Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kategorija A9, tudi kosi iz B4 v A
#21

(13-01-2018, 10:43)kunstler Napisal: včeraj sem vpisoval en kos na UE, pa so mi ob pregledu OL povedali, da bodo po novi zakonodaji kosi kot so Vz61, ki je zdaj vpisan pod B1 - po novem sodili pod kategorijo A9 ter da bodo vsi imetniki pozvani, da jih pridejo vpisat pod A9.
Isto bo veljalo za vse podobne kose, če je denimo komu uspelo vpisat pod B1 kakšnega Uzija ali kaj podobnega.

V kategorijo A pa ne bodo prenašali samo B7 ampak tudi tiste kose iz B4, ki so v principu avtomatske puške (predvsem izpeljanke AK47 in AR15 platforma).

Uporaba naj bi bila še vedno dovoljena, nisem pa dobil info pod kakšnimi pogoji oziroma omejitvami.

Po novem bodo orožje uvrščali glede na uporabo/namen in ne bodo gledali na zgolj na kategorijo na nabavnem listu oz. računu kot doslej.
V ta namen delajo seznam na katerega uvrščajo kose.

lp

Pri meni so B1 na nabavnem 'diskrecijsko' spremenili v B7 pri vpisu v orožno listino. Obenem je eden od svetovalcev III še podal svoje mnenje, katera orožja so primerna za lov in katera ne (jaz športno streljam, tudi kosi so tozadevni in mi je povsem vseeno, kaj se oziroma naj bi se uporabljalo za lov, kar se mene tiče, tudi 40 mm bofors ali pa nož iz kremena). Ker mi je jasno, da je dolgoročno itak 'vseeno' in bo šlo pod A oziroma še kaj hujšega, se tokrat nisem šel nekih zapletov.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)