Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoč
#1
Pozdravljeni,
Vem da je marsikaj napisanega na forumu,internetu o nastrelitvi puške...in da ne odkrivam tople vode bi prosil za pomoč pri nastrelitvi puške na 100m.
Je kdo, ki bi mi priskočil na pomoč v naslednjem tednu?
Odgovori
#2
Ni ga junaka... ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
zakaj pa rabiš pomoč na terenu? To lahko narediš tudi sam. Ustreliš grupo v neko jasno vidno točko z znane razdalje, izmeriš koliko je grupa povprečno oddaljena od željene točke in preklikaš daljnogled levo-desno, gor-dol (tam ti mora pisati, koliko kotnih minut je en klik). Malo matematike in poizkusiš znova, če je to-to.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#4
(13-09-2017, 08:54)milek Napisal: Pozdravljeni,
Vem da je marsikaj napisanega na forumu,internetu o nastrelitvi puške...in da ne odkrivam tople vode bi prosil za pomoč pri nastrelitvi puške na 100m.
Je kdo, ki bi mi priskočil na pomoč v naslednjem tednu?

Komot...če prideš na naše strelišče Hand
Odgovori
#5
Izkod si....
Odgovori
#6
Če se človek prvič z tem ukvarja pač ne more vedt kako to gre, tudi jaz sem misnla da je težko, pa sem takoj ugotovila da ni. Če rabiš pomoč ti lahko pomagam. Seveda na strelišču na dolenki-Lj
Odgovori
#7
To Irenca  Clap
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#8
(13-09-2017, 23:00)Marks Napisal: in ki se odziva na neumne poste  Mrgreen

Meni se bolj neumno zdi tale poziv za pomoč. Kdor ima orožje mora pač znati tudi opravit korekcijo. To ni nobena znanost. Samo malo logike.
Imam zelo slabe izkušnje z takimi. Noče sam pristreliti, ker potem ob prvem zgrešenem strelu nima koga drugega kriviti kot sebe.
Pa toliko je bilo že napisanega o tem.
Odgovori
#9
(14-09-2017, 08:37)alojz1 Napisal: .... Kdor ima orožje mora pač znati tudi opravit korekcijo...

Saj bo znal, ko ga bo kdo naučil in nič ni narobe, če vpraša za pomoč.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
(14-09-2017, 08:37)alojz1 Napisal:
(13-09-2017, 23:00)Marks Napisal: in ki se odziva na neumne poste  Mrgreen

Meni se bolj neumno zdi tale poziv za pomoč. Kdor ima orožje mora pač znati tudi opravit korekcijo. To ni nobena znanost. Samo malo logike.
Imam zelo slabe izkušnje z takimi. Noče sam pristreliti, ker potem ob prvem zgrešenem strelu nima koga drugega kriviti kot sebe.
Pa toliko je bilo že napisanega o tem.
Problem je v tem ker si mu ti nastreliv namesto da bi ga naučil kako to sam naredi
Odgovori
#11
(14-09-2017, 08:37)alojz1 Napisal:
(13-09-2017, 23:00)Marks Napisal: in ki se odziva na neumne poste  Mrgreen

Meni se bolj neumno zdi tale poziv za pomoč. Kdor ima orožje mora pač znati tudi opravit korekcijo. To ni nobena znanost. Samo malo logike.
Imam zelo slabe izkušnje z takimi. Noče sam pristreliti, ker potem ob prvem zgrešenem strelu nima koga drugega kriviti kot sebe.
Pa toliko je bilo že napisanega o tem.

sem enakega mnenja kot alojz.
+tega da je skrajno čudno če prosilec za pomoč ne omeni vsaj regije iz kot prihaja. ne razumem kako lahko sploh razmišljate da bi nekomu pomagali, ko pa nimate pojma iz kot prihaja. ker ne verjamem da ste taki dobrodelniki da bi za nastrelitev puške prevozili 500km...
Odgovori
#12
(14-09-2017, 09:50)irenca Napisal: Problem je v tem ker si mu ti nastreliv namesto da bi ga naučil kako to sam naredi
Pa kaj je treba tukaj učit?
Ljudje znamo misliti (vsaj večina). Si vzameš čas in prebereš kaj pomenijo izrazi MOA, kotne stopinje, radiani... potem pogledaš kakšen daljnogled imaš. Na njemu vse piše (gor - dol, levo - desno in koliko je en klik). Ustreliš, izmeriš koliko je treba korigirat, preračunaš v klike in zavrtiš kupole v pravo smer. Še enkrat ustreliš, da preveriš.
Če znaš streljati je sedaj končano. Porabil si dva naboja.
Če pa ne znaš streljati je pa tako kot sem zgoraj napisal.
Odgovori
#13
Wink 
(14-09-2017, 10:22)alojz1 Napisal: Pa kaj je treba tukaj učit?
Ljudje znamo misliti (vsaj večina). 

Potem so šole le za manjšino? Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#14
Žalostno, da pomoči ni poiskal ali dobil v društvu...

Odgovori
#15
odnesi puško puškarju pa daj 20€ in si zmagal.
pa izogneš se pametovanju nekaterih veleumov,ki komaj čakajo da jim kdo vrže kost
Odgovori
#16
Pa še nekaj. v #1 ne piše, da gre za optični merek ( daljnogled ).  :)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#17
(14-09-2017, 11:33)alojz1 Napisal: Če gre pa za mehanske je pa bolje, da puško proda in ribiško palico kupi.

Tega pa ne razumem.
Imam dve puški z mehanskimi in mi niti na kraj pameti ne pride, da bi jih menjal za ribičijo.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#18
Mat madona ste se razpisali :)
.....ne trolam...nisem jagr...tudi na črno nimam...in tudi ne znam vse....zato sem napisal če mi kdo pomaga.  :)
Pač vam ''starim mačkom'' je jasno vse :) jst sem pač  greenhorn :)  sam ni hudič da neb enega našel, da mi pomaga...malo tudi kaj razloži, iz lastnih izkušenj svetuje....
No sedaj sem že našel...tako da hvala :)
Odgovori
#19
... človek je vprašal, če mu kdo POMAGA nastreliti puško, pa ga napadate, da mu je ne boste NAMESTO njega. Ste (smo) strelci res taki nergači ali to velja samo za forumske "strelce"? Je INTELEKTUALNO (PRE)ZAHTEVNO razumeti, kaj pomeni pomoč?
Je pa res, da so takale forumska vprašanja pogosto izrazito pomankljiva, nejasna ali celo nerazumljiva. Kot v tem primeru - od kod (avtor) sploh je, za kakšno puško gre, ...
In ja, tudi jaz sem nergač, očitno ...  :)
Odgovori
#20
Prinesi vse skupaj k nam. Z veseljem ti bomo pomagali
Trgovina Tarča, Dolenjska cesta 11, 1000 Ljubljana, Tel: 070 806 178
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)