Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spektivi AKAH
#1
Zadnjič sem imel priložnost probati tega na strelišču

https://www.proarmis.si/optika/spektivi/...v-18-54x60

Lahko rečem, da je za moje pojme vreden vsakega centa. Na 100m se odlično vidijo zadetki od 223. Kako se obnese na večjih razdaljah ne vem.
Odgovori
#2
Ga ima Tomaž, pride večkrat v nedeljo v Gaj s hčero, pa mu reči, da ti ga malo posodi za sprobat. 

Jaz čakam, da jih Proarmis dobi (dobi še enega malo "jačega" Akaha), pa bom tistega, ki mi bo bol fital uzel.
Odgovori
#3
(04-11-2018, 16:52)siljo Napisal: Ga ima Tomaž, pride večkrat v nedeljo v Gaj s hčero, pa mu reči, da ti ga malo posodi za sprobat. 

Jaz čakam, da jih Proarmis dobi (dobi še enega malo "jačega" Akaha), pa bom tistega, ki mi bo bol fital uzel.
Hvala Šiljo,
LP
Odgovori
#4
(04-11-2018, 16:52)siljo Napisal: Ga ima Tomaž, pride večkrat v nedeljo v Gaj s hčero, pa mu reči, da ti ga malo posodi za sprobat. 

Jaz čakam, da jih Proarmis dobi (dobi še enega malo "jačega" Akaha), pa bom tistega, ki mi bo bol fital uzel.

Katerega pa dobi in kakšna povečava? :)
Odgovori
#5
Načeloma 22-66X80 in pa 18-54X60. Dobim oba na probo in tistega, ki mi bo bolj ustrezal vzamem. Prvi je v rangu 300+€, drugi je 179€. Ta 18-45X60 me je impresioniral, ker se na 100m odlično vidijo zadetki od 223, več pa jaz osebno ne rabim. Sta pa mi oba v sprejemljivem cenovnem rangu, zato bi rad probal še "močnejšega" in se pol odločil.
Odgovori
#6
Spektiv Akah 22-66/80 je doma. Pred nakupom sem imel možnost sprobati oba vzporedno. Sprobal sem jih na dobrih 100m, tako da sem tarčo ustreljeno z 223 pripel na drevo, tako da sem praktično iz jasnega gledal v senco (žal nisem imel ta dan časa it na strelišče, k sreči pa sem imel še doma tarčo od sobote).

Moji vtisi:
- oba sta vredna vsakega centa,
- oba se zelo lepo izostrita tudi na maksimalni povečavi in imata čisto sliko,
- oba sta kompaktno narejena,
- oba imata malo neroden sistem pokrova leče (se našraufa notri v senčnik).

Odločil sem se za večjega, ker ima občutno večjo povečavo in fi 80, kar vsaj teoretično pomeni, da zbere več svetlobe.
Odgovori
#7
(09-11-2018, 18:46)siljo Napisal: Spektiv Akah 22-66/80 je doma. Pred nakupom sem imel možnost sprobati oba vzporedno. Sprobal sem jih na dobrih 100m, tako da sem tarčo ustreljeno z 223 pripel na drevo, tako da sem praktično iz jasnega gledal v senco (žal nisem imel ta dan časa it na strelišče, k sreči pa sem imel še doma tarčo od sobote).

Moji vtisi:
- oba sta vredna vsakega centa,
- oba se zelo lepo izostrita tudi na maksimalni povečavi in imata čisto sliko,
- oba sta kompaktno narejena,
- oba imata malo neroden sistem pokrova leče (se našraufa notri v senčnik).

Odločil sem se za večjega, ker ima občutno večjo povečavo in fi 80, kar vsaj teoretično pomeni, da zbere več svetlobe.

Super podatek,
upam, da ni Tomaž naročil samo en kos :o)

Hvala za poročilo Šiljo
Odgovori
#8
Žal je tega 22-66/80 dobil samo enega, ki pa je že moj ?. 18-54/60 pa jih ima več. Žal me 2 vikenda zdaj ne bo nič na strelišče v Gaj, ga pa lahko kadar koli, če bi ga želel sprobat dobiš pri meni.
Odgovori
#9
(10-11-2018, 12:30)siljo Napisal: Žal je tega 22-66/80 dobil samo enega, ki pa je že moj ?. 18-54/60 pa jih ima več. Žal me 2 vikenda zdaj ne bo nič na strelišče v Gaj, ga pa lahko kadar koli, če bi ga želel sprobat dobiš pri meni.

No, saj pravzapra me le ta zanima, bom skočil do Tomaža pa bova dorekla.
Hvala, se vidiva kaj na Gaju pa bom zadeve pogledal, zate pa imam nekaj "materiala" :o)

LP
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)