Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RAZPIS-VABILO na FINALNO STRELSKO TEKMOVANJE LIGA EMONA 2009
#1
V vednost vsem tekmovalcem Lige EMONA 2009...
S tem vabilom bi radi seznanili vse strelce-tekmovalce naše lige, in ostala društva, da bomo tokrat organizirali naše zadnje tekmovanje v tej sezoni na strelišču Rakovnik ob Dolenjski cesti 11. Ljubljana.
Tekmovanje se bo izvedlo v štirih panožnih disciplinah za puško VK pa ni še določeno, dodatne informacije o tej disciplini bomo posredovali naknadno.

Tekmovanje bomo izvedli v nasljednjih panožnih disciplinah:

Pištola VK - Revolver VK na reazdalji 25m 2x15 strelov za skupni rezultat
Mk puška - optika na razdalji 50m 2x10 strelov za skupni rezultat
Mk puška - odprte merilne naprave (diopter) na razdalji 50m 2x20 strelov za skupni rezultat
Puška VK- - open-kaliber ni omejen na razdalji 100m 2x10 strelov za skupni rezultat

Pravila za dolgocevno orožje ostajajo nespremenjena - dovoljen naslon samo od spredaj kopito uprto v rame brez naslona.
Vse prisotne tekmovalce prosimo,da spoštujejo pravni red strelišča in pravila ki jih določi organizator tekmovanja.

Sponzor tekmovanja je MOBITEL d.d. Vilharjeva 23,1000 Ljubljana.
Glavno nagrado podarja ( Repetirna puška Mosin- Nagant v kalibru 7,62x54R) trgovina REBEC d.o.o. iz Postojne, ki jo bo prejel najboljši tekmovalec na tem zaključnem strelskem tekmovanju.
Vse tekmovalce prosimo, da vašo prisotnost potrdite zaradi organizacije tekmovanja na tel. 031/611-666 Boris ali 041/ 737-314 Peter
Za kulinariko bo tudi tokrat poskrbel naš kuhar Robi.

V imenu društev, in zveze bi se radi zahvalili g. Rebcu in g Klemenčiču za njihovo vzajemno pomoč pri organizaciji našega strelskega tekmovanja.
Upajmo na lepo vreme tako kot do sedaj pa veliko dobrih zadetkov vam želimo.Vidimo se v soboto 12.decembra na strelišču Rakovnik, do takrat pa lepo pozdravljeni.

Organizator: SDVV-SZPS

Zastopnik:Boris Zafran




Tekmovanje bomo pričeli predvidoma ob 09.30 uri zato prosimo, da se držite točne ure ki je navedena.
Odgovori
#2
Strelišče Rakovnik vabi..... na finale dne sobota 12.december.2009. Nagrade čakajo.... vreme imamo pa tudi naročeno s seboj prinesite dobro voljo, in veliko športnega navdiha saj bo tokrat zelo močna konkurenca......
Za vse ostalo bomo poskrbeli žejni, in lačni tudi tokrat ne boste.....se vidimo......

lp
Odgovori
#3
Dopolnilo v zvezi sobotnega tekmovanja z dne 12.12.09 bi radi seznanili vse tekmovalce, ki bodo tekmovali v disciplini Puška velikega kalibra, da bo položaj spremenjen ne bo ležeči temveč se bo streljanje izvajalo iz sedečega položaja z mize,in naslonom taka je bila odločitev uprave strelišča.
Hvala za vaše razumevanje,


lp organizator

Attached files [Image: d71db72e5b84b02aea092155651ee4.jpg] [Image: ff1bc12617c2c9f0af6758eeb8c48d.jpg]
Odgovori
#4
OBVESTILO.....
Po današmji debati z vodstvom strelišča Rakovnik smo se domenili,da bomo na našem tekmovanju v soboto 12.12.09 koristili celoten kompleks strelišča tako, da bomo lahko streljanje izvajali iz notranjega prostora to velja za vse discipline s tem smo tudi pridobili možnost, da se puška VK strelja iz ležečega položaja.
Po vseh napovedih bo tekmovanje zelo zanimivo saj je veliko zanimanja, in vzdušja tudi ne bo manjkalo vreme pa tudi ne bo ovira saj bomo na toplem in pod streho, sploh pa v najboljši družbi.

lp boris
Odgovori
#5
Vse člane, in tekmovalce lige Emona vabimo v soboto na strelišče Rakovnik ......
Za vse tiste bralce, ki ste spregledali uro, tekmovanje se prične ob 10.00 uri, hvala.

lp
Odgovori
#6
Objava rezultatov zaključnega dela Lige EMONA-2009 z dne:sobota 12.12.2009.Tekmovanje se je izvedlo na strelišču Rakovnik.Vreme je bilo nam tudi tokrat naklonjeno bila je dobra vidljivost, brez vetra, in dobra družba.

