Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateremu klubu se pridružiti ?
#1
Pozdravljeni,

Razmišljam, da bi nekje v bližnji prihodnosti šel opravit izpit za orožni list, še pred tem pa bi se rad pridružil kakšnemu klubu tukaj v Ljubljanskih koncih. Glede na to, da izkušenj s streljanjem s pravim orožjem nimam ( edino zračka pred mnogimi leti ), bi seveda pred tem rad malce "potreniral" v navzočnosti inštruktorja.

Zanima me katero strelišče mi priporočate. Še najbližji mi je Bum Bum, ali pa mogoče strelišče na Rudniku. Drugače pa sem bolj pristaš pušk kot pištol, tako da bi v prihodnosti, v kolikor naredim izpit, tudi kupil nekaj v tej smeri. Rajše pa bi se včlanil v kljub, kjer omogočajo oz. prakticirajo streljanje z dolgocevnim orožjem, ne pa samo s kratkocevnim. Je v bližini Ljubljane še kakšna druga pametna izbira, glede na moje želje ? Vem pa da vsi kljubi nimajo svojih strelišč, ter inštruktorjev kjer se lahko pravilno izobraziš na temo streljanja...

Lp

Marko
Odgovori
#2
Kar na Rudnik pojdi
Odgovori
#3
(16-01-2018, 20:58)Jani Napisal: Kar na Rudnik pojdi

Bojim se, da na Rudniku ni strelišča. Jaz bi priporočal Rakovnik :-D .
Odgovori
#4
(17-01-2018, 10:12)Pinus Napisal:
(16-01-2018, 20:58)Jani Napisal: Kar na Rudnik pojdi

Bojim se, da na Rudniku ni strelišča. Jaz bi priporočal Rakovnik :-D .

Zastonj se bojiš:

ŠPORT LJUBLJANA PARK RUDNIK ENOTA STRELIŠČE Ljubljana - TIS
https://www.itis.si/park-rudnik-enota-st...ma?6065762
Odgovori
#5
Edino kar je problematično na Rudniku je to, da so konstantno neke tekme ob vikendih, tako da je vedno zasedeno. Med tednom pa je bolj malo časa zaradi službe itd... Tako, da v poštev pride kakšno strelišče kjer je možno streljat tudi na daljše razdalje, ter da so za vikend prosti termini. Če ima kdo kakšno idejo, prosim kar na plano z njo.
Odgovori
#6
(17-01-2018, 11:18)turist Napisal:
(17-01-2018, 10:12)Pinus Napisal:
(16-01-2018, 20:58)Jani Napisal: Kar na Rudnik pojdi

Bojim se, da na Rudniku ni strelišča. Jaz bi priporočal Rakovnik :-D .

Zastonj se bojiš:

ŠPORT LJUBLJANA PARK RUDNIK ENOTA STRELIŠČE Ljubljana - TIS
https://www.itis.si/park-rudnik-enota-st...ma?6065762
Ja ampak tam kjer je to stelišče ni Rudnik, je Rakovnik. Ravno tako kot Podpeško jezero ni v Podpeči ampaj pri Jezeru (vas)!
Odgovori
#7
(17-01-2018, 17:38)Pinus Napisal:
(17-01-2018, 11:18)turist Napisal:
(17-01-2018, 10:12)Pinus Napisal:
(16-01-2018, 20:58)Jani Napisal: Kar na Rudnik pojdi

Bojim se, da na Rudniku ni strelišča. Jaz bi priporočal Rakovnik :-D .

Zastonj se bojiš:

ŠPORT LJUBLJANA PARK RUDNIK ENOTA STRELIŠČE Ljubljana - TIS
https://www.itis.si/park-rudnik-enota-st...ma?6065762
Ja ampak tam kjer je to stelišče ni Rudnik, je Rakovnik. Ravno tako kot Podpeško jezero ni v Podpeči ampaj pri Jezeru (vas)!
Nepomembna stvar, vsi vemo o katerem strelišču se govori, raje bi prebral kakšen dober predlog...
Odgovori
#8
...
Odgovori
#9
(17-01-2018, 20:13)caliber Napisal:
(16-01-2018, 20:24)madDog Napisal: Pozdravljeni,

Razmišljam, da bi nekje v bližnji prihodnosti šel opravit izpit za orožni list, še pred tem pa bi se rad pridružil kakšnemu klubu tukaj v Ljubljanskih koncih. Glede na to, da izkušenj s streljanjem s pravim orožjem nimam ( edino zračka pred mnogimi leti ), bi seveda pred tem rad malce "potreniral" v navzočnosti inštruktorja.

