Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6.5 Creedmore polnitev
Pozdravljeni, 

obračam se tukaj za kakšen nasvet, namreč imam probleme pri polnitvi 6.5 creedmore. Polnim veliko več, kot piše v priporočniku in še vedno so hitrosti premajhne. 

Puška: 
Tikka t3x CTR 6.5 Creedmore ,navoj 1/8

Smodniki: 
Vihtavuori N560

Vihtavuori N150
Vihtavuori N140

Čavra: 
6.5 Creedmoor Hornady

Krogla: 
Lapua 6,5mm (264) 9,0g / 139gr GB458

Dolžina naboja celotnega : 73,2mm

----------
Dobil sem na drugo roko cronograf, in sem videl samo za N560 hitrosti, vendar tudi prej, ko sem polnil na N150 sem videl, da je absolutno premalo pritiska. Videl sem pač prek netilke in čavre , ki je bila črna (znak premajhne polnitve). V Vihtavuori piše, da je kao max 35 grain z N150, vendar problem je ker, da sem napolnil 39 grain je bilo lih prav glede pritiska, lahko bi šel na 40 grain. To, da je 5 grain razlike pa je absolutno preveč razlike in mislim, da taka odstopanja nebi smela biti. 

Z N560 41.5 grain sem dobil 725ms
Z N560 42 grain pa 745 ms

Glede netilke, ko pogledam je šolski primer "zlate sredine", vendar mislim, da tako nizka hitrost ni pravilna in bi moral imeti vsaj 820-850

Razmišljam it na 45 grain z N560
Odgovori
Probaj RS60. Dela v 6.5x47L in .260Rem

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Odgovori
zdravo

mogoče tiči zajec v grmu,pri skupni dolžini naboja.
v tabeli imaš vrednosti grainaže smodnika za 71.0 mm dolžino celega naboja,ti pa pišeš o tvoji dolžini 73,2mmm.
s tem ustvariš več prostora v tulcu in posledično se ustvari drugačen tlak.moje skromno razmišljanje je,da si mogoče lahko privoščiš polnitev 41,0 graina smodnika.
poskusi pa se prosim  javi.

[Image: wink.png]
Lp, Tomaž H.
Odgovori
CTR ima po kataloških podatkih 510mm dolgo cev. Če to drži si že v štartu pod testnimi polnitvami, ki so narejene v 650mm dolgi cevi.

QL z uporabo RS60 in 139gr krogle daje od sebe brzine v 510 cevi nekje do 820m/s. Če isto polnitev pošljem skozi 650mm dolgo cev, potem QL izračuna brzino 868m/s.

QL z uporabo VV N550 daje od sebe do 815m/s, z N560 pa izgleda kot da bi bil malo prepočasen smodnik, ker zmanjka volumna prede nosežeš neke normalne brzine. Pulfer tudi ne izgodi do konca cevi.

Glede Hogdona in ostalih ameriških smodnikov, pa je pri nas božjastno drag in pogojno dobavljiv. Pri nas hočejo 60€ za 0,450kg kar pade v rubriko "rop pri belem dnevu". Glede na to da si nov v teh zadevah, pa očitno več kot samo malo površen (namig: imbus in tureta na daljnogledu Smile dej preglej ostale stvari, preden kupuješ pulfre kar tako na pamet.

Če še kaj rabiš, veš kje me najdeš.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)