Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup orožja v Avstriji - Kje?
#1
Zdravo,

prosil bi za imena/kontakte podjetij v Avstriji (lahko tudi Italiji) s katerimi imate dobre izkušnje pri nakupu kratkocevnega orožja. Po možnosti čim bliže meji (Borovlje, Celovec, Trst...), za osebni prevzem. 

Nagibam se k nakupu CZ 75 Tactical Sports Orange (.40, 9mm) ali CZ Shadow Orange (9mm), pa se pri nas na CZ, kar ni na zalogi (TS), očitno čaka v nedogled...

PS: So CZ za AUT trg kaj boljše kvalitete od teh ki pridejo do nas?

Hvala!
Odgovori
#2
(28-03-2017, 18:29)Žiga Napisal: Zdravo,

prosil bi za imena/kontakte podjetij v Avstriji (lahko tudi Italiji) s katerimi imate dobre izkušnje pri nakupu kratkocevnega orožja. Po možnosti čim bliže meji (Borovlje, Celovec, Trst...), za osebni prevzem. 

Nagibam se k nakupu CZ 75 Tactical Sports Orange (.40, 9mm) ali CZ Shadow Orange (9mm), pa se pri nas na CZ, kar ni na zalogi (TS), očitno čaka v nedogled...

PS: So CZ za AUT trg kaj boljše kvalitete od teh ki pridejo do nas?

Hvala!

Ne vem če se ti splača...meni je TS zrihtal Proarmis in to v obdobju, ko jo je bilo nemogoče dobiti pri nas...poskusi najprej tam.
Odgovori
#3
Preveri še pri Lovec Grosuplje (Marinč), se mi zdi da imajo eno naročeno, vendar nisem 100%...
Odgovori
#4
Hvala, bom preveril na obeh naslovih! Uvoznik naj bi sicer bil Ancelj, je ta podatek napačen? Baje šele enkrat v maju dobijo naslednjo pošiljko, a gre vse za že vnaprej prodana naročila. Čakalna doba pa od pol leta dalje (sicer informacija iz druge roke).
Odgovori
#5
(28-03-2017, 21:23)Žiga Napisal: Hvala, bom preveril na obeh naslovih! Uvoznik naj bi sicer bil Ancelj, je ta podatek napačen? Baje šele enkrat v maju dobijo naslednjo pošiljko, a gre vse za že vnaprej prodana naročila. Čakalna doba pa od pol leta dalje (sicer informacija iz druge roke).

Da, generalni uvoznik je Ancelj, podatek je pravi. Ampak obvoznice so pa itak del našega vsakdana kajne?  Hand
Odgovori
#6
Neverjetno se pozna oboroževalna mrzlica. Pištol sploh ne morejo toliko narediti kot je legalno povpraševanje.
Znanec ima poznanstvo tudi pri tistih trg. potnikih ob južni meji (orožje na črno). Pravi da vse prodajo na naši južni in severni meji. 
Ni čudno, da sedaj že javno pravijo (pred par dnevi objavljena izjava Šariča) kako ima mafija svojo državo na sončni strani Alp.
Sankcije (omejitve) bomo pa mi čutili.
Odgovori
#7
(28-03-2017, 21:30)alojz1 Napisal: Neverjetno se pozna oboroževalna mrzlica. Pištol sploh ne morejo toliko narediti kot je legalno povpraševanje.
Znanec ima poznanstvo tudi pri tistih trg. potnikih ob južni meji (orožje na črno). Pravi da vse prodajo na naši južni in severni meji. 
Ni čudno, da sedaj že javno pravijo (pred par dnevi objavljena izjava Šariča) kako ima mafija svojo državo na sončni strani Alp.
Sankcije (omejitve) bomo pa mi čutili.

