Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na finskem lahko...
#1
Lani enkrat smo se morali na treningu IPSC umaknit pod streho, ker se je utrgal oblak, in ker so po nalivu nastale mlakuže vode smo v eno spraznili par nabojnikov to posneli in koj taka štala da je blo treba posnetek umaknt...
Sedaj pa naletim na posnetek tekme, ki se cela strelja v jezero...neki tu ne štima.

Presodite sami...vsekakor predlagam nekaterim tudi ogled spodnjega videa...večkrat

https://www.facebook.com/kimleppanenspor...067248896/


https://www.youtube.com/watch?v=7QaQP7KJvDc
Odgovori
#2
posnetek je iz ZDA , tam se marsikaj počne.
Odgovori
#3
na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...
Odgovori
#4
(03-02-2017, 19:28)Kristian Napisal: na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...

Kaj pa onesnaženost s svincem nekoga na drugi strani jezera....recimo, da se krogla odbije od vode...varnostnih nasipov za tarčami ni videti?
Odgovori
#5
(03-02-2017, 19:25)mr.T Napisal: posnetek je iz ZDA , tam se marsikaj počne.

Seveda manj komplicirajo...zlasti policaji hitro streljajo
Odgovori
#6
(03-02-2017, 19:40)Ivan 22Lr Napisal:
(03-02-2017, 19:28)Kristian Napisal: na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...

Kaj pa onesnaženost s svincem nekoga na drugi strani jezera....recimo, da se krogla odbije od vode...varnostnih nasipov za tarčami ni videti?

Ni ne so taktični in se ne vidijo... :-D
Odgovori
#7
Na strelišču Lohtaja (FinnSniper) , okoliški monitoring se redno dogaja na kopnem in na morju , vse kar se, da poberjo in počistijo . bog ne daj da se med čistilno akcijo  najde kak ptičji gnezd po možnosti kake zaščitene sorte , pade takoj zapora koridorja za vsaj nekaj mesecev .
Tam res ni hecov strelišč je vedno manj .

Poročilo o sondiranju morja kamor letijo projektili.
http://docplayer.net/31544065-Environmen...range.html
Odgovori
#8
(03-02-2017, 19:40)Ivan 22Lr Napisal:
(03-02-2017, 19:28)Kristian Napisal: na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...

Kaj pa onesnaženost s svincem nekoga na drugi strani jezera....recimo, da se krogla odbije od vode...varnostnih nasipov za tarčami ni videti?

Ivan nasipov ni, ker za tarčami daleč ni ničesar. Tudi pri nas na Počku ni lovilcev.
Odgovori
#9
(03-02-2017, 23:38)Bobo Napisal:
(03-02-2017, 19:40)Ivan 22Lr Napisal:
(03-02-2017, 19:28)Kristian Napisal: na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...

Kaj pa onesnaženost s svincem nekoga na drugi strani jezera....recimo, da se krogla odbije od vode...varnostnih nasipov za tarčami ni videti?

https://www.youtube.com/watch?v=64evMaWVqQU

Ivan nasipov ni, ker za tarčami daleč ni ničesar. Tudi pri nas na Počku ni lovilcev.
Kako pa to veš, da tam ni ničesar? Kar se pa poligona Poček tiče...imam sorodnike s tistih koncev in so več ur preždeli za traktorsko prikolico, ker so zašli v območje streljanja na poti na svojo parcelo...tako, da jaz rabim (tudi imam) nasip ali steno vsaj 30m..potem pa veselo čofotanje po luži :)
Odgovori
#10
(03-02-2017, 23:45)Ivan 22Lr Napisal:
(03-02-2017, 23:38)Bobo Napisal:
(03-02-2017, 19:40)Ivan 22Lr Napisal:
(03-02-2017, 19:28)Kristian Napisal: na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...

Kaj pa onesnaženost s svincem nekoga na drugi strani jezera....recimo, da se krogla odbije od vode...varnostnih nasipov za tarčami ni videti?

https://www.youtube.com/watch?v=64evMaWVqQU

Ivan nasipov ni, ker za tarčami daleč ni ničesar. Tudi pri nas na Počku ni lovilcev.
Kako pa to veš, da tam ni ničesar? Kar se pa poligona Poček tiče...imam sorodnike s tistih koncev in so več ur preždeli za traktorsko prikolico, ker so zašli v območje streljanja na poti na svojo parcelo...tako, da jaz rabim (tudi imam) nasip ali steno vsaj 30m..potem pa veselo čofotanje po luži :)

Lesjak tactical... :)) beži stran isto kot če vidiš operaterja levo desno gledat...
Odgovori
#11
(03-02-2017, 23:38)Bobo Napisal:
(03-02-2017, 19:40)Ivan 22Lr Napisal:
(03-02-2017, 19:28)Kristian Napisal: na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...

