Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup puške S&W M&P 15-22
#1
Pozdravljeni,
zanima me omenjena puška. Ima kdo izkušnje z njo in kje v SLO bi zadevo lahko nabavil? Na starih forumih sem zasledil, da so jo včasih imeli v Trstu Guns Planet? Nimajo interenetne strani, znanje Italijanskega jezika pa ni ena izmed mojih vrlin.;) Ima kdo izkušnje z njimi? Kakšna je sploh cena?

PS: Katero drugo puško v kalibru .22lr variante replika AR-15 bi mi svetovali v primeru, če ta ni ravno najboljša izbira?

Hvala v naprej in lp.
Odgovori
#2
Zdravo!

Kolikor sem zasledil jo imajo v Tarči: 
http://www.hot-range.com/S76/A999000945/...16.5%CB%9D

LP Aleš
Odgovori
#3
Walther (Colt) M4 OPS Carbine.
Imajo praktično vsi trgovci.
Odgovori
#4
(15-06-2017, 15:43)JRC Napisal: Walther (Colt) M4 OPS Carbine.
Imajo praktično vsi trgovci.

Čao,
thx za hiter odgovor. ;). Tudi to sem že premleval, pa mal forume in primerjave z s&w pregledal. Imaš kaj izkušenj z njo? Zastoji, čiščenje..itd.. pred kratkim sem od enega trgovca slišal, da je walther izgubil licenco za izdelavo in da je uvoz vprašljiv.

(15-06-2017, 15:42)ales1a Napisal: Zdravo!

Kolikor sem zasledil jo imajo v Tarči: 
http://www.hot-range.com/S76/A999000945/...16.5%CB%9D

LP Aleš

Hvala ti. Bom poklical. ;)
Odgovori
#5
https://www.rojal.si/si/shop/pravo-orozj...ke/va15-22.

tale je baje narejena v slo. Cena je podobna. Izkusenj nimam z nobeno
Odgovori
#6
(15-06-2017, 16:08)ales1a Napisal: https://www.rojal.si/si/shop/pravo-orozj...ke/va15-22.

tale je baje narejena v slo. Cena je podobna. Izkusenj nimam z nobeno

Upper pa lower je rezkan pri nas, ostalo se nabavlja iz ZDA. Cevi so poljubne, lahko LW...
Odgovori
#7
Bkbeorn: imam walther m4. Enostavna, zanesljiva, lahka... meni je lustna, je pa to edina mk polavtomatska puska katero imam izkusnje, zato ne morem primerjati.
Glede izgube licence ne vem, vidim pa, da jo imajo slo trgovci na zalogi....danes sem jo videl v trgocini JBI, ima jo tudi Proarmis....
Odgovori
#8
(15-06-2017, 17:55)JRC Napisal: Bkbeorn: imam walther m4. Enostavna, zanesljiva, lahka... meni je lustna, je pa to edina mk polavtomatska puska katero imam izkusnje, zato ne morem primerjati.
Glede izgube licence ne vem, vidim pa, da jo imajo slo trgovci na zalogi....danes sem jo videl v trgocini JBI, ima jo tudi Proarmis....
Kko je pa s ciscenjem? Po koliko strelih jo cistis? Je res da lahko samo cev cistis? Thx za info.
Odgovori
#9
Res je nezahtevna za ciscenje, ampak nisem jaz neka referenca, imam premalo izkusenj.
Kolega sploh zelo redko cisti, mislim, da on cisti po 500 ali celo kasneje, jaz sem vseeno nekako navajen, da bo vsakem streljanju posprejam in s kaco potegnem po cevi, skrtacim in scistim kolikor dosezem skozi lezisce nabojnika in preko reze za izmet tulca ..razstavil pa sem jo samo novo, postrelil pa doslej kaksnih 1300 nabojev, brez zastoja.
Moras pa vedeti, da to ni puska za tekmovanje v preciznem streljanju...to je za plinkanje.
Odgovori
#10
(15-06-2017, 15:38)Bkbeorn Napisal: Pozdravljeni,
zanima me omenjena puška. Ima kdo izkušnje z njo in kje v SLO bi zadevo lahko nabavil? Na starih forumih sem zasledil, da so jo včasih imeli v Trstu Guns Planet? Nimajo interenetne strani, znanje Italijanskega jezika pa ni ena izmed mojih vrlin.;) Ima kdo izkušnje z njimi? Kakšna je sploh cena?

PS: Katero drugo puško v kalibru .22lr variante replika AR-15 bi mi svetovali v primeru, če ta ni ravno najboljša izbira?

Hvala v naprej in lp.

Nobeno...ker ta je najboljša izbira Nod
Odgovori
#11
(15-06-2017, 23:11)jabolko Napisal:
(15-06-2017, 15:38)Bkbeorn Napisal: Pozdravljeni,
zanima me omenjena puška. Ima kdo izkušnje z njo in kje v SLO bi zadevo lahko nabavil? Na starih forumih sem zasledil, da so jo včasih imeli v Trstu Guns Planet? Nimajo interenetne strani, znanje Italijanskega jezika pa ni ena izmed mojih vrlin.;) Ima kdo izkušnje z njimi? Kakšna je sploh cena?

PS: Katero drugo puško v kalibru .22lr variante replika AR-15 bi mi svetovali v primeru, če ta ni ravno najboljša izbira?

Hvala v naprej in lp.

