Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MantisX sistem za izboljšanje streljanja
#41
(23-07-2019, 19:52)kar98 Napisal:
(23-07-2019, 13:14)turist Napisal: Danes dobil, montiral, očitno dela! [Image: 516d4b38dfca4eb3dccce2da563f0efe.jpg]

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk

Zanima me na kolikšni razdalji ste to streljali? LP
Pri Mantisu nima veze na kakšno razdaljo streljaš. Ti ne pokaže dejanskega rezultata na tarči, pač pa samo kaj delaš z orožjem pred strelom in po strelu.

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#42
Odlična stvar... ga uporabljam nekaj mesecev .."postrelil" več kot 2000 strelov ... izboljšal proženje za vsaj 50 % ... imam zračno pištolo in "streljam" na suho doma, ponavadi zvečer ... vmes pa lahko kakšen film gledam ... :flak: 

meni se pozna, ko grem pol na strelišče ... včasih sem bil porabnik belih nalepk... zdj pa samo še črne nalepkice lepm po tarči  Whistle
Odgovori
#43
(23-07-2019, 21:35)maus Napisal: Odlična stvar... ga uporabljam nekaj mesecev .."postrelil" več kot 2000 strelov ... izboljšal proženje za vsaj 50 % ... imam zračno pištolo in "streljam" na suho doma, ponavadi zvečer ... vmes pa lahko kakšen film gledam ... :flak: 

meni se pozna, ko grem pol na strelišče ... včasih sem bil porabnik belih nalepk... zdj pa samo še črne nalepkice lepm po tarči  Whistle

Če med streljanjem gledaš film, je enako, kot bi med sexom zraven še malical! Mrgreen

Veš kako bi se poznalo, če bi delal samo eno stvar in tisto 100% skoncentrirano! Drool
Odgovori
#44
(24-07-2019, 08:11)turist Napisal:
(23-07-2019, 21:35)maus Napisal: Odlična stvar... ga uporabljam nekaj mesecev .."postrelil" več kot 2000 strelov ... izboljšal proženje za vsaj 50 % ... imam zračno pištolo in "streljam" na suho doma, ponavadi zvečer ... vmes pa lahko kakšen film gledam ... :flak: 

meni se pozna, ko grem pol na strelišče ... včasih sem bil porabnik belih nalepk... zdj pa samo še črne nalepkice lepm po tarči  Whistle

Če med streljanjem gledaš film, je enako, kot bi med sexom zraven še malical! Mrgreen

Veš kako bi se poznalo, če bi delal samo eno stvar in tisto 100% skoncentrirano! Drool

Glej iz druge strani .. koncentracija je pomembna .... gledaš film in se pojavi "neprijatelj" ... nameriš in sprožiš ...  :flak:

sicer pa ... "streljam" sede... leže ... kakor koli že se mi zdi ... tudi stoje, kot da gre zares ...
včeraj zvečer sem gledal enega izganjalca hudičev, pa me je parkrat prestrašil demon, da sem malo zgrešil .. bo treba bolj vadit   :)
to je pa prednost tega mantiX-a ...
streljam v serijah po 50 in povprečje imam okoli 94,5 (res pa je, da sem taslabe rezultate zbrisal)
Odgovori
#45
maus Napisal:
turist Napisal:
maus Napisal:Odlična stvar... ga uporabljam nekaj mesecev .."postrelil" več kot 2000 strelov ... izboljšal proženje za vsaj 50 % ... imam zračno pištolo in "streljam" na suho doma, ponavadi zvečer ... vmes pa lahko kakšen film gledam ... :flak: 

meni se pozna, ko grem pol na strelišče ... včasih sem bil porabnik belih nalepk... zdj pa samo še črne nalepkice lepm po tarči  Whistle

Če med streljanjem gledaš film, je enako, kot bi med sexom zraven še malical! Mrgreen

Veš kako bi se poznalo, če bi delal samo eno stvar in tisto 100% skoncentrirano! Drool

Glej iz druge strani .. koncentracija je pomembna .... gledaš film in se pojavi "neprijatelj" ... nameriš in sprožiš ...  :flak:

sicer pa ... "streljam" sede... leže ... kakor koli že se mi zdi ... tudi stoje, kot da gre zares ...
včeraj zvečer sem gledal enega izganjalca hudičev, pa me je parkrat prestrašil demon, da sem malo zgrešil .. bo treba bolj vadit   :)
to je pa prednost tega mantiX-a ...
streljam v serijah po 50 in povprečje imam okoli 94,5 (res pa je, da sem taslabe rezultate zbrisal)



Rofl  Ampak ko so na vrsti demoni, televizijski neprijatelji, kaj naslednji stadij so bele miši ali kaj že ………. res mi deluješ amaterski Rambo, tako da res bolje z Mantisom kot pa z ostrimi naboji  Rofl
Odgovori
#46
Drugač pa gledaš kakšen film Rambo pa streljaš neprijatelje v filmu, pa dejansko še padejo Rofl
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#47
Evo, prišel je nov paket, tako da so ponovno na zalogi tako X3 in X10, ter nov X7, ki je namenjen uporabi s šibrenico. Tudi picatinny ploščice so na zalogi.

https://www.365-plus.com/mantisx
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#48
(24-07-2019, 08:42)maus Napisal: ...
streljam v serijah po 50 in povprečje imam okoli 94,5 (res pa je, da sem taslabe rezultate zbrisal)

To zmaga. ;)

Je pa zanimivo na mantisu videt odsun, ko s pravim strelivom streljas.

