Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spektiv za na 25m
#41
Zdravo,

Jaz se spektiv kupil 1 mesec nazaj na aliexpressu. In sicer tega https://www.aliexpress.com/item/Cheap-20...0.0.BY3fx5
Cena je bila takrat 21 dolarjev. Glede na to, da ga potrebuješ za 25m ti povem, da je čisto dober. Meni zaenkrat dobro služi in se na 25m zelo dobro vidi. Všeč mi je pa še zato, ker zavzame zelo malo prostora saj je dosti manjši od ostalih in gre lepo v nahrbtnik. Malo poišči po aliexpressu in boš našel podobnega temu, ki je okoli 20 €.

Lp
Odgovori
#42
Še ceneje

https://www.aliexpress.com/item/High-qua...78956.html
Odgovori
#43
Conrad ima danes 2.5.2017 vse -15%... tudi spektive.

https://www.conrad.si/Zoom-spektiv-20-60...00_0609067

KODA ZA POPUST: MAJ15
Odgovori
#44
Glede na to ,da je spektiv za tiste, ki streljajo malce več nekako osnovna oprema , kupite najboljše, ki si jih lahko saj ne bo nič zastarel oz se pokvaril naslednjih 30+ let. Ne afne guncat z tem 5-10$ kosi iz lidla in Conrada si boste samo oči pokvarl in kup jeze za prazen nič.

Pred kakim mesecem sem malce za hec primerjal te tuti fruti spektive (kolega jih namreč prov zbira ker se mu zdijo dobr nakup LOL), z enim kitajcem ki sem ga po VP ceni kupil v fabrki za cca 50$ , ta je ciljno msrp cca 120$ a nova generacija in je v primerjavi kot rolls royce proti jugiču z lidli in konradi

Par skupnih ugotovitev, superbudget optike ne premorejo leč za visoke povečave  ne kupujte 60x ali celo 100x ker se nič ne bo videlo raje 30-40x tam se vam bo saj dozdevalo ,da kaj vidite, drugo kosi plastični n leče os plastične ,ponavadi niso diht in polnjeni z argonom oz dušikom , torej razen indoor uporabljajte etui saj je tako ali tako miraž že v samem spektivu čim se malce zagreje
iščite kose z največjim možnim eyerelifom .

Poglejete a imajo spredaj takoj za lečo objektiva reducirni disk .Ta iz lidla ga je imel in je indoor uporabne samo na najmanjši povečavi , ta disk ima luknjo samo cca 40mm torej je objektiv 70mm samo na papirju ,v resnici je apertura 40mm in pri povečavi 60x si samo oči uničujete , razlog za te diske je da 'upočasnijo' optiko tako se jo, da fokusirat na kratke razdalje na primer 10m brez njega bi se dalo šele na 50 ali celo 100m.

taki se uporabljajo za short range trening na puškovnih optikah.
[Image: IOTA_4279.jpg]


uporabite dober stativ. Brez tega tudi dobre optike ne služijo.

A cena pomeni kvaliteto žal vedno ne ,dobr primer je Jukon 6-100x100  Thumbdown


Za večje razdalje 400+m raje investirajte v video sistem. Saj je atmosferska motnja na teh razdaljah pogosto zadostna ,da tudi najboljši  spektivi ne 'vidijo' lukenj , video sistem z tem nima težav sa gleda tarče iz 2-3m
Odgovori
#45
Glede na to, da je milan_r na začetku teme napisal, da kupuje spektiv za gledanje zadetkov mk in vk na 25m in to poceni mislim, da nima nobenega smisla kupovati neko kvaliteto, kjer seveda le to tudi dobro plačaš. Na 25m se tudi s temi čisto dobro vidi.
Če je pa namen, da se zadetki vidijo še na druge razdalje se pa seveda strinjam, da se nabavi nekaj bolj kvalitetnega.
Odgovori
#46
(26-04-2017, 11:50)borderuros Napisal: Jaz imam tega... https://www.conrad.si/Zoom-spektiv-20-60...&pi=860060

Na 25m je super. Na 50m je že malo slabo vidna, a še vseeno berljiva tarča. Na 100m še nisem uporabljal.

HOFER ima to 1x letno za 29.90 eur.

Absolutno ne pridejo v poštev daljnogledi. Zadeva mora biti fiksirana in v mirujočem stanju.

Se strinjam, tudi jaz imam tega in sem zadovoljen saj nudi prav to kar potrebujem na 25 m.

Clap
Odgovori
#47
http://www.ebay.com/itm/Mint-TURIST-3-To...2654205768
Odgovori
#48
Z temle Turistom sem gledal pred par tedni , totalno neuporaben. Oni iz Hoferja je zeiss za njega.

