Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zgodovinska ostrostrelna puška
#41
Nobena od teh optik na na listi a seveda se folku pogost ne da pošiljat ven .

Jaz ponavadi take zadeve pošiljam na ameriško adreso tako, da gre to potem v večjem paketu skupaj v Slo ,ni nobnih težav z ITAR pa precej ceneje je več kosov skupaj dat.
Odgovori
#42
bom kar tule vprašal ,ker se dotika teme.

mr.T me totalno napalu za to tekmo ,ki sledi v naslednjem letu. 


Za dober denar sem kupil DR: Walter Gerard B3X strelni dalnogled.

Na njemu so montažni obročki. Zgledajo da so prilotani. Te bi snel dol pa me zanima kako jih najlažje spravim dol?

Ideja ,ki mi je padla na pamet je ,da bi pogrel z industrijskim fenom ali pa led lampo in jih odlotal. Skrbi pa me za drobovino.

Če ima kdo kako boljšo idejo kar na plan z njo.

neki me hecajo priponke, zato link do skoraj enakega.

slikca
Odgovori
#43
Preveri ali je mehki ali trdi lot. Mehkega lahko z plinskim gorilnikom. Trdi pa - ne bo šlo.
Odgovori
#44
(13-02-2017, 20:46)alojz1 Napisal: Preveri ali je mehki ali trdi lot. Mehkega lahko z plinskim gorilnikom. Trdi pa - ne bo šlo.

Kako preverim to?
Odgovori
#45
Trdi je rumen (mesing). Včasih tudi srebro. Mehki  se da z nožem zarezat (cin - kositer+svinec).
Odgovori
#46
Se bo letos to realiziralo?
Odgovori
#47
Če se kdo od odganizatorjev loti lahko dokončam pravila in tarče . Drugače pa se bo vrjetno zgodilo samo kako interno tekmovanje na trening terminih. 

Mi smo z Br in PP22 pa kako mednarodno tekmo že bolj ali manj zaposleni z organizacijo.
Odgovori
#48
(01-12-2015, 17:29)domina:: Napisal: Kaj pa če bi k tem puškam dodali še puške iz divjega zahoda, čeprav nisem prepričan če so ti kalibri konkurenčni tem novejšim (30.06, .303, 8x57, ipd.). Osebno mi je to orožje tudi zelo všeč, in bi bilo zanimivo če bi se lahko tudi z takšnim kosom udeležil tekme.

L.p.

Mislis 1885 high wall 45-70 govt?

(11-01-2018, 21:10)kraken Napisal:
(01-12-2015, 17:29)domina:: Napisal: Kaj pa če bi k tem puškam dodali še puške iz divjega zahoda, čeprav nisem prepričan če so ti kalibri konkurenčni tem novejšim (30.06, .303, 8x57, ipd.). Osebno mi je to orožje tudi zelo všeč, in bi bilo zanimivo če bi se lahko tudi z takšnim kosom udeležil tekme.

L.p.
Na to objavo me zanima ce je kdo tekmoval s 45-70 govt na daljse razdalje?
Odgovori
#49
Spoštovani forumaši.....

Nekaj časa že sledim raznim pogovorom na forumu Strele, in moram priznati, da se ego pisanja unesel v mejo razuma in spoštovanja.Nekateri forumaši boste verjetno malo presenečeni, da sem se zopet logirav, bil sem nekaj časa v odsotnosti tako, da bi rad pozdravil vse stare, in nove akterje na forumu.

odg.za mr.ti
Zasledil sem tvoj predlog glede strelskega tekmovanja z starodobnimi sniper puškami, zelo dobra zamisev čestitam.
V kolikor te zanima se lahko priključiš našemu strelskemu tekmovanju, ki ga bomo izvedli v mesecu marcu, če bodo vremenske razmere namreč ustrezale.

Strelski Turnir Bled 2018

Tekmovanje z starodobnim kratkocevnim in dolgocevnim orožjem od leta 1914 do 1960.Samo toliko v vednost.lp
(Razpis bo sledil)
Odgovori
#50
Kot rečeno je to smiselno samo, če se dosledno izvaja , z ničelno toleranco do modernejših optik  .Saj 'težavnost' pri teh starih ostrostrelskih puškah prinašajo primitivne optike tistega časa ,ki so do uporabnika precej neizprosne , kupole ne klikajo,pomiki so grobi ,fiksna paralaxa ,nekatere so celo brez nastavljivosti v eni od osi vse imajo zelo majhno povečavo etc.

 
Zgodovinska ostrostrelna puška
 
Repetirka ali polavtomatska puška ,kakršne so bile v  vojaški rabi pred in vključno z letom 1945 ,dovoljena tako originalna kot komercialna replika zgodovinske ostrostrelske puške . Optika ni obvezna
 
- 300m,600m  -- za začetek je smiselno samo 100m tarča pa enaka kot za VK odprti merki
- 20 strelov v 30 minutah na razdaljo
- Strelcu lahko pomaga opazovalec z spektivom

-Strelja se leže dovoljen naslon spredaj > žakel peska ali nahrbtnik.
 
-Kaliber standardni vojaški v katerih so bile puške v vojaški rabi 1914-1945
-Puške morajo ustrezati konfiguracij kot je bila v  vojaški rabi
-Cevi morajo ustrezat originalnemu profilu  
-Sila proženja ne sme biti manjša od 1000g.
-Optike originalne ali komercialne replike orginalnih z orginalnimi   križi ,dvoljena je tudi raba predpisanih komercialnih optik ,ki po karakteristikah  ustrezajo optikam , ki so bile v rabi z tem orožjem . Optika ni obvezna.
-Montaže optik so lahko originalne ali replike originalnih . Optika ni obvezna.

Lista orožij in optik ,ki so dovoljene (lahko se še kaj doda)
[Image: attachment.php?aid=3236]

*komercialne optike Weaver K4 ,2.5 etc samo stare železne made in USA ne aluminjastih ,ki se proizvajajo sedaj
Odgovori
#51
Misteraš ...a se boš pridružu streli Eek
Odgovori
#52
(11-01-2018, 23:14)jabolko Napisal: Misteraš ...a se boš pridružu streli Eek

Stavek "Kot rečeno je to smiselno samo, če se dosledno izvaja , z ničelno toleranco do modernejših optik " odgovori na to vprašanje...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)