Nobeno...ker ta je najboljša izbira Nod

Clap Clap Clap
Odgovori
#12
(15-06-2017, 23:11)jabolko Napisal:
(15-06-2017, 15:38)Bkbeorn Napisal: Pozdravljeni,
zanima me omenjena puška. Ima kdo izkušnje z njo in kje v SLO bi zadevo lahko nabavil? Na starih forumih sem zasledil, da so jo včasih imeli v Trstu Guns Planet? Nimajo interenetne strani, znanje Italijanskega jezika pa ni ena izmed mojih vrlin.;) Ima kdo izkušnje z njimi? Kakšna je sploh cena?

PS: Katero drugo puško v kalibru .22lr variante replika AR-15 bi mi svetovali v primeru, če ta ni ravno najboljša izbira?

Hvala v naprej in lp.

Nobeno...ker ta je najboljša izbira Nod

To mi je že stric YouTube poizkušal dopovedati, ampak sem hotel slišati še od koga z domačimi izkušnjami. :-D Mogoče še eno podvprašanje: je sport vredna 200 Eur več kot 1 generacija? Kot sem malo preverjal, kakšnih večjih sprememb, razen merkov in nekaj "lepotnih", nisem opazil. Slučajno še kaka ideja kje bi bila zadeva najbolj ugodna? Klical v tarčo, ampak so imeli samo sport (se pravi novejši model) pa še ta je že prodana.
Odgovori
#13
(15-06-2017, 16:12)www.rojal.si Napisal:
(15-06-2017, 16:08)ales1a Napisal: https://www.rojal.si/si/shop/pravo-orozj...ke/va15-22.

tale je baje narejena v slo. Cena je podobna. Izkusenj nimam z nobeno

Upper pa lower je rezkan pri nas, ostalo se nabavlja iz ZDA. Cevi so poljubne, lahko LW...
Živjo. Je ohišje iz aluminija in je enako kot za večje kalibre- tako kot ima original AR15? V primeru, da bi želel večji kaliber, 9x19, 223 rem... dokupim samo upper s cevjo večjega kalibra in ga lahko montiram na to zaklepišče?
Odgovori
#14
... če bi se dalo dobiti tole:

http://www.ruger-firearms.com/products/s...odels.html

lp upor500
Odgovori
#15
Pa sej če že daješ 900€ za puško daš še malo zraven pa kupit tako v 223. Premer je približno isti, sam potuje 2,5x hitreje, pa mal več košta na šus.
Odgovori
#16
(16-06-2017, 08:44)ales1a Napisal: Pa sej če že daješ 900€ za puško daš še malo zraven pa kupit tako v 223. Premer je približno isti, sam potuje 2,5x hitreje, pa mal več košta na šus.

Sej to je problem, k nebi dal 900 eur za .22lr.;) in vem da dobim ze nato ar15 223 rem za 1000.bi pa rad .22lr zato da ni treba ravno vsak metek steti.;)
Odgovori
#17
Tine, v čem pa je S&W toliko boljši od Walther Colt?
Da ni morda razlika v ceni (cca +300€) zaradi stroškov uvoza iz ZDA, medtem, ko je Walther "made in EU"?
Če je S&W v ZDA okrog 400-500$, je to praktično isti rang kot Walther (seveda so cene v ZDA čisto druge).
Podobno, kot velja tudi za "ta prave" AR-15 evropskih proizvajalcev v primerjavi s cenami ameriških (v EU in v ZDA).

Bkbeorn: ampak kaj boš pa z .22lr sploh počel?
Odgovori
#18
(16-06-2017, 10:07)JRC Napisal: Bkbeorn: ampak kaj boš pa z .22lr sploh počel?

To je tudi meni ključno vprašanje...če je v ozadju zabava (plinkanje) bo vsaka dobra.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#19
(16-06-2017, 10:07)JRC Napisal: Tine, v čem pa je S&W toliko boljši od Walther Colt?
Da ni morda razlika v ceni (cca +300€) zaradi stroškov uvoza iz ZDA, medtem, ko je Walther "made in EU"?
Če je S&W v ZDA okrog 400-500$, je to praktično isti rang kot Walther (seveda so cene v ZDA čisto druge).
Podobno, kot velja tudi za "ta prave" AR-15 evropskih proizvajalcev v primerjavi s cenami ameriških (v EU in v ZDA).

Bkbeorn: ampak kaj boš pa z .22lr sploh počel?

V zasnovi zgradbi puške nima uložne cevi, ampak pravo, deluje na vse kar je naboju podobno, da ne govorim o rastavljanju in čiščenju ki je sila enostavno...poglej malo po netu primerjave Hand

(16-06-2017, 10:50)Barbapapa Napisal:
(16-06-2017, 10:07)JRC Napisal: Bkbeorn: ampak kaj boš pa z .22lr sploh počel?

To je tudi meni ključno vprašanje...če je v ozadju zabava (plinkanje) bo vsaka dobra.
 
Zelo resno lahko treniraš IPSC in greš na določena tekmovanja...ukolikor seveda nimaš puške v 9mm luger :))
Odgovori
#20
Primerjava 
https://www.youtube.com/watch?v=0cOUrqw0tzs

nisem vedel, da ima S&W lower in upper iz "plastike".

No, zanimivo je, da je Colt ($500) v ZDA celo dražji od S&W (sport2 okrog 449$), čeprav je prva generacija S&W imela višjo ceno ($590).
Se pa dobi rabljen Colt za 299$; S&W pa ima LifeTime Warranty (kaj to pomeni za slovenskega kupca pa ne vem, najbrž nič).

Morda moje predvidevanje, zakaj je S&W v SLO dražji od Waltherja sploh ni bilo nepravilno  Whistle  (in po mojem mnenju S&W ni vreden dodatnih 300€  Mrgreen )
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)