Tekmovalna disciplina : Revolver VK

1.Robert Ilenič 187 krogov [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
2.Vlado Kržič 180
3.Zlatko Kreft 179
4.Tone Rojec 173
5.Dušan Seražin 169
6.Mitja Jurič 162
7.Pavle Jereb 162*
8.Anton Borštnar 160
9.Mitja Habič 159
10.Marko Zalokar 156


Tekmovalna disciplina : Pištola VK

1.Jernej Kalšek 184 krogov
2.Robert Ilenič 181
3.Andraž Hvalica 180
4.Žiga Polajnar 172
5.Zlatko Kreft 172*
6.Bojan Žabjek 172**
7.Ervin Černuta 172***
8.Mitja Jurič 169
9.Iztok Tepeš 168
10.Božo Masnec 168*
11.Iztok Kranjc 168**


Tekmovalna disciplina : Puška VK -open

1.Sandi Masnec 200 krogov [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
2.Božo Masnec 200 * [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
3.Pavle Jereb 200 ** [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
4.Ervin Černuta 197 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
5.Mitja Jurič 190
6.Dušan Seražin 185
7.Anton Borštnar 185*
8.Vlado Kržič 174
9.Blaž Janša 169
10-Rudi Pogačar 160


Tekmovalna disciplina : Mk puška -open

1.Mitja Jurič 196 krogov [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
2.Sandi Masnec 196* [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
3.Božo Masnec 196** [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
4.Anton Borštnar 192
5.Zlatko Kreft 191
6.Tone Rojec 186
7.Pavle Jereb 182
8.Ivan Lotrič 159
9.Roman Mohorič 140
10.Damjan Kramaršič 128


Tekmovalna disciplina : Mk puška -optika

1.Anton Borštnar 187 krogov
2.Robert Ilenič 186
3.Rudi Pogačar 179
4.Ivan Lotrič 173
5.Tone Rojec 172
6.Vlado kržič 172*
7.Zlatko Kreft 170
8.Božo Masnec 166
9.Andraž Hvalica 165
10.Pavle Jereb 165*
11.Iztok Kranjec 160


Vsem udeležencem tekmovanja se v imenu organizatorja lepo zahvaljujemo za vaše sodelovanje na današnjem tekmovanju,čestitke vsem zmagovalcem za njihove odlične dosežene rezultate.
Glavno nagrado je prejel član SD Sagittarius Robert Ilenič, ki je dosegel najboljši seštevek točk v treh disciplinah.
Tekmovanje je potekalo brez zastojev, in po planu. Ligo Emona - 2010 nadaljujemo, če bo vreme dopuščalo že v mesecu januarju, informacije sledijo.

V imenu organizatorja se posebno zahvaljujemo vsem članom, ki so svojo nalogo pri organizaciji tekmovanja opravili profesionalno to so, Rok,Žiga,Igor Polajnar,Peter Medele in Robi Stritthof.


Lep pozdrav

Organizator SZPS-SDVV
Odgovori
#7
Opomnil bi samo na mejhno napako,Božo in Sandi se pišeta Masnec in ne Maslec.

Po tem bi pa še oprašal kako se je točkovno seštevanje 3-eh desciplin izvedlo, Robert Ilenič:187+186+181=554 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] Božo Masnec:200+196+168=564 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Zanima me ali je to napaka,ali se določene 3 descipline seštejejo v skupni seštevek?
Odgovori
#8
Eno vprašanje. A se je pri pištoli in revolverju streljalo 2x15 ali 2x10?
Lp.

Attached files [Image: 3846df3c0219a279382dbe0696615e.jpg] [Image: 4d3c98dbaaa29dc1d1ed7a4957b43f.jpg] [Image: d6a0a927091e1f05d10597cd6f9147.jpg] [Image: 1e5e2a6f1591f881979cbde5fa9598.jpg]
Odgovori
#9
Število strelov kretkocevno: 5+ 2 x 10
Za nagrado pa se je upošteval rezultat : Pišt + Rev + mk-optika

lp

Attached files [Image: 0e2325a3df6fd739c0af18bab761cc.jpg] [Image: 7de9828be879ff0d7df2c7dfdb9445.jpg]
Odgovori
#10
Hvala! V razpisu je namreč pisalo 2x15....
Lp. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#11
Res je v razpisu je bilo navedeno, da se strelja 5+15+15.Na kraju samem je vodstvo odločilo, da se strelja 2 x 10 strelov z razlogom, da se tekmovanje časovno ne bi izteklo zaradi omejenega časa na strelišču. S tako odločitvijo so se strinjali tudi določeni tekmovalci, ki so v komisiji in osebno mislim, da je bila ta odločitev pravilna. Napako sem popravil pri g. Masnecu se opravičujem, glede točkovanja bi rad poudaril, da je bilo dorečeno za skupni rezultat se sešteje rezultat v disciplini: Revolver, Pištola, in Mk puška.Tukaj ni nobenega dvoma o zmagovalcu.Hvala na vaši pozornosti.

LP

Attached files [Image: c1563413af2963d31a79b0a9c0635c.jpg]
Odgovori
#12
Kaj se glavne nagrade tokrat ni žrebalo? [img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]
Odgovori
#13
Aha hvala za odgovor.Pol bi pa za nesledno tekmo seprav nasledno sezono predlagal da se v razpisu navede kere discipline se seštevajo za skupni razultat.

