Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
(09-07-2017, 22:35)Uroš Palhartinger Napisal: Demokracije ni... Pri pravi demokraciji ljudje sami določijo kandidate katere bodo volili, v tej kvazi demokraciji pa jih predlagajo politične stranke. Edina razlika z minulim totalitarizmom je ta, da je sedaj več političnih strank, torej se je le povečal obseg kandidatov, katere potem plebs izbere... In ljudje mislijo da so izbrali svojega kandidata, dejansko pa jim je bil le ta ponujen... Ko so volitve mimo, pa ti ljudski izbranci pa potem poslušajo ukaze svoje centrale, za ljudi pa jim ni mar.. Spomin ljudstva pa je kratek...

kako ni demokracije? jst vidim da imamo demokracijo 100%. državo smo si naredili čisto po svoji podobi: totalno bebasto. in bebasta raja voli bebaste politike. in ker je vse bebasto folk samo jamra kako je slabo, ne zmore pa dojeti pa zakaj je temu tako.

jst vidim 100% vladavino ljudstva pri nas.
Odgovori
(17-07-2017, 17:35)Marks Napisal:
(09-07-2017, 22:35)Uroš Palhartinger Napisal: Demokracije ni... Pri pravi demokraciji ljudje sami določijo kandidate katere bodo volili, v tej kvazi demokraciji pa jih predlagajo politične stranke. Edina razlika z minulim totalitarizmom je ta, da je sedaj več političnih strank, torej se je le povečal obseg kandidatov, katere potem plebs izbere... In ljudje mislijo da so izbrali svojega kandidata, dejansko pa jim je bil le ta ponujen... Ko so volitve mimo, pa ti ljudski izbranci pa potem poslušajo ukaze svoje centrale, za ljudi pa jim ni mar.. Spomin ljudstva pa je kratek...

kako ni demokracije? jst vidim da imamo demokracijo 100%. državo smo si naredili čisto po svoji podobi: totalno bebasto. in bebasta raja voli bebaste politike. in ker je vse bebasto folk samo jamra kako je slabo, ne zmore pa dojeti pa zakaj je temu tako.

jst vidim 100% vladavino ljudstva pri nas.
Problem so slepi državljani (volilci), ki ne hodijo na volitve, oziroma vsi tisti, ki jim je 24 "KUR" edini ..............
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
problem je kar lepo 90% populacije in nič manj!
Odgovori
Sicer ni EU je pa Slovensko.
Danes bil na UE. Hkrati povprašam glede prenosa iz DP na OL, točno kakšno potrdilo rabiš (tekem, zvez...), ker sem že predal enega pa ni zadostoval. 
Dobil odgovor, da so že dobili navodila zaradi spremembe zakona o športa (o katerem se je že pisalo tukaj), da bo sedaj potrebno imeti potrdilo, da si aktiven tekmovalec in se udeležuješ tekem doma in v tujini pri panožni zvezi katera je registrirana pri Olimipijskem komiteju.
Na vprašanje katera zveza je to, pravi, da tudi sami nimajo točnih podatkov in da za "enkrat" še ne bodo toliko kompliciraji, v kolikor bo potrdilo od panožne zveze.
Če bodo dejansko to uveljavili, hitro vsi na tekme, da dobite/dobimo neka potrdila in hitro prepišemo, ker izgleda da bo po sprejetju tega to zelo zelo težko.

V kolikor ima kdo kaj več informacij glede tega pa prosim še za dodatna pojasnila.

p.s. mi je pa zanimivo, da kljub Zorotu, kateri je tak kot je že nekaj časa. UE dobivajo navodila, da morajo določene pogoje zaostrovati (maksimalna količina nabave streliva, "kvaliteta" potrdila zveze....)

LP Aleš
Odgovori
Te zadeve so bile na dolgo in široko razpredane jaz sem to dilemo z zakonom o športu opazil in opozoril nanj ko se zakon sprejemal

Tu ni vrašanje če ampak kdaj. Vrjami ko folk pride iz dopustov jim bo na UE čisto jasno kako in kaj.

