Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
novice s prepovedjo B4 in B7?
(14-07-2017, 12:01)luka77777778 Napisal: Danes se lotim pisanja pisem...

... na kaj si pa do sedaj čakal?  Think

lp upor500
Odgovori
Sem pisal maile EU poslancem večkrat v SLO, NEM in ANG ko se je EU direktiva sprejemala, pisal sem tudi pisma našim EU poslancem... Nisem še pa pisal  glede implementacije direktive, našim politikom... @upor500
Odgovori
Krgolob: "moj" predsednik društva vse to ve in tudi aktivno deluje, a je Petrovo načelo žal preveč trdovratno  Whistle

Kar se pa osnutka uredbe tiče: jaz trdim, da že prvi stavek prvega člena pove, da se to posameznih strelcev ne tiče.
Citiram "Ta uredba določa tehnične pogoje varovanja prostorov, kjer hranijo orožje posamezniki, ki orožje zbirajo, gospodarske družbe, podjetniki in druge pravne osebe ter muzeji, pogoje, pod katerimi je orožje mogoče razstavljati in hraniti, načine varovanja objektov in prostorov, ki so namenjeni za promet z orožjem, načine varovanja objektov, prostorov in naprav, v katerih se izvaja dejavnost strelišča, podrobnejše tehnične pogoje, ki jih mora izpolnjevati strelišče za izvajanje dejavnosti, določa Red in varnost na strelišču, pogoje za izvajanje streljanja ter obrazec potrdila o izpolnjevanju pogojev iz 53. člena zakona, ki ureja orožje. "

Nato potrditev vidim še v tretjem in četrtem členu.
Lahko pa zakonodajalec seveda pride tudi na tvojo idejo, če si mu že dal idejo; nič ne rečem... ampak, če vztrajamo na doslednih navedbah, potem se to strelcev ne tiče, saj mi ne zbiramo orožja.

luka777...8: jaz vsekakor ne bi želel tvegati in uporabljati nabojnika za 30, če ne bi imel dovoljenja za A.
Odgovori
Bo treba met orozje vpisano v dveh kategorijah? :>
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Ne razumem, kje vidiš smiselnost, da imaš isti kos orožja vpisan v dveh različnih kategorijah?
Če imaš dovoljenje za A, potem itak ne rabiš vpisano še pod B, oz. čemu bi to služilo?

Me pa zanima, če je kdo že raziskoval razliko med SIST EN 1143-1, ki je v tem osnutku, z SIST EN 1627, ki sicer kategorizira protivlomna vrata?
Kot jaz razumem (po polurnem guglanju), je 1143 za blagajne/prostore, medtem, ko vrata "opredeljuje 1627.
Ali med strelci ni nobenega varnostnega strokovnjaka, ki ima te standarde v malem prstu?
Odgovori
tukaj so malo objasneni standardi sefov:
http://www.hartmann-tresore.com/en/perfo...rades.html
http://www.vdma.org/en/article/-/articleview/297281

in pa primeri sefov, ki zadoščajo temu:
https://www.eisenbach-tresore.de/Waffens...unition-7/
Odgovori
Ce streljam s pusko z magazinom za 10 je puska B, ce streljam z magazinom za 30 nabojev pa je A.

Torej, ce bo puska vpisana v A in bo not magazin za 10, jo lahko posodim nekomu, ki ima OL za B?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
(14-07-2017, 12:46)luka77777778 Napisal: Sem pisal maile EU poslancem večkrat v SLO, NEM in ANG ko se je EU direktiva sprejemala, pisal sem tudi pisma našim EU poslancem... Nisem še pa pisal  glede implementacije direktive, našim politikom... @upor500

Ne vem, koliko ima smisel pisati politikom. Oni bodo na mizo samo dobili predlog novega Zakona o orožju in ga verjetno brez večje debate potrdili. Smo vsaj nekateri to poskušali že preko več kot leto trajajočega pisanja evropskim poslancem, pa žal nismo bili uslišani.
Bolje je to početi preko predstavnikov posameznih strelskih organizacij, ki sodelujejo pri pripravi predloga zakona, oz. lahko predloge posredujejo dalje.

Je pa potrebno opozoriti, da je protiorožarski lobi v polnem zagonu - ne le pri nas, ampak po večjem delu Evrope. Če so nasprotniki uspeli izkoristiti pravi trenutek in debato o zaostrovanju orožne zakonodaje na podlagi prirejene resnice ali celo laži spraviti na nivo EU (kjer so tudi premočno uspeli), vsekakor niso neki amaterji. Zadevo so pripravljali zelo dolgo časa (še pred napadi v Parizu) in imajo razdelane vse možne scenarije.

Tudi zato je najbolje o predlogih, pa tudi morebitnih bojaznih posameznikov razpravljati čim manj javno, saj jih nasprotniki berejo in jih bodo zagotovo uporabili proti nam.
Odgovori
(14-07-2017, 13:47)Matjaž_ Napisal:
(14-07-2017, 12:46)luka77777778 Napisal: Sem pisal maile EU poslancem večkrat v SLO, NEM in ANG ko se je EU direktiva sprejemala, pisal sem tudi pisma našim EU poslancem... Nisem še pa pisal  glede implementacije direktive, našim politikom... @upor500

Ne vem, koliko ima smisel pisati politikom. Oni bodo na mizo samo dobili predlog novega Zakona o orožju in ga verjetno brez večje debate potrdili. Smo vsaj nekateri to poskušali že preko več kot leto trajajočega pisanja evropskim poslancem, pa žal nismo bili uslišani.
Bolje je to početi preko predstavnikov posameznih strelskih organizacij, ki sodelujejo pri pripravi predloga zakona, oz. lahko predloge posredujejo dalje.

