Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razmetavanje krogel
#1
Kaj botruje razmetavanju krogel,moti me,da mi razmetava krogle- moja napaka mogoče- ,imam napolnene fox 165r. in hornady 178 eld,kal.je 3006,grupe so super ampak   fox  gre 7 cm v desno.Zakaj kr neki 7cm desno?
Odgovori
#2
(22-08-2018, 15:14)ahec Napisal: Kaj botruje razmetavanju krogel,moti me,da mi razmetava krogle- moja napaka mogoče- ,imam napolnene fox 165r. in hornady 178 eld,kal.je 3006,grupe so super ampak   fox  gre 7 cm v desno.Zakaj kr neki 7cm desno?

Verjetno zaradi razlike v teži krogel s tem posledično pa tudi različne izhodne hitrosti in različen spin.
Odgovori
#3
jah pač v enih kombinacijah parametrov razmetava določne krogle. če ne razviješ loada potem tudi ne veš ali je kakšna pomnitev ki je boljša.
Odgovori
#4
Si polnil sam in razvijal load za tvojo puško, ali ti je nekdo napolnil kar od oka?
Jaz sem polnil FOX 130 gr v 7×64 z N160. Grupa v sredini, ko pa sem večal polnitev, je šlo vse bolj v desno.
Odgovori
#5
(23-08-2018, 07:52)jgm Napisal: Si polnil sam in razvijal load za tvojo puško, ali ti je nekdo napolnil kar od oka?
Jaz sem polnil FOX 130 gr v 7×64 z N160. Grupa v sredini, ko pa sem večal polnitev, je šlo vse bolj v desno.

Reload je vendar za lastne potrebe Papers seveda je polnu sam kaj pa misliš Doh
Odgovori
#6
Tudi meni Fox krogle 130gr in 150gr v kalibru 30-06  nese cca 7 do 8 cm  bolj desno kot ostale klasične krogle, pa tudi par cm višje kot enako težke klasične z enako polnitvijo smodnika.  Ampak, ker mi  Fox grupira zelo v redu (v vseh mojih lovskih kalibrih)  in ker  ima odlično končno balistiko, pač v kal. 30-06 uporabljam samo Fox 150gr in Fox 130gr.  Tarče boš našel na Lovskem forumu -  podforum Risanice/Fox krogle.  
Nisem ti odgovoril, zakaj gre Fox toliko v desno v primerjavi z ostalimi - žal ne vem. (Mujo ne razumije, ali barem vjeruje, da je tako).
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#7
Probal sem različne polnitve z  v 550 in vse mi dobro grupira,na koncu sem si napolnil 53 gr.   - v  880 m/sek po proizvalčem nasvetu  ,1 mm naskoka ker blize ne morem zaradi obročkov in se mi zdi da bi moral se skrajsat ali ..robert s kaksnim naskokom pa ti narediš?
Odgovori
#8
0,3 mm  smodnik L. D073.6   150gr-53gr    130gr-52gr  
Puška je Ruger American.  Ker ne krimpam,  se na obročke na krogli ne oziram.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)