Človek sprašuje za uporabne podatke, ti pa moraliziraš in paberkuješ...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#8
(28-03-2017, 21:46)Barbapapa Napisal:
(28-03-2017, 21:30)alojz1 Napisal: Neverjetno se pozna oboroževalna mrzlica. Pištol sploh ne morejo toliko narediti kot je legalno povpraševanje.
Znanec ima poznanstvo tudi pri tistih trg. potnikih ob južni meji (orožje na črno). Pravi da vse prodajo na naši južni in severni meji. 
Ni čudno, da sedaj že javno pravijo (pred par dnevi objavljena izjava Šariča) kako ima mafija svojo državo na sončni strani Alp.
Sankcije (omejitve) bomo pa mi čutili.

Človek sprašuje za uporabne podatke, ti pa moraliziraš in paberkuješ...

Barbič ...s tem ni nič narobe, itak pa vas je lojz že dost nauču tako da krepko vodi, potem ni dolgo nič, na koncu vsi ostali :))

Uporaben podatek...evo 031 650 500 če kje bo tuki...

Ja glocki kupljeni v Avstriji so bolše kvalitete ...to je dokazano za TS ne vem ni bilo še z nobeno problemov razen če fabrika kaj ne zajebe kot pred leti ko niso in niso delale pa je Ancelj pol problematične kar zamenjal z drugimi delujočimi...ni naloženo je bilo res eno tako zamenjano trenutno uporabljam sam dela normalno pravzaprav briljantno...
Odgovori
#9
(28-03-2017, 21:26)Ivan 22Lr Napisal:
(28-03-2017, 21:23)Žiga Napisal: Hvala, bom preveril na obeh naslovih! Uvoznik naj bi sicer bil Ancelj, je ta podatek napačen? Baje šele enkrat v maju dobijo naslednjo pošiljko, a gre vse za že vnaprej prodana naročila. Čakalna doba pa od pol leta dalje (sicer informacija iz druge roke).

Da, generalni uvoznik je Ancelj, podatek je pravi. Ampak obvoznice so pa itak del našega vsakdana kajne?  Hand
Se strinjam, sploh če so dobavni roki tako nerazumni...


(28-03-2017, 22:01)jabolko Napisal: Uporaben podatek...evo 031 650 500 če kje bo tuki...

Ja glocki kupljeni v Avstriji so bolše kvalitete ...to je dokazano za TS ne vem ni bilo še z nobeno problemov razen če fabrika kaj ne zajebe kot pred leti ko niso in niso delale pa je Ancelj pol problematične kar zamenjal z drugimi delujočimi...ni naloženo je bilo res eno tako zamenjano trenutno uporabljam sam dela normalno pravzaprav briljantno...

Avto Cesar? :) In ja, govori se da naj bi mi spadali pod "manj zahteven" južni trg in posledično se na nas špara pri produkciji... podobno kot pralni praški v Mercatorju :/ Koliko je to res pa ne vem...
Odgovori
#10
(28-03-2017, 21:46)Barbapapa Napisal: Človek sprašuje za uporabne podatke, ti pa moraliziraš in paberkuješ...
Res je  Blush 
Ampak tudi sam sodeluješ ko kdo vpraša : "katero pistolo, puško.... In natrosite 15 variant kjer vsak svojo hvali in kolegovo pljuva. Ti podatki so pa res uporabni.
Nakup danes je pa bolj enostaven kot pred leti. Seveda smo v taki državi kamor prodajo vse najslabše orožje. Je imel znanec češko 75, ror iz špijate, fedri iz elastike (al je to sam naredil v garaži... ne vem točno.)
Pri avtih vem, da tiste nevarne prodajo v slovenijo. Jaz take takoj prepoznam. Imajo znak BMWja pa vsi so črni. Povzročijo pa veliko nesreč. Takih se na daleč izognem.
Upam, da so ti podatki, ki so plod večletnih raziskav zate uporabni.
Pa predno začneš resno besedo za besedo negirati moje ugotovitve (po par urah, da boš zbral dokaze) ti moram napisati - samo hecam se.
Odgovori
#11
puškarstvo vute ... MB.... men jo jo zrihtal ;)
Odgovori
#12
(28-03-2017, 22:01)jabolko Napisal: Ja glocki kupljeni v Avstriji so bolše kvalitete ...


a ta je lovska?   Doh

.........saj ne rečem, veliko veš o strelstvu, ampak očitno o proizvodni logiki in optimizaciji bolj malo. To je enako kot mi je en možak pred leti govoril, vsakemu mercedesu s felerjem dajo nalepko "za Balkan". Priznam da sem velikokrat službeno bil v njihovih proizvodnjah od Sindelfingna do Indije in nikjer nisem videl vozil z napisom "balkan" ali podobnimi "feler vozili".