Je pa potrebno opozoriti, da je protiorožarski lobi v polnem zagonu - ne le pri nas, ampak po večjem delu Evrope. Če so nasprotniki uspeli izkoristiti pravi trenutek in debato o zaostrovanju orožne zakonodaje na podlagi prirejene resnice ali celo laži spraviti na nivo EU (kjer so tudi premočno uspeli), vsekakor niso neki amaterji. Zadevo so pripravljali zelo dolgo časa (še pred napadi v Parizu) in imajo razdelane vse možne scenarije.

Tudi zato je najbolje o predlogih, pa tudi morebitnih bojaznih posameznikov razpravljati čim manj javno, saj jih nasprotniki berejo in jih bodo zagotovo uporabili proti nam.
Predstavniki posameznih strelskih organizacij že vejo da je zaostrovanje nepotrebno in bedarija potrebno je na to opozorit politike... morda bi bilo potrebno postavit kakšno spletno stran z mailing listo ki bi se lahko potem "šerala"
Odgovori
(14-07-2017, 13:43)markojelen Napisal: Ce streljam s pusko z magazinom za 10 je puska B, ce streljam z magazinom za 30 nabojev pa je A.

Torej, ce bo puska vpisana v A in bo not magazin za 10, jo lahko posodim nekomu, ki ima OL za B?

O tem lahko samo ugibamo.
Na obstoječem obrazcu, je treba vpisati tudi kategorijo orožja, če bo obrazec ostal enak, potem je po mojem odgovor NE.
Če bi spremenili obrazec, da bi vpisal samo tip/vrsto orožja, potem bi pa lahko posodil.

Zagotovo eno od vprašanj, ki bi ga bilo potrebno spraviti "navzgor" pripravljalcem (in pogajalcem) nove zakonodaje.
Odgovori
(14-07-2017, 11:08)JRC Napisal: Ja, luka77777...samo, če je vstavljen. Hvala, ker si dopolnil, ampak ne da se mi vedno znova pisati celotnega določila.
In kaj ti bo puška brez (vstavljenega) nabojnika?
Boš IPSC streljal s tistim za 10?

Švabi to počno že leta...da s tistim za deset Nod
Odgovori
Jabučk, a lahko eno vprašanje- no ali kdo drug: kako bi zgledalo praktično streljanje z orožjem na ne enovite naboje Question.
Odgovori
Malo bolj zakajeno bi bilo. Mrgreen https://www.youtube.com/watch?v=ZWsarKQ3zoM
Odgovori
(14-07-2017, 13:37)JRC Napisal: Me pa zanima, če je kdo že raziskoval razliko med SIST EN 1143-1, ki je v tem osnutku, z SIST EN 1627, ki sicer kategorizira protivlomna vrata?
Kot jaz razumem (po polurnem guglanju), je 1143 za blagajne/prostore, medtem, ko vrata "opredeljuje 1627.
Ali med strelci ni nobenega varnostnega strokovnjaka, ki ima te standarde v malem prstu?

1143-1 govori o varnostnih vratih, 1627 pa o protivlomnih (takih vhodnih za stanovanja in hiše). Strinjam se sicer, da bi bilo bistveno bolj življenjsko zahtevati 1627, že zaradi tega, ker so te v bistveno bolj masovni proizvodnji kot ona po 1143-1. Razlika v ceni je namreč približno 1 proti 4, so 1143-1 dražja že v osnovni kategoriji.
Odgovori
Kupite papovko ki je originalna polavtomatska puška z integriranim nabojnikom za 10 nabojev in to je to.
Pa original knjižico priložit ..uputstvo m59/66..
Odgovori
(14-07-2017, 13:43)markojelen Napisal: Ce streljam s pusko z magazinom za 10 je puska B, ce streljam z magazinom za 30 nabojev pa je A.

Torej, ce bo puska vpisana v A in bo not magazin za 10, jo lahko posodim nekomu, ki ima OL za B?

Mogoce bo pa magazin v A. Dumb
Odgovori
Prebral vse ter prišel do pozitivnih ugotoviter, torej informacij kako in kaj. Vem kaj pride, kaj pričakovati. Edina stvar, ki me tezi je kolikšen bo kaj časovni okvir spremembe orožnih listin, nabave novih nabojnikov, ureditve ustrezne varnisti doma...
Odgovori
Casovni okvir bo verjetno dolocen v zakonu. Najbrz odvisno tudi od tega, kdaj bo zakon sprejet.
Evropska direktiva ne predvideva prehodnega obdobja, vse clanice so dolzne uredbo implementirsti v nacionalne zakonodaje v 16 (ali morda 18?) mesecih po sprejetju, torej november 2018 je dead-line...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)