Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filanje 9x19
Ivan, a sem kje napisal, da mora biti TOCNO toliko? Ne nisem. Lahko pa je toliko po standardu. Hudic je v detajlih in razumevanju prebranega.

Glede na dolzino naboja potem tudi ustrezno korigiras kolicino smodnika. Ce bos naredu wadcutter naboj v 9ki seveda ne mores uporabit 4 graine smodnika ane :)
Odgovori
Preveč berete Papers zlasti začetniki katerim svetujem da ne izumljajo tople vode na novo, ker je vse že izumljeno in stestirano.
Poklicat nekoga ki brez težav deli informacijo [takih je dovolj] naj si bo preciznakar ali dinamičar in tako naredit... sčasoma pa lahko pol kaj izumljenega na novo izumite :))
Odgovori
Eno picajzlasto vprašanje...
Ali iz krogel odstranjujete "srh", kot ga ima desna krogla na sliki v priponki?!
Mene moti že zaradi estetike, ne vem pa kako to vpliva na let krogle...


Priponke Male slike
   
Odgovori
Kaj pa je srh? Meni samo izgleda, da teli 2 nimata nič krimpa, ostalo zgleda na uč ok :D
Odgovori
(29-10-2018, 22:25)elo Napisal: Eno picajzlasto vprašanje...
Ali iz krogel odstranjujete "srh", kot ga ima desna krogla na sliki v priponki?!
Mene moti že zaradi estetike, ne vem pa kako to vpliva na let krogle...

Ta je pa res pizajzlasta. 
A to moramo razlike med levo in desno poiskat?
Eni sesate in s kerherom cistite zelezje? ;)
Ce se koga moti ‘ne estetska’ municija naj jo zapakira in poslje, se jo da hitro lepotno popravit.  :2guns:
Odgovori
hehe, res je, tale dva nista skrimpana (še).
glede na to, da polnim na tehtnico imam med doziranjem smodnika dovolj časa, da se malo posvetim še "lepotnemu izgledu"... :)

srh?
ostanek obdelave, razviden v votlini desne krogle...
enostavno se ga odstrani s šilom, skalpelom, itd itn.
Odgovori
jehata no, dej polni na volumen, razliko v cajtu pa boš porabil za ... (trening, kurvaluk, pivo s prijatelji kar spet vodi v prejšno točko, itd.)

Glede tega: dej 10 takih krogel na stran in jih napolni v en magacin. Drug magacin napolni s tistimi ki nimajo tega. Poglej (in javi) razliko na tarči.
Odgovori
to kar je znotraj votline v principu na aerodinamiko ne bi smelo vplivati, ker se v tej notranjosti in pred kroglo ustvari območje "mirovanja zraka"

drugo je pa če je to toliko materiala, da vpliva na ekscentričnost, kar pa verjetno ni.
Odgovori
(29-10-2018, 22:25)elo Napisal: Eno picajzlasto vprašanje...
Ali iz krogel odstranjujete "srh", kot ga ima desna krogla na sliki v priponki?!
Mene moti že zaradi estetike, ne vem pa kako to vpliva na let krogle...

A se to gre za 99 ali 100 na tarči?
Ne ga srat, raje treniraj! Doh
Odgovori
Lepo pozdravljeni!

prosil bi vas za nasvet (recepturo) kombinacije smodnika Vhitavouri N350 in RC-Tech 9mm 135grn HP pobakrene krogle, saj točno take v tabelah ne najdem. Želim si da bi bila hitrost podzvočna iz 10" PCC-jke. Najbrž okvirno 0,25g in C.O.L. 29,0mm?

Hvala!
Odgovori
veliko večino sem prestreljal 135gr krogle iz PCC in probal kup različnih smodnikov. Za 135gr iščeš brzino med 950in 980fps, torej faktor 128 do 133. Manj je tvegano, več je škoda vsega, rame puške in smodnika, ker ne bo delalo nič bolje. Ena od bolj zgrešenih je da rabiš močne polnitve, češ zato da komp.dela, saj to ni Open pištola z Major PF. Na začetku sem uporabljal 3N37, ki razen tega da je butalo kot pri norcih ni imel kakšne koristi, plus da je slabo izgoreval in puščal polno svinjarije v sistemu. N350 gori s podobno hitrostjo zato sumim da boš imel podobno izkušnjo. 3.8gr ... verjetno ampaj najbolje je da probaš nafilat 20 patronov in pomeriš hitrosti.
Toplo priporočam (in to je nazadnje razlagal tudi Max Leograndis) da se primeš hitrih pištolskih smodnikov ala N320, RS12 ali Vectan GM3. Polniš malo manj kot za pištolo, saj je cev malo daljša in je izkoristek potisne sile boljši. Še več, če greš na 133PF je dovolj velika verjetnost da boš imel z istim strelivom faktor tudi v pištoli, kar poenostavi življenje.
Dolžina naboja... to je zelo odvisno od tega kako je obdelana rampa naboja. Nekatere zahtevajo zelo kratke OAL da zanesljivo delujejo, druge pa delajo z daljšimi OAL. Pri meni se je pokazalo da se naboji daljši od 29mm radi zataknejo v glock nabojnik. Ne vsak in ne zmeraj ampak tu in tam v različnih nabojnikih ampak zmeraj takrat ko naredi maksimalno škodo. Zato sem zmanjšal OAL na 28.8 in od takrat ni več težav.