Da obnovim kar sem že povedal nekajkrat na tem forumu o "drugorazredni robi za balkan".

Vsaka proizvodnja je v določeni meri sestavljena iz lokalnih dobaviteljev, še posebej prehrambena industrija, kot npr. verjetno italijanska blagovna znamka s proizvodnjo na Poljskem ne bo jajc vozila iz Italije. Zaradi tega lahko pride do odstopanj med posameznimi proizvodnimi obrati oz izdelki, ki so točno plasirani na določen trg. Ampak temu se rečejo ciljno plasirani proizvodi (hrana, čistila, itd). O podrobnostih kdaj drugič.

Preidimo h Glocku.

Govorim o enakem modelu, npr. G17 iz Avstrije.

Torej, če ima Glock tovarno v Avstriji v kraju Deutsch-Wagram, upam trditi, da ne obstaja ena posebna linija s slabšo kakovostjo za t.i. nezahtevne trge in to iz enega preprostega razloga. Ta drugorazredna linija bi bila predraga za proizvodnjo, po vsej verjetnosti dražja od "prve klase".
Zakaj? ......proizvajalec naroči pri dobavitelju xyz mio kosov določenih delov, v dogovorjeni kvaliteti in lastnostih. Temu številu je prilagojena cena. V primeru, da bi enak proizvajalec naročil drugačno kvaliteto (slabšo) v 1 mio kosih, bi za to dobil ustrezno večjo ceno in posledično vprašanje ali (verjetno se ne bi) splačalo. Tukaj je še bolj pomemben dejavnik in sicer serijska proizvodnja, kjer ne moreš "nekaj mutiti" in enkrat na linijo dati tega, drugič onega dela. Kdor pozna velikoserijsko proizvodnjo mu je to kristalno jasno.
Morda kdo izhaja iz logike "frajkinclarjev" ali lokalnih proizvajalcev, tam je res koliko dnarja toliko muzike, pač če boš cenkal, boš dobil omaro iz slabšega lesa ali bo uporabljena slabši furnir.

Lahko pa se kakovost materialov med G17 iz Deutsch-Wagram (at) razlikuje napram G17 iz Smyrna (usa), ravno zaradi uporabe delov različnih proizvajalcev (verjetno je določen % vgradnih delov iz usa).


Drugače pa je tista o 1. in 2. klasi proizvodov iz enake linije iz Avstrije res lovska. Pa brez zamere Jabolko. V strelstvu imaš veliko več izkušenj od mene :-D
Odgovori
#13
(29-03-2017, 18:28)burt Napisal:
(28-03-2017, 22:01)jabolko Napisal: Ja glocki kupljeni v Avstriji so bolše kvalitete ...


a ta je lovska?   Doh

.........saj ne rečem, veliko veš o strelstvu, ampak očitno o proizvodni logiki in optimizaciji bolj malo. To je enako kot mi je en možak pred leti govoril, vsakemu mercedesu s felerjem dajo nalepko "za Balkan". Priznam da sem velikokrat službeno bil v njihovih proizvodnjah od Sindelfingna do Indije in nikjer nisem videl vozil z napisom "balkan" ali podobnimi "feler vozili".

Da obnovim kar sem že povedal nekajkrat na tem forumu o "drugorazredni robi za balkan".

