Anketa: Katero pištolo za plinkanje?
REX1
51.35%
38 51.35%
XDM
48.65%
36 48.65%
Skupaj 74 glas(ov) 100%
* Glasovali ste za to izbiro. [Prikaži rezultate]

Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REX1 vs XDM za občasno plinkanje:-)
Kolega kupuje eno od omenjenih pištol pa se ne more odločit, en teden je za eno, drug teden je za drugo :-)
Gleden na to da bo streljal po moje max 10x na leto (želi pa novo pištolo za nekje okoli 700-750 eur) ,me zanima ,za katero bi se vi odločili?

Hvala za nasvet
Odgovori
Sem dodal kar anketo na vrhu prispevka.
Odgovori
Anketa je že super ,samo iz nje ne bom mogle razbrati ,zakaj eno ,zakaj drugo...
Odgovori
Če bo streljal 10x na leto, je pa res vseeno katero vzame!! :))
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Preizkusi obe pištolci.
Nato si nabavi tisto, s katero si bolj užival.

lp Milan
Odgovori
A proženje je pri obeh podobno?
Odgovori
Preveri v Proarmis v MB, če imajo obe na zalogi. Nekje sem prebral, da se da nekatero orožje pri njih pred nakupom tudi preizkusit. Pokliči jih in povprašaj.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
No pa smo tam !  Z takim kosom mislim da ni "plinkanja", je pač streljanje.

Najbolje da "kolega" kupi obe, čez čas tisto ki mu manj sede proda, čez čas bo kupil nekaj tretjega :)).
Odgovori
Kovina vs polimer :-D  ....... najprej se je potrebno o tem odločiti.

Za XDM vemo da je preizkušena dobra zadeva. Rex Zero1 pa še ni dovolj dolgo na trgu, da bi spoznali morebitne slabe lastnosti oz težave.

Moj nasvet, naj vzame kar mu je všeč, kot je že nekdo dejal, na koncu bo itak želel nekaj tretjega.

(09-06-2016, 13:37)romunov Napisal: Sem dodal kar anketo na vrhu prispevka.

Kaj če bi še dodal zraven v anketo Glock? .....toliko da vidimo mnenje.
Odgovori
(09-06-2016, 14:36)Boštjan Napisal: No pa smo tam !  Z takim kosom mislim da ni "plinkanja", je pač streljanje.

Najbolje da "kolega" kupi obe, čez čas tisto ki mu manj sede proda, čez čas bo kupil nekaj tretjega :)).

To kolega z podpičji ne razumem najbolj,,,ne res ni zame ,,,jaz imam Walther PP 7,65 :-)

Ni varjante ,da kupi obe,,,še za eno bo komaj napraskal Mrgreen , Če bi imel on jurja in več ,mislim,da bi brez vseh podprašanj kupil Sig226 :)
Odgovori
Potem pa nima kaj za izbirat, REX je "kopija" SIGa. Glede na to da ga NooB trenutno testira in je izstrelil ze kar nekaj krogel in se zmeraj dela, verjamem da tudi tvojemu kolegu ne bo zatajil ce bo sel 10x letno streljat.
Odgovori
Če že glasujemo, bi tudi jaz glasoval za Rexa.
Odgovori
Naj kupi Rexa, jaz mu zamenjam fedre in bo super zadovoljen. Je treba upoštevat, da za dušo je treba dat prednost slovenski poštoli pred hrvaško  :-D
Odgovori
(09-06-2016, 14:59)maximus Napisal:
(09-06-2016, 14:36)Boštjan Napisal: No pa smo tam !  Z takim kosom mislim da ni "plinkanja", je pač streljanje.

To kolega z podpičji ne razumem najbolj,,,ne res ni zame ,,,jaz imam Walther PP 7,65 :-)

Ni varjante ,da kupi obe,,,še za eno bo komaj napraskal Mrgreen , Če bi imel on jurja in več ,mislim,da bi brez vseh podprašanj kupil Sig226 

Ok,ok, ok,  Whistle :)) to z "kolegom" je bila samo prispodoba, kot tisti ki "kupuje avto za ženu", pa vseeno svetuj kolegu, da je nakup nekega kosa minimalen strošek, kajti potem pride oprema , pa dovoljenja za strelivo, pa hramba, itd, itd. in če srečaš še prave  kompanjone, ne bo več plinkal, ampak bo zadevo vzel zelo resno. Takrat je 800€ p....n dim. Itak bo kolega dobil apetit in bo raziskoval sam naprej Za občasno plinkanje, je čisto vseeno, če si pri obisku strelišča orožje sposodiš, vedno izbereš drug kos, pa je vedno nekaj novega. Je pa res, da sem zamenjal že nekaj kosov, od plastike do železja, ampak vsak mesec sem navdušen nad kosom, ki ga nimam. Po moje je to "bolezen" :)) :)).
Odgovori
(09-06-2016, 16:01)NooB Napisal: Naj kupi Rexa, jaz mu zamenjam fedre in bo super zadovoljen. Je treba upoštevat, da za dušo je treba dat prednost slovenski poštoli pred hrvaško  :-D

No saj med proizvodnjo Arex-a in HS Produkt-a je samo 70 km razlike :-D  .... glede na dejstvo da je Šentjernej skoraj na HR meji, verjetno dela tam kar nekaj bratov Hrvatov :)) .....torej v vsakem primeru kupiš delno hrvaško pištolo :))
Odgovori
(09-06-2016, 16:01)NooB Napisal: Je treba upoštevat, da za dušo je treba dat prednost slovenski poštoli pred hrvaško  :-D
+1
Odgovori
Dodaten plus je še NooBovo mnenje in pripravljenost za zamenjavo fedrov.
Odgovori
Zakaj pa že v tovarni ne dajo take fedre not ki jih ni treba menjat, tega pa najbolj ne razumem.
Odgovori
Dokler ne držiš obeh v roki (ergonomija je precej različna) in izstreliš vsaj kak nabojnik, so taka vprašanja čisto nesmiselna. Za v omaro pa kupiš tisto, ki ti je vizualno bolj všeč.
Odgovori
Jasno, saj samo kibiciramo  Mrgreen 
Če mu je vizuelno všeč Sig in ima budget 700€, potem sploh nima kaj razmišljati o drugih, kot o Rexu.
Je pa dejstvo, ko začneš enkrat šlatati... se prišlataš hitro do dveh, treh jurjev... tako sem vsaj jaz do Xtremk prišlatal  Doh
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)