Sem na splosno mnenja, da je mantis zelo, zelo uporaben pripomocek predvsem za zacetnike. Seveda pride prav tudi izkusenim strelcem, ki niso ravno konstanti z rezultati in so pripravljeni nekaj naredit oz. spremenit na svojem delu streljanja.

Me cudi, da ga na izobrazevanju nihce ni 'ponudil' ali vsaj predstavil. Predstavitev tecajnikom pri varnem rokovanju bi zadevo naredila zelo mikavno.

Nikakor ne drzi, da z uporabo mantisa postrelis manj streliva. Kvecjemu obratno.
Odgovori
#49
MarkB - smo ponudili pri tečajnikih, pa je bil odgovor v smislu ,,kaj mi to rabimo,, Mislim pa, da bi med začetniki definitivno pomagalo.

Lp

G
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#50
(05-09-2019, 19:13)365 Plus Tactical Napisal: MarkB - smo ponudili pri tečajnikih, pa je bil odgovor v smislu ,,kaj mi to rabimo,, Mislim pa, da bi med začetniki definitivno pomagalo.

Lp

G

Mogoče bi stimulacija v obliki rabata predavatelju oz. organizatorju tečaja kaj bolj pomagala
:o)
Odgovori
#51
V vsakem primeru ga priporočam .. poznam dva primera, ki sta si izdatno izboljšala streljanje ... doma na suho z MantisX in potem na strelišču brez MantiX ...

govorim iz lastnih izkušnjah in ne rekla kazala ... za nikogar ne delam reklamo, samo povem lastne izkušnje
Odgovori
#52
Zlatgol - v bistvu smo jim še dodatno zaračunal ? Normalno da smo tudi to ponudbil, sej v tem je problem, vsi bi delal miljone na račun druzga, ko je treba pa kej kupit, da bo za pokazat pa ni nikjer nobenga več .?Pustimo to, ker je to čisto druga tema.

Jaz bom sedaj testiral X10 model pa, da vidmo kaj bo povedu. Bom dal kakšno sliko in grafe tukaj gor.

lp

G
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#53
Kaj novega....stestiran X10?
Zanima pa me tudi razlika med X3 in X10? Uporabljal bi za trening proženja na pištoli. Lp Matjaž H.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#54
Kolikor vem X10 analizira tudi recoil, X3 ne.
Pomoje imas za suhi trening X3 vec kot dovolj.
Upam da 365 objavi svoje teste oz opazanja.
Odgovori
#55
Trenutno v službi ni glavnih uporabnikov ki bi lahko povedli več, jaz pa lahko samo opišem glavne razlike. Oba analizirata recoil, že stari X ga je. X3 ima napram staremu to prednost da je manjši, lažji in ima daljšo delovanje brez polnjenja. X10 je kar se tega tiče podoben, ampak ima dopolnjen software - ima več opcij in izpisuje dodatne parametre in podatke. Med drugim ima možnost analiziranja potega iz toka in podobno. Kar se osebne izkušnje tiče, pa bo Gašper več povedal, sam se z X10 še nisem dovolj igral.

Lp, B
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#56
Tako je .. za samo proženje je dovolj X3 .. če pa hočeš kaj več od tega, pa X10
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#57
(07-11-2019, 09:32)365 Plus Tactical Napisal: ...Oba analizirata recoil, že stari X ga je. ...

Lp, B

KAKO??
Mogoce bi googl pomagal pa vseeno. ;)
Neke samoumevne zadeve v starem softwaru ne vidim. Pac odpizdi krivulja od recoila bolj ali manj gor in to je to. Nobenih dodatnih podatkov kar se tice visine.
Sem kaj spregledal?
Odgovori
#58
Ah ne ne, v tem primeru pa imaš povsem prav, smo se narobe razumeli. Kar sem hotel reči da zaznava gibanje in ti izriše krivujo odsuna in (če swipaš na naslednje strani), pokaže (slikovno) odstopanja od centra in pa gibanje. Ne da pa ti kakšnih konkretnih podatkov ali pa analize, to pa res. Tukaj ti pa X10 doda nekaj več ja, predvsem recoil management in realna odstopanja od centra...
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#59
Pozdravljeni, Evo ravno prišlo vsi modeli nazaj na zalogo oz smo povečal zalogo zaradi decembra ;)

LP

G
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#60
Pozdravljeni,

Evo kot obljubljeno, da bom na Steel Chalange IASC sterlju z Mantis X10 in potem prilepil kakšno sliko oz. obrazložitev.
X10 ima polno nekih dodatnih funkcij kot X3 oz X7 (za shootgun) se pravi z X10 lahko streljamo od pištole do puške itd.

