Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polnjenje .38 special
#1
Ima kdo preverjen recept za LOS .38 pobakrene 148gr WC in 158gr SWC? Porabil bi rad VV N320 in Lovex S015 ter D036.
Odgovori
#2
Če boš zadovoljen z povprečnimi rezultati probaj 3,1  320 Vit.Jaz nisem bil zadovoljen z los kroglami žal.
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#3
Jaz polnim 3,2 grs Lovex D032 + SB SP netilka + LOS krogla 148 grs WC. Jaz sem zadovoljen, streljam pa z S&W 14. Če ti je kaj v pomoč, po moje bi moralo bit z VV 320 podobno.

LP
Odgovori
#4
Hvala obema!
Odgovori
#5
3.2gr N320 je ob magnum SP netilki dober recept za dirkalni naboj s svinčenko WC. Pobakrena krogla ima več trenja in rabi cca +0,3gr smodnika. Torej rabiš recimo 3.5gr N320 ob magnum SP netilki...seveda, runfuza, ki je požrla že nekaj vlage lahko zahteva še kakšken +0,1gr da drži pravo brzino.
Odgovori
#6
(27-01-2018, 14:36)doktor Napisal: Če boš zadovoljen z povprečnimi rezultati probaj 3,1  320 Vit.Jaz nisem bil zadovoljen z los kroglami žal.

Opaaa!!! Jabolko te bo preganjal, boljše da odpreš novi profil!  Shhh
Odgovori
#7
Meni je ob optimalnih pogojih dobro deloval N320 - 3,6gr, sem pa opazil kar odstopanja pri hitrostih (inu zadetkih). Po mojem mnenju je bila težava v netilki, ki ni dovolj hitro vžgala vsega purfla. Tulec je namreč kar prostoren in ob omenjeni vsebini purfla dokaj prazen. Morebiti bi moral res uporabiti magnum netilke ali pa kakšen bolj volumenski smodnik. Nekaj pisanja na to temo je že bilo tukaj gor na forumu, pa se žal ne spomnim kje.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#8
pri nežnih polnitvah 38spec je nujno treba uporabit magnum netilko. Smodnika v tulcu je (pre)malo in ob navadni netilki dobiš nekonsistenten vžig.
Odgovori
#9
(27-01-2018, 20:03)HenrikVIII Napisal:
(27-01-2018, 14:36)doktor Napisal: Če boš zadovoljen z povprečnimi rezultati probaj 3,1  320 Vit.Jaz nisem bil zadovoljen z los kroglami žal.

Opaaa!!! Jabolko te bo preganjal, boljše da odpreš novi profil!  Shhh

Zakaj bi ga preganjal če ni bil zadovoljen pač ni bil bo kupu druge ali se potrudu kaj spremenit pa bo mogoče bolje saj mu je Kristian koj mal namignu a ne...
Osebno me bolj skrbi tvoje polnjenje Losovih monolitk Think maš podatke v vihtavori katalogu ma grupe ne grejo pod 15 cm... Snooty a si vsaj sposoben vihtavorijev katalog ustrelit zadet Question
Odgovori
#10
(27-01-2018, 23:04)jabolko Napisal:
(27-01-2018, 20:03)HenrikVIII Napisal:
(27-01-2018, 14:36)doktor Napisal: Če boš zadovoljen z povprečnimi rezultati probaj 3,1  320 Vit.Jaz nisem bil zadovoljen z los kroglami žal.

Opaaa!!! Jabolko te bo preganjal, boljše da odpreš novi profil!  Shhh

Zakaj bi ga preganjal če ni bil zadovoljen pač ni bil bo kupu druge ali se potrudu kaj spremenit pa bo mogoče bolje saj mu je Kristian koj mal namignu a ne...
Osebno me bolj skrbi tvoje polnjenje Losovih monolitk Think  maš podatke v vihtavori katalogu ma grupe ne grejo pod 15 cm... Snooty a si vsaj sposoben vihtavorijev katalog ustrelit zadet Question