Kaj pa onesnaženost s svincem nekoga na drugi strani jezera....recimo, da se krogla odbije od vode...varnostnih nasipov za tarčami ni videti?

Ivan nasipov ni, ker za tarčami daleč ni ničesar. Tudi pri nas na Počku ni lovilcev.

Bobo ti boš vedel ker si bol v teh vodah, kaj tako šprica po vodi ko strelja z idealkami na kovinske tarče, ma se mi vidi da niso drobci krogle ker je nekako prej videt po vodi, šele nato udari krogla ali zvok zakasni in tako izgleda...
Odgovori
#12
(03-02-2017, 19:28)Kristian Napisal: na Finskem jih precej jahajo zaradi okoljevarstva. Veliko strelišč so jim zaprli zato ker je "okolica onesnažena s svincem". Zato recimo fabriško strelišče od Lapue ima kontejner na 300, 500 in 700m v katerega obesijo tarče in streljajo vanj. Ideja za tem je da svines ostane v kontejnerju...

Take posnetke Zeleni ne bi prav dolgo gledali...

Jaz sem bil 2x po enih drugih poslih na Finskem. Res zgleda tako zelo problematično, da takole streljajo v jezero, ker to ni mogoče svinca pobrati niti pod razno.

Vendar kar sem pa jaz bil v Rovanniemiju (če sem prav napisal), to je bilo polno nekih takih istih usranih jezer.  Voda dostikrat ni sladka, to je dobro za ribičijo izključno. Ne da se niti z avtom priti zraven in si blaten do grla.

Okrog jezera je zelenje, a to je zelo piškavo. Oni majo boljkone eno tako pol tundro. Tudi če kaj zrase, to ne bo bukev, kot se šika. 

To ni isto, kot da streljaš v Blejsko ali Bohinjsko jezero.
Odgovori
#13
(05-02-2017, 11:13)bbbbbb2011 Napisal: Vendar kar sem pa jaz bil v Rovanniemiju (če sem prav napisal), to je bilo polno nekih takih istih usranih jezer.  Voda dostikrat ni sladka, to je dobro za ribičijo izključno. Ne da se niti z avtom priti zraven in si blaten do grla.
Za ribičijo in komarje. Dosti komarjev, pravzaprav ogromno... Zato se Finsi smejijo turistim ki poleti rinejo na Laponsko. Ker tja se hodi samo pozimi. Je mraz, ampak ni ... uganili ste - komarjev.
Odgovori
#14
(03-02-2017, 21:01)jabolko Napisal:
(03-02-2017, 19:25)mr.T Napisal: posnetek je iz ZDA , tam se marsikaj počne.

Seveda manj komplicirajo...zlasti policaji hitro streljajo

Policaji res hitro streljajo. Samo folk je pa odbit tudi do mere, da to ni normalno.
Gledal sem posnetek, kjer je varnostnik ustrelil fanta 17-19 let, ko je ta mahal z neko mačeto naokrog in grozil da bo porezal vsakega ko blizu pride.
Pa drugi posnetek, kjer je ravno tako en padalec meril v ljudi z repliko (kaj pa vem soft air ali karkoli) kalašnikova.

Pa so ga ustrelili ko psa.
Bil sem v USA eno dvakrat. Kot družba so izredno kompetitivni. Drug drugega bi utopili v žlici vode. Pa če policaja recimo nekdo ustreli ali poškoduje, da bo (delen) invalid, ti garantiram, da bo v roku 3 let zapadel v revščino.
Preprosto povedano, tudi če ga kdo ustreli, pa ga v bolnici pokrpajo, če bo imel feler (odbito oko, prst, koleno), policaj več ne bo, varnostnik tudi ne, kaj več pa itak niti opcij nima.
Oni to vejo zelo dobro, pa preprosto nič ne tvegajo. Ko nekdo potegne nekaj, kar je orožje ali pa bi lahko bilo orožje, streljajo v hipu.
Pa ne 1x. Gledal sem posnetek, ko je cel Glock spraznil v enega črnca, kjer je bil nek problem z avtom, ni imel prometne ali vozniške, pa se je zapletal v neke čudne izgovore.

Tam je sicer bil za policaja zelo problematičen posnetek, ker je nekdo tretji to snemal in ko se je vse to dobro pregledalo, dejansko ni bilo vzroka za streljanje.
Je pa res, da sploh v zahodnih ZDA imaš gangsterje, ki kradejo avte, pa policaj ustavi črnca, brez papirjev, uni nekaj čudno opleta. Pa takoj pištolo ven.

Plan B bi lahko bil za policaja, da bi črnec potegnil kalašnikov ali najmanj en .38 special pa ga naluknjal ko psa, ter se peljal z avtom za $8000 naprej.

Tako da... Navrti so vsi nenormalno.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)