Zanima me katero strelišče mi priporočate. Še najbližji mi je Bum Bum, ali pa mogoče strelišče na Rudniku. Drugače pa sem bolj pristaš pušk kot pištol, tako da bi v prihodnosti, v kolikor naredim izpit, tudi kupil nekaj v tej smeri. Rajše pa bi se včlanil v kljub, kjer omogočajo oz. prakticirajo streljanje z dolgocevnim orožjem, ne pa samo s kratkocevnim. Je v bližini Ljubljane še kakšna druga pametna izbira, glede na moje želje ? Vem pa da vsi kljubi nimajo svojih strelišč, ter inštruktorjev kjer se lahko pravilno izobraziš na temo streljanja...

Lp

Marko

dne 16. 1. 2018 si zapisal/a:

....razmišljam, da bi nekje v bližnji prihodnosti šel opravit izpit za orožni list.....

datum in zgornji stavek povesta VSE o tebi  :-D 
Aja, kaj pa naj bi to bilo ? Pa prosim povej kar si misliš, ne šparaj besed na moj račun. Sprejmem vse, dobro al pa slabo...
Odgovori
#10
...
Odgovori
#11
(17-01-2018, 20:26)caliber Napisal:
(17-01-2018, 20:22)madDog Napisal:
(17-01-2018, 20:13)caliber Napisal:
(16-01-2018, 20:24)madDog Napisal: Pozdravljeni,

Razmišljam, da bi nekje v bližnji prihodnosti šel opravit izpit za orožni list, še pred tem pa bi se rad pridružil kakšnemu klubu tukaj v Ljubljanskih koncih. Glede na to, da izkušenj s streljanjem s pravim orožjem nimam ( edino zračka pred mnogimi leti ), bi seveda pred tem rad malce "potreniral" v navzočnosti inštruktorja.

Zanima me katero strelišče mi priporočate. Še najbližji mi je Bum Bum, ali pa mogoče strelišče na Rudniku. Drugače pa sem bolj pristaš pušk kot pištol, tako da bi v prihodnosti, v kolikor naredim izpit, tudi kupil nekaj v tej smeri. Rajše pa bi se včlanil v kljub, kjer omogočajo oz. prakticirajo streljanje z dolgocevnim orožjem, ne pa samo s kratkocevnim. Je v bližini Ljubljane še kakšna druga pametna izbira, glede na moje želje ? Vem pa da vsi kljubi nimajo svojih strelišč, ter inštruktorjev kjer se lahko pravilno izobraziš na temo streljanja...

Lp

Marko

dne 16. 1. 2018 si zapisal/a:

....razmišljam, da bi nekje v bližnji prihodnosti šel opravit izpit za orožni list.....

datum in zgornji stavek povesta VSE o tebi  :-D 
Aja, kaj pa naj bi to bilo ? Pa prosim povej kar si misliš, ne šparaj besed na moj račun. Sprejmem vse, dobro al pa slabo...

ti bom povedala:

iz 8. prestave dej v 3. prestavo in vse bo super Thumbup

strelstvo je zelo lep ŠPORT

Verjemi, da če bi se zaganjal, tako kot zgleda da misliš da se, potem nebi nič spraševal za mnenja in predloge, ampak bi naredil stvari po svoje in to v najkrajšem možnem času. Imam pač neke želje, pričakovanja, kar se tiče strelstva, če bo vse šlo po planih, bomo pa še videli.
Odgovori
#12
Glede na to, da nimaš ne vrabca v roki, ne goloba na strehi ti preostane samo Rudnik. Prideš. plačaš uro, inštruktorja in municijo, pol pa pokaš tisto uro. 
Druga opcija so samo še igrice na računalniku!
Boš moral najprej opravit obveznosti, ki pritičejo temu športu! :))
Odgovori
#13
(17-01-2018, 20:54)turist Napisal: Glede na to, da nimaš ne vrabca v roki, ne goloba na strehi ti preostane samo Rudnik. Prideš. plačaš uro, inštruktorja in municijo, pol pa pokaš tisto uro. 
Druga opcija so samo še igrice na računalniku!
Boš moral najprej opravit obveznosti, ki pritičejo temu športu! :))

Se strinjam, da bo treba prej opraviti obveznosti če hočem resno zagrabit zadevo. Drugače pa golobov imam polno na strehi, samo nimam zračke :)
Odgovori
#14
(17-01-2018, 21:04)madDog Napisal:
(17-01-2018, 20:54)turist Napisal: Glede na to, da nimaš ne vrabca v roki, ne goloba na strehi ti preostane samo Rudnik. Prideš. plačaš uro, inštruktorja in municijo, pol pa pokaš tisto uro. 
Druga opcija so samo še igrice na računalniku!
Boš moral najprej opravit obveznosti, ki pritičejo temu športu! :))

Se strinjam, da bo treba prej opraviti obveznosti če hočem resno zagrabit zadevo. Drugače pa golobov imam polno na strehi, samo nimam zračke :)
Prodam ene 3 ! :))
Odgovori
#15
Marko lep pozdrav na tem forumu ne boš našel rešitve, da se ti bo izpolnila tvoja želja tukaj ti pošiljam kontaktno številko 031/611-666.