Ni direkten recept ampak upam da sem malo pomagal...
Odgovori
(17-11-2021, 10:51)_Matjaž Napisal: Lepo pozdravljeni!

prosil bi vas za nasvet (recepturo) kombinacije smodnika Vhitavouri N350  in RC-Tech 9mm 135grn HP pobakrene krogle, saj točno take v tabelah ne najdem. Želim si da bi bila hitrost podzvočna iz 10" PCC-jke. Najbrž okvirno 0,25g in C.O.L. 29,0mm?

Hvala!

Kot prvo...dolžina naboja izvorno z Losovo HP kroglo imenovano pri Cesarju RC- Tech, vseh treh tež... 29 mm je lahko [in ni VEČKRAT kot ja] v redu
saj jo ležišče v cevi ne sprejme, no kakšno se najde, večina njih pa rabi za ustrezno nemoteno delovanje dolžino 27,5 
nekatere pištole celo manj, to se hitro ugotovi pokaže.

Glockova cev pete generacije ne sprejme 29mm dolgega naboja z hp kroglo.

Zgradba krogle je drugačna velika večina polnilcev ki delajo z RN kroglo in jim omeniš HP ali FP, koj dobi pike po telesu, saj naredijo kar isto dolžino in posledično težave oziroma kar neustrezna krogla, da je zadeva za njih bolj enostavna.

Tega je res polno saj mi veliko polnilcev omenja to težavo ki niti ni težava... ali je tako težko obrnit matico na matrici za pol ali več obrata v smeri kazalca in narediti naboj z ustrezno dolžino tvojemu ležišču v orožju, ter po potrebi tudi prilagoditi faktor ki bo neki malega večji  Pray

Na sliki podaljšan naboj 29mm ki ga cev ne sprejme in ustrezen  27,4...ki deluje v večini orožja.

Za uporabo dušilca  se uporabi težje krogle...in hiter smodnik, za podzvočno hitrost, pa bo ustrezna tudi ta ki jo omenjaš.  Shifty


Priponke Male slike
               
Odgovori
(17-11-2021, 14:30)jabolko Napisal:
(17-11-2021, 10:51)_Matjaž Napisal: Lepo pozdravljeni!

prosil bi vas za nasvet (recepturo) kombinacije smodnika Vhitavouri N350  in RC-Tech 9mm 135grn HP pobakrene krogle, saj točno take v tabelah ne najdem. Želim si da bi bila hitrost podzvočna iz 10" PCC-jke. Najbrž okvirno 0,25g in C.O.L. 29,0mm?

Hvala!

Kot prvo...dolžina naboja izvorno z Losovo HP kroglo imenovano pri Cesarju RC- Tech, vseh treh tež... 29 mm je lahko [in ni VEČKRAT kot ja] v redu
saj jo ležišče v cevi ne sprejme, no kakšno se najde, večina njih pa rabi za ustrezno nemoteno delovanje dolžino 27,5 
nekatere pištole celo manj, to se hitro ugotovi pokaže.

Glockova cev pete generacije ne sprejme 29mm dolgega naboja z hp kroglo.

Zgradba krogle je drugačna velika večina polnilcev ki delajo z RN kroglo in jim omeniš HP ali FP, koj dobi pike po telesu, saj naredijo kar isto dolžino in posledično težave oziroma kar neustrezna krogla, da je zadeva za njih bolj enostavna.

Tega je res polno saj mi veliko polnilcev omenja to težavo ki niti ni težava... ali je tako težko obrnit matico na matrici za pol ali več obrata v smeri kazalca in narediti naboj z ustrezno dolžino tvojemu ležišču v orožju, ter po potrebi tudi prilagoditi faktor ki bo neki malega večji  Pray

Na sliki podaljšan naboj 29mm ki ga cev ne sprejme in ustrezen  27,4...ki deluje v večini orožja.

Za uporabo dušilca  se uporabi težje krogle...in hiter smodnik, za podzvočno hitrost, pa bo ustrezna tudi ta ki jo omenjaš.  Shifty

Losove krogle so zame edina izbira (sem že prodal pištolo samo zato, ker z Losovimi kroglami ni dobro grupirala...) in zato v primeru krajšega ležišča naboja obstaja tudi druga rešitev, in sicer da puškar ustrezno poglobi to ležišče. Tako so mi npr. uredili v Proarmisu na njihovem hišnem izdelku (Protarget). Zadeva zdaj dela bp tudi z daljšimi naboji.
Odgovori
pogledal doma v zapiske.... večino časa streljam 135 RN, ker zelo zanesljivo fila, ampak ob pomankanju RN sem probal tudi 135HP. Da je delalo dobro, ampak sem moral zmanjšal OAL na 27,8 da sem dobil faktor 133 s polnitvijo 3.4gr N320. To je približno identično polnitvi s 135RN pri 28,8 mm.

