je šla direktiva še v potrditev na Svet Evrope, kjer so o direktivi glasovali predstavniki vlad posameznih držav. V imenu Slovenije je to ministrica Gyerkeševa, ne vem pa, ali je glasovala ona, ali kdo drug v njenem imenu.

Hvala

To informacijo sem potreboval, torej pripravil in poslal bom oster komentar še ministrici Gyerkešev-i


Še vprašanje

Naj komentar pošljem na ministrstvo MNZ in naslovim za Gyerkeševo, Državni zbor ali vlado RS
Odgovori
Če mene vprašaš, je čisto vseeno kam (ali vsem) pošlješ.
Odgovora ne bo, učinka pa tudi ne.
Odgovori
(10-05-2017, 15:16)JRC Napisal: Če mene vprašaš, je čisto vseeno kam (ali vsem) pošlješ.
Odgovora ne bo, učinka pa tudi ne.



Da ne bo učinka in odgovora mi je jasno.
Jasno mi je tudi, da vladi ni mar za državljane, še najmanj za strelce.
Vendar bodo vseeno izvedeli, kaj si jaz mislim o njih in njihovih odločitvah.

Sprašujem se pa večkrat tudi, na kakšen način so pridobili naziv raznih dr., mag. in ostalih nazivov.

Osebno bi me bilo sram, da odločam o stvareh, ki jih ne poznam.
Odgovori
Menda pridejo kmalu tudi nova pravila pri golfu, blende, varnostne cone, koti udarcev itd https://www.facebook.com/simplegolfswing...935208851/
Odgovori
(10-05-2017, 16:35)Msslosar Napisal:
(10-05-2017, 15:16)JRC Napisal: Če mene vprašaš, je čisto vseeno kam (ali vsem) pošlješ.
Odgovora ne bo, učinka pa tudi ne.



Da ne bo učinka in odgovora mi je jasno.
Jasno mi je tudi, da vladi ni mar za državljane, še najmanj za strelce.
Vendar bodo vseeno izvedeli, kaj si jaz mislim o njih in njihovih odločitvah.

Sprašujem se pa večkrat tudi, na kakšen način so pridobili naziv raznih dr., mag. in ostalih nazivov.

Osebno bi me bilo sram, da odločam o stvareh, ki jih ne poznam.
Mogoče bi imelo smisel odprto pismo, še kakšnemu mediju, na kakšen forum. Danes je mislim da 24 ur poročal o zaplenitvi strašilne pištole nekemu listavcu.
Odgovori
(10-05-2017, 16:35)Msslosar Napisal:
(10-05-2017, 15:16)JRC Napisal: Če mene vprašaš, je čisto vseeno kam (ali vsem) pošlješ.
Odgovora ne bo, učinka pa tudi ne.



Da ne bo učinka in odgovora mi je jasno.
Jasno mi je tudi, da vladi ni mar za državljane, še najmanj za strelce.
Vendar bodo vseeno izvedeli, kaj si jaz mislim o njih in njihovih odločitvah.

Sprašujem se pa večkrat tudi, na kakšen način so pridobili naziv raznih dr., mag. in ostalih nazivov.

Osebno bi me bilo sram, da odločam o stvareh, ki jih ne poznam.

Ja v šolo so hodili in se trudili...kaj si pa mislu Question drgač te pa podpiram, kar povej jim take rabmo Clap
Odgovori
(10-05-2017, 21:49)jabolko Napisal:
(10-05-2017, 16:35)Msslosar Napisal:
(10-05-2017, 15:16)JRC Napisal: Če mene vprašaš, je čisto vseeno kam (ali vsem) pošlješ.
Odgovora ne bo, učinka pa tudi ne.



Da ne bo učinka in odgovora mi je jasno.
Jasno mi je tudi, da vladi ni mar za državljane, še najmanj za strelce.
Vendar bodo vseeno izvedeli, kaj si jaz mislim o njih in njihovih odločitvah.

Sprašujem se pa večkrat tudi, na kakšen način so pridobili naziv raznih dr., mag. in ostalih nazivov.

Osebno bi me bilo sram, da odločam o stvareh, ki jih ne poznam.

Ja v šolo so hodili in se trudili...kaj si pa mislu Question drgač te pa podpiram, kar povej jim take rabmo Clap


Naša vlada je sprejela direktivo brez da bi preučila vsebino, ki kriminalcem, terostistom in zločincem ne preprečujejo dostop in uporabo orožja v kriminalne namene.

Več kot očitno je, da zakone sprejema samo in izključno zaradi tega, da je nekomu všečna in da izgleda, da pokorno potrjuje nesmiselne ukaze, ne glede na to, da deluje v škodo lastnim volilcem in otežuje posest zakonitim imetnikom orožja, ki niso problematični.

Na vlado bom poslal komentar še danes, sicer podobnega oz. enakega kot evropskim poslancem, nato pa se bom odločil ali ga bom posredoval na MNZ ministrici pa še komu.

Ko ga bom posredoval vladi, ga bom na Strelcu tudi objavil.

In ja vem, da ne bom dobil nobenega odgovora, kot tudi predhodno ne, ko sem komentar poslal evropskim poslancem.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 15 Gost(ov)