Ocena teme:
  • 4 Glas(ov) - 3.25 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podprimo preoborožitev vojne ladje Triglav
(21-04-2017, 17:31)mm38 Napisal: Aleš. mimo streljaš. Ni problem samo oborožitev, ampak , da je ena sama premalo. Obstaja forum paluba . info, na katerem je zbrano precej južne soldateske od katerih je nekdo objavil študijo za ose, ki so bile oborožene s termiti, ki so danes tako zastarele kot frače. Ampak tam so bile objavljene številke, koliko raket je treba za potopit en klinčev rušilec iz 60 let. Točnih številk se žal ne spomnim iz glave, ampak vse ose, ki smo jih imeli bi bile komaj zadosti za par ladij. Zato je bilo še kup torpednih čolnov, ki naj bi dokončali kar bi rakete začele.

Pogledal sem malo paluba.info, sicer ne bi želel biti žaljiv do koga tam, to gre za stričkote, ko se jim je kar dobro godilo za časa Juge, ker so tako ali drugače delali posle z JNA, po razpadu Juge pa so si privat iskali delo v lastni režiji v državah, kamor je Juga izvažala orožje.
Glede na to, da so rekli, da so sodelovali pri razvoju orožja (recimo da so) v 80. prejšnjega stoletja, so to možakarji, stari cca 65 let.
Namesto, da bi se v penziji sončili na terasi doma, zdaj nabijajo in primerjajo tehniko Miga 21 s sodobnimi letali, ter primerjajo T-84 tank z Leopardom 2A6.

To je zanimivo za brati, kaj so vse v Jugi počeli, merilo za strokovnost pa to ni.
Odgovori
(22-04-2017, 19:14)bbbbbb2011 Napisal:
(21-04-2017, 17:31)mm38 Napisal: Aleš. mimo streljaš. Ni problem samo oborožitev, ampak , da je ena sama premalo. Obstaja forum paluba . info, na katerem je zbrano precej južne soldateske od katerih je nekdo objavil študijo za ose, ki so bile oborožene s termiti, ki so danes tako zastarele kot frače. Ampak tam so bile objavljene številke, koliko raket je treba za potopit en klinčev rušilec iz 60 let. Točnih številk se žal ne spomnim iz glave, ampak vse ose, ki smo jih imeli bi bile komaj zadosti za par ladij. Zato je bilo še kup torpednih čolnov, ki naj bi dokončali kar bi rakete začele.

Pogledal sem malo paluba.info, sicer ne bi želel biti žaljiv do koga tam, to gre za stričkote, ko se jim je kar dobro godilo za časa Juge, ker so tako ali drugače delali posle z JNA, po razpadu Juge pa so si privat iskali delo v lastni režiji v državah, kamor je Juga izvažala orožje.
Glede na to, da so rekli, da so sodelovali pri razvoju orožja (recimo da so) v 80. prejšnjega stoletja, so to možakarji, stari cca 65 let.
Namesto, da bi se v penziji sončili na terasi doma, zdaj nabijajo in primerjajo tehniko Miga 21 s sodobnimi letali, ter primerjajo T-84 tank z Leopardom 2A6.

To je zanimivo za brati, kaj so vse v Jugi počeli, merilo za strokovnost pa to ni.
Približno tako kot vsi forumi, vključno s tem . Je nekaj lovskih, malo nostalgije in nekaj želja. In vsake toliko nekaj kar ti da mislit. Sicer meni osebno so pomagali še v času, ko sem modelaril in sem rabil nekaj podatkov. Vsega pa ni za verjet nikomur. Pa malo logike je treba, pa še kakšen vir za zraven.
Odgovori
A fric oz/pa šturmgever tamkaj tudi kaj pametujeta? :) Samo pogledat je treba, kdo p**** čez fdv-jevce :)))))
Odgovori
Tega pa ne bi vedel, ker že nekaj let nisem bral prispevkov, kaj šele sodeloval.
Odgovori
hehehehehe...že enkaj časa sem imel globok sum, sedaj pa se je potrdilo! Res živimo v Butalah! Fran Milčinski ni pisal pravljice, ampak sago! In ne le to - v duhu dobrega napredka, nekateri presegajo svoje prednike in so pobutaljeni še bolj. Slava jim.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Slaba samopodoba, hlapćevska mentaliteta, celo strah pred lastnim uspehom, če se kdo hoče dvigniti, ga hlapćki družno vlećejo navzdol... in smo, kjer smo...celo pretirana samozavest je boljša...evo, 'superbrod', bolje tako razmišljanje je pa stalno jokcanje o 'majhnosti', 'nepotrebnosti'

''Izgradit ćemo najbolji vojni brod na svijetu u ovoj klasi. U ovom trenutku širom svijeta potražnja je za više od 2000 ovakvih brodova, a mi ćemo s ovim brodom osvojiti svjetsko tržište.''


