Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
za precizno - 38 ali 357
Jaz polnim te naboje z N340 ali Rex zeleni. Imam boljši občutek, v tulcu je manj praznega prostora, grupa je pa tudi boljša kot z N320.
Ampak vsak ima svojo teorijo. Če je podkrepljena z rezultati je tudi dobra.
Odgovori
(15-03-2017, 15:12)357 Napisal: @ turist 
Kako pa si pogruntal, da nimam pojma?
Naj zdaj vrnem mojo "diplomo" za polnjenje, ki nosi letnico 2007 ( na cca 25 let osnove  Wink  )?

Ravno zaradi teh placov v tulcu. Pa če gledaš logiko, tud RN krogla ne more biti veliko daljša kot WC v istem diametru, ker potem s težo nebi štimalo! Flak
(15-03-2017, 15:18)alojz1 Napisal: Jaz polnim te naboje z N340 ali Rex zeleni. Imam boljši občutek, v tulcu je manj praznega prostora, grupa je pa tudi boljša kot z N320.
Ampak vsak ima svojo teorijo. Če je podkrepljena z rezultati je tudi dobra.

Tudi jaz polnim z N340 iz istega razloga! Lol
Res je, luknje v tarči ne lažejo!
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
(15-03-2017, 08:02)Kristian Napisal: Barbapapa, dej ne nabijaj na pamet. Poglej si rezultate lige Alpe Adria, ki se strelja  na zavidljivo visokem nivoju, pa boš videl kje so višji krogi. To je vprašanje za mojstre iz vrha te lige ne pa za začetnike. 
Seveda je 38spec revolver, ki strelja WC bolj precizen kot pa 357, ki strelja strelivo 38spec WC. Ali začetnik to opazi? Verjento ne, dokler se ne nauči streljat.

kristian, očitno me res dobro poznaš, ko si me tako ocenil. O nabijanju pa kdaj drugič.
vem, da nič ne vem
Odgovori
(15-03-2017, 01:09)nalim Napisal: Imam Alfa Proj 38 Special in kot začetnik z njim brez izjeme dosegam boljše rezultate, kot s CZ 75 Sport II.

No evo, še malo več jih rabmo, pa da vidimo ali so današnji npr Alfa Proj - cenovno veliko bolj ugodni revolverji res tako slabši kot old tajmerji.
Odgovori
Sodeč po ponudbi cevi pri Lothar-Waltherju je cev za .38spcl in .357 magnum identična (korak navoja, premer landov in groovov...).
Tudi po CIP specifikaciji je minimalna razlika (bolj kot ne zaradi dolžine naboja). Kot je recimo enak (konos na začetku cevi).

Občutna razlika je seveda v tem, da je pri .38 revoverju krogla "bolj" na pravem mestu, kot pri .357. Verjetno so tu razlike v natančnosti...

http://www.lothar-walther.com/160.php
http://www.cip-bobp.org/homologation/upl...page57.pdf
http://www.cip-bobp.org/homologation/upl...num-en.pdf
Odgovori
(15-03-2017, 18:23)horacij Napisal:
(15-03-2017, 01:09)nalim Napisal: Imam Alfa Proj 38 Special in kot začetnik z njim brez izjeme dosegam boljše rezultate, kot s CZ 75 Sport II.

No evo, še malo več jih rabmo, pa da vidimo ali so današnji npr Alfa Proj - cenovno veliko bolj ugodni revolverji res tako slabši kot old tajmerji.

Imam Alfa Proj v .357 cev 6", nezahteven in zame dovolj natančen revolver. Če grem na precizno tekmo, grem samo zaradi golaža in piva, treniram nikoli, pa s .38 WC bisveno presega moje sposobnosti glede natančnosti, pod 85 je zelo redko, čez 90 pa kar kdaj. Dodal bi, da imam gor originalni  sprednji merek, ki pa je bolj žalost kot ne.
Odgovori
Že pred leti smo nekako "pogruntali", da je za malo slabše zadetke 38WC iz 357 kriv rob v bobnu. RN krogle tega roba ne "zaznajo".
Odgovori
Teoreticno bi moral biti doma polnjen .357 WC iz .357 revolverja enako precizen kot doma polnjen .38 WC iz .38 revolverja.
Kot je prej 357 povedal je pri .38 WC iz .357 revolverja kriv za ne tako veliko preciznost ravno tisti rob v bobnu zaradi krajse dolzine .38 tulca.
Ce polnis sam ne bos nikoli polnil do polnega naboja ampak da je odsun cim manjsi, tako da lahko pri naboju .357 polnis malenkost vec (cca 0.5gr) toliko da pokrijes razliko v dolzini tulca med .38 in .357. Pri takem polnjenju bi moral biti odsun iz obeh revolverjev enak.
Odgovori
sam sem imel revolver 357 alfa proj model 3561 s 6 "cevjo doma nafilan wc 357 naboj svinčenka,so nesli v nulo,pa sm začetnik a rezultati so bili odlični zame bolš kot ker koli kupljen naboj 38/357.semi pa pošteno kolca po njem k sm ga dal naprej.
Odgovori
(16-03-2017, 10:10)goran hunter Napisal: sam sem imel revolver 357 alfa proj model 3561 s 6 "cevjo doma nafilan wc 357 naboj svinčenka,so nesli v nulo,pa sm začetnik a rezultati so bili odlični zame bolš kot ker koli kupljen naboj 38/357.semi pa pošteno kolca po njem k sm ga dal naprej.

Goran ne skrbi, je v dobrih rokah ? thx
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)