Ne
Odgovori
#11
Pogledal v zapiske,polnil sem 3,3  vih.320 imel pa probleme kot je tu opisano res pa da nisem uporabljal magnum netilk https://www.strelec.si/forum/thread-17460.html
zamenjal kroglo in sedaj je dobro.Henrik VIII se priporočam za inštrukcije :-D
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#12
(29-01-2018, 10:40)doktor Napisal: Pogledal v zapiske,polnil sem 3,3  vih.320 imel pa probleme kot je tu opisano res pa da nisem uporabljal magnum netilk https://www.strelec.si/forum/thread-17460.html
zamenjal kroglo in sedaj je dobro.Henrik VIII se priporočam za inštrukcije :-D

Hahaha, dobra.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#13
Pozdravljeni,

je kdo že poskušal polniti s tulci PPU?
Zaenkrat imam namen streljati s tovarniškim strelivom in hraniti tulce za takrat, ko bom začel sam polniti WC svinčenko.
Oz. katero WC strelivo se splača kupiti, da se kasneje lahko tulce uporabi za polnenje.

Lep pozdrav in hvala za odgovor!
Odgovori
#14
(27-01-2018, 14:47)siljo Napisal: Jaz polnim 3,2 grs Lovex D032 + SB SP netilka + LOS krogla 148 grs WC. Jaz sem zadovoljen, streljam pa z S&W 14. Če ti je kaj v pomoč, po moje bi moralo bit z VV 320 podobno.

LP

Jesi probao sa D0 32 3,0 grs?
Odgovori
#15
Uprabljam tudi PPU tulce. Nič posebnega. Drugač ,ko sem še kupoval .38 sem raje vzel Magtech. Razlika v ceni par centov po komadu. Z Magtechom mi je pištola delala BP. Pri PPU strelivu je imela zastoje. Tudi na tarči se mi je poznalo še posebej pri pištoli. Revolver ni tako izbirčen.
Odgovori
#16
Pri PPU 38 WC opažam svinčene luske v bobniču revolverja Alfa Proj 3863 (je to kaka težava?), poleg tega imam bolj črne roke in v obraz dobivam neke delce. Pri Magtechu tega nisem opažal, je pa res da sem z njim malo streljal.
Odgovori
#17
PPU WC naboji so daleč najslabši tovarniški naboji.
Problem je ker so menjali diameter krogle zato posledično toliko svinca v prehodnem konus in v cevi. 
Stara proizvodnja wc nabojev je bila odlična.
Odgovori
#18
Za "špricanje" ( dobivanje razno raznih delcev naboja v obraz in roke ) je velikokrat krivo orožje..
Mehkejša krogla, nečist smodni in netilka tudi mnogo pripomorejo slabi volji po vsakem strelu.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#19
(10-01-2019, 09:40)Vjercek Napisal:
(27-01-2018, 14:47)siljo Napisal: Jaz polnim 3,2 grs Lovex D032 + SB SP netilka + LOS krogla 148 grs WC. Jaz sem zadovoljen, streljam pa z S&W 14. Če ti je kaj v pomoč, po moje bi moralo bit z VV 320 podobno.

LP

Jesi probao sa D0 32 3,0 grs?

Pozdravljen.
D0 32  3,0 grs polnim in mi dela vrhunsko z Los-ovimi in H&N kroglami. Tulce najraje uporabljam od Magteha.

Lp
Odgovori
#20
(13-01-2019, 12:35)bojanfras Napisal:
(10-01-2019, 09:40)Vjercek Napisal:
(27-01-2018, 14:47)siljo Napisal: Jaz polnim 3,2 grs Lovex D032 + SB SP netilka + LOS krogla 148 grs WC. Jaz sem zadovoljen, streljam pa z S&W 14. Če ti je kaj v pomoč, po moje bi moralo bit z VV 320 podobno.

LP

Jesi probao sa D0 32 3,0 grs?

Pozdravljen.
D0 32  3,0 grs polnim in mi dela vrhunsko z Los-ovimi in H&N kroglami. Tulce najraje uporabljam od Magteha.

Lp

Tudi jaz sem šaltal na Lee luknjo  30 (pri meni vrže 3,1 grs D 032), netilka S&B SPM. Dela mi izredno konsistentno. Lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)