Lp
Odgovori
#14
To kar sprašuješ in predlagaš je bilo takoj na začetku nase lige dobro definirano verjetno tega nisi zasledil. Se bomo v nasljednji strelski sezoni bolje potrudili, da bomo ob vsakem razpisu napisali v katerih disciplinah se tekmuje za glavno nagrado. Pa brez zamere, če je bilo kaj narobe zato smo tukaj da popravljamo napake z naše strani se trudimo,da bi bila tekmovanja še boljša zato komentarji niso odveč,hvala.

LIGA EMONA -2010- SE NADALJUJE......


LP Boris
Odgovori
#15
Po tem bi pa še oprašal kako se je točkovno seštevanje 3-eh desciplin izvedlo, Robert Ilenič:187+186+181=554 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] Božo Masnec:200+196+168=564 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Zanima me ali je to napaka,ali se določene 3 descipline seštejejo v skupni seštevek?[/quote]

POZDRAVLJENI,

Najboljšega strelca zadnje tekme smo dobili po kriteriju, ki sem ga razložil na sami tekmi. To je
tekmovalec, ki je dosegel najboljše rezultate v treh disciplinah. (Velika večina vas je streljala tri
discipline ali več).
Nismo seštevali zadetih krogov, pač pa smo rangirali dosežene uvrstitve v treh najboljših disciplinah
za tekmovalca. Božo je dosegel drugo, tretje in deseto mesto, Robi pa je dosegel dve drugi in eno
prvo mesto. Mislim, da je to vsekakor pravilno ocenjevanje. Prevedeno v nogometno ligo bi to pomenilo, da najprej
štejejo zmage in šele nato gol razlika.

Veseli me, da sem na sobotni tekmi spoznal veliko novih strelcev, le še tisto vašo puško imam željo spoznati
podrobneje in jo preiskusiti. Baje, da se ne da zgrešiti...

Lep pozdrav, IGOR
Odgovori
#16
"Igor" Napisal:Veseli me, da sem na sobotni tekmi spoznal veliko novih strelcev, le še tisto vašo puško imam željo spoznati
podrobneje in jo preiskusiti. Baje, da se ne da zgrešiti...
Malo offtopic - ali kdo ve firmo in model tiste puške? [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img]
Odgovori
#17
Tukaj ti posredujem odgovor......Stayer Mannlicher model UIT v kalibru 308 Winchester to odlična puška saj je z njo tekmoval tudi Rajmond Debevec.

lp

Attached files [Image: fc3a46c4b1ac0c255f67c4230ddf80.png] [Image: 7ee774be83114dbcda4ef1fa1ec9e1.png]
Odgovori
#18
če se ne motim se isti model prodaja na forumu samo v 6br kalibru
Odgovori
#19
Tudi jaz imam takšno puško.
Kar je prej eden napisal,da baje ne moreš zgrešit,lahko lahko,le strelec mora bit dober.
Drugače pa je res tako kot je napisal Strela,to je zelo dobra tekmovalna puška.
Odgovori
#20
"Igor" Napisal:Po tem bi pa še oprašal kako se je točkovno seštevanje 3-eh desciplin izvedlo, Robert Ilenič:187+186+181=554 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] Božo Masnec:200+196+168=564 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Zanima me ali je to napaka,ali se določene 3 descipline seštejejo v skupni seštevek?

POZDRAVLJENI,

Najboljšega strelca zadnje tekme smo dobili po kriteriju, ki sem ga razložil na sami tekmi. To je
tekmovalec, ki je dosegel najboljše rezultate v treh disciplinah. (Velika večina vas je streljala tri
discipline ali več).
Nismo seštevali zadetih krogov, pač pa smo rangirali dosežene uvrstitve v treh najboljših disciplinah
za tekmovalca. Božo je dosegel drugo, tretje in deseto mesto, Robi pa je dosegel dve drugi in eno
prvo mesto. Mislim, da je to vsekakor pravilno ocenjevanje. Prevedeno v nogometno ligo bi to pomenilo, da najprej
štejejo zmage in šele nato gol razlika.

Veseli me, da sem na sobotni tekmi spoznal veliko novih strelcev, le še tisto vašo puško imam željo spoznati
podrobneje in jo preiskusiti. Baje, da se ne da zgrešiti...

Lep pozdrav, IGOR[/quote]


No hvala za odgovor obema,ker res nisem vedel kako imate to zrihtan na vaših tekmah,to da se štejejo najbolše uverstitve mi je čist ok,sam jaz sm biv bolj navajen tako kot ima Rajko ko sešteva razultate skupaj,pol sem pa pač mislu da imate še vi nekak tako,ampak tako kot sem že povedal tako kot imate je čist uredu.

Glede puške je pa tako da je pri tako veliki tarči na taki razdalji s taku puško skor teži center zgrešit kot zadet,razen če vlečeš sprožilc kot konja za rep [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)