Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ar-15 merki in ostali dodatki
#1
Pozdravljeni, 

zanima me kakšne mehanske (back up) merke imate na svojih ar-jih. Najpogosteje na internetu zasledim magpulove mbus (plastika), v SLO se dajo dobit tudi CAA-jevi, oboji okoli 100 EUR. Kovinski so še dražji.

Ima mogoče kdo izkušnje z kitajskimi kloni teh merkov. Kloni magpulovih mbusov so okoli 10 eur, samo kitajski plastiki ne bi zaupal, sem pa našel na ebayu in alliexpresu metalne/kovinske back up merke za okoli 20 eur, seveda kloni ameriških, ki pa pridejo od 150 do 300 eur. Mislite, da so res popolnoma zanič, glede na to, da so obojikovinski.

Sem popoln začetnik na tem področju zato bi bil vsake informacije. 

Zanimajo me pa tudi drugi dodatki, ki jih imate na ar-jih, kje nabavit in kaj se splača in podobno. Cnc rezkani alu foregripi iz ebaya ne zgledajo slabo, a so res toliko slabši od original ameriških?

Puška bo namenjena kaki multigun tekmi in plinkanju in ne "zombi apokalipsi" kot bi rekli Američani, toda vseeno ne bi na njo dajal stvari, ki se bodo lomile ob vsakem udarcu. Optika pride na vrsto kasneje :)

Pa če že sprašujem, kakšne so vaše izkušnje z nabojniki, plastika ala magpul pmag ali alu nabojniki, verjetno so ali vzdržljivejši in koliko gledam cene v SLO celo cenejši.

Vesel bom vsakega nasveta in vaše izkušnje. Vnaprej hvala za odgovore.
Odgovori
#2
Kitajska kopija Diamond head...prakticno ne locis od originala.
Na ar-15 imam original, na JRC pa tole

https://www.aliexpress.com/item/Diamondh...0.0.gPkwL1
Odgovori
#3
Če ne rabiš hitro nastavljivih po višini, potem so kovinska varianta takih kot caa čisto v redu, samo za moj okus rabiš tanjšo muho. Od nastavljivih pa je po mojih izkušnjah daleč najboljši Matech-ov, ki ga dobiš na ebayu za 50 dolarjev. Kovinski, robusten, natančen. Pri vseh pa je zame najbolj pomembno kakšno obliko ima branik muhe, meni pride v poštev samo okrogel, tisti raztegnjeni V je čisto bedast.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#4
Zanimivo, meni je pa ravno na V bolj vsec, ker se potem prekrije zadnji merek s prednjim tako, da gre noter v okvir po vseh stranicah...
Odgovori
#5
Magpul MBUS Pro. Go big or go home. :-D
Odgovori
#6
Na zalogi imamo več vrst "flip up" merkov za AR15, kot sledi:
UTG set (MNT-955 in MNT-755), cena za set: 55,00 Euro z DDV,

LPA set (T-MAS 7 in R.S. MAS-7), cena za set: 155,00 Euro z DDV,
RECKNAGEL ERA TAC (T0540-0355), cena za set 263,00 Euro z DDV.
Lp
Odgovori
#7
(16-06-2017, 21:34)mojster Napisal: Na zalogi imamo več vrst "flip up" merkov za AR15, kot sledi:
UTG set (MNT-955 in MNT-755), cena za set: 55,00 Euro z DDV,

LPA set (T-MAS 7 in R.S. MAS-7), cena za set: 155,00 Euro z DDV,
RECKNAGEL ERA TAC (T0540-0355), cena za set 263,00 Euro z DDV.
Lp

Kakšne so pa izkušnje z UTG setom merkov?? Odzivi kupcev?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)