Jemali bodo  samo potrdila SZS in SPZS        a  vrjetno se bo  kdo med komercialnimi ponudniki strelstva znašel in ponujal kako potrdilo ki se bo pogsto zatikalo na UE

Na katero tekmo boš pa šel ? Da ti bo kdo od goraj navedenih dal potrdilo.

Ko bo na sprejet še Zoro bo veljavnost trenutnih OL drastično skrajšana(tako kot prej pri pasoših,osebnih,vozniških) tako ,da predvidevam ,da bo velika večina imetnikov OL šport v najkasnjeje v 2-3 letih samo še na posestnih listih .

V vsakem primeru zgleda da bo v nekaj letih kup poceni malo ali nič rabljenega orožja na prodaj ker ga folk ne bo več imel kaj rabit razen za prah nabirat v omarah.
Odgovori
Kaj pa strelina zveza? :D
Odgovori
Kako pa bo z rekreativnimi strelci bomo to še samo doma v omari gledali ....
Odgovori
Tako navodilo so Koroske UE dobile ze pred sprejetjem zakona o sportu in so ga ze hotle izvajat. Sreca, jih je po slabem mescu "kreganja" srecala pamet in so spravli zadeve pravilno skoz.

Vseeno se mi zdi, da je 2-3 leta pretirana cifra. Recimo vozniske so se danes veljavne navadne knjizice, potni listi tudi niso bli neveljavni cez noc itd.
Odgovori
(20-07-2017, 01:13)Ales Napisal: Kaj pa strelina zveza? :D

Pa res...kje je strela, ga prav pogrešam, da ni kako pušo narobe prijel 
ob poskusu streljanja...oni tud pištolo nosjo v futroli z ročajem naprej 
tako da nikoli ne veš :))

Praviš kaj pa Strelina zveza...evo odgovor Snooty Not

(20-07-2017, 07:18)ljuboslo Napisal: Kako pa bo z rekreativnimi strelci bomo to še samo doma v omari gledali ....

Zna bit ja ...sam boš kot prvo moral novo omaro kupit  Doh
Odgovori
(20-07-2017, 07:45)gg Napisal: Tako navodilo so Koroske UE dobile ze pred sprejetjem zakona o sportu in so ga ze hotle izvajat. Sreca, jih je po slabem mescu "kreganja" srecala pamet in so spravli zadeve pravilno skoz.

Vseeno se mi zdi, da je 2-3 leta pretirana cifra. Recimo vozniske so se danes veljavne navadne knjizice, potni listi tudi niso bli neveljavni cez noc itd.
To kar si spravil skozi je kak nabavc pa vpis a to nima veze z veljavnostjo OL v prihodnje.


Vozniške so dobile ekstra podaljšek ker tudi ostale države EU še niso končale svojega procesa (slovenija je kot vedno bolj papeška od papeža prva skočila na nove vozniške pa pasoše pa še kaj pa saj se spomnimo kako fine posle so si obetal razni Mirage in co), a to tudi zato ker prizadanejo ogromno folka prinesejo pa nič podobno z potnimi listi . Pri teh naših OL ni za računat enako .
Eu direktiva je skrajšala veljavnost , za uvedbo imajo države 16mesecev časa od dneva sprejetja uredbe  ,potem pa je samo od piscev Zoro odvisno če in koliko bo dolgo prehodno obdobje ko potečejo obstoječi OL ,sumim da bo največ enako novi veljavnosti OL.

Pa čisto vseno a je 1 leto ,3 leta ali 5 če potem gre vse na posestnega , pa konec reloada  pa še kaj. Pa saj ti itak ne nuca nič če nimaš kaj streljat potem je še posesten preveč.

