Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolver za precizno
#41
Ni mus, da je ravno 14-7. Dash 7 je zadnja verzija 14ke, ki je šla iz proizvodnje 1999ega leta. Tudi starejše 14ke odlično streljajo, imajo še nekoliko boljši finiš ter proženje. Če kje najdeš 14-2 (pozna 60ta leta) - zgrabi.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#42
Tudi taurus ni slaba izbira. Je podcenjen, glede kaj ore. Samo pravo strelivo mu je potrebno dati
Odgovori
#43
(24-07-2019, 20:22)savinjčan Napisal: Tudi taurus ni slaba izbira. Je podcenjen, glede kaj ore. Samo pravo strelivo mu je potrebno dati
kaj svetuješ imam enga 4 col.
Odgovori
#44
Za tekme revolver s 6 colsko cevjo in v cal. 38. Tudi cal. 32 je zelo dober. Ostalo pa je odvisno od budgeta. Rezultati pa največ od strelca in količine treningov.
Odgovori
#45
Kaj pa bi predlagali v tej dimenziji in kalibru? Kakšne dobre izbire pri naših trgovcih ni. Pregledal rebca, rojal in proarmis. Manurhina bi takoj imel ampak cena...

Na slogun je en OFFICERS MATCH Colt ampak iščem dalje.
Odgovori
#46
Colt Officers Match je zelo dobra pokalica. Ce ne boljsa od S&W 14-X, ker ji naceloma manj 'plese' boben.
S&W model 14 je naceloma OK pokalica za precizno.
Alpha Proj tudi ni slaba...

PS: Ponavadi so te pokalice kar bolj sposobne kot streleci, ki rokujejo z njimi ;)
Odgovori
#47
Officers Match je samo za kupit, če ni cena prehuda.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#48
Kolk pa so fer cene za te stare revolverje? Če lahko malo po modelih (npr officers match in model 14), ohranjenosti..
Odgovori
#49
Pri nas je vedno vse nad 500€.
V tujini imas za manj... 1/2 manj recimo. Dodas izvoz/uvoz pa si tam tam.
Pred kratkim (ne dolgo nazaj, ca 40 dni) se je prodajal kot now S&W 14-x s skatlo za 999€... samo omenim, da se ne prodaja vec.
Odgovori
#50
14ke so šle od 365 pa do 512 eur, nekaj kosov v zadnjega pol leta, cena z izvoznimi papirji iz DE ter transportom. Najcenejši je bil celo SAO. Ga je kupilo 5 klubskih kolegov. 14-2 dva krat pa še 14-3 in 14-4 dva kom.. Spremljat egun, pa odnehat nabijat ceno, ko gre previsoko. Se ga da dobit za lepo ceno.
Ali pa k proarmisu za nekoliko več denarja, kjer pa Bojan pošlata in sproba vsak kos.. V tem primeru se pa ne moreš zgovarjat na orodje.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#51
Spoštovani,

samo v informacijo z naše strani. Od proizvajalca Manurhin smo dobili obvestilo, da bo nova pošiljka revolverjev Manurhin za prevzem pripravljena november / december 2019. Termin so nam skrajšali za pol leta (čakalna doba je bila drugače ca. 2 leti - junij/julij 2020). Naročene imamo modele Manurhin MR73 Sport, 6 colska cev v kalibru .38 Special in .357 Magnum (cena teh modelov 2499 €) in Manurhin MR38 Match s 5 3/4 colsko cevjo (cena 2599 €) v kalibru .38 Special in kalibru .32 S&W Long (še ni objavljen na naši strani).

https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...rt-357-mag

https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...38-special

https://chapuis-armes.com/en/manhurin

Cena je kakšna je, so pa glede kvalitete klasa za sebe.
Proarmis d.o.o.
083 868 940 | 051 456 301 | 051 456 303
info@proarmis.si | www.proarmis.si
Odgovori
#52
http://www.egun.de/market/item.php?id=7550660

Da ga spravim sem porabim še 161+za nabavno cca 40 eur.... Koliko stane ponovno bruniranje oziroma kaj vse bi tako star revolver še potreboval?

Da dobim predstavo o končnem znesku.
Odgovori
#53
Zakaj bi ta potreboval ponovno bruniranje?
Odgovori
#54
Desna stran ima neko poškodbo. Osebno mi je grdo zato sprašujem koliko pride bruniranje če bi ga želel obnoviti.
Odgovori
#55
Če bi želel malo DIY in budžet varianto:
- najprej ga moraš razstaviti na prafaktorje (0 EUR)
- daš peskat na perle (25-20 EUR)
- daš brunirat (30-30 EUR)
- ga skuhaš v destilirani vodi (cena odvisna od lastnika šporgeta in posode)
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#56
Brez bruniranja in dodatnih stroškov sem prepričan, da bo revolver enako precizen.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#57
to je sicer res, ampak psihološka komponenta ima vseeno nek učinek. :) Jaz sem za te stvari kar (preveč) picajzlast...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#58
Kaj bos te to bruniral??? Opremis se z municijo in v akcijo. Ce nese kot mora obdrzis, ce ne, adijo zelezo.
V Tarci v LJ sem zadnjic sprobal dva, ki sta bila cez 600, ne bi dal 50 za oba skupaj.
Nabavno za slo je 22,60 € (ce je za EU enako ne vem), koliko stane vpis v listino ne vem.
Odgovori
#59
PS: Ta model 14-2 iz eguna je iz ca 1965, glede na serijsko.
Odgovori
#60
Za vpis in nabavno sem čez uc rekel 40 ampak bo nekaj čez 50.

Strošek bruniranje me zanima predvsem iz firbca, na natančnost itak nima vpliva. Sploh nisem kaj prida strelec ker nimam časa za trening. Vseeno pa sem dovolj picajzlast da če se nekaj da urediti poskusim urediti.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)