V vednost forumašem...prosim še enkrat si preberite vaše pisanje in si malo zamislite, pač tak je vaš odnos do ljudi.To velja predvsem za
akterje, ki so odgovarjali na Markova uprašanja in želje. lp
Odgovori
#16
Strela, oprosti, da se nihče ni spomnil nate! Pri tebi bo res dobil znanje, varno rokovanje in vse ostalo, bo denarnici neboleče, če pa bo prinesl klobase, bo pa že blizu medalje!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#17
(18-01-2018, 00:08)strela Napisal: Marko lep pozdrav na tem forumu ne boš našel rešitve, da se ti bo izpolnila tvoja želja tukaj ti pošiljam kontaktno številko 031/611-666.

V vednost forumašem...prosim še enkrat si preberite vaše pisanje in si malo zamislite, pač tak je vaš odnos do ljudi.To velja predvsem za
akterje, ki so odgovarjali na Markova uprašanja in želje. lp

Evo ga , kakor hitro zavoha plen [$$$] ...useka Eek
Odgovori
#18
(18-01-2018, 00:22)jabolko Napisal:
(18-01-2018, 00:08)strela Napisal: Marko lep pozdrav na tem forumu ne boš našel rešitve, da se ti bo izpolnila tvoja želja tukaj ti pošiljam kontaktno številko 031/611-666.

V vednost forumašem...prosim še enkrat si preberite vaše pisanje in si malo zamislite, pač tak je vaš odnos do ljudi.To velja predvsem za
akterje, ki so odgovarjali na Markova uprašanja in želje. lp

Evo ga , kakor hitro zavoha plen [$$$] ...useka Eek

Jabolko, ta tvoj odnos ni primeren. Daj pomiri se. Če maš kaj pametnega priporočati, priporočaj, sicer pa ti svetujem, da se zadržiš, ko hočeš planiti po tipkovnici.
Odgovori
#19
Pa dajte svoje razprtije reševati kje drugje...človek zaupljivo in začetniško sprašuje neke stvari, pa je to spet voda na mlin tanajboljpametnim, najboljšim, vseznalcem da si pumpajo svoj ego...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#20
Da malo razjasniva pojme, ker si nov na sceni.

V (rekreativni) klub ne boš kar tako prišel. Ti klubi so nekako polzaprtega tipa namenjeni tistim ki se poznajo in želijo uživat v streljanju in druženju. Tle te ne bo nihče vzel, če ravno ne poznaš nekoga, ki te vzame pod perut. Večina nas/jih to počne v svoje prostem času, ki ga ni na pretetk, zato tudi ni za pričakovati da se bo nekdo kar tako ukvarjal s tabo. Okoli Ljubljane (definiraj kaj zate pomeni okoli) je kar nekaj klubov, vendar velja gornje. Nadalje, dokler nimaš svoje orožne listine in orožja, ne smeš izvajati streljanja z orožjem drugih, niti ne bo nihče pripralvjen dajati svojih ograč začetnikom. Zakaj že?

Če se hočeš ukvarjat s streljanjem, najprej opravi zakonske pogoje. Ker boš moral biti član kluba, se ozri po tistih klubih, ki niso tako zaprtega tipa ampak imajo pred očmi bolj komercialno odprto članstvo. Društvo ostrostrescev LJ je eden od takih, kjer ti bo Marko lahko pomagal in te marsikaj naučil, če boš le želel poslušat. Priporočam.
Strela te bo naučil manj, ampak boš ob plačilu članarine in morebiti par štartnin dobil potrebne papirje. Modro se je izogibat raznih ponudb za nakup rabljenega orožja pod šifro ugodno ampak če ne, bo to del šolnine.
Ker omenjaš dolgocevno, nisem priporočil BumBum.

Ko enkrat imaš papirje in gever, se začneš družit z ljudmi in boš počasi navezal stike in poznanstva ter eventuelno odprl vrata v kakšnega od strelskih klubov z lastnim streliščem. Okoli Ljubljane jih je kar nekaj, vendar velja prvi odstavek...

Če te še kaj zanima, pa pošlji ZS.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)