Če misliš kdaj na češko tekmo, se ti zna zgoditi da te bodo zavrnili zaradi HP streliva. Vsaj en slovenski tekmovalec je moral na Extreme Euro Open kupiti fabriško strelivo, ker mu niso dovolili streljati s HP... #sampovem

na koncu sem kolikor toliko normalno streljal tudi z 28.2mm OAL pri 135 HP.
Odgovori
(17-11-2021, 20:42)Kristian Napisal: pogledal doma v zapiske.... večino časa streljam 135 RN, ker zelo zanesljivo fila, ampak ob pomankanju RN sem probal tudi 135HP. Da je delalo dobro, ampak sem moral zmanjšal OAL na 27,8 da sem dobil faktor 133 s polnitvijo 3.4gr N320. To je približno identično polnitvi s 135RN pri 28,8 mm.

Če misliš kdaj na češko tekmo, se ti zna zgoditi da te bodo zavrnili zaradi HP streliva. Vsaj en slovenski tekmovalec je moral na Extreme Euro Open kupiti fabriško strelivo, ker mu niso dovolili streljati s HP... #sampovem

na koncu sem kolikor toliko normalno streljal tudi z 28.2mm OAL pri 135 HP.

Verjamem...kljub vsemu to ni HP KROGLA saj je pobakrena svinčenka in je popolnoma vseeno ali je oznaka HP, FP, ali RN...tako da mnenje nekoga ki se ne spozna se da tudi izpodbiti, saj je krogla namenjena preciznemu streljanju v tarčo...pravi HP mora imeti plašč, ki je odprt spredaj, zaprt zadaj.

PS. So pa v praksi te pobakrenke še hujše kot pravi HP, saj je galvanskega nanosa 120 mikronov na svinčenko in se ob zadetku deformira v gobico
celo večkratnega premera krogle... preizkusil v živo na srnjadi zato vem kako deluje. Shhh
Odgovori
(17-11-2021, 21:45)Citat Napisal: Verjamem...kljub vsemu to ni HP KROGLA saj je pobakrena svinčenka in je popolnoma vseeno ali je oznaka HP, FP, ali RN...tako da mnenje nekoga ki se ne spozna se da tudi izpodbiti, saj je krogla namenjena preciznemu streljanju v tarčo...pravi HP mora imeti plašč, ki je odprt spredaj, zaprt zadaj.

"HP" je oznaka za kroglo z votlo konico, ne glede na material oziroma kombinacije materialov.
Drži?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(18-11-2021, 08:28)357 Napisal:
(17-11-2021, 21:45)Citat Napisal: Verjamem...kljub vsemu to ni HP KROGLA saj je pobakrena svinčenka in je popolnoma vseeno ali je oznaka HP, FP, ali RN...tako da mnenje nekoga ki se ne spozna se da tudi izpodbiti, saj je krogla namenjena preciznemu streljanju v tarčo...pravi HP mora imeti plašč, ki je odprt spredaj, zaprt zadaj.

"HP" je oznaka za kroglo z votlo konico, ne glede na material oziroma kombinacije materialov.
Drži?

drži:  HP = Hollow Point = votla konica

simpl ko pimpl, bi rekel Kristian
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(18-11-2021, 09:14)Robert91922 Napisal:
(18-11-2021, 08:28)357 Napisal:
(17-11-2021, 21:45)Citat Napisal: Verjamem...kljub vsemu to ni HP KROGLA saj je pobakrena svinčenka in je popolnoma vseeno ali je oznaka HP, FP, ali RN...tako da mnenje nekoga ki se ne spozna se da tudi izpodbiti, saj je krogla namenjena preciznemu streljanju v tarčo...pravi HP mora imeti plašč, ki je odprt spredaj, zaprt zadaj.

"HP" je oznaka za kroglo z votlo konico, ne glede na material oziroma kombinacije materialov.
Drži?

drži:  HP = Hollow Point = votla konica

simpl ko pimpl, bi rekel Kristian

 Vsaj en slovenski tekmovalec je moral na Extreme Euro Open kupiti fabriško strelivo, ker mu niso dovolili streljati s HP...

Kristian... a sbi ti ta.Dumb
Odgovori
(18-11-2021, 12:46)jabolko Napisal: Kristian... a sbi ti ta.Dumb

k sreči ne, streljam RN ker najbolj zanesljivo fila v PCC...
Odgovori
(18-11-2021, 15:41)Kristian Napisal:
(18-11-2021, 12:46)jabolko Napisal: Kristian... a sbi ti ta.Dumb

k sreči ne, streljam RN ker najbolj zanesljivo fila v PCC...

No ja zanesljivo zelo fila tud FP in HP ob OAL 27,5.+- 0,2  do sedaj  nobenga zastoja zaradi tega
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)