Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrdilo za prenos ( ali uporabo ) orožja
#1
44. člen ZOro, 4. odstavek, kjer je omenjeno to potrdilo.
Ker je okoli tega potrdila kar nekaj dilem, bi vprašal njegove uporabnike, kakšen je postopek v praksi?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#2
Obicajno sem izpolnil za obrazec

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/v...tml?id=108

Ni pa ga nikol noben zahteval, ker pac nismo nikol imeli kontrole. Vedno sem imel 2 kopiji, eno za sebe, eno za tistega, ki je imel sposojeno moje orozje. Oba sta bila seveda podpisana iz obeh strani.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#3
Hvala Marko, a sprašujem o tem ( 44. čl, 4. odstavek ):
"Strelske organizacije lahko zaupajo orožje v uporabo le svojim članom za čas, dokler trajajo strelske vaje ali tekmovanje na strelišču. Za prenos orožja na strelišče oziroma z enega na drugo strelišče izda strelska organizacija svojemu članu, ki ima katerokoli veljavno orožno listino iz tretje, četrte, šeste ali osme alinee 10. člena tega zakona, posebno potrdilo za prenos orožja...."
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#4
Za uporabo klubskega orožja pišemo kartončke (potrdilo za prenos orožja) članom, ki imajo orožno listino.
Vse skupaj se še zavede v modo knjigo (Knjiga o nošenju uporabi oziroma prenosu orožja in streliva ter izdanih potrdilih).
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#5
EDIT:
v kolikor je teh prenosov več, je smiselno za premisliti, če se splača izdati pooblastilo za prenos orožja, ki ima rok veljavnosti 5 let, stane pa (se mi zdi, da nekje okrog 50eur z vsemi taksami vred)
potrdilo za prenos ima veljavnost 30dni
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#6
(26-04-2018, 09:53)Robert Napisal: EDIT:
v kolikor je teh prenosov več, je smiselno za premisliti, če se splača izdati pooblastilo za prenos orožja, ki ima rok veljavnosti 5 let, stane pa (se mi zdi, da nekje okrog 50eur z vsemi taksami vred)
potrdilo za prenos ima veljavnost 30dni
Pooblastilo za prenos orožja je orožna listina, ki se lahko izda le osebi, ki še nima nobene od orožnih listin in ne dovoljuje uporabo. Torej, je le osnova za izdajo potrdila za prenos in uporabo...

V vsem tem pa obstaja še ena "cvetka" ( dobil namig ) - orožja, ki ti ga "uradno" zaupa SD, ne smeš imeti doma, čeprav je veljavnost dokumenta 30 dni. Se pravi, da ga lahko imaš le za čas treningov in tekmovanj, potem pa ga vsak dan vračaš - papirologije čez glavo.
Po mojem mnenju, je ta dokument popolnoma skregan z logiko in tudi njegova cena je s tem povezana.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
Jap, kot še marsikje... Glavno, da se pišejo papirji.
Preden smo šli na tekmo na tekmo, sem prišel vedno pol ure prej, da sem vse napisal, vpisal, zavedel. :/
Zaj ima vsak orožno listino, pa svoj kos orodja, tak da večina papirovja odpade.

(26-04-2018, 12:22)357 Napisal: Pooblastilo za prenos orožja je orožna listina, ki se lahko izda le osebi, ki še nima nobene od orožnih listin in ne dovoljuje uporabo. Torej, je le osnova za izdajo potrdila za prenos in uporabo...
Ali pooblastilo - ali potrdilo. Tak je bila praksa pri nas.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)