Vsaka proizvodnja je v določeni meri sestavljena iz lokalnih dobaviteljev, še posebej prehrambena industrija, kot npr. verjetno italijanska blagovna znamka s proizvodnjo na Poljskem ne bo jajc vozila iz Italije. Zaradi tega lahko pride do odstopanj med posameznimi proizvodnimi obrati oz izdelki, ki so točno plasirani na določen trg. Ampak temu se rečejo ciljno plasirani proizvodi (hrana, čistila, itd). O podrobnostih kdaj drugič.

Preidimo h Glocku.

Govorim o enakem modelu, npr. G17 iz Avstrije.

Torej, če ima Glock tovarno v Avstriji v kraju Deutsch-Wagram, upam trditi, da ne obstaja ena posebna linija s slabšo kakovostjo za t.i. nezahtevne trge in to iz enega preprostega razloga. Ta drugorazredna linija bi bila predraga za proizvodnjo, po vsej verjetnosti dražja od "prve klase".
Zakaj? ......proizvajalec naroči pri dobavitelju xyz mio kosov določenih delov, v dogovorjeni kvaliteti in lastnostih. Temu številu je prilagojena cena. V primeru, da bi enak proizvajalec naročil drugačno kvaliteto (slabšo) v 1 mio kosih, bi za to dobil ustrezno večjo ceno in posledično vprašanje ali (verjetno se ne bi) splačalo. Tukaj je še bolj pomemben dejavnik in sicer serijska proizvodnja, kjer ne moreš "nekaj mutiti" in enkrat na linijo dati tega, drugič onega dela. Kdor pozna velikoserijsko proizvodnjo mu je to kristalno jasno.
Morda kdo izhaja iz logike "frajkinclarjev" ali lokalnih proizvajalcev, tam je res koliko dnarja toliko muzike, pač če boš cenkal, boš dobil omaro iz slabšega lesa ali bo uporabljena slabši furnir.

Lahko pa se kakovost materialov med G17 iz Deutsch-Wagram (at) razlikuje napram G17 iz Smyrna (usa), ravno zaradi uporabe delov različnih proizvajalcev (verjetno je določen % vgradnih delov iz usa).


Drugače pa je tista o 1. in 2. klasi proizvodov iz enake linije iz Avstrije res lovska. Pa brez zamere Jabolko. V strelstvu imaš veliko več izkušenj od mene :-D

 Nič problema, sam še zmeri trdim isto ...glock kupljen v Avstriji je boljši od kupljenega V Slo. Hand
Odgovori
#14
Ja v Avstriji je vse boljše. Sem priporočal prijatelju, da gre gume na avtu napumpat tja, ker je naš zrak zanič, posebno še za gume svetovne kvalitete. :-D
Odgovori
#15
Žiga poskusi  pri Salberger Wafen Lavamind...

http://www.salberger.at/
Odgovori
#16
Za glock ne vem, vem pa iz prve roke da gredo na balkan, kar za avstrijce slovenija je, drugorazredni proizvodi v veliko proizvodnjah...
Odgovori
#17
A potem imajo dve proizvodnje linije.....ena za prvo klaso druga za balkan.....
Sedaj pa vem zakaj je toliko napihnjenih cevi v Sloveniji.Ker smo na balkanski proizvodni liniji
SVASTA
Odgovori
#18
Pri vsaki proizvodnji se da izdelek pocenit z manj kvalitetnimi deli... kar ne pomeni da izdelek ne bo delal, bo pa tu pa tam kaj sklocnilo, kako vzmet več bo treba zamenjat, ali pa bo namesto 10 let držalo 5, ker je material malenkost manj čist itd itd....
Odgovori
#19
Ja, logično. Sosedova baba je (po nekaj letih zakona) tudi večini bolj všeč kot lastna.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#20
(29-03-2017, 21:26)dani_79 Napisal: Pri vsaki proizvodnji se da izdelek pocenit z manj kvalitetnimi deli... kar ne pomeni da izdelek ne bo delal, bo pa tu pa tam kaj sklocnilo, kako vzmet več bo treba zamenjat, ali pa bo namesto 10 let držalo 5, ker je material malenkost manj čist itd itd....
Torej se linija ustavi.....in sef se zadere balkan in gre naprej necisti materiali....
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)