Če pa res želiš tega Turista piši na ZS!
Odgovori
#49
Pred leti sem tudi sam varčeval pri spektivu na 25m. Do prve tekme, ko je deževalo. Na mokri tarči se zares pokaže kvaliteta optike...
Odgovori
#50
Zanimivo. S Turistom sem z lahkoto gledal zadetke na 100 m .22 lr.
Stari granicar - hvala za info, bom probal se v slabsih vidnih pogojih, ker nebi niti pisal ce nebi bil zadovoljen z njim.
Odgovori
#51
Pred mesecem sem nabavil dodaten spektiv preko Aliexpresa. 18X zoom, enostavna uporaba, zadetke si lahko slikaš zasede zelo malo prostora...  Nastaviš na snemanje in takoj pavza, da ostane slika, ker pri fotoaparatu po nekaj sekundah izgine slika :-)

Meni je ta zadevca OK :)
Odgovori
#52
link?
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#53
(05-07-2017, 09:35)bojanfras Napisal: Pred mesecem sem nabavil dodaten spektiv preko Aliexpresa. 18X zoom, enostavna uporaba, zadetke si lahko slikaš zasede zelo malo prostora...  Nastaviš na snemanje in takoj pavza, da ostane slika, ker pri fotoaparatu po nekaj sekundah izgine slika :-)

Meni je ta zadevca OK :)

Tudi mene zanima ali imaš kak link ?
Odgovori
#54
Link:
https://de.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20170704230516&SearchText=18x+zoom+lens

Pri naročilu je treba biti pozoren na ceno ker je več cen za enak proizvod in da je držalo telefona primerno za telefon katerega boste uporabljali.

Lp
B
Odgovori
#55
(06-07-2017, 09:05)bojanfras Napisal: Link:
https://de.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20170704230516&SearchText=18x+zoom+lens

Pri naročilu je treba biti pozoren na ceno ker je več cen za enak proizvod in da je držalo telefona primerno za telefon katerega boste uporabljali.

Lp
B

Hvala
Odgovori
#56
(05-07-2017, 09:35)bojanfras Napisal: Pred mesecem sem nabavil dodaten spektiv preko Aliexpresa. 18X zoom, enostavna uporaba, zadetke si lahko slikaš zasede zelo malo prostora...  Nastaviš na snemanje in takoj pavza, da ostane slika, ker pri fotoaparatu po nekaj sekundah izgine slika :-)

Meni je ta zadevca OK :)

Kolikor dnarja, tolk muske! Imam že nekaj časa, pa je za MK popolnoma neuporaben. Probal pa na Galaxy S5, ki nima slabega aparata!
Odgovori
#57
Z MK ne streljam, samo  9 in .38 na 25m, pa ni to edini moj spektiv :)
Odgovori
#58
Če je spektiv že doma in bi si radi omislili sliko na telefonu ali tablici, bi bil nakup ali izdelava nosilca/"ščipalke" povsem dovolj.
V praksi mi še ni bilo dano videti, kako vse skupaj poteka, a imam občutek, da se porabi kar nekaj časa in izgublja prepotrebno koncentracijo za pritiskanje po ekranu...Upam, da se motim.;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#59
(07-07-2017, 07:35)357 Napisal: Če je spektiv že doma in bi si radi omislili sliko na telefonu ali tablici, bi bil nakup ali izdelava nosilca/"ščipalke" povsem dovolj.
V praksi mi še ni bilo dano videti, kako vse skupaj poteka, a imam občutek, da se porabi kar nekaj časa in izgublja prepotrebno koncentracijo za pritiskanje po ekranu...Upam, da se motim.;)

Meni osebno je za trening spektiv za telefon dosti boljši, ker se ne rabim nič premikat in imam tarčo stalno vidno. Za tekmo je pa boljši standardni spektiv, ker pogledaš ko se ti zdi potrebno in je bolje, da nimaš pred sabo tarče. To je samo moje mnenje, meni odgovarja vsak si naj sam najde svoj način, kateri mu ustreza.

Lep strelski pozdrav
Odgovori
#60
Precizno strelstvo ti omogoča precej "osebne svobode" glede ogleda zadetkov. Obstaja pa tudi določena praksa, ki jo je potrebno upoštevati. V prvi vrsti si moramo ustvariti pogoje, da je trening enak tekmi. Skozi spektiv ne pogledaš le, ko se ti zdi potrebno ampak po vsakem strelu. Imaš tudi dovolj časa, da si zapišeš vrednost vsakega zadetka in s puščico označiš njegovo smer. Po domače bi rekli, da moraš biti dovolj trmast. Ob pogledu skozi spektiv premakneš le glavo ( levo ali desno ), zato si ga moraš postaviti čim bližje...

Osebno spektiva na 25 m ne rabim več, ker zadetke v belem vidim s prostim očesom. ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)