“Već sad imamo vrlo ozbiljne upite iz više zemalja. U Bangladešu smo se javili na natječaj za izgradnju 6 plus 6 brodova, a tu su i Indonezija, Iran, Saudijska Arabija, Vijetnam”, nabraja Teuta Duletić. No, prije svih, najveći je interes pokazala Crna Gora. “Njima su brodovi ovog tipa prijeko potrebni. Rekli su nam, svi na Mediteranu znaju da gradite brod i s nestrpljenjem ga očekujemo..."

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-biz...d/4582229/
Odgovori
Triglav je  v primerjavi z tem hrvaškim 'najboljim vojni brodom' do zob oborožena raketna topnjača
Odgovori
'u svojoj klasi' :P so zapisali
Odgovori
Mogoče rabiš pa samo kadenco dvignt na gatlingu OL
Taka je na Triglavu



To je pa 'Open' verzija
Odgovori
Aleš, zgleda da s svojimi strokovnimi argumenti razen mene nobenega ne prepričaš. Zgleda da nam ostane samo še zadnja možnost. Priznaj, da si s FDVja. 

Jaz se bom potrudil po svojih močeh, grem nažagat še nekaj tramov za dodatno podporo nadgradnji!
Odgovori
mr.T, saj za tako kadenco bi verjetno bil čisto okej stari dvocevni 30 mm top, ali pa celo enocevni. :) Saj zasilna rešitev bi, kot sem že nakazal, bila, da se montira 'samo torpedni cevi', le da namesto originalja 406 mm, 533 mm, pa čisto slučajno RPK-6 varianta. :D
Odgovori
Po drugi strani, pa je zanimiv že sam naslov "Podprimo preoborožitev...", ki kaže na stanje načina sprejemanja nekih odločitev v Slo. Ni naslov "Vaše mnenje, glede preoborožitve...", ampak kar takoj "Podprimo..". 
Vsak pomislek, konkretno vprašanje itd, je že napad na "Vodstvo naše armije" i tekovine... ali po domače: kaj pa imaš za spraševati, kako, kje , zakaj.. itd,  ti samo podpri, dvigni roko, za vse ostalo smo mi. (in davkoplačevalski mastercard)
Spominja me na nek zakon, ki so ga pred dnevi sprejeli "muzičari" glede drugega tira... čeprav nimajo niti najmanjšega pojma itd, sploh se ne ve kdo, kako, koliko, zakaj..itd, Vse po modelu: Ne sprašuj, zato smo mi ! (ali po domače: če se bo kradlo, da bo vse "po zakonu" in v "okviru zakonov". )
Odgovori
saj za tako kadenco bi verjetno bil čisto okej stari dvocevni 30 mm top, ali pa celo enocevni...

Imam boljšega:

V antikvariatu sem kupil zelo staro knjigo ter v njej našel recept za izgon hudiča.
Potem sem nabavil žabe, lase, živalske oči, svinec, suhe korenine mrkača in še nekaj nujnih stvari, jih zmešal in skuhal kot je treba, se namazal pod pazduho, po stegnih in pošprical stene v stanovanju.
Zaradi tega je nastal hud prepir z ženo, nakar je ona v besu zapustila stanovanje.
Tako, da stvar načeloma deluje!
Odgovori
Pa še enga, podobnost je zgolj zlonamerna.

Načelnik generalštaba: 'gospod predsednik, pol ure nazaj so nam napovedali vojno, zdaj so že zasedli Ljubjano. Kaj naj naredimo?'
Vrhovni poveljnik: 'snif, snif, pošljite v boj mornarico!'
NG: 'a en čoln ali oba? Halo, halo, kje ste?'
Tajnica: 'splezal je na ograjo, bo od tam spremljal vaš napad s torpednimi cevmi originala 406 mm in 533 mm, pa čisto slučajno RPK-6 varianta!'
Odgovori
(23-04-2017, 10:45)Ales Napisal: mr.T, saj za tako kadenco bi verjetno bil čisto okej stari dvocevni 30 mm top, ali pa celo enocevni. :) Saj zasilna rešitev bi, kot sem že nakazal, bila, da se montira 'samo torpedni cevi', le da namesto originalja 406 mm, 533 mm, pa čisto slučajno RPK-6 varianta. :D

Saj mogoče so za naš triglav ukrajinke švercale ror

Citat:Attempt to smuggle anti-aircraft into Poland foiled
06.04.2017 12:38
Four people have been detained after being caught trying to smuggle a Soviet AK-630 anti-aircraft cannon across the Polish-Ukrainian border, the Internal Security Agency (ABW) has said.
[Image: dd3005a1-fc6a-4352-b747-d79ef7674391.file]

The AK-630, a six-barreled, 30mm naval anti-aircraft cannon, was found during an inspection of a Ukrainian-registered van at the Dorohusk border crossing in eastern Poland.
Two Ukrainian women who were in the car had claimed they were transporting plumbing equipment. They were both detained.
Further investigation was carried out at the delivery address and one other location. As a result, 1,300 packs of illegal cigarettes were seized, and another two Ukrainian citizens were detained.
All four detainees deny that they tried to smuggle military equipment, claiming not to have known it was a cannon.
In full operation, the cannon can shoot six 30-mm shells at a speed of 900 metres per second. (vb/rg)
Odgovori
(23-04-2017, 01:33)mr.T Napisal: Mogoče rabiš pa samo kadenco dvignt na gatlingu OL
Taka je na Triglavu



To je pa 'Open' verzija

Ta druga varianta ima daleč višjo kadenco, ter nek sistem, po moje žiroskopski, za niveliranje. Ali pa sta vezana na radar in merita v to, kar jima radar kaže. Ker se ladja ziba, se oba dva tako malo pozibavata.

