Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kaj se dogaja s Frankonio?
#1
31.7. 17 sem pri Frankonia naročil in plačal s kartico ene artikle, katere so oglaševali kot "na zalogi" . Potem pa čakam cca 2 meseca, nakar sem jim pisal kaj je s tem naročilom. Po 1 mesecu in pol po poizvedbi  dobim odgovor, da so zaradi preobrazbe njihovega logističnega centra zamude v dobavi in še ene par floskul so napisali:

"Please excuse the long delivery time. Due to the restructuring of our logistics, there are currently major delays. We strive to keep the impact on our customers as low as possible.

The export shipment is currently very restricted. The orders for the export can not be finished at the moment because the new software has to be adapted here.
The problem solution is worked with high pressure.You can be assured that everything is done here, that the problem is eliminated. 

At the moment it might take about 2 weeks for Delivery.
Thank you for your patience." 

V 3 mesecih so mi kartico 2x ali 3x obremenili za znesek nakupa, potem pa spet stornirali.  

Nato sem 19.11.17 še enkrat izvedel  enak nakup, tudi tokrat so bili enaki artikli kao na zalogi.   
Danes sem dobil opravičilo, da nimajo na zalogi, da čakajo dobavo, da imajo še vedno težave z logistiko...bla bla.    
Takoj sem poslal mail, da preklicujem oba naročila in da smo zaključili s sodelovanjem 4ever.  
Čez par minut dobim mail, tokrat z nemško govorečimi izgovori:

"vielen Dank für Ihre E-Mail an Frankonia. Wir haben diese erhalten und werden uns kurzfristig bei Ihnen zurück melden. 
Auf Grund unseres Umbaus im Logistikzentrum kann es derzeit in der Bearbeitung Ihrer Anfrage aber auch in der Auslieferung der Produkte zu Verzögerungen kommen. Selbstverständlich tun wir alles dafür Ihr Anliegen schnellstmöglich zu bearbeiten. Vielen Dank für Ihr Verständnis."

Se še komu kaj takega dogaja s Frankonio? Ali imam samo jaz to srečo?  Vsekakor pri njih ne naročim ničesar več. Amen.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#2
Naročam vse samo preko Grauwolfa... dobil vedno vse v parih dneh od transkacije... ravno sedaj naročam še nekaj pa čakam kolega da še nekaj izbere ker me je prosil, tako da... zaenkrat zadovoljen!!!
Odgovori
#3
Tudi jaz sem z Grauwolf-om super zadovoljen. Ampak tale moja izkušnja s Frankonio je pa ...   Doh
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#4
(28-11-2017, 19:00)Robert91922 Napisal: "vielen Dank für Ihre E-Mail an Frankonia. Wir haben diese erhalten und werden uns kurzfristig bei Ihnen zurück melden. 
Auf Grund unseres Umbaus im Logistikzentrum kann es derzeit in der Bearbeitung Ihrer Anfrage aber auch in der Auslieferung der Produkte zu Verzögerungen kommen. Selbstverständlich tun wir alles dafür Ihr Anliegen schnellstmöglich zu bearbeiten. Vielen Dank für Ihr Verständnis."

Se še komu kaj takega dogaja s Frankonio? Ali imam samo jaz to srečo?  Vsekakor pri njih ne naročim ničesar več. Amen.

Nemški odgovor precej liči na avtomatski reply, če je tako potem je tega zdaj veliko pri njih.
Odgovori
#5
En moj kolega mi je danes takole sporočil, ko sem mu pojamral glede Frankonie:

"Po mojem se bo enkrat samo pojavil na vratih, zna biti da tudi čez nekaj mesecev ali še kasneje... Ker tako delajo. Se mi je že zgodilo, da sem dobil paket, za katerega nisem vedel od kje je, izkazalo se je da od nekega naročila pred 6 meseci, na katerega sem takorekoč že pozabil..."

Najbolje bo res, da tudi jaz pozabim na to naročilo in v bodoče naročam pri Grauwolfu in kitajcih, tale Frankonia je zame pač zgodovina.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
https://de.trustpilot.com/review/frankonia.com

preberi ocene kupcev in preštej število tistih, ki so jim dali slabo oceno..
Odgovori
#7
S Frankonio sem imel tudi jaz slabe izkušnje. Redni artikli sploh niso na zalogi, kot oglašujejo, poleg tega pa jim najbolj zamerim način prodaje rabljenega orožja (kar bo potrdil tudi Tomaž iz Proarmisa) - do zadnjega trenutka ne veš, ali bo kos, ki si ga izbral res prišel, ker dajejo do konca prednost domačemu (nemškemu) kupcu, če se slučajno pojavi. Takrat tvoja rezervacija pade v koš za smeti. Kdo je sedaj tu balkanec?
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#8
Ja, vidim, da je 18% kupcev dalo slabo oceno (ena ali dve *)  v glavnem zaradi doooolgega trajanja dobave in neodzivne službe za stranke, ki samo avtomatsko pošilja standardizirane odgovore, kot sem jih dobival jaz.
Na eBay-u velja nepisano pravilo, da se tistih prodajalcev, ki imajo manj kot 98,5% pozitivnega feedbacka, izogneš. 
Če bi prej vedel za tole spletno stran oz. link, ki si ga objavil  (HVALA), tudi jaz ne bi letos ničesar več naročal pri njih.  
Zdaj bom pač počakal do npr. konca leta 2018, če se bodo naročeni artikli kar "pojavili na vratih", potem pa account pri njih zaprl, da se ne bi še kdaj zmotil in kupil pri njih nekaj, kar imajo kao "na zalogi".
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)