Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izpit za varno rokovanje
#1
Pozdravljeni!

Zagotovo se je večkrat obravnavala tema, a žal ničesar ne najdem, zato prosim za pomoč. Menda se da dobiti vzorce izpitnih vprašanj, sicer starejših, pa vendarle. Zelo bom hvaležna za pomoč!
Odgovori
#2
pri takih stvareh se je potrebno naučiti in ne plonkati
Odgovori
#3
Poglej na domačo stran na strelec.si, klikneš Dokumenti,  kjer so zbrani zakoni povezani s to temo in tudi vprašanja in odgovori glede polnjenja.


https://www.strelec.si/izpit-za-polnjenje/

PS: plonkanje ni priporočljivo, ker je znanje živjenskega pomena (pri polnjenju treba to trditev vzeti dobesedno Mrgreen )

PS2: kaže, da sem si temo /vprašanje napačno tolmačil - gre za izpit za varno rokovanje z orožjem?
V tem primeru pa so v "Dokumenti" shranjeni zakoni povezani z orožjem - jih priporočam za obvezno branje,
vse ostalo pa bodo povedali in pojasnili na tečaju.
Odgovori
#4
.....vedno sem plonkal......nikoli me niso dobili.....
....plonkich sem se nauchil na pamet.....
Odgovori
#5
Olga, verjetno sprašuje za izpitna vprašanja o varnem rokovanju z orožjem in ne o izpitu za polnjenje streliva? Moj nasvet je da si prebereš tisto skripto vsaj enkrat ali dvakrat, pa bo šlo. Ko sem sam delal so pustili imeti na testu svoje zapiske, kar so na predavanjih tudi povedali.
Odgovori
#6
(10-12-2017, 17:07)tastar Napisal: Poglej na domačo stran na strelec.si, klikneš Dokumenti,  kjer so zbrani zakoni povezani s to temo in tudi vprašanja in odgovori glede polnjenja.


https://www.strelec.si/izpit-za-polnjenje/

PS: plonkanje ni priporočljivo, ker je znanje živjenskega pomena (pri polnjenju treba to trditev vzeti dobesedno Mrgreen )

PS2: kaže, da sem si temo /vprašanje napačno tolmačil - gre za izpit za varno rokovanje z orožjem?
V tem primeru pa so v "Dokumenti" shranjeni zakoni povezani z orožjem - jih priporočam za obvezno branje,
vse ostalo pa bodo povedali in pojasnili na tečaju.

Hvala za koristen odgovor!

Ne gre za plonkanje, gre za razumevanje sistema, kaj in v kateri obliki lahko pričakuješ. S tem ne zgubiš dragocen čas na izpitu, kar je zelo pomembno, če ti slovenščina ni materini jezik in moraš apriori prebrati vprašanje več kot enkrat, da bi izključil napačno razumevanje.

(10-12-2017, 17:51)ule Napisal: Olga, verjetno sprašuje za izpitna vprašanja o varnem rokovanju z orožjem in ne o izpitu za polnjenje streliva? Moj nasvet je da si prebereš tisto skripto vsaj enkrat ali dvakrat, pa bo šlo. Ko sem sam delal so pustili imeti na testu svoje zapiske, kar so na predavanjih tudi povedali.

Nam tega niso povedali, pa bom vprašala. Hvala!
Odgovori
#7
Vse je odvisno od ocenjevalne komisije.Jaz sem delal letos spomladi in sem prvič padel (edini izpit v življenju )zapiske pa smo lahko imeli na mizi.Jasno,da so moji ostali v avtu,je pa zato izpit naredi moj sosed v klopi,ki ni ločil pištole od revolverja.
Drugič je prišel en strog in naduvan,pa smo vse morali pospraviti z miz.Kar sem govoril z ostalimi ponavljači,je samo naša skupina lahko imela zapiske na mizi.V drugo  sem se res učil in  naredil teoretični pisni del z več kot 95%.
LP Srečo
Odgovori
#8
Dejstvo je, da je zakon o orožju potrebno poznati (ignorantia iuris nocet) v svoje dobro.
Ko sem se učil, nisem niti na kraju pameti pomisli, da bom, kdaj:

- kupil orožje v tujini,
- hodil na tekme v tujino
- bil pooblaščenec društva...

takrat so se mi zdeli ti deli zakona kar tako nekam...
lp Melly
Odgovori
#9
Treba je biti pozoren tudi na izvajalca teh izpitov, saj imajo različna učna gradiva, ki se razlikujejo po sami velikosti, od 30 do 80 strani.

Odgovori
#10
VRO je namenjen natanko temu, da se seznanimo VSAJ z osnovami znanji, ki preprečijo
da prihaja do nesreč, kajti bolje je preprečevati in se vsaj osnov NAUČITI!,
bližnjice pri strelstvu niso dobra rešitev...
lphrib48
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)