Rekreatvni strelci ? sveda ti so glavni cilj čisto vseh ukrepov , tudi na MNZ tako gledajo že brez EU direktive , da je teba te spravit iz OL na posetne ali še raje čisto iz posesti orožja , češ naj si raje kupijo lopar .
Odgovori
Pomoje bo trajal ta prehod do izteka OLjev. Pac ga ne bodo podaljsali.
Ce pa ne bo tak pac ne bo. Zakaj bi se sekiral, ce se vecina ne :)

Strelisce pa sem si nasel tako, da bo obratovalo tudi v prihodnje.
Odgovori
Tud pri vozniški niso čakal 60 let na iztek, tu tudi ne bodo 20let kolikor je veljavnost OL
Odgovori
.. jaz sem se že prilagodil... Včlanil sem se v avstrijsko vojaško strelsko društvo Vojašnice nadvojvode Janeza (Erzherzog Johann Kaserneiz Strass-a (cca. 3 km preko meje na Šentilju), imamo novo strelišče v Tillmitsch-u (vas severno od Leibnitza), katero bo uradno odprto po 13.08.2017, po razporedu imamo dostop do strelišča zvezne vojske Kornberg pri Feldbachu, z akustično kontrolo zadetkov (spektivi in kamere kot nepotrebni odpadejo), dostop do poligonov zvezne vojske za long range...

Strelišče v Tillmitschu je klubsko strelišče, katero bo nečlanom dostopno proti plačilu, seveda ob predhodni najavi in registraciji na e-pošto.

Vse kar sem še potreboval, je bila izdaja treh evropskih prepustnic za prenos orožja preko notranje meje EU...

Še spletna stran strelišča:
http://www.schiessstand-tillmitsch.at/
Odgovori
Uroš a pol po domač povedan si se prodal v avstrijo ?
Odgovori
Če spregledamo prestop med ........

Citat:dostop do poligonov zvezne vojske za long range...
Tule si me zgubil ,long range sceno v Evropi vsaj površno spremljam in naši severni kolegi preko 300m pokajo precej manj kot mi , cela Avstija premore 5 terminov long range in samo v organizaciji dveh društev , vse drugo kaput , geschlossen etc.

Šanso streljat log range imaš več v SD Fičfirič kot bilo katerem verbandu Erzherzoga janeza ivana ali pa fritzla.
Odgovori
Uros, jaz pa tvoje prilagoditve ne razumem.
Kot slovenski drzavljan se bos tudi ti moral 'prilagoditi' na novi ZORO in ne vem, kaj ti clanstvo v avstrijskem klubu spremeni glede prekategorizacije B4/B7 v A?
Tudi evropske prepustnice bos moral pridobiti v Sloveniji....in pod pogoji, ki jih bo diktirala slovenska zakonodaja....
Odgovori
(21-07-2017, 13:30)JRC Napisal: Uros, jaz pa tvoje prilagoditve ne razumem.
Kot slovenski drzavljan se bos tudi ti moral 'prilagoditi' na novi ZORO in ne vem, kaj ti clanstvo v avstrijskem klubu spremeni glede prekategorizacije B4/B7 v A?
Tudi evropske prepustnice bos moral pridobiti v Sloveniji....in pod pogoji, ki jih bo diktirala slovenska zakonodaja....

Kaj pa, če predvideva, da je začasen umik zapiranja strelišč le zatišje pred viharjem. Sam mislim, da "država" in njeni inšpektorji besno pripravljajo maščevanje in da bodo evropsko zakonodajo "implementirali" tako, kot znamo samo mi.

Verjetno bi bila še boljša rešitev Češka, ki pa na žalost ni tako blizu, ampak tudi novi predsednik Avstrije zna biti bližje češkim pogledom, kot "naši".
Odgovori
Uradniki dobivajo kar lepe ideje na tem forumu. Pa še brezplačne so, ne potrebujejo dragih svetovalcev. Bravo.
Odgovori
Desc: ceska zakonodaja velja samo za ceske drzavljane, za priseljence ne velja.
Odgovori
(22-07-2017, 11:07)Mat Kurja Napisal: Uradniki dobivajo kar lepe ideje na tem forumu. Pa še brezplačne so, ne potrebujejo dragih svetovalcev. Bravo.

Potem bomo vsaj vedeli kateremu vse se je treba zahvalit za tole..
Vsaka vam čast...Res ste od sile
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 12 Gost(ov)