Montaža na pištolo, polnjenje baterije nič posebnega, kot pri prejšnem modelu oz še izboljšano saj ni poterbno več šraufati ampak preprosto naredimo to vse z roko na click.

Štartam na Stag 6 in mi od ustreljenix 7šusov pobere samo 1. Gledam in gledam aha, nisem dal na pravo strelivo, ker sem imel v nastavitvah še vedno na dry fire. UStrelim še enkrat in mi pobere 3šuse od 7. Neki ni prav?? Se pogovorim z stranko, ki ima enak model in mu dela enako. Nekako ugotoviva oz je on prebral na določenih forumih, da prehitri streli pod 0,2 (double tap) pobere samo prvega. Bom pisal v Ameriko in sporočim odgovor oz sem preprirač, da že popravljajo zadevo. Enako je drugače z vsemi ostalimi modeli.

Potem odstrelim stage 1, dam še na močnejšo jakost ampak ni bilo razlike tako, da sem dal nazan na NORMAL funkcijo oz. zmanjšal moč senzorja. Med ostalimi stage sem ga uporabljal, kjer je bilo mogoče, da je pač streljanje potekalo hitreje. Pridem do Stage 4. tistih 28 platk in veliko pokanja. Prižgem in začnem pokat.... Pobere mi vse naboje. Hmmm  prej ko sem govoril z stranko katera ga tudi ima je on ugotovil, da če je preveč telefonov in nekih Bluetooh, wifi itd povezaz ga zna malo zajebvat... Bom tudi sporočil v USA.

V glavnem spodaj so slike (ne vem kako se jih pripne direkt v post) zato bom komentaril slike iz leve proti desni.

1. Kaže točke za strele, program katerega sem streljal, čas od prvega strela in med streli. Vsak strel posebaj lahko še dodatno pogledamo za dodatne detajle
2.Meni osebno najbolj pomemben meni. Kam se streljal in kaj sem delal narobe. Pritisnem na pushing forward in se pokaže slike 3. oz to je video kateri kaže kako je pravilno in kaj delam jaz narobe.
3.video kaj delam narobe in kako je pravilno!
4.Tole je bolj za pritisk petalina prej in po strelu, z tem menijem se nisem uvkarjal veliko najbrž pa pride bolj v upoštev preciznjakom in IPSC disciplini, kjer vsaka sekunda šteje.
5.Zelo zanimiv meni, kjer kaže (vse je video) modra črta kaj sem delal z pištolo pred strelom oz kako sem lovil tisto mojo tarčo ;) Rumena je trenutek ko sem začel pritiskati na petelina, X je moj zadetek oz strel in Rdeča, ki je zelo pomembna kaj sem naredil po strelu iz kako mi je plesala pištola. Po strelu je zelo važno kaj delam z pištolo, sploh ko imam več tarč. Tukaj pa pride novi meni, ki ga ima X10 v sliki 6.
6. Polno novih funkcij. Siva čička račka kaže na vseh mojh 31 strelov katere je zaznal iz stage 4. Če klkinem na vsak strel posebaj pa obarva rdeče in potem na desni strani vidite dodatne štiri menije. recovery time, muzzle rise, recoil width, recoil angle, Ker je to ponovno vse video se tukaj pač ne vidi ampak npr za tale strel, ki je pbarvan rdeče in potem sem preveril še ostale strele imam zelo dobro držo pištle, ker mi pri strelu ne opleta levo ali desno. recoil width to tudi pokaže (nariše na telefonu). ko Kliknem na recoil Angle pa mi pokaže kam je po strelu moja pištola šla. v mojem primeru gre 18stopinj desno zgoraj. muzzle rise pokaže višino od horizontale pa do kam mi je pištolo dvignilo (po domače). recovery time je od strela pa do naslednjega v sekundah.

Potem imamo še Holstre Draw kateri je čisto posebaj meni, kjer lahko vidimo poteg pištole iz toka. To je samostojna vaja samo za holster draw in trenutno ni kombinirana z ostalimi programi. V History meniju lahko vidite vse za nazaj oz za vsak strel posebaj. 

Povzetek, za resne strelce pozabite X3, vzamite X10. Za začetnike kateri morajo še osvojiti tehniko streljanja je X10 čisto preveč oz ima toliko dodatnih podatkov, da niti ne vem kaj bi z njimi delal (kot novinec). Ali zadeva deluje, definitivno. Vem pa zato, ker npr na sliki 2 imam vse strele nizko in ko mi zmanka streliva točno to naredim, kompenziram odsun pištole z pitiskanjem pištole navzdol. Zato tudi tak rezultat.

Če so še kakšna vprašanja pa kar na plan. 

P.s. V Mantisu imam grupo 365+ Tactical, kamor ste vsi vabljeni in lahko na ta način preverjamo svoje oz od grupe rezultat. Boste npr videli če bo npr Franz boljši na Mantisu ali bo boljši tudi na tekmi,...

Oprostite za slovnične napake, mislim pa , da boste vsi razumeli.

lp

Gašper


Priponke Male slike
                       
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)