Gledal sem še nekaj posnetkov od tega gatlinga, pa zgleda da ima nivelirano platformo za merjenje s križem, ter strelja. Nišanđija se ziblje, pa gatling tudi. Mogoče je bolj simpl, kot to tako zgleda.

Pa še vprašanje... Tule:
https://www.youtube.com/watch?v=TYMXafe60LU

Pri cirka 1 minuti, strelja z gatlingom (drugim seveda), ter se na havbi od kamiona iskri. Kaj bi to lahko bilo?
Pa menda mu ne vračajo ognja? Ker potem snemanje tega je zelo nevarno.

Kar bi se iskrilo, bi lahko bila steel core sredica od nasprotnega ognja.

Ampak kaj bi še drugo lahko bilo?
Odgovori
Isto merjenje na roke ima tud triglav a to je sekundarni backup način

AK630 za visok kadenco je CIWS za prestrezanje raket mora lansirat čim projektilov v kratkem času 

Top na Triglavu je vrjetno lažja varianta  AK-306M (1100kg vs 1800kg AK630) za obdelavo kopenskih in mornariških ciljev in je čisto ok z tako kadenco  , na koncu je treba imetu toliko tudi streliva.Naš ga ima ready samo kakih 500 nabojev , to bi pri visoki kadenci spražil zelo hitro

Pozabi torpeda , to so zelo teške zadevšne (en kos thta več kot cel Ak306 postrojenje) in za bojevanje v plitkih vodah kot je jadran mislim da Rusi sploh nimajo izvedenke ,prav tako rabiš za vsako orožje primeren senzorski paket







Naš triglav je oborožen tako kot tale Mirage , zanimivo da nismo nabavijali tega saj je enako oborožen precej hitrejši in 1/3 velikost izriva Triglava.

Odgovori
(23-04-2017, 12:36)mr.T Napisal: Pozabi torpeda , to so zelo teške zadevšne (en kos thta več kot cel Ak306 postrojenje) in za bojevanje v plitkih vodah kot je jadran mislim da Rusi sploh nimajo izvedenke ,prav tako rabiš za vsako orožje primeren senzorski paket







Naš triglav je oborožen tako kot tale Mirage , zanimivo da nismo nabavijali tega saj je enako oborožen precej hitrejši in 1/3 velikost izriva Triglava.


Aj lajk det ingliš. Majn is olmost di sejm. Vi nid mor tajm (rid: moni) to baj dis staf. Aj alredi have leprd šus.

Prevod v mariboščino, s primesmi ptujščine:
Tota anglešna se men fejst dopadne. Skoro takk moja. Rabmo gnar, jasno. Nea ne ne reci ka tega ne rabmo. Seveda rabmo. Šuhe une leparske pa že itak mamo.
Odgovori
(23-04-2017, 11:11)Emilijan Napisal: Po drugi strani, pa je zanimiv že sam naslov "Podprimo preoborožitev...", ki kaže na stanje načina sprejemanja nekih odločitev v Slo. Ni naslov "Vaše mnenje, glede preoborožitve...", ampak kar takoj "Podprimo..". 
Vsak pomislek, konkretno vprašanje itd, je že napad na "Vodstvo naše armije" i tekovine... ali po domače: kaj pa imaš za spraševati, kako, kje , zakaj.. itd,  ti samo podpri, dvigni roko, za vse ostalo smo mi. (in davkoplačevalski mastercard)
Spominja me na nek zakon, ki so ga pred dnevi sprejeli "muzičari" glede drugega tira... čeprav nimajo niti najmanjšega pojma itd, sploh se ne ve kdo, kako, koliko, zakaj..itd, Vse po modelu: Ne sprašuj, zato smo mi ! (ali po domače: če se bo kradlo, da bo vse "po zakonu" in v "okviru zakonov". )

No, jaz sem za to da se zadeva zrihta, ampak tako kot se spodobi. Ker je en čoln premalo, bi jih povečal vsaj na dvanajst- tretjina na patroli, tretjina na vzdrževanju, tretjina dežura. Ampak da bo zadeva funkcionirala je treba še kakšnih 200 milj obale, da se jih da parkirat, pa skrit. Pol bi blo pa fino, če bi meli še par parov podmornic. Pa tko.
Odgovori
Ker je en čoln premalo, bi jih povečal vsaj na dvanajst

Np, ni treba. Iz brezupnih virov sem izvedel, da obstaja skriven načrt. V primeru vojne se bodo Pilatusi uporabili kot kamikaze, Triglav pa kot Kaiten. Tako, da je tud montaža 'samo torpednih cevi', le da namesto originalja 406 mm, 533 mm, pa čisto slučajno RPK-6 variant' povsem odveč.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)