Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dimenzije strelišča
#1
Pozdravljeni,

mi zna kdo odgovoriti ali kje naj pobrskam o pravilniku, kjer piše kakšne so vse dimenzije in na kaj je potrebno biti pozoren, če gre za strelišče na 10m na papirnate tarče z avtomatom s povlekom tarče?
V glavnem 10m od kod do kod, višina tarče ipd.

Hvala.
Tomaž
Odgovori
#2
(28-04-2017, 22:53)frumetom Napisal: Pozdravljeni,

mi zna kdo odgovoriti ali kje naj pobrskam o pravilniku, kjer piše kakšne so vse dimenzije in na kaj je potrebno biti pozoren, če gre za strelišče na 10m na papirnate tarče z avtomatom s povlekom tarče?
V glavnem 10m od kod do kod, višina tarče ipd.

Hvala.
Tomaž

Poglej na strani od strelske zveze uradna stran majo gor tudi pravilnik o ISSF v slovenscini poisci pod pravila  za strelicca in je gor vse vkljucno z dovoljenimi odstopanji.
Lp
Odgovori
#3
Vse piše, samo tega ne.

lp
Odgovori
#4
357 ziher ve napamet.
Odgovori
#5
(28-04-2017, 23:22)HenrikVIII Napisal: 357 ziher ve napamet.

Piše v Splošna tehnična pravila- poglavje 6.4 , je pa potrebno kar nekaj časa , da zbereš vse podatke.
Odgovori
#6
(28-04-2017, 23:22)HenrikVIII Napisal: 357 ziher ve napamet.

Vsega ravno ne, ker se letos poskusno izvaja spremenjen pravilnik ( praksa po OI ).., a vseeno hvala. 

Navodila, kje se kaj najde, so dali že predhodniki...
Dodal bi le, da organizatorji tekem največkrat "ne vidijo" pravilnika, ki predpisuje svetlobo na strelišču in prazen prostor od strelske linije do prostora, kjer so lahko/smejo biti gledalci.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
Definitivno je še tu prostor, da se še malo zakomplicira pa kakšen pravilnik in uredba doda!
Odgovori
#8
Kakor koli obrnemo, je ( dovolj velik ) prostor zmeraj problem.
Ja, tudi tekme z zračnim orožjem niso imune na velikost "ringa".
V SLO se tekme z več udeleženci izvajajo na montažnih streliščih v športnih dvoranah, šolskih telovadnicah, namenskih šotorih,..., kjer je postavljenih 30 in več elektronskih tarč, z nekaj sto tekmovalci. Veliko število, a na teh tekmovanjih ne more nastopiti vsak, kateremu se občasno nekaj dvigne ampak le tisti, ki izpolnjujejo pogoje, ki so povezani predpisanimi, v naprej določenimi, normami. "Zunaj" jih ostane nekaj tisoč ( če podatek o članstvu v SZS drži ).
Letos sem imel priliko in si ogledal nekaj tekem prve A/prve B lige v LJ, Ormožu in v Črenšovcih, ter DP na Rogli. Po mojem "merjenju" prostora za tekmovalcem, ga je bilo največ v Ormožu in najmanj v LJ ( Dolenjka, ki je sicer največje "fiksno" strelišče v SLO ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
(28-04-2017, 22:53)frumetom Napisal: Pozdravljeni,

mi zna kdo odgovoriti ali kje naj pobrskam o pravilniku, kjer piše kakšne so vse dimenzije in na kaj je potrebno biti pozoren, če gre za strelišče na 10m na papirnate tarče z avtomatom s povlekom tarče?
V glavnem 10m od kod do kod, višina tarče ipd.

Hvala.
Tomaž

Odvisno čemu to sprašuješ. Če bi rad zadovoljil pravilom zveze XYZ, potem si nekaj odgovorov že dobil. Če pa bi rad samo vedel kakšno strelišče si lahko postaviš, da boš doma plinkal na par metrov, pa lahko povem, da trenutno ne obstaja predpisa, ki bi te kakorkoli omejeval glede dimenzij. Glede strelišč in "strelišč" sta trenutno verljavna Zakon o orožju in  Pravilnik o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje, redu na strelišču in pogojih za izvajanje streljanja. Oboje je trenutno na tapeti in je težko rečt, kako bo v prihodnje. Bolje pa zagotovo ne.
Odgovori
#10
@romunov
Naj pride "alojz1" in